ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Тийнейджъри

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
jelina
неориентиран

Регистриран: 18.03.2009
отслабване
    #2336096 - 22.03.2009 21:11

Имам няколко килограма в повече и се опитвам да ги сваля, но не се получава.Днес четах във вестник за някакви таблетки , с които отслабвали в Сащ.Поддтискали глада и усилвали метаболизма.Да сте чували нещо за тях?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
Re: отслабване
    #2336196 - 22.03.2009 23:07 [Re: jelina]

Цитат:

Имам няколко килограма в повече и се опитвам да ги сваля, но не се получава.Днес четах във вестник за някакви таблетки , с които отслабвали в Сащ.Поддтискали глада и усилвали метаболизма.Да сте чували нещо за тях?

Няма таблетки, които да заместват балансираното хранене и движението. Тия няколко килограма можеш да ги свалиш за два месеца, ако спреш сладкото и тестеното и се ориентираш към салати, нетлъсти меса, нискомаслени млечни продукти и много вода.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

schnucki

Регистриран: 26.02.2009
От: селото до реката
    #2336355 - 23.03.2009 10:26 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Цитат:

Няма таблетки, които да заместват балансираното хранене и движението. Тия няколко килограма можеш да ги свалиш за два месеца, ако спреш сладкото и тестеното и се ориентираш към салати, нетлъсти меса, нискомаслени млечни продукти и много вода.

Скъпа Йелина,
пиша ти толкова обстойно, защото темата ти е в "тийнейджъри", което означава, че си много млада (a аз минах скоро 40).Работя с млади хора, обичам младите хора и се вълнувам от техните проблеми.
Мила, недей да пробваш хапчета и други подобни !!!
Само ще си развалиш обмяната на веществата.Последиците са МНОГО често негативни.

Fleur interdite чудесно ти е написала какво ще ти помогне.
И не забравяй скритите калории!

Аз (ръст 174) преди 3 години свалих 10 кг за 10 седмици...от 85 на 75 кг.
Задържах това тегло 6 месеца, после пак свалих 10 кг по същия начин.
Така стигнах до 65 кг ...(до преди няколко месеца)...

Тогава , преди 3 години,ми помогна една книжка с табели на калориите, която си бях купила случайно...
Започнах да си избирам менюто за седмицата по калории.
Много ми беше (и още ми е)удобно, че тук в Германия на етикета на почти всички хранителни продукти са дадени и калориите.
Особено коварни са скритите калории в полуфабрикатите, в напитките,в готовите или домашно приготвени сосове за салата, и т.н.
В началото експериментирах с различни комбинации от храни,
записвах си теглото всеки ден и си вадех заключения от кои храни отслабвам, дори и да е сaмo със 100 гр. за ден.
Теглото си мерех винаги сутрин на гладно.
ОСВЕН ТОВА - през седмицата 2 пъти по 3-4 км бързо ходене,1 път плуване и сауна, и от време на време танци .
Да обобщя накратко: в рамките на 1 ГОДИНА
2 пъти по 10 седмици стриктно съобразяване с калориите (max.1200 na den), през останалото време не чак толкова - свалени килограми - 20 .
За последен път бях толкова преди повече от 15 години.

За съжаление миналата година имах тежка операция , следствие от катастрофа с колата.Обездвижването , но според мен най-вече психическата травма си казаха думата и пак качих ,и то за кратко време 10 кг- най-вече заради сладкишите с които си лекувах болката ,а и заради готовите храни(нямах сили да си готвя), в които има много мазнини.

Сега пробвам диетата на Дюкан.За 1 седмица съм свалила 2 кг .Имам обаче чувството, че не е препоръчителна за млади хора, особенно когато нямат така нареченото СВРъХТЕГЛО .
Аз и преди 2 години стигнах по метода на пробването до хранене, богато на белтъчини + малко въглехидрати.

Между другото, има разлика как изглеждат няколко килца повече при една 20 и при една 40 годишна жена.Негативът е за 40 годишната... Явно почват да се трупат на друго място.
Няма да ме учуди , ако другите (мъжете особенно ) те считат за супер , а само ти си мислиш ,че имаш няколко кг повече.

Успех във всичко, не само в отслабването! Стискам ти палци!

--------------------
Любовта е живот,щедрост с цвят, добрина.
Не паничка за дребни грошове.

Редактирано от schnucki (23.03.2009 10:47)

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2339241 - 26.03.2009 21:45 [Re: jelina]

А, не се притеснявай, те и пестициди продават със същите показания.

Зарежи я тая работа с медикаментите .

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2342410 - 31.03.2009 20:52 [Re: jelina]

"Няма таблетки, които да заместват балансираното хранене и движението."-към това няма какво да се добави.
Даже да се снабдиш с "чудодейните" таблетки за отслабване,щом ги спреш ще си възвърнеш теглото.Мисли как да си нормализираш теглото завинаги.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

BelfiR
неориентиран

Регистриран: 02.05.2009
От: София
    #2366150 - 02.05.2009 19:18 [Re: jelina]

Съветите, които са ти дали са много добри и правилни, но аз като човек, който по никакъв начин не може да пази диета или да яде здравословно или разделно и тн, влизам в положението на хора, които не могат да си ограничат сладкото или тестеното..Не знам дали ти си от тези хора, но ако да, моите хитринки са да ям по малко през кратки интервали от време и да дъвча много храната. За хубава фигура най-ефикасно е плуването също така. Мисля, че тези предложения са не по-трудни за изпълнение от това да гълташ таблетки, които, ако изобщо ти окажат някакво влияние, то ще е отрицателно. Така че съветът ми е да не си хабиш парите за глупости и успех

--------------------
Why is the alphabet in that order? Is it because of that song?

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2366304 - 02.05.2009 23:11 [Re: BelfiR]

Цитат:

по никакъв начин не може да пази диета или да яде здравословно или разделно и тн, влизам в положението на хора, които не могат да си ограничат сладкото или тестеното..

Що? Какви са ти причините да не можеш?

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2390651 - 03.06.2009 13:54 [Re: BelfiR]

Сладкото и тестеното могат да се ограничат и дори напълно да се изхърлят от храненето.Много хора запълват вътрешните си празноти с храна.Желанието за сладкиши ще изчезне, ако внесем повече радост в ежедневието си.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

Редактирано от probation (03.06.2009 13:55)

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2390659 - 03.06.2009 14:18 [Re: Ananda]

Подкрепям те на 200% в това ти изказване.

Макар че на децата често им е трудно да разберат какво им говорим. Вероятно са настроени на други честоти и не могат да разберат начина на мислене на хората, малко или доста по-големи от тях.

Трендафил
византиец

Регистриран: 25.05.2005
От: Източното крило
    #2390931 - 03.06.2009 19:06 [Re: Dr.G]

Добре, че малко хора ви слушат. Инак целата тестена промишленост ше фалира.
Яжте си сичко. С мярка разбира се.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Mizar 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5957

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.