ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2371466 - 10.05.2009 00:50 [Re: Си Ди]

Не се притеснявай, това са нормални неща. Стресирани са животинките, дай им време да свикнат една с друга. При нас процеса отне около седмица. До известна степен Роня все още не е свикнала напълно с нас - дивото в нея все още се усеща. Има невероятен напредък за изминалата година, но все още понякога когато посегнем към нея тя бяга. След това може сама да дойде при теб и да започне да те ближе, но трябва да е когато тя е решила. Много ми е смешна, като се прави на важна и самостоятелна а всъщност е толкова зависима от нас.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2371482 - 10.05.2009 01:05 [Re: Sonia]

Те всички котки са такива - в това им е чара.
Наскоро у дома се промъкна един уличен котарак, после излезе на стълбите и там Снежанка го видя и хубаво си поговориха, тя после го чака доста време, но хайванинът избяга

--------------------
Боят изгражда.

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #2371528 - 10.05.2009 06:49 [Re: Си Ди]

Честита Мая

Ще свикнат. Май в повечето случаи свикват. Като пишете с Skyline за второ коте и се сетих за една колежка, която имала първо куче и след това взели 2 женски котки заедно да са дружки. Обаче едната котка се сприятелила с кучето, вместо с другата котка. Така и спяли-кучето и котката спяли гушнати в леглото на кучето. А другата котка се сприятелила с майката на колежката и станала нещо като единствена котка.
Според мен единствените котки имат някои черти на единствените деца,както и първо,второ коте са като първо и второ дете. Интересно ми е да гледам Риво как постепенно става на "мама детенцето"

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2371806 - 10.05.2009 17:20 [Re: Monnica]

Цитат:

Интересно ми е да гледам Риво как постепенно става на "мама детенцето"

Да бе, инетересно ти е... Добре, че няма да го жениме, че има да те пустосва момата
Хм, мисля си аз, дали не е редно всеки да си има домашен любимец за да отгледа детето си както му е реда
Аз лично и категорично мога да заявя че ако не бяха кучетата ми нямаше да съм толкова добра и спокойна майка

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2372018 - 10.05.2009 21:10 [Re: Ия.]

Цитат:

Има ли развитие? Чакаме новини.

засега сме на същото дередже - днес половината ден / че и повече, неделя все пак/, прекараха "заедно" в наша компания: Мая се разхожда и запознава с обстановката, при това доста настоятелно иска да напусне стаята си и да е там, където сме всички останали, в това число и Шана, Шана - по нея плътно, разминават се внимателно, Шана, чат-пат, като прецени, че нещо не й е по вкуса - съска, но като цяло не са се сбили поне
иначе видимо и двете котки са по-спокойни от вчера, ако и да се дебнат внимателската - поне засега се въздържат и двете от насрещни нападателни и/или диверсионни действия на "вражеска" територия
утре ще има тайм-брек, докато сме на работа/училище, чак вечерта ще има "среща на високо равнище"

skyline

#2372028 - 10.05.2009 21:30 [Re: Си Ди]

Ей на това му се вика възпитани котки
Моето бебе предизвикваше доста ръмжене и гонене щото си е любопитен мъник който по погрешка все се озоваваше на най-неподходящото място Докато си гони топката се сблъска с каката и стъписано гледа и замръзва на място
При теб втората котка е по-голяма и разбира което до колкото виждам води до по-цивилизовано приобщаване
Май до няколко дена ще се похвалиш с подобна на моята снимка
Аз имам една разтопяшаща сърцето снимка от тази сутрин и ще я пусна в "снимки.."

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2374324 - 13.05.2009 19:17 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (63 тегления)

ето как изглеждат все още нещата

- не се бият, но и не се доближават една до друга, само се дебнат и вървят като синдижр -марка, чат-пат съскат / ама и двете , демек и Мая не се дава да я тормози Шана, макар че е по-плаха иначе и като цяло Шана е инициатора на "караниците"/
как ще стане "помирението"? изведнъж? на части? трябва ли първо да се сборят? или? в неведение съм какво да очаквам, признавам си

skyline

#2375697 - 15.05.2009 03:14 [Re: Си Ди]

Чудесна картинка са двете

Няма да се бият! Как така? Няма да излагаме фронта, я!

Само ще се съскат и може би от време на време ще си бият шамари, но нищо повече. При нас беше така - голям смях

Monnica

#2375734 - 15.05.2009 07:32 [Re: Си Ди]

И при теб нещата отиват към сприятеляване. Щом имат интерес една към друга, значи се изучават и свикват. Шана много е пораснала.

Monnica

#2375735 - 15.05.2009 07:41 [Re: skyline]

Цитат:

Цитат:

Интересно ми е да гледам Риво как постепенно става на "мама детенцето"

Да бе, инетересно ти е... Добре, че няма да го жениме, че има да те пустосва момата

Не се знае той какви планове има за бъдещето си. Но със сигурност мацката трябва да е най-малко съвършенна и идеална. Риво 4г. се е пазил и сега няма да се даде на някоя да го съсипе. Едно време к'ви женски котки имашееее, а сега само за пари мислят, значи.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.