ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Национални Светини

Страници: 1
Rogen
неориентиран

Регистриран: 03.04.2009
Конкурс за ново име!
    #2344352 - 03.04.2009 11:03

Имам предложение! Да направим конкурс за смяна името на нашата държава! Сега не ми се иска да спомена защо,
обаче ще ми се наложи да изброявам. Зради това, че на всеки трън и на всяко дърво се вее найлон, на всеки
ъгъл са се събрали хартиики, фасове и целофанчета. Иска ми се и да нямаше дупки по пътищата,
(а то всъщност няма!), има фортификационни съоръжения, които на места наистина е невъзможно да бъдат
преминати (поне не с кола)!
Предаването на Росен Петров е много хубаво, но то е за едни хора с които ние нямаме нищо общо, не защото не сме
техните деца, а защото делата ни нямат нищо общо с техните дела! Лично аз имам нужда да се гордея с тази страна,
не само заради имена като, Кубрат, Аспарух, Тервел, Крум, Омуртаг, Симеон, Борис, Самуил, Петър, Калоян, Асеневци,
и всички останали царе и канове, както и всички участници в двете световни войни, освободителната и обединителната
както и балканската война, имам нужда от нещо което да се види сега, а не виждам нищо!
А сега по темата, Фънки преди време спомена за едно име, а именно - Абсурдистан, но то не е достатъчно обобщаващо.
Например имена като - Тъпистан, или Боклукстан, или Найлоностан, а Черно море може и найлоново море да го
прекръстим, защото какви боклуци се плискат в брега всички знаем. Никога до сега не е било толкова зле, никога до
сега не е било такава мърсотия и вече не знам дали да не говорим за пълна липса на пътища!
Не е заради измислената криза с която ни занимават до като си "плетат кошницата", защото разликата от преди
кризата и сегашното положение е, че само тези които имат много, ама много лош кредитен рейтинг, не могат да взимат
заеми, всичко друго е преекспонирана от журналистите тема!
Ами това е, очаквам вашите предложения за ново име, много ми е интересно кое точно ще ни отива най-много!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kuzmanin
неориентиран

Регистриран: 31.03.2008
От: София
Re: Конкурс за ново име!
    #2407092 - 27.06.2009 23:28 [Re: Rogen]

Освен да се кръстим Абсурдия ...

Makedonec_MKD
Македонец
**

Регистриран: 16.11.2006
Re: Ставете го старото име - Тракија
    #2433796 - 30.07.2009 19:18 [Re: kuzmanin]

Ако се вратите кон корените (тракијски и македонски), ќе имате славна историја бидејќи таа навистина е ваша, и повторно ќе бидеме браќа.

Ако се наречете држава Тракија, ќе ги немате контрадикторностите кои што се вградени во бугарската историја и идентитет, а кои опстојуваат уште од времето кога Русија ја создаде вашата држава (врз основа на митови како тој дека Словените се Бугари). Тогаш секој ќе ве цени, бидејќи тоа е вистината.

Ако останете побугарени/потатарени - ништо не правиме.

Поздрави,

--------------------
William Gladstone: "Македониja на Македонците, Бугариja на Бугарите, Србиja на Србите!"

Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2513705 - 19.11.2009 22:18 [Re: Makedonec_MKD]

Абе я стига глупости !!! Ние да не сме Титостан (р. макеланд) или БЮРМ ??? Името ше сменяли...........

Еj Македонец.........jас ти кажав, се врати по скопските чукари да ги пасеш прчовете...не се мешуваj тамо дека не ти е работа. Тракиjа е името на географскиот дел тракиjа.....истото кути географскиот Бугарски дел Македониjа. Ние србите и измитите мозаци кути тебе не сме им посакувале мнение. Аjде си седи во БЮРМ и си jа зимаj платата коjа ти jа даваат да сереш по нашите форуми, jас во Jануари ке бидам во Скопjе, ако сакаш може да се видиме барем да позборим лице во лице. Смешник.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

OpitahaDaSkriat
неориентиран

Регистриран: 03.04.2011
    #2782512 - 17.04.2011 12:35 [Re: Atanassovski]

Напълно съм съгласен с македончето, че най-нормално е да върнем името Тракия. Това отговаря на дълбоката истина, отговаря на същността ни, а и има най-голяма перспектива, но по последния въпрос- друг път ще говорим. Искам да кажа нещо и на самия македонец обаче: Вие също е добре да си върнете старото име и да се върнете към същността си, така че ви препоръчвам да се наречете или Тракия или България. Тракия, защото основите ви, там където живеете са тракийски и имате много тракийска кръв, културата ви и братството ви с нас е на тракийска основа. Може и България да се наречете, когато ние се прекръстим на Тракия, защото най-много кръв имате от прабългарите на Кубер, всъщност чисти българи има най-много по вашите земи. Поздрав и от мен.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
Re: Конкурс за ново име!
    #2782514 - 17.04.2011 12:46 [Re: Rogen]

Цитат:

Имам предложение! Да направим конкурс за смяна името на нашата държава! Сега не ми се иска да спомена защо,
обаче ще ми се наложи да изброявам. Зради това, че на всеки трън и на всяко дърво се вее найлон, на всеки
ъгъл са се събрали хартиики, фасове и целофанчета. Иска ми се и да нямаше дупки по пътищата,
(а то всъщност няма!), има фортификационни съоръжения, които на места наистина е невъзможно да бъдат
преминати (поне не с кола)!
Предаването на Росен Петров е много хубаво, но то е за едни хора с които ние нямаме нищо общо, не защото не сме
техните деца, а защото делата ни нямат нищо общо с техните дела! Лично аз имам нужда да се гордея с тази страна,
не само заради имена като, Кубрат, Аспарух, Тервел, Крум, Омуртаг, Симеон, Борис, Самуил, Петър, Калоян, Асеневци,
и всички останали царе и канове, както и всички участници в двете световни войни, освободителната и обединителната
както и балканската война, имам нужда от нещо което да се види сега, а не виждам нищо!
А сега по темата, Фънки преди време спомена за едно име, а именно - Абсурдистан, но то не е достатъчно обобщаващо.
Например имена като - Тъпистан, или Боклукстан, или Найлоностан, а Черно море може и найлоново море да го
прекръстим, защото какви боклуци се плискат в брега всички знаем. Никога до сега не е било толкова зле, никога до
сега не е било такава мърсотия и вече не знам дали да не говорим за пълна липса на пътища!
Не е заради измислената криза с която ни занимават до като си "плетат кошницата", защото разликата от преди
кризата и сегашното положение е, че само тези които имат много, ама много лош кредитен рейтинг, не могат да взимат
заеми, всичко друго е преекспонирана от журналистите тема!
Ами това е, очаквам вашите предложения за ново име, много ми е интересно кое точно ще ни отива най-много!

Само в представите на пишман-македонци основният проблем на една държава / народ, човек/ е името. Така и не успявате да вденете, че не името прави човека/народа, а човека/народа - името.....Разбирам, че на хора с твоя манталитет е трудно да го разберат, ама пробвай
Ако не успееш, тогава направи следното - влез в една българска кръчма и изокай всичките тези неща с пълно гърло. После няма да имаш никакви проблеми с името България!
Даже проблеми никакви няма да имаш

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3978

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.