ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2363349 - 28.04.2009 20:11 [Re: skyline]

Честит ви сладурест бонбон! Името Принцес напълно и подхожда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2363462 - 28.04.2009 22:43 [Re: zlatina]

Благодаря на всички за добрите пожелания и думи

ЕТО една снимка от тази сутрин

skyline

#2363476 - 28.04.2009 22:52 [Re: Monnica]

Цитат:

1. Има ли си собствено скривалище? Като взех Риво, това направих първо-негово място, където никой не го закача. Беше много смешно-като пристъпеше там и някак цялото му тяло се отпускаше и успокояваше. Той наистина ми повярва,че там е защитен и скрит.

2. Каката на бебето вероятно я е страх точно от новият нашественик в нейната територия. Предполагам,че ще се сприятелят бързо. Две женски котки имат обща тема за клюки-мъжки котаци.

3. А за ходенето на каишка не съм видяла снимките. Връщах се назад и търсих. На коя страница са?

4. Стискаме с Риво палци на мацките да се сприятелят бързо. И чакаме обща снимка на двете мацки заедно.

1. Има си да, шкафа в който са и леглото и тоалетната и храната. Като се изплаши там бяга и се завира в дъното на кутийката си

2. Тя каката е голяма терца. Страх я е от самото "чудовище", нещото което мърда и издава звуци. Тази сутрин я заведох в спалнята и само като се видя в огледалото започна да се ежи Жал ми е за нея, не яде, не пие, не ползва дори тоалетната Днес преместих шкафа на бебо в един ъгъл за да освободя входа/изхода и Тинки да започне да си се разхожда спокойно.

3. Хммм, има снимки май в темата за снимки. Ако не видиш там ще се поровя да намеря линк.

4. Ох, тази снимка на двете заедно ми се струва, че няма да стане скоро

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #2363650 - 29.04.2009 09:29 [Re: skyline]

Аз пък да питам за хапчетата против глисти и тении. Зная, че трябва да се дават превантивно на 3 месеца, но нашият хубостник не ги ще Какво ли не опитвахме: гладен от вечерта го държахме, смесвахме с пауч, със суха храна, поръсвахме със смляно на прах хапче малки парченца от любимите му неща... е, не иска и това е! А каквото случайно хапне, след това цялото повръща. Кажете как ги давате тези хапчета на вашите котки, че вече нямам идеи, а не може така - все пак и навън излиза.

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2363674 - 29.04.2009 10:00 [Re: fennay]

Моята я хващам, отварям и устата и така и го пъхам. Може да увиеш котката с одеяло, да не драска и така да и отвориш устата.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2363792 - 29.04.2009 12:54 [Re: Писанчо]

И аз така ги давам. Хващам котката, отварям устата като се стисне челюста по средата и набутвам хапчето навътре, след което се придържа затворена устата, за да го глътне. И ако дере, в одеалце

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

skyline

#2364002 - 29.04.2009 19:36 [Re: Кокерката]

Цитат:

И аз така ги давам. Хващам котката, отварям устата като се стисне челюста по средата и набутвам хапчето навътре, след което се придържа затворена устата, за да го глътне. И ако дере, в одеалце

И аз така ама мойта гадина хапе Лекарката незнайно как успява да напъха хапчето без каквито и да било последствия. Сигурно всява респект с тази бяла престилка

Началото на седмицата купих едни дъвчащи хапчета, комбинация за някакви червейчета и тения (hearth worm) . Това ще го даваме всеки месец, а на 3 месеца ще давам за ... tape worm, това беше тения нали , ох, бъркам ги тези наименования
Предполага се че дъвчащите таблетки са лесни за прием и котката с удоволствие си ги хапва.

Друг вариант който може по изключение да се приложи е инжекция. На бебока му надупчиха вратлето за по-лесно

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #2364390 - 30.04.2009 09:50 [Re: skyline]

И ние пробвахме с дъвчащите, изяде ги като бонбони и дори още искаше Но те действат само срещу няколко вида паразити, не всички.

skyline

#2364820 - 30.04.2009 19:45 [Re: fennay]

Днес пробвах с дъвчащите, но тя само подуши и близна; останалото беше много мяукане, плюене и отчаяни опити от моя страна да напъхам и задържа хапчето в устата Отдавам го и на факта, че провеждахме процедурата в стаята където е новото коте (затворено но все пак там). Наложи се да начупя хапчето на мини парчета и да и ги давам малко по малко

На мен ми казаха тези дъвчащите да ги давам всеки месец а на всеки 3 месеца да давам и едно друго като добавка. Това било достатъчно.

skyline

#2364849 - 30.04.2009 20:11 [Re: Кокерката]

Цитат:

За два пъти по-малко ще си вземете суха храна висок клас и с едно бульонче се получава горе-долу същото, без химията самоче...

От кога се каня да те питам и все ми убягва

Какъв бульон слагаш на гранулите?
Аз пробвах с вода, но после разбърках всичко с част от консервата и бебока сладко сладко си хапна

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.