ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Шумен

Страници: 1
gladiatora68
неориентиран

Регистриран: 03.04.2009
ПОЛИТИКА УЧИЛИЩЕ НЕ ТИКА
    #2344336 - 03.04.2009 10:42

Политиката за мен е поприще , което трябва да си знае мястото . Много се двоумих дали да напиша тези думи и накрая реших , че все пак трябва да го направя .
По-голямата част от живота ми премина в град Плиска . Там отраснах , там учих в Основно училище „Паисий Хилендарски” .
Спокойствието и тихата атмосфера на малкия град , завладяха и мен и съпругата ми и ние създадохме своето семейно гнездо тук , под сенките на отминалите велики дни на България .
Но моята цел не е да ви разказвам за моето семейство . Това , което не ми дава мира е какво се случва с родното ми училище, след като политиката прокрадна в него дългите си пипала .
Училището в град Плиска изгуби патриархалното си излъчване и спокойствие след пенсионирането на стария си директор - госпожа Мария Маринова . Още си я спомням – висока , красива , винаги усмихната , спокойна и в същото време всяваща уважение , любов и ред . Рядко има такива хора като нея , затова аз използвам тези страници , за да й благодаря за всичко , което е възпитала у нас .
По нейно време училището наистина имаше с какво да се гордее .
Сега нещата са много по-различни . Да , вие ще ми кажете , че животът си тече , нещата се променят , старите учители излизат в заслужен отдих . Да , може би има логика във всичко това , както и в това , че след като отдавна съм завършил може би спомените ми са преувеличени и по детски наивни ... Да , но в моето училище , сега , учат моите деца , при същите мои прекрасни учители . С много любов си спомням моята любима учителка – госпожа Румяна Златева – прекрасен педагог , много взискателен учител . Децата ми пък ще запомнят младите учители , които също дават много от себе си . Моите наблюдения са , че те продължават да обичат своята работа и да работят с желание , както , когато там ръководител беше госпожа Маринова .
Може би се чудите защо започнах с думите , че политиката трябва да си знае мястото . Това е защото преди няколко години , съвсем неочаквано за директор на училището бе назначена една дама , която по моите скромни наблюдения няма нищо общо с учителската професия . Тя е човек , който се интересува от светски събития , от политически надпревари , от лични изгоди . Не приемам училището в родния ми град , да бъде управлявано от човек , който няма нужния опит , квалификация и желание , да работи с нашите деца . Това е нашето бъдеще и не съм съгласен корумпирани управители , да назначават за директор на училище , на училището , в което учат децата ми , човек , който няма нужните качества , а е просто МАЙКАТА НА ГОСПОДИН СВЕТОСЛАВ СПАСОВ. Госпожа Снежана Иванова е с полувисше образование . Ако в този момент има висше образование , то в никакъв случай няма да е плод на нейните усилия , тъй като аз и още разтревожени родители , си направихме труда да проверим дали госпожата е била записана да учи висше образование , оказа се , че не е . Още повече , че госпожата не е ползвала отпуск нито за очни занятия , нито за изпити , нито за дипломна работа . Остава маминото детенце , да е купило подарък на мама – нова диплома . Да , вярно е , дипломи се купуват , но това може ли да компенсира факта , че госпожа директорката още допуска правописни грешки , че почеркът й е такъв , че едва ли може някой да й разчете нещо , че много често забравя да влиза в часовете си и нашите деца остават без контрол ...
Толкова ли в цялото училище нямаше друг достоен учител , да заеме това място , че то бе немарливо поднесено на единствения учител в училището , който няма висше образование . Това ли заслужаваме ние Плисковчани , които сме потомци на Аспарух . Толкова ли нямаме гордост да потърсим сметка , на онези , които са виновни . В такъв хаос и безпорядък ли са длъжни, да учат децата ни . За да се покажем добри към политиците , трябва ли да търпим техните майки да унищожават бъдещето ни .
Аз не го искам за себе си и за децата си . Нека не забравяме годините , в които госпожа Маринова беше директор на училището ни . Запомнете ги граждани на град Плиска ! Запомнете ги и вие , мои любими учители ! И както Стефан Цанев казва пред нас има два пътя „ Тридесет сребърника или Околчица”
За сега ще се подпиша като Гладиатора . Може би след време няма да се страхуваме да напишем и собствените си имена , но в този момент е невъзможно . . .
Политиката обсеби живота ни ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2851

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.128 seconds in which 0.117 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.