ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2361207 - 25.04.2009 21:09 [Re: Писанчо]

Съгласна съм, че изцяло натурални продукти и за тях и за нас няма. НО! Много важно е кое в случая е по-малко вредно. Аз да ти кажа само, че спор не водя. Споделям мнението си, което се е променяло с течение на времето, но под натиска на сериозни факти. То не се гради само на храненето и опита ми с двете ми котки... Всички тук, мисля, единствената ни цел да пишем в този форум е за благото и доброто на нашите котки. Аз нямам никаква изгода да водя с теб спор за каквото и да било. За мен е важно котките да са здрави и качествено нахранени.
И тъй, като говорим за естествено /ама как си знаех, че ще стигнем до гризачите/ в САЩ ако не се лъжа, по магазините пордават замразени мишки /изкуствено отглеждани, здрави и чисти/ така както ние си купуваме замразени бутчета. Но, понеже тук нямаме, а и аз лично цяла мишка не бих могла да дам на котката си /поради тази причина не си взимам и змия/ все търся възможно най-близкия по състав и най-добро по качество. Консервите и рибата не са такива. Можем да си се надцакваме колкото си искаме като си разправяме ама то па там има еди кво си, ама тука па има еди що си. Доказан факт е, че високият клас гранули И диетата със сурово месо /то не е само да сложиш 100 грама месце в паницата, по-сложно е/ са най-добрите начини за хранене на котка. Да речем, че има пълнежи, макар да не съм убедена какво точно влагаш в думата, но има, да. В зависимост от класа на храната пълнежите намаляват, месото се увеличава.
Ох, пак се отнесох, карай. Та, мисълта ми е, че храната трябва да е хем качествена, ама все пак и някак достъпна за джоба. Консервите от 5 лв са хубави, ама не мога да давам по 1-2 на ден, моето ядене не е толкова скъпо... А същото, само че по-евтино заради липсата на вода... мога да си го позволя

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2361278 - 25.04.2009 22:44 [Re: Кокерката]

Суровото месо не носи ли риск от заразяване с паразити? Аз лично на моята не и давам нищо сурово. За замразените мишки не знаех, но едно че не съм в щатите, а и да бях не бих ги купувал.

--------------------
Боят изгражда.

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2361346 - 25.04.2009 23:49 [Re: Писанчо]

Ех, колко познато Въртиме го, сучиме го и пак до там стигаме - качеството на храната
Чета ви двамата и съм съгласна и с двете страни.

Аз на мойта не давам друго освен гранули и понякога консерви за разнообразие. Много рядко (около 2 пъти до сега)е яла парченца риба, спанак който се оказа че много обича а днес сутринта открихме, че яде и домат
Един път пробвах със сурово връхче от пилешко крило, но не разбрах дали го изяде или отиде в кофата но пак ще пробвам. Веднъж и давах дроб, но не и хареса и не съм пробвала пак.

Незнам какво е по-различното на тази "любима" храна, но още от първия път много я хареса.

skyline

#2361425 - 26.04.2009 05:36 [Re: skyline]

Току-що говорих с жената която гледа котенцето. Много странно че по принцип не разрешавали осиновяване на некастрирани животни и заради това операцията се извършвала на 2-3 месечна възраст. Казах на жената, че аз ще си поема кастрацията, но искам да се направи на по-подходяща възраст. Щяли да го обсъдят с борда на директорите и ще ми кажат решението.
Бебето се обезпаразитява на всеки 2 седмици и скоро ще му се сложи първата ваксина. Според жената ще можем да вземем беба след 2 седмици понеже все още суче и не е приучена на гранулирана храна - само малко консерви.
Попита ме също дали аз ще взема бебока или искам да ми се достави хммм Май ще е по-добре ние да я вземем за да не се стресира допълнително по автобусите или в самолета (в друг град са).

Децата нямат търпение да гушнат новото бебе
Имало още един човек който иска същото коте и щяли да преценят на кой да го дадат. Ние сме първи на опашката което се надявам да помогне, ако ли не... всяко зло за добро

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361581 - 26.04.2009 15:10 [Re: Писанчо]

Ами, не би трябвало да носи опасност, нали се продава за нас, хората. Трябва да е минало ветеринарния и там какъв беше още контрол. Освен това пилешкото като цяло не носи риск както свинското и телешкото

skyline, странно ми звучи това, което казваш. Имам приятелка в Чикаго, взе си две сестрички котенца от приют. Те бяха малки, и за тях кастрацията беше немислима на 2-3 месеца... Хората които й дадоха котенцата, освен всички изисквания, които са имали, са й дали договор /ако не се лъжа/ с който я задължават на определа възраст да направи кастрацията. В определения момент са й се обадили да й напомнят, и от клиниката са знаели, че е време, всичко е било задължително и съгласувано, котетата бяха кастрирани и всички са доволни и щастливи. Не виждам защо подобно нещо не може да се направи и на други места, ами трябва да се кастрират на такава ранна възраст.

Ще стискам палци на вас да го дадат, че и да ви гласуват доверие за кастрацията и да не го подлагат на излишни мъки.

--------------------

skyline

#2361896 - 26.04.2009 22:20 [Re: Кокерката]

Цитат:

Ами, не би трябвало да носи опасност, нали се продава за нас, хората. Трябва да е минало ветеринарния и там какъв беше още контрол. Освен това пилешкото като цяло не носи риск както свинското и телешкото

И аз мисля, че не би трябвало да е кой знае колко опасно даването на сурово пилешко месо, но от друга страна мисля че е по-сигурно ако е варено особено ако не сме сигурни в датата на опаковане. То май сурово месо може да се дава на село където сам си колиш кокошката

Цитат:

skyline, странно ми звучи това, което казваш. Имам приятелка в Чикаго, взе си две сестрички котенца от приют. Те бяха малки, и за тях кастрацията беше немислима на 2-3 месеца... Хората които й дадоха котенцата, освен всички изисквания, които са имали, са й дали договор /ако не се лъжа/ с който я задължават на определа възраст да направи кастрацията. В определения момент са й се обадили да й напомнят, и от клиниката са знаели, че е време, всичко е било задължително и съгласувано, котетата бяха кастрирани и всички са доволни и щастливи. Не виждам защо подобно нещо не може да се направи и на други места, ами трябва да се кастрират на такава ранна възраст.

Ще стискам палци на вас да го дадат, че и да ви гласуват доверие за кастрацията и да не го подлагат на излишни мъки.

Да си призная и аз очаквах нещо като договор или поне да е споменато като задължение в документите които ми изпратиха но уви. Жената каза, че много ветеринари са против толкова ранна кастрация, но организацията от своя страна предпочита да е 100% сиггурна, че дадените от тях животни няма да имат поколение което да попадне на улицата. Не искали да чакат операционната възраст за да дадат бебетата докато са малки.
Надявам се факта, че вече имаме улично коте което е кастрирано, ще е в наша полза.
Открих офис на организацията и в нашия град така, че ако не е това сладурче, ще е друго

Благодаря за палците

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361928 - 26.04.2009 22:57 [Re: skyline]

Аз от домашно гледано животно по-не бих яла месото... Там хептен не се следи и обезпаразитява. А прясно или не чак толкова по-малко ме интересува...

Успех с котето, дано ви гласуват доверие и не го мъчат много

--------------------

skyline

#2361991 - 27.04.2009 00:38 [Re: Кокерката]

Цитат:

Аз от домашно гледано животно по-не бих яла месото... Там хептен не се следи и обезпаразитява. А прясно или не чак толкова по-малко ме интересува...

Добре де, нали ако сам си го гледаш ще е така както трябва да е и ще се знае какво му е давано и какво не на животното.
Както и да е, и без това няма да седнем да гледаме кокошки за да си храним котките

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2362192 - 27.04.2009 12:46 [Re: skyline]

Абе, аз като биолог може и да знам, ама 99% от хората, които гледат животни на двора надали знаят какво точно трябва да се дава, от какво да се пази. Тук аз не говоря за храна, а за предпазване от болести и паразити. Мен от тях ме е страх. Докато в един завод, освен, че по-трудно ще се заразят, защото са затворени, там си имат и биолози, ветеринари, които им е работата да знаят от какво да ги пазят.
Аз до скоро получавах месо, яйца и прочие от наще на село, никога не е имало проблем, но с това, което знам от преподаватели, имали сме и доза късмет с тези неща.

Абе, не се знае кога кой ще си спретне една фермичка за екологично чисти продукти, всичко е полезно

--------------------

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2362238 - 27.04.2009 13:42 [Re: Кокерката]

Затова най-сигурна си е термичната обработка. Така няма какво да се гадае имало ли е паразити животното или не. Поне аз не рискувам. А инак в месото също е пълно с какво ли не, антибиотици, хормони на растежа и всякакъв друг боклук. Ама това и ние го ядем, не само любимците ни. В едно парче филе видях оригинален етикет, на който беше половината менделеева таблица. Та просто няма спасение и ние и животните се приспособяваме към отровите.
Имаше един филм за животните в Чернобил. Оказа се, че всъщност те доста добре са се адаптирали към радиацията и малформациите сред тях са доста по-малко от очакваното. Филма проследи и историята на една котка с двете и малки, тя ги отгледа, спаси ги от вълци и накрая стана домашна котка

--------------------
Боят изгражда.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12582

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.