ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2385399 - 26.05.2009 20:44 [Re: Си Ди]

Е, хубава работа, защо не ми показва, че има нови мнения А, аз чакам ли чакам да пишеш за операцията. Добре, че реших да вляза да питам какво е станало за да открия, че сте изписали сума неща

Много странна работа това с операцията, но пък и хубава от друга страна.
Доста финна ми изглежда Мая за 2 годишна
Сега ще чакаме ехографа и дано Е кастрирана за да не я мъчите пак с упойката. Странно звучеше факта, че не се е разгонвала и ето че вече знаем защо

Мойта Принцес беше на доктор днес да я набодат. В книжката записаха за дата на раждане 28 февруари което я прави на около 3 месеца и половина обаче тя няма килограмите за тези месеци. По-скоро е почти на 3 месеца (2.8 паунда - по паунд на месец).

Да ви се похваля - каката поотслабна малко След толкова тичане и игра сланинките почти се стопиха, още малко остана

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2385853 - 27.05.2009 12:17 [Re: skyline]

Мая е по-едра от Шана, определено, а е и по-координирана като движения, по-спокойна, не беснее, не търчи насам-натам като шугава
иначе е по-лека обаче /3,5 кила/, защото, поне при мен, не злоупотребява с храната видимо / не е лакомия, или поне не демонстрира подобен порок/ - сигурно не й харесва де, ама това си е нейн проблем
От друга страна при Шана конкуренцията се изразява в плюскане основно - ама буквално! Опитва се да изяде ВСИЧКО! Дано не продължи дълго това, че направо ще затлъстее!?! Бая се окръглила шомбата
Което не й пречи да търчи като обезумяла де

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2387908 - 30.05.2009 03:50 [Re: Си Ди]

Цитат:

От друга страна при Шана конкуренцията се изразява в плюскане основно - ама буквално! Опитва се да изяде ВСИЧКО! Дано не продължи дълго това, че направо ще затлъстее!?! Бая се окръглила шомбата
Което не й пречи да търчи като обезумяла де

Олеле, това не е добре

За щастие на нас ни се отразява по обратния начин - Тинки отслабва от многото гонене и игра а и гледам, яде по-малко

А, до къде стигнахте със социализирането?

Си Ди
гаргойл

#2388060 - 30.05.2009 11:58 [Re: skyline]

Цитат:

Олеле, това не е добре

на мен ли ми го казваш!?! това положение никак не ми харесва, но не виждам начин да го променя в момента

Цитат:

А, до къде стигнахте със социализирането?

до под крушата
играят на гоненица от дъжд на вятър, но Мая не си пада много-много по търчането, от друга страна Шана е доста досадна и току я издебва докато си почива: я да й дъвче опашката, я нещо друго, при което Мая я издържа само до известно време, след това я ступва на бърза ръка и пак къртакис
е, понякога й уйдисва на акъла да се гонят, но като цяло се "стряскат" една от друга

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #2388390 - 30.05.2009 21:16 [Re: Си Ди]

Цитат:

...това положение никак не ми харесва, но не виждам начин да го променя в момента ...

В началото като взех Риво,той започна да яде често заради стреса от промяната.Първите 2 месеца качи около 1кг. После започнах да му обръщам повече внимание, научих го да ходи на каишка, тръгнахме на разходки,а и му купих още играчки за ловуване. Сега кг му не мръдват вече 4 месеца. Обаче като му доскучае вместо да зарови нос в паничката идва при мен. Просто си замени източника на удоволствие с по-малко вреден за килограмите си.

Си Ди
гаргойл

#2388545 - 31.05.2009 11:14 [Re: Monnica]

в случая Мая не яде и капричизничи, Шана обаче оплюсква всичко, и ако я подложа да режим, ще пострада Мая, която и без това сега си е хърбавичка
така че трябва определено Шана и Мая да се давръндисат една с друга, и тогава ще се нормализират нещата
или поне предполагам

Monnica

#2388720 - 31.05.2009 19:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

в случая Мая не яде и капричизничи, Шана обаче оплюсква всичко, и ако я подложа да режим, ще пострада Мая, която и без това сега си е хърбавичка

Това с ядене/неядене вероятно е резултата само. Няма смисъл да отреагираш на резултата, защото причината си остава. Ако се махне причината като последица резултатът сам ще се промени. Само мога да предполагам,че причина могат да са стресът, териториални претенции, ревността за внимание и т.н. Затова си мисля,че феромоните може да помогнат. Аз съм много доволна от тях. Като усетя ,че на Риво му се дивее и веднага се захващам да феромонизирам . Усеща се как агресията му намалява и се успокоява. Ако искаш, опитай с феромоните. При Риво действат и в доста малки количества. Аз имам спрейче с феромони и пръскам веднъж на 3-4 седмици по ъглите на стаите. Отначало пръсках по-често,но после прецених,че и на 3-4 седмици има ефект. Дано и при теб да помогне.

Monnica

#2388736 - 31.05.2009 19:28 [Re: Си Ди]

Въпросът ми е към всички във форума.
Прочетох за Profender spot-on на Bayer Animal Health. Някой ползвал ли го е за котката си? На Риво му е май време за хапче за вътрешни паразити/минаха 6 месеца от предното/ и се чудя дали този spot-on е достатъчно ефективен

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2388785 - 31.05.2009 20:07 [Re: Monnica]

Аз съм голям фен на продуктите на Баер за домашни любимци. Те нямат лоши неща. Тук не съм го ползвала, ама звучи и изглежда добре. Мисля, че като всичко тяхно би работило достатъчно.

П.п. Чак на 6 месеца обезпаразитяване... брех колко сте толерантни

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Monnica

#2388803 - 31.05.2009 20:35 [Re: Кокерката]

Лекарката на Риво тук даже въобще не препоръчва повече обезпаразитяване след първият път. И аз се чудя, но тук е така. Даже аз настоявах да му се направи схема за Дронтал, но казаха,че нямало нужда да му се дават повече хапчета. В България съм давала всеки месец само за вътрешни паразити. Тук слагам на вратлето на Риво spot-on за външни паразити на 30-40 дни.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.