ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2365647 - 01.05.2009 21:25 [Re: skyline]

Единия вариант е само с леко топла водица да се накиснат, така просто стават по-меки за хапване. Ако трябва да се овкусява бульончето е от някакво месце, сварено във вода. Залива се с водата и така гранулките имат по-хубав вкус. На мен лично почти не ми се е налагало, но ако трябва да избирам между консерва и така омекотени гранулки, определено гранулките бих овкусила.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2365654 - 01.05.2009 21:33 [Re: Кокерката]

Ясно
Аз помислих, че имаш някаква "специална" рецепта

Hrisityyy
неориентиран

Регистриран: 04.05.2009
    #2367565 - 04.05.2009 23:46 [Re: skyline]

Аз мога да кажа че имам доста опит с отглеждането на много котки имала съм до 4 в къщи и съм гледала как дядо се оправя с окло 10тина във ветеринарната клиника.Има си няколко основни правила:никога не събирайте 2 или повече мъжки котарака заедно по време на размножителния пероид, защото в повечето случай стават големи боеве;не е хубаво да се гледат двама мъжкаря и една женска и обратното,защото се явява конкуренция между животните;не е добре да се събират малко коте и мъжки и малко коте и непозната женска,защотото възрастните екземпляри имат инстинкта да убиват по-беззащитните натрапници в територията им.Иначе когато двете или повечето котки са братя или сестри или са отраснали заедно съжителството им е удоволствие и за тях, и за стопаните им.Котките имат силно развито чувство за привързаност едни към други и обичат да имат котешка компания. Изобщо идеята котките ви да са повече от една е страхотна стига това да е добре обмислено!

Hrisityyy
неориентиран

#2367571 - 04.05.2009 23:55 [Re: Кокерката]

Цитат:

Единия вариант е само с леко топла водица да се накиснат, така просто стават по-меки за хапване. Ако трябва да се овкусява бульончето е от някакво месце, сварено във вода. Залива се с водата и така гранулките имат по-хубав вкус. На мен лично почти не ми се е налагало, но ако трябва да избирам между консерва и така омекотени гранулки, определено гранулките бих овкусила.

Абсолютно съм съгласна!!!

Hrisityyy
неориентиран

#2367579 - 05.05.2009 00:06 [Re: skyline]

Що се отнася до хапчетата има много видове трябва да се подберат такива каквито да обхванат максимално много паразити.Това е малко трудничко, защото в българските ветеринарни аптеки се предлагат само няколко типа, но все пак с повече разпитване, търпение и поръчки миже да се набави всичко необходимо.Даването на въпросните хапчета обаче е доста по сложна задача, едно решение на проблема с драскането и плюенето е да се отиде при ветеринар- той знае как да хване котката, как да се движи, къде да застане и изобщо какво да направи, за да даде хапчето на котката.Друго решение е хапчето да бъде стрити на птах и сложено в храна или вода(котката обаче трябва да е по-гладничка)

skyline

#2367985 - 05.05.2009 19:29 [Re: Hrisityyy]

Аз имам 2 женски котки или може би е редно да кажа котенца и мога да кажа, че вече добре се разбират. Предполагам кастрацията има значение
Все още е рано за гаранции понеже бебето е тук едва от седмица, но така като гледам нещата се развиват в положителна насока .

Hrisityyy
неориентиран

#2368146 - 05.05.2009 22:34 [Re: skyline]

При различните котки се получават различни реакции, понякога(както в твоя случай) двете животни се разбират чудесно.Аз също съм имала две котки, едната, от които да е бебе и те се разбраха перфектно, дори мога да кажа че по-голямата прояви нещо като майчински инстинкт.За съжеление имах и случай, когато едни хора ни върнаха коте купено от нас, защото котката, която те вече имали не го приемала и го гонела и плашела.

skyline

#2368356 - 06.05.2009 03:20 [Re: Hrisityyy]

Цитат:

За съжеление имах и случай, когато едни хора ни върнаха коте купено от нас, защото котката, която те вече имали не го приемала и го гонела и плашела.

Ми то е нормално в началото да е така, и моите не се погаждаха. Трябва си търпение, любов и разбиране

skyline

#2371270 - 09.05.2009 20:57 [Re: skyline]

Цитат:

браво!
тъй като ни предстои такава среща, как е най-добре? първо да ги държа разделени известно време, да оставя другата котка да свикне с нас, или направо да ги представя една на друга и да вървят нещата едновременно?
при вас е с бебе-коте, нашата ще бъде на същата възраст
ох, малко съм притеснена, надявам се, че нещата ще се развият както при вас - успешно

копирах въпроса ти тук.

Категорично ги дръж отделно! Моите се срешнаха няколко дена след пристигането на бебока.
Пускаш бебето да се разходи из стаята. Докато малкото спи или е затворено пусни голямата котка да подуши.
Не ги събирай на едно място докато сами не решат, че е ОК.
Първата снимка е от момента когато двете се събраха на едно място и се караха. Точно седмица след като малката пристигна у дома двете започнаха що годе да се понасят - стояаха в двата края на стаята без да се ръмжат и съскат.
Едва от няколко дена си играят и вече не заключваме малката.

В началото срещите трябва да са кратки и в твое присъствие.
Не насилвай нещата и ги остави да се адаптират.

Каката не мръдна от местото си цяло денонощие след пристигането на бебока. Не е яала, пила вода и дори ползвала тоалетната. Едва на втория ден пропълзя до тоалетната а после на бързо грабна 2 хапки и пак на място. Беше ужасена, стоеше като препарирана....
Успокоявай котката, говори и... В никакъв случай не и показвай, че бебето е по-важно за теб.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2371289 - 09.05.2009 21:27 [Re: skyline]

отделно са, поне такъв беше планът, само дето плановете се объркват - в момента и двете са под един и същ диван!
е, в различни краища, но ..
оффф - дори мен ме съска в момента Шана, и не ми дава да я доближа
ще се прежаля- една драскотина повече, една по-малко

ПП другата котка, Мая, е по-голяма, но е доста по-кротка, и едно, е стресирана заради промяната на дома и стопаните си, второ - заради Шана

казано с две думи - таралеж в гащите...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12581

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.