ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2383061 - 23.05.2009 16:44 [Re: Си Ди]

О, ще стискаме палци на миличката Мая - дано всичко да мине безпроблемно!!! Ще чакаме новини. Аз утре чак вечерта евентуално ще мога да вляза в нета, след като изпратя абитуриентката

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2383319 - 23.05.2009 23:42 [Re: Си Ди]

В недел?
Стискаме палци, дано е успешна и Мая бързо да се възстанови

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2383547 - 24.05.2009 14:09 [Re: skyline]

такааа - операция нямаше, тъй като след като й сложиха упойката, като я обръснаха при подготовката, на коремчето й скрит се оказа съвсем приличен белег от вече правена операция - логичното предположение беше, че вече е била кастрирана, макар да би могло да е оперирана и по друг повод , но при това положение се отказахме, естествено
от цялятя рябота сега само ходи като замаяна, всъщност Е замаяна де
дори доктора беше изненадан, мдам
за прав път и на него му се случвало подобно нещо, но..какво пък, никой не знае какво е ставало първоначално с Мая, а и няма инфо за предишните й стопани, преди появата й на улицата
хм, котките уж не се губели
с две думи - странна работа

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2383564 - 24.05.2009 15:07 [Re: Си Ди]

Ъм, ехограф не може ли да се използва за да се види дали има яйчници или няма? Операцията наистина може да е от кастрация, нищо чудно, ма може и да не е.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #2383566 - 24.05.2009 15:21 [Re: Си Ди]

Е това наистина си е странна случка, Кокерката правилно те е посъветвала, направете нещо (не може да няма начин) да разберете дали е кастрирана или не е. Всъщност ако не се разгони изобщо, това ще е един вид отговор на този въпрос но все пак... странно...

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

Си Ди
гаргойл

#2383577 - 24.05.2009 16:13 [Re: julieta]

тя всъщност не се е разгонвала, откакто е взета, доколкото ни е известно , но и възрастта й също не беше известна
сега, като беше упоена, вета я огледа много внимателно, и според него е на мин две години, а може и повече, но не по-малко от две, а ние мислехме, че е доста по-млада
иначе, естествено, че ще направим и ехо, но в неделя и без транспорт да отидем до клиниката с апаратурата, ... си е сложно
така или иначе, при наличие на белег и липса на данни за разгонване, отказът беше естествено решение

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383583 - 24.05.2009 16:28 [Re: Си Ди]

Разбира се, че е било естествено решение. И аз не виждам друго в случая. Жалко само, че е трябвало да я упоите и чак тогава се е видял белега. Но поне не сте я рязали. Ще чакаме резултата от ехото.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2383587 - 24.05.2009 16:38 [Re: Кокерката]

ама белегът не се виждаше!
дори като я постригахме - не се , чак когато я обръснахме - тогава "изплува", в началото просто не повярвахме на очите си и не бяхме сигурни, че е това, но когато оголигме по-голяма площ - се видяха и шевовете отстрани наредени, иначе е почти изчезнал ..
според вета е на повече от шест месеца белега
и добре, че не е куче, се пошегува, защото при тях можело и да не се забележи навреме, но при котките кожичката била много тъничка, при Мая - направо прозираше, и затова сме го видели, все пак
ако ви кажа, че сега, като отидох да погледна пак при вече суха козина - пак почти не се забелязва, може и да не ми повярвате
отидох да проверя на Шана дали ще й видя белега - нъцки, нищо не се забелязва, дори белегче от конче, а чертичката хич , хем Шана е Черна, а Мая е съвсем беличка, и кожата й е беличка и белега е бял

Редактирано от Си Ди (24.05.2009 16:46)

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383611 - 24.05.2009 17:24 [Re: Си Ди]

Мдам, нормално, и аз на мойте нищо не виждам... вече.
Но случаката не ме учудва, разправяли са ми и за други, абсолютно същите.
Пак добре, че сте я видели.

--------------------

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #2383646 - 24.05.2009 18:41 [Re: Си Ди]

Цитат:

...вета я огледа много внимателно, и според него е на мин две години, а може и повече, но не по-малко от две, а ние мислехме, че е доста по-млада.

Така, така и наш Риво го определиха да е към 4г. и си бяха прави. Досега бяха известни с точност само 3г. от живота му. Знаем само, че е имал още едни стопани за около година съвсем в началото. Ветеринарката съвсем точно позна,че е към 4г. Пред мен Риво може и да се прави на млад ерген,ама ветеринарката го разкри,че е стар ерген. Това е положението.
По въпроса с белега, не мога да дам акъл,но пък добре е че няма да има операция.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.