ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
abracadabra
новак

Регистриран: 24.03.2009
Проблем с cd/dvd записвачката
    #2345455 - 05.04.2009 14:29

Такъв проблем имам аз отскоро,
DVD-записвачката ми отскоро не чете никакви DVD-та, нито записва, само CD,и записва с Nero 6 само CD-та,чете и оригинални DVD-та - но не и записани- даже и празни,
-незнам от какво е:
МОЛЯ - ДАЙТЕ СЪВЕТ !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Проблем с cd/dvd записвачката
    #2345484 - 05.04.2009 16:20 [Re: abracadabra]

Ми първо пробваш да почистиш оптиката (особено в помещения където се пуши може да помогне това), ако не даде резултат купуваш ново устройство - те са евтини. Колко диска (DVD) си записал досега?

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #2345585 - 05.04.2009 18:46 [Re: abracadabra]

Отиваш в магазина, вадиш 30-35 кинта и си взимаш ново. Толкова са евтини, че не си заслужава труда с чистенето, което няма гаранция, че ще помогне.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

abracadabra
новак

#2345641 - 05.04.2009 19:59 [Re: Black Adder]

записал съм мах 200 диска,чистил съм оптиката с почистващ диск,и ръчно -разглобявах скоро устройството,аз си мислех че може да е софтуерен проблема,защото правих днес запис на CD, но DVD не ми разчита изобщо-камо ли да запише.Мислиш ли че си е отишла записвачката.Дали мога да я оправя?

abracadabra
новак

#2345650 - 05.04.2009 20:12 [Re: Black Adder]

записал съм мах 200 диска,чистил съм оптиката с почистващ диск,и ръчно -разглобявах скоро устройството,аз си мислех че може да е софтуерен проблема,защото правих днес запис на CD, но DVD не ми разчита изобщо-камо ли да запише.Мислиш ли че си е отишла записвачката.Дали мога да я оправя?записвачката е Optiarc DVD RW AD 5170A

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #2345769 - 06.04.2009 00:19 [Re: abracadabra]

Аз я имам същата. Ремонт не можеш (в смисъл не си заслужава), почистването с такива дискове не помага. Сега въпроса ми е тези записани 200 броя дискове с тази записвачка ли са или не. Дисковете от една и съща марка или партида са. Моят опит с тази записвачка беше, че слагах двд Вербатим и използвах Неро за запис. Записа ставаше безупречен, проверката на записа от Неро веднага след самия запис показваше, че записа е успешен, но когато трябва да отвори диска (да го прочете)той се оказваше празен. В действителност запис имаше понеже на всяка друго оптично устройство се четеше съвсем нормално. Проблема се оправи след префлашването с последния фърмуер. От тогава нямям грижи. Разбира се може и лазърчето за ДВД да се е повредило вече.

abracadabra
новак

#2345886 - 06.04.2009 10:39 [Re: Еди]

да с нея съм ги записал,различни са - най-често евтини дискове купувам, КАЖИ как става това флашване-моля ТЕ,
щтом ти е същата може да ми кажеш и от къде да го изтегля и как да го флашна този фърмуеър-ще бъде добре да го напишеш тук,щото и други хора да четат-аз дръпнах някакав-но нямаше как да го ставтирам или там как се прави с него и го изтрих,ДАЙ ИДЕЯ !
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ !

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2345911 - 06.04.2009 11:08 [Re: abracadabra]

Цитат:

записал съм мах 200 диска,чистил съм оптиката с почистващ диск,и ръчно -разглобявах скоро устройството,аз си мислех че може да е софтуерен проблема,защото правих днес запис на CD, но DVD не ми разчита изобщо-камо ли да запише.Мислиш ли че си е отишла записвачката.Дали мога да я оправя?

Почистващи дискове аз не бих ползвал в никакъв случай (освен ако не са специално препоръчани от производителя на устройството). За CD и за DVD се ползват различни лазерни диоди - очевидно поради една или друга причина са се влошили силно параметрите на червения лазер (с който се пишат/четат DVD-тата) та затова можеш да четеш само матрични DVD-та - те имат много по-висок коефициент на отражение... също е възможно и оптиката да си е влошила характеристиките - пластмасовите лещи лесно се скапват (потъмняват) при продължителна работа с лазер - особено при запис на висока скорост мощноста на лазера е доста голяма.
Сега дали можеш да направиш нещо по въпроса, не мога да ти кажа - за запис на DVD най-добре да не го ползваш, обаче, дори и да се оправи.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #2346219 - 06.04.2009 19:47 [Re: abracadabra]

Ще ти го пратя по-късно, че сега не е при мен.

abracadabra
новак

#2346590 - 07.04.2009 10:09 [Re: Еди]

много ще ти бъда благодарен.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10763

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.