ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Икономика и финанси

Страници: 1
liliata
мечтателка

Регистриран: 15.03.2009
Фалшивите пари
    #2330146 - 15.03.2009 16:34

В сайта на БНБ има доста полезна информация по въпроса. Понеже работя с пари, а предполагам, че не съм само аз, поствам каквото съм намерила интересно по въпроса. Наскоро попаднах на фалшива двадесетолевка, която не светеше на UV лампа.

СЪВЕТИ КАК ДА РАЗПОЗНАВАМЕ НЕИСТИНСКИ БАНКНОТИ ИЛИ МОНЕТИ
1. Разглеждайте банкнотите или монетите много внимателно. Не се оставяйте на общото впечатление; вместо това се концентрирайте върху отделните защитни елементи, които смятате, че разпознавате добре.
2. Не се концентрирайте само върху един защитен елемент, когато проверявате банкнотата.
3. Чрез сетивните органи на зрение и допир (докосване) и срещу бяла светлина проверете защитните елементи.
4. Ако е възможно, използвайте помощни средства детектор за проверка на банкноти, лупа или UV лампа.
5. Вземете друга банкнота или монета, с която да направите сравнение.
6. Допълнително познание за защитните елементи на българските банкноти можете да придобиете от интернет страницата на БНБ.
7. Ако все още се съмнявате, занесете за проверка българските или чуждестранни банкноти или монети в най-близката банка, финансова къща или обменно бюро или в регионалните каси на БНБ (само за български банкноти и монети и евро банкноти).

Това е сайтът на БНБ за повече подробности.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1057

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.