ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2388820 - 31.05.2009 20:48 [Re: Monnica]

Може по-малко да са разпространени, макар да се съмнявам. Е, тамошните лекари си знаят, ама Риво излиза тъй че е хубаво все пак от време на време да се дава нещо.
Четох за това на Баер, хубаво е.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2390449 - 03.06.2009 03:05 [Re: Monnica]

Нашата доФторка каза да даваме всеки месец по 1 таблетка за hearth worm и на всеки 3-4 месеца по половин или колкото там се пада таблетка за други вътрешни паразити. Отделно от това слагам и спот-он за бълхи и кърлежи
Дали не прекалявам

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #2390480 - 03.06.2009 06:31 [Re: skyline]

Цитат:

Дали не прекалявам.

Незнам дали е много. Аз първо трябва да говоря с лекарката на Риво и после ще купя хапчето от клиниката. Предните пъти му го даваха те, сега аз ще се пробвам. Имам доста опит с предишен котарак. Един път докато се борех с него и му говорех, той силно си метна главата, хапчето излетя от устата му и добре,че реагирах бързо и се дръпнах, иначе щях да съм добре обезпаразитена.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2390575 - 03.06.2009 11:25 [Re: skyline]

Цитат:

Дали не прекалявам

Не, не прекаляваш. По принцип на повечето места това са схемите. Особено за сърдечните червеи /дирофилариоза/ задължително на всеки месец, защото иначе се развиват ларвите /ако има такива/ в следваща форма и или хапчето не ги лови или са вече толкова големи, че ако се парализират от хапчето има вероятност да убият госторпиемника. Останалите понеже не са толкова опасни, а и по-трудно се хващат от неизлизащи животни, затова на по-дълъг период се дава хапчето.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2394150 - 08.06.2009 13:10 [Re: Кокерката]

Цитат:

Особено за сърдечните червеи /дирофилариоза/ задължително на всеки месец, защото иначе се развиват ларвите /ако има такива/ в следваща форма и или хапчето не ги лови или са вече толкова големи, че ако се парализират от хапчето има вероятност да убият госторпиемника

хм, не си спомням да са ми давали такова нещо за Шана - какво е лекарството за това?
в смисъл давам Цестал плюс периодично за вътрешните паразити, ако се не лъжа в името , но да разбирам ли, че това не е достатъчно и трябва да питам и за друго?

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2394439 - 08.06.2009 20:12 [Re: Си Ди]

Тези hearth worm дет ги пише skyline, това са те. Тук не са още често срещани, но особено покрай морето и водоеми и в южна Бг вече имало доста случаи. Цестала в случая не върши работа за съжаление. Тези паразити се разнасят от комари. Котките не излизат много, по-трудно се сдобиват с комари, но все пак никога не се знае. Всеки след четене си преценява дали да обезпаразитява И за тях, че то вече не са едно и две неща....
ЕЙ ти тук малко за четене

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2418915 - 14.07.2009 13:19 [Re: Си Ди]

вчера Шана си оповръща червата - седем-осем пъти по данни на домашните, но докато се прибера от работа и я заведа на вет, беше спряла от 2 часа и спеше, така че се въздържах, пък и като че ли сега няма проблем, хапва по малко, пие водичка, косъма й изглежда добре и т.н. - разбирате ме
трябваше да ги обезпаразитявам тази седмица, но ще изчакам няколко дена и да я наблюдавам - кой знае какви ги е яла - тва говедо е в състояние да изяде какво ли не
не съм ги снела, но на няколко пъти ги заварваме на калъп двете - Мая е яхнала Шана в ключ, и не се вижда какво точно се правят, страда ли някой, ядат ли се, хапят ли се , боли ли го някой и т.н. - та се чудя - ако не се чува съскане и мяукане, а само се борят, доста сериозно и болезнено отстрани изглеждащо - това да се възприема ли като игра, или да се намеся ?

skyline

#2419422 - 14.07.2009 21:26 [Re: Си Ди]

Според мен го възприемай като игра Ако на някой не му отърва ще избяга или ще ръмжи, съска и подобни. И аз в началото нях на нокти но вече дори не ги наблюдавам, те си знаят

За повръщането и аз си помислих, че е налапала нещо. Дано е добре и не се повтаря

skyline

#2420268 - 15.07.2009 22:24 [Re: skyline]

Мислех да пусна нова тема но май тук е най-добре да питам

Какво става с котката когато стопанина почине?

Как според вас е най-добре да се подходи? Котката е на 15 г. и тоу-що загуби единствения си стопанин
Съмнявам се, че някой от родата ще го иска - не обичат животни.
Предполагам котката по някакъв начин ще усети какво се е случило и ще тъгува...

oTpoBHa
Ябълка

Регистриран: 23.08.2008
От: някъде, където
    #2420338 - 15.07.2009 23:31 [Re: skyline]

За съжаление, предвид ситуацията, а и възрастта на котката,най-добре ще е да бъде евтаназирана.В България няма организации или приюти,където при подобни случаи може да оставите животното.
Наистина ли никой от рода няма да се съгласи да я гледа...не мисля че и остава много.

--------------------
Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.