ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2377962 - 17.05.2009 20:12 [Re: skyline]

о, я не се шашкай! не съм видяла котка, умряла от глад
както казва Артефакта, те са много практични
като иска - да се цупи на храната, рано или късно гладът ще надвие над претенциите

ПП я да питам аз - да го смятам ли като признак на разведряване, че вече се душат? т.е. ги видях да им се кръстосват пътеките, пътем си размениха по едно подушване, и после коя откъде е си продължи?
е, днес спят и двете на поразия!??!
чудя се какво ли е ставало, докато съм спяла като пън снощи, дрогирана от противоалергичните, докато те бяха без обичайните предпразни затворени врати помежду?
така или иначе, днес съсъци няма - но пък те почти през цялото време къртят! вчера си разменяха боксови лапи, днес - не се забелязват

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2378000 - 17.05.2009 20:55 [Re: Си Ди]

Хаха, сигурно са се дебнали цяла нощ и сега като си будна са се успокоили

Подушването може да се смята за затопляне на отношенияата. * Опитай се да подметнеш някоя играчка докато са близо една до друга.
* Опитай се да дадеш лакомство и на двете едновременно. Във всяка ръка по едно парче и протягаш в противоположни посоки като викаш всяка да си вземе.

Си Ди
гаргойл

#2378333 - 18.05.2009 09:40 [Re: skyline]

мдам, определено са в състояние да се търпят, макар и да си удрят по някоя лапа, за да се види кой командва все пак
уффф, не стига това, ами Мая, нали е по-големшка и го играе атлетка, в тъмните доби на най-сладкия ми сън, се е опитала да изкатери секцията откъм неправилния "склон" , в резултат на което, с адски трясък, паднаха и се разбиха кутиите на три! диска, добре че са на "Бонфайър" и само три, все пак, можеше и по-зле да е
и за по-малки провинения са сваляли фаворити от местата им - така че биде пратена в коридорно изгнание

ПП Мая не е кастрирана, възможно ли е заради това, откакто са две котки, да се усеща вече "котешкото"? преди не се разбираше, че има котка в къщи, сега - ги подушвам, и се притеснявам да не започнат да маркират или от сорта?
и ако насроча операция за петък, няма ли да травмирам прекалено много Мая? то и как въобще да мине без травмиране това де, ама все пак

skyline

#2378734 - 18.05.2009 18:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

ПП Мая не е кастрирана, възможно ли е заради това, откакто са две котки, да се усеща вече "котешкото"? преди не се разбираше, че има котка в къщи, сега - ги подушвам, и се притеснявам да не започнат да маркират или от сорта?
и ако насроча операция за петък, няма ли да травмирам прекалено много Мая? то и как въобще да мине без травмиране това де, ама все пак

Ама ти буквално вървиш по моите стъпки
Мисля си че като се успокоят нещата, миризмата ще изчезне. Може би това е някакъв метод за обозначаване на територията или вид миризма при стрес
Моя бебок така смърдеше, че чак се плашех. Даже реших, че има някакво чрево заболяване Като влизам в къщи се усеща че има котка - лъха на хубаво Доста се тормозих над въпроса "ама как така при условие, че ползвам един и същ пясък и до сега не е миришело " Мислех да питам тук за този другия пясък "за много котки" и хоп! изненада.... вече не мирише толкова и все повече намалява. Дали е от храната, дали е от това че мъника свикна с дома и се спогодиха с каката.... незнам но е факт че вече нещата почти се нормализираха.
Дано това ти помогне малко

Знам, че марикирането се проявява ако първата котка се почувства изоставена и нежелана. Така казаха запознати след като разбраха, че имаме бебе. Казаха да обръщам същото внимание и да намирам време за самостоятелна игра с първата котка и да не защитавам само/основно новото попълнение.

За кастрацията аз бих изчакала. Нали не се е разгонвала още? Всъшност би тябвало да е ...
Мисля, че ще е по-добре да изчакаш да свикнат една с друга и Мая да се почувства наистина като у дома си, да знае че може да ви има доверие. Все пак операцияата си е стрес който ще е още по-голям ако Мая не може да се защити при евентуално нападение или не може да се скрие ако я е страх. Може би след около месец ще е най-добре. Ама пък ако се разгони незнам как ще я карате уфффф незнам и аз... Що не питаш лекар?!
Ако направите операцията трябва да я държите в покрита клетка или подобно за да и е уютно. Някъде където да не и се налага да излиза и среща който и да било.

Си Ди
гаргойл

#2378825 - 18.05.2009 20:50 [Re: skyline]

Цитат:

Ама ти буквално вървиш по моите стъпки

е де, малко и ние по вашите, няма все вие по нашите, както в началото
най-вероятно няма да отложа, просто защото ще стане прекалено топло, а операции в горещо могат да дадат по-често усложнения - следващата ми възможност ще е в разгара на юни, няма да рискувам да оставям за тогава или чак за есента
смятам да взема кутия за пътуване и там да я настаня на скрито, пък и ще съм вкъщи и Шана няма да я тормози

Редактирано от Си Ди (18.05.2009 20:52)

skyline

#2378990 - 18.05.2009 22:47 [Re: Си Ди]

Нищо им няма на жегите! При нас като е перманентно около 30 да не би да не правят операции

Мдам, хубаво е да има нечии стъпки отъпкали пътя пред теб

Не можеш ли да пригодиш някой шкаф, достатъчно голям, свободно да побере вода и тоалетна за да си е спокойно животинчето?
Хубаво е че ще си там. Кажи после какво си решила и как е минало всичко.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2379072 - 19.05.2009 00:15 [Re: skyline]

Има им на жегите... има им. Доста повишен риск от инфектиране. АМа доста. Затова всички ветове казват, че ако е планирана операцията е по-добре да не е в най-големите жеги. Разбира се спешни операции няма проблем, правят се, но риска е много по-голям.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

skyline

#2379129 - 19.05.2009 01:49 [Re: Кокерката]

Бе аз това го разбирам, но пак казвам, че ако имаше чак такъв проблем то тогава тук (по тропиците) никога нямаше да оперират

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2379402 - 19.05.2009 12:44 [Re: skyline]

ЕЕее, то като няма друго положение няма как. Просто се взимат сериозни мерки за възможните инфекции. Блъскат се антибиотици, предупреждават се стопаните за симптоми и т.н. Ама ... то е като с ваксините, или всичките предпазни мерки - то не е сигурно, че ще стане, ама защо да не се вземат някакви предпазни мерки, щом може и не вредят :Р

Айде след малко ще си наснимам котката и ще ви я покажа, а сега ще сложа на брат ми шМати-то да й се посмеете малко.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Си Ди
гаргойл

#2379714 - 19.05.2009 20:42 [Re: Кокерката]

определено много се хилих със шМати

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.