ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
Котка за домашен любимец - 3
    #2352634 - 13.04.2009 23:24

Струва ми се че е ред на нова тема

Старата Тема

Нека първя ми въпрос тук да бъде: Как се гледат 2 котки?

А като под въпроси:
Плюсове и минуси в отглеждането на повече от една котка. Какво трябва да имаме в предвид?
Дали е от значение пола им при по условие, че са кастрирани?
Как се представя новото попълнение?
и може би много други за които вие ще се сетите

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Monnica

Регистриран: 18.07.2005
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2352648 - 13.04.2009 23:37 [Re: skyline]

Аз си имам само Риво и друг не искам! Обаче по въпроса с приемането/предаването при идване на ново коте, имам наблюдение върху котешките феромони/препаратите/. Риво наистина стана по-спокоен, не ни закача, не ни издебва да ни перне с лапа и т.н. котешки истории. Въпросът с дрането на неприемливи места го реших пак с феромоните. Така намалява желанието да се маркира територия, а това помага при повече котки да не се конкурират за територията си и съответно да не се отупат една друга.

пешко
неориентиран

Регистриран: 13.04.2009
    #2353167 - 14.04.2009 16:20 [Re: skyline]

Аз съм имал четири котки и от опит знам че е най-добре женска котка. Но ако са две е беля. Основният проблем е че трябва да се прежалят някои от мебелите.

skyline

#2353382 - 14.04.2009 20:08 [Re: пешко]

Цитат:

Аз съм имал четири котки и от опит знам че е най-добре женска котка. Но ако са две е беля. Основният проблем е че трябва да се прежалят някои от мебелите.

Имаш в предвид ако са две котки или две женски?

skyline

#2353385 - 14.04.2009 20:10 [Re: Monnica]

Я кажи за какво точно го ползваш този продукт Аз нямам такива "екстри"

skyline

#2353389 - 14.04.2009 20:16 [Re: skyline] Прикрепен файл (213 тегления)

Прикачвам още снимки на бебока който сме си харесали .

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2353510 - 14.04.2009 22:38 [Re: skyline]

С две котки е весело, определено! С две котки самите котки се чувстват по-добре, когато ви няма не им е скучно. Правят бели заедно, стават си семейство.... По-добре е с два различни пола, но след като ще са кастрирани и това значение намалява.
Котето ще е късокосместо, и Е абсолютен сладур!!! Аз бих го взела

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

skyline

#2353667 - 15.04.2009 01:59 [Re: Кокерката]

Цитат:

С две котки е весело, определено! С две котки самите котки се чувстват по-добре, когато ви няма не им е скучно. Правят бели заедно, стават си семейство.... По-добре е с два различни пола, но след като ще са кастрирани и това значение намалява.
Котето ще е късокосместо, и Е абсолютен сладур!!! Аз бих го взела

Виж сега, това с белите не го разбирам Как ще правят бели бе хора? Мойта е почти невидима и сега заради второто ако почне да щурее
Иначе искам още една животинка точно за да не И е скучно и да си има другарче (но не в белите )

Радвам се че ти харесва нашата избраница Жената която я гледа в момента каза, че все още се хранят с бибетон и до няколко седмици ще е готова за нов дом. Питах я дали има други бебета за даване, може пък да си харесаме някое братче или сестриче ( майката е била убита от куче )

Може другата седмица да отидем на гости за да се видим. Вярвам, че личния контакт е важен преди осиновяването, все пак е важно взаимно да се харесаме

Незнам защо имам афинитет към женските котки Може би защото съм препатила с мъжки на времето
Смяташ ли, че наистина няма да е такъв проблем при условие, че и двете ще са кастрирани? Може пък и да се обикнат, все пак са малки...

малко офф: как се прибавят повече снимки

Monnica

#2353677 - 15.04.2009 02:18 [Re: skyline]

Цитат:

Я кажи за какво точно го ползваш този продукт

cat pheromone се казва. Има от различни производители.
Вероятно го има и при теб. Потърси по-сииииилно. Пръскам там,където не искам Риво да дере. А самият Риво стана по-кротък/то вече няма накъде по-кротък ,той е душица/
Намалява нуждата на котките да бележат територия и така стават кротки. Обаче не знам как е при женските. Цял живот мъжки котаци гледам.

skyline

#2353695 - 15.04.2009 03:50 [Re: Monnica]

Цитат:

Намалява нуждата на котките да бележат територия и така стават кротки. Обаче не знам как е при женските. Цял живот мъжки котаци гледам.

Явно е само за мъжки котки понеже мойта мома не е проявила признаци на териториалност

Поправка

Сега прочетох Следното :

"Spraying is one of the most common problems with cats, both male and female.There can be several reasons for the behavior, from a new animal in the household to other changes in the home."

Редактирано от skyline (15.04.2009 04:07)

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2353969 - 15.04.2009 13:40 [Re: skyline]

Мисля, че каката ще научи бебето да не прави бели. Аз понеже сме си оставили котките у нас да ни възпитават нас, и те си позволяват бели, затова за бели говоря. Много хубаво ако ваще не правят /завиждам ви/.
Кастрираните котки няма да имат нужда най-вероятно да защитават територия, ще си я разпределят вендъж и това ще е. Може посрещането да не е красиво, но след малко време всичко ще се намести.
Да минава времето на биберона и се взимайте

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2355010 - 16.04.2009 18:16 [Re: skyline]

благородно и отдалеч завиждам за бъдещата придобивка и допълнение към семейството - щерката за косъм да "осинови" едно улично сиво коте, но не си знаело интереса, и й избягало

нищо, следващия път

skyline

#2356938 - 20.04.2009 07:36 [Re: Си Ди]

Благодаря Още е рано за завиждане, не е 100% сигурно, но се надявам да се случи

Вижте какво открих ТУК докато се рових в нета за идеи

Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
    #2356942 - 20.04.2009 07:50 [Re: skyline]

Цитат:

Нека първя ми въпрос тук да бъде: Как се гледат 2 котки?

По-лесно от една.

А като под въпроси:
Плюсове и минуси в отглеждането на повече от една котка.
Не се сещам за минуси. Плюсовете са много и най-вече това че животинката не е ве че сама и не чака само на вас да я забавлявате.

юДали е от значение пола им при по условие, че са кастрирани?
Не.
Как се представя новото попълнение?
на етапи. представи ги един на друг и ги остави в две различни стаи. Пусни новото коте да се разходи и поогледа. След това го затвори и пусни старото коте. То ще усети миризмата на новодошлото веднага. В самото начало докато се разбере кой командва сще има хъскане, но после са много сладки. При вас сигурно ще стане както при нас - разликата във възрастта и килограмите е в полза на по стария любимец и отношението на силите бързо ще се определи.
и може би много други за които вие ще се сетите

Писала съм доста за първите дни на Роня у нас. Ако се сетя нещо ще добавям

skyline

#2356945 - 20.04.2009 08:25 [Re: Sonia]

Много благодаря за отговора

Сещам се за още нещо, може би важно. Как се процедира с обезпаразитяването и ваксинирането на новото коте? Дали да я държа някъде изолирана за няколко дена?

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2357081 - 20.04.2009 14:05 [Re: skyline]

Ема то нали от приют/приемен дом ще дойде? Там не са ли го обезпаразитявали и ваксинирали?

--------------------

skyline

#2357305 - 20.04.2009 20:22 [Re: Кокерката]

Нямам идея. Аз питам за всеки случай за да съм подготвена при този вариант.
То бебето е намерено на 31 Март и е супер малко още.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2357428 - 20.04.2009 23:32 [Re: skyline]

Няма начин поне вътрешно и външно да не е обезпаразитявано. Това се прави задължително, дори и да са домашно родени, защото иначе ще умрат от паразитите в тях. Затова аз лично съм убедена, че ще е обезпаразитено вътрешно. Ваксината се слага на определена възраст, ако на тази възраст е още в тях - те ще го ваксинират. Ако вече е у вас, вие. Няма нужда от карантина, а от проста хигиена само

--------------------

skyline

#2359913 - 24.04.2009 08:01 [Re: Кокерката]

Цитат:

Няма начин поне вътрешно и външно да не е обезпаразитявано.

Предполагам си права
Логично е да е поне обезпаразитена, все пак живее сред хората...

skyline

#2359920 - 24.04.2009 08:17 [Re: skyline]

Имаме малък проблем Котана е пристрастена към определена котешка храна
От извесно време се мръщи на двата вида заместител който съм купила, а оня ден не изяде дори половината от консервата която уж и беше любима
Сега се чудя дали да и купя пак любимата храна или да я оставя да свърши първо тези двете. Мисля, че малко диета ще и се отрази добре но от друга страна като не яде с ухота...
Вие как бихте постъпили?

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
    #2359945 - 24.04.2009 08:54 [Re: skyline]

И моята е каприз към някои храни, но като има храна не я мисля, ако иска да яде, ако иска да гладува - тя решава. Понякога като я видя, че няма да яде и давам храната на уличните и те я омитат на секундата.

--------------------
Боят изгражда.

Си Ди
гаргойл

#2359991 - 24.04.2009 10:00 [Re: Писанчо]

хм, точно това беше и моето решение по подобен повод - моята се оказа, че не харесва риба особено, белтък, сирене, кашкавал, разни други подобни меса и смески, както и съответно половината от консервите, които се предлагат май - а аз съм купила точно от недолюбваната храна гранули, не от "нейната" марка, просто защото тогава нямах възможност да обикалям да търся, а взех единствената наблизо
котика е на диета т.е. - и без това всеки напоследък ме пита дали не е бременна, щот тумбата и изпъква на дребното тяло
като видя че не става хич, ще я дам долу на блоковите котки

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2360931 - 25.04.2009 12:16 [Re: skyline]

Аз си я оставям да яде... колкото иска. Никакви глезотии, че иначе ще се качват по главите ни. Ако не е тайна каква марка е недолюбваната храна и коя е любимата?
Консервите... според мен по-добре, че не ги яде, аз не знам какво толкова им харесват на навлажнените гранули в консерва...
Като цяло всеки домашен любимец би предпочел нещо по-овлажнено, по-овкусено, по-прясно... и ние така бихме направили даже.. Въпроса е, кое е по-здравословно и пълноценно.

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361041 - 25.04.2009 16:51 [Re: Кокерката]

Моята обича храната със сос и си го изблизва. Едно време като и варях цаца се натъпкваше до пръсване и после миришеше на гларус, но после спря да яде. Но има една храна, на която не може да устои - варен дроб. Направо полудява като го подуши и го омита на секундата. Соса също се изблизва до капка, паничката става като нова

--------------------
Боят изгражда.

skyline

#2361104 - 25.04.2009 18:51 [Re: Писанчо]

Цитат:

.... се натъпкваше до пръсване и после миришеше на гларус, ...

представих си гледката. Голям смях

skyline

#2361121 - 25.04.2009 19:09 [Re: Кокерката]

Цитат:

Ако не е тайна каква марка е недолюбваната храна и коя е любимата?

Ми не е тайна.
Любимата и е Hill's. В момента редуваме Purina Pro Plan и някаква нова която взех за проба поради липса на любимата - Perfect Fit На нашата храна обаче пише "kitten"

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361123 - 25.04.2009 19:11 [Re: Писанчо]

А, аз за котките не се и съмнявам, че я харесват тая храна... Тя затова е натъпкана с овкусители, омирисители и прочие химия, че да се "пристрастяват" към нея. Мисълта ми е вие, хората, как може да я харесвате. Повечето такива са нисък клас гранули в сос.... соса пълен с химия... И никаква логика не виждам да давате тооолкова повече пари. За два пъти по-малко ще си вземете суха храна висок клас и с едно бульонче се получава горе-долу същото, без химията самоче...
А за рибата... даже не искам и да си мисля, камо ли да коментирам. Никой досега не можа да ми обясни в дивото си състояние къде котка хваща риба....

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361151 - 25.04.2009 19:46 [Re: Кокерката]

За какви гранули става въпрос? Говоря за късчета месо в желиран сос. Тя не яде от всички видове и не рядко оставя по нещо. Купувам и два три вида консерви за разнообразие от сухата храна. Колко химия имат не знам, едва ли е повече от тази в нашата човешка храна. От това, което чета на етикета има добавени витамини и растителни влакна. Има и растителни мазнини, но силно се съмнявам, че който и да е клас суха храна няма да има подобни съставки.
Колкото до рибата, не знам с какво тя е вредна за котките или хората. Снежанка яде основно костите и по някое парченце. В костите със сигурност има полезни микроелементи за нея. Къде ловят риба не знам, но не съм виждал котка, която да не се примоли за рибка, ако я надуши.
П.П. Сега погледнах състава на сухата храна - има горе долу същите съставки + пепел и непреведеното BH Toluene

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361170 - 25.04.2009 20:20 [Re: Писанчо]

Късчета месо са само в ония консервти, които са по 4-5 лв за 250 грама... Масовите консерви са правени на принципа на гранулите, нискокачествен екструдат, залят със сос от химични добавки и вода. За тия 250 грама 70% са вода, останалите 30% са със съдържанието на гранулите. Е, за 4-5 лв спокойно можеш да си вземеш висок клас гранула половин кило, да си направиш бульонче и получаваш към кило "консерва". Да не говорим, че с чисто месо пак би излязло по-евтино В гранулите половината добавки ги няма, по една много проста причина /във високия клас де/ гранулите нямат влага, заради която да се слагат множество консерванти, и имат повече процентно съдържание на месо и естествени съставки, което пък ги овкусява достатъчно, че да не се налага да се добавят изкуствени овкусители.
А за рибата... ехххх... Освен, че има котки, които хич не тичат към рибата... Освен, че тя е вредна за нивото на фосфора и др. подобни /не случайно след проблеми с бъбреците и камъни и песъчинки, на боледувалите котки направо забраняват всякаква риба и рибни неща/... Та, освен всичко това... хубаво е все пак да си храним животните с храни, които по някакъв начин се приближават до естествените им източници на храна в природата /пилешко най-вече/. Затова и винаги питам къде в природата някой е виждал котка да яде риба. Има си различия в състава на всяко месо, рибата не прави изключение.
Колкото до костите.... тук напълно съзнателно ще си замълча, защото не разбирам от кости, а спор да водя за смисъла на костите не държа

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361184 - 25.04.2009 20:44 [Re: Кокерката]

Като говорим за естественият им източник на храна, това са в доста по-голяма степен гризачите и най-вече мишките, а птиците са след тях, ама консерви от мишки не съм виждал, пък и да имаше едва ли бих купил от тях
Котката ми не яде постоянно риба, та едва ли ще и стане нещо от нея. То и за нас сладкото е вредно, но всеки си хапва понякога.
Лошото е, че ако в консервите слагат консерванти, в гранулите пък блъскат разни пълнежи, които пак не се усвояват и могат да създадат разни проблеми. Та затова и спора ми се вижда малко безсмислен. Пилешко бих и давал, но вкъщи никой не го яде, та и тя пропуска покрай мен

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361207 - 25.04.2009 21:09 [Re: Писанчо]

Съгласна съм, че изцяло натурални продукти и за тях и за нас няма. НО! Много важно е кое в случая е по-малко вредно. Аз да ти кажа само, че спор не водя. Споделям мнението си, което се е променяло с течение на времето, но под натиска на сериозни факти. То не се гради само на храненето и опита ми с двете ми котки... Всички тук, мисля, единствената ни цел да пишем в този форум е за благото и доброто на нашите котки. Аз нямам никаква изгода да водя с теб спор за каквото и да било. За мен е важно котките да са здрави и качествено нахранени.
И тъй, като говорим за естествено /ама как си знаех, че ще стигнем до гризачите/ в САЩ ако не се лъжа, по магазините пордават замразени мишки /изкуствено отглеждани, здрави и чисти/ така както ние си купуваме замразени бутчета. Но, понеже тук нямаме, а и аз лично цяла мишка не бих могла да дам на котката си /поради тази причина не си взимам и змия/ все търся възможно най-близкия по състав и най-добро по качество. Консервите и рибата не са такива. Можем да си се надцакваме колкото си искаме като си разправяме ама то па там има еди кво си, ама тука па има еди що си. Доказан факт е, че високият клас гранули И диетата със сурово месо /то не е само да сложиш 100 грама месце в паницата, по-сложно е/ са най-добрите начини за хранене на котка. Да речем, че има пълнежи, макар да не съм убедена какво точно влагаш в думата, но има, да. В зависимост от класа на храната пълнежите намаляват, месото се увеличава.
Ох, пак се отнесох, карай. Та, мисълта ми е, че храната трябва да е хем качествена, ама все пак и някак достъпна за джоба. Консервите от 5 лв са хубави, ама не мога да давам по 1-2 на ден, моето ядене не е толкова скъпо... А същото, само че по-евтино заради липсата на вода... мога да си го позволя

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361278 - 25.04.2009 22:44 [Re: Кокерката]

Суровото месо не носи ли риск от заразяване с паразити? Аз лично на моята не и давам нищо сурово. За замразените мишки не знаех, но едно че не съм в щатите, а и да бях не бих ги купувал.

--------------------
Боят изгражда.

skyline

#2361346 - 25.04.2009 23:49 [Re: Писанчо]

Ех, колко познато Въртиме го, сучиме го и пак до там стигаме - качеството на храната
Чета ви двамата и съм съгласна и с двете страни.

Аз на мойта не давам друго освен гранули и понякога консерви за разнообразие. Много рядко (около 2 пъти до сега)е яла парченца риба, спанак който се оказа че много обича а днес сутринта открихме, че яде и домат
Един път пробвах със сурово връхче от пилешко крило, но не разбрах дали го изяде или отиде в кофата но пак ще пробвам. Веднъж и давах дроб, но не и хареса и не съм пробвала пак.

Незнам какво е по-различното на тази "любима" храна, но още от първия път много я хареса.

skyline

#2361425 - 26.04.2009 05:36 [Re: skyline]

Току-що говорих с жената която гледа котенцето. Много странно че по принцип не разрешавали осиновяване на некастрирани животни и заради това операцията се извършвала на 2-3 месечна възраст. Казах на жената, че аз ще си поема кастрацията, но искам да се направи на по-подходяща възраст. Щяли да го обсъдят с борда на директорите и ще ми кажат решението.
Бебето се обезпаразитява на всеки 2 седмици и скоро ще му се сложи първата ваксина. Според жената ще можем да вземем беба след 2 седмици понеже все още суче и не е приучена на гранулирана храна - само малко консерви.
Попита ме също дали аз ще взема бебока или искам да ми се достави хммм Май ще е по-добре ние да я вземем за да не се стресира допълнително по автобусите или в самолета (в друг град са).

Децата нямат търпение да гушнат новото бебе
Имало още един човек който иска същото коте и щяли да преценят на кой да го дадат. Ние сме първи на опашката което се надявам да помогне, ако ли не... всяко зло за добро

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361581 - 26.04.2009 15:10 [Re: Писанчо]

Ами, не би трябвало да носи опасност, нали се продава за нас, хората. Трябва да е минало ветеринарния и там какъв беше още контрол. Освен това пилешкото като цяло не носи риск както свинското и телешкото

skyline, странно ми звучи това, което казваш. Имам приятелка в Чикаго, взе си две сестрички котенца от приют. Те бяха малки, и за тях кастрацията беше немислима на 2-3 месеца... Хората които й дадоха котенцата, освен всички изисквания, които са имали, са й дали договор /ако не се лъжа/ с който я задължават на определа възраст да направи кастрацията. В определения момент са й се обадили да й напомнят, и от клиниката са знаели, че е време, всичко е било задължително и съгласувано, котетата бяха кастрирани и всички са доволни и щастливи. Не виждам защо подобно нещо не може да се направи и на други места, ами трябва да се кастрират на такава ранна възраст.

Ще стискам палци на вас да го дадат, че и да ви гласуват доверие за кастрацията и да не го подлагат на излишни мъки.

--------------------

skyline

#2361896 - 26.04.2009 22:20 [Re: Кокерката]

Цитат:

Ами, не би трябвало да носи опасност, нали се продава за нас, хората. Трябва да е минало ветеринарния и там какъв беше още контрол. Освен това пилешкото като цяло не носи риск както свинското и телешкото

И аз мисля, че не би трябвало да е кой знае колко опасно даването на сурово пилешко месо, но от друга страна мисля че е по-сигурно ако е варено особено ако не сме сигурни в датата на опаковане. То май сурово месо може да се дава на село където сам си колиш кокошката

Цитат:

skyline, странно ми звучи това, което казваш. Имам приятелка в Чикаго, взе си две сестрички котенца от приют. Те бяха малки, и за тях кастрацията беше немислима на 2-3 месеца... Хората които й дадоха котенцата, освен всички изисквания, които са имали, са й дали договор /ако не се лъжа/ с който я задължават на определа възраст да направи кастрацията. В определения момент са й се обадили да й напомнят, и от клиниката са знаели, че е време, всичко е било задължително и съгласувано, котетата бяха кастрирани и всички са доволни и щастливи. Не виждам защо подобно нещо не може да се направи и на други места, ами трябва да се кастрират на такава ранна възраст.

Ще стискам палци на вас да го дадат, че и да ви гласуват доверие за кастрацията и да не го подлагат на излишни мъки.

Да си призная и аз очаквах нещо като договор или поне да е споменато като задължение в документите които ми изпратиха но уви. Жената каза, че много ветеринари са против толкова ранна кастрация, но организацията от своя страна предпочита да е 100% сиггурна, че дадените от тях животни няма да имат поколение което да попадне на улицата. Не искали да чакат операционната възраст за да дадат бебетата докато са малки.
Надявам се факта, че вече имаме улично коте което е кастрирано, ще е в наша полза.
Открих офис на организацията и в нашия град така, че ако не е това сладурче, ще е друго

Благодаря за палците

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361928 - 26.04.2009 22:57 [Re: skyline]

Аз от домашно гледано животно по-не бих яла месото... Там хептен не се следи и обезпаразитява. А прясно или не чак толкова по-малко ме интересува...

Успех с котето, дано ви гласуват доверие и не го мъчат много

--------------------

skyline

#2361991 - 27.04.2009 00:38 [Re: Кокерката]

Цитат:

Аз от домашно гледано животно по-не бих яла месото... Там хептен не се следи и обезпаразитява. А прясно или не чак толкова по-малко ме интересува...

Добре де, нали ако сам си го гледаш ще е така както трябва да е и ще се знае какво му е давано и какво не на животното.
Както и да е, и без това няма да седнем да гледаме кокошки за да си храним котките

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2362192 - 27.04.2009 12:46 [Re: skyline]

Абе, аз като биолог може и да знам, ама 99% от хората, които гледат животни на двора надали знаят какво точно трябва да се дава, от какво да се пази. Тук аз не говоря за храна, а за предпазване от болести и паразити. Мен от тях ме е страх. Докато в един завод, освен, че по-трудно ще се заразят, защото са затворени, там си имат и биолози, ветеринари, които им е работата да знаят от какво да ги пазят.
Аз до скоро получавах месо, яйца и прочие от наще на село, никога не е имало проблем, но с това, което знам от преподаватели, имали сме и доза късмет с тези неща.

Абе, не се знае кога кой ще си спретне една фермичка за екологично чисти продукти, всичко е полезно

--------------------

Писанчо
Хищник

#2362238 - 27.04.2009 13:42 [Re: Кокерката]

Затова най-сигурна си е термичната обработка. Така няма какво да се гадае имало ли е паразити животното или не. Поне аз не рискувам. А инак в месото също е пълно с какво ли не, антибиотици, хормони на растежа и всякакъв друг боклук. Ама това и ние го ядем, не само любимците ни. В едно парче филе видях оригинален етикет, на който беше половината менделеева таблица. Та просто няма спасение и ние и животните се приспособяваме към отровите.
Имаше един филм за животните в Чернобил. Оказа се, че всъщност те доста добре са се адаптирали към радиацията и малформациите сред тях са доста по-малко от очакваното. Филма проследи и историята на една котка с двете и малки, тя ги отгледа, спаси ги от вълци и накрая стана домашна котка

--------------------
Боят изгражда.

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2362267 - 27.04.2009 14:22 [Re: skyline] Прикрепен файл (76 тегления)

Избраният бебо ми заприли4а на нашата Джесика...
На снимката е на 3 месеца, а сега сме на 4.
Покойният ни котарак Роко беше същият и изтърпях без коте само половин година. Въпреки 4е вси4ки в къщи не желаеха толкова скоро новото попълнение, покрай това толкова игриво и любознателно животин4е се внесе много нова радост у дома.

Поздравления за котаната, която кра4и така гордо на каишка - невероятно изглежда някакси и много ви се радвам за постижението.
А решението за второ коте е много вълнуващо. След като поне едното животи4не е мъни4ко, много бързо си свикват две4ките. Успех в отглеждането на тези палавници!

Поздрави на вси4ки любители на домашни животинки!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Редактирано от Erosaria (27.04.2009 14:23)

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #2362748 - 27.04.2009 23:39 [Re: Erosaria]

Поздравления за решението да си вземете Джесика скоро след Роко. На снимката ми се струва, че крои планове за някаква пакост и всеки момент ще се втурне да я осъществи.
Наш Котьо се прибра с перфорирано ляво ухо след поредните махленски боеве.

skyline

#2362823 - 28.04.2009 03:00 [Re: Erosaria]

Много красива снимка и много красиво коте, разбира се благодаря и за хубавите думи

И сега да ви кажа новината - ИМАМЕ СИ БЕБЕ!
Преди половин час се прибрахме от ветеринаря където набоцкаха беба и сега си лежи в кашона от където не пожела да излезе. Затворила съм я в достатъчно голямо пространство с кутийка пясък и вода.
Каката само подуши през отвора на кутияата, позавъртя се наоколо и изчезна. Мисля да ги срешна утре и то за много малко.
Бебока обаче НЕ Е сивото което си бяхме харесали. Днес сутринта посетих центъра за бездомни и там имаше 5 малки сладура. Заведох децата след училище и както очаквах, те се влюбиха в малката принцеса. Много си харесахме едно черно с бели мустаци и бяла якичка, но беше мъжко
Когато имам снимков материал ще се похвалиме и визуално . Лекарите в клиниката много харесаха бебока, надявам се и на вас да ви хареса. Казва се Принцес

skyline

#2362824 - 28.04.2009 03:06 [Re: Кокерката]

Мдам, има резон в това което казваш

Писанчо също е много прав...

Важното е да се опитваме да храним любимците си по възможно най-правилния начин пък от там на сетне...

Monnica

#2362836 - 28.04.2009 03:46 [Re: skyline]

Цитат:

И сега да ви кажа новината - ИМАМЕ СИ БЕБЕ!

Айде честито бебе!
Дай снимка да видим на кого прилича. На коя баба го кръстихте. Колко е голямо на възраст? Какво е на цвят? Нали до последно "видеозонът" показваше, че ще е сивичко бебето, пък виж как не позна.
Моя Риво неще друго коте. Любимо му е да седне срещу мен и да ме съзерцава. Аз не исках толкова да се привързва към мен, но това е положението.
Контрастът черно -бяло не е лош. На Риво кожата на пръстчетата на лапичките му е черна,а козинката между пръстчетата е снежно бяла. Интересно само там козината му е така особенно бяла, че чак скърца от бяло. Също е с бели мустаци и черни вежди.
Смеем му се, че е спортен тип-с бели къси чорапки и с бял потник.

Monnica

#2362839 - 28.04.2009 03:55 [Re: Erosaria]

Джесика е готина! Ама и вие сте с "хубавият" навик да стоите на масата,май? Или се лъжа? Риво няма научаване,че на маса не трябва да се мята отгоре.

skyline, аз съм пропуснала новината,че вече ходите на каишка. Как се научи?

Цитат:

Поздравления за котаната, която кра4и така гордо на каишка - невероятно изглежда някакси и много ви се радвам за постижението.

skyline

#2362871 - 28.04.2009 06:20 [Re: Monnica]

Аууу,затрупа ме с въпроси
Виж сега, на видеозона винаги може да се вярва - до 80 % Пак е сива нашта Убавица ама не е един цвят, прилича на кака си, но без бялото.. Всъшност вече имам снимка, успях да я хвана докато вечеряше. Как подуши храната и спря да хъска насреща ми, а като напълни коремчето даже ме порадва с мъркане
Голямото бебе беше много любопитно какво толкова правя в този шкаф, на кой говоря и най-вече кой по дяволите яде от нейната любима храна Та, гушнах беба и от далече И показах новия член на семейството. То малкото ядеше и дори не забеляза какво става наоколо, но Тинки цялата настръхна и почна да ръмжи , на края скочи от скута ми и се скри в най-далечното място на стаята от където не посмя да мръдне дори за вечеря Ръмжи и хъска на децата ако се опитат да я гушнат особено ако се опитат да я доближат до "страховитото" място. В заключение стигнах до извода, че котката по-скоро се страхува от бебето отколкото да си пази територията (за сега)

аааа, ето, и снимката ни е готова вече (качена в нета). запознайте се с нашата Принцес

Хммм как си пропуснала момента с каишката , нали пусках снимки...

П.П. Другото, черното коте беше нещо подобно ТУК ама мъжко беееее, пусто ....

Monnica

#2362881 - 28.04.2009 07:24 [Re: skyline]

Цитат:

П.П. Другото, черното коте беше нещо подобно ТУК ама мъжко беееее, пусто ....

Е, сега, и мъжките вършат работа.

Новото ти коте е почти същата разцветка каквато беше майката на моето предишно коте в България. Сладурче е и как й личи,че е момиченце-фино същество е. Риво едвам го вдигам да го гушна. 6кг. е.
На снимката, бебето както яде, така е готово да избяга и да се скрие. /виж му ушите и ококорените очета/ Има ли си собствено скривалище? Като взех Риво, това направих първо-негово място, където никой не го закача. Беше много смешно-като пристъпеше там и някак цялото му тяло се отпускаше и успокояваше. Той наистина ми повярва,че там е защитен и скрит. Всъщност това беше едно котешко легло и той просто стъпваше в него и край-недосегаем е! Даже отначало почти месец не идваше сам при нас, ами все в леглото си лежеше. После ни превзе.

Каката на бебето вероятно я е страх точно от новият нашественик в нейната територия. Предполагам,че ще се сприятелят бързо. Две женски котки имат обща тема за клюки-мъжки котаци.

А за ходенето на каишка не съм видяла снимките. Връщах се назад и търсих. На коя страница са?

Стискаме с Риво палци на мацките да се сприятелят бързо. И чакаме обща снимка на двете мацки заедно.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2363015 - 28.04.2009 12:36 [Re: skyline]

Айде честито! СТрахотна бебка, пожелавам много бързо да се разберат с кака си и да настане една идилия у вас

--------------------

Erosaria
оптимист

#2363127 - 28.04.2009 16:20 [Re: zlatina]

Здравейте на вси4ки!

Zlatina - Джесика не успявах да я снимам, понеже все към фотоапарата се насо4ваше: да подуши вси4ко, пък и посягаше с лапи4ка. Затова й отклоняваха вниманието.
Вашият палавник зна4и разбойник го раздава, но е напълно нормално след като животин4ето расте на двора - пазят си територията.

skyline- Честито ви бебе! Голяма е сладурка малката Принцеса!
Да я нагушкаш и от мен!

Единственa- Правилно си отбелязала за "хубавият" ни навик.
Ние сме й позволили, но на масата в кухнята Дори не я допускам там без надзор. Но и да влезне сама, все обикаля и души покрай мебелите. Определено е завладяна от хладилника - сяда послушно пред вратата му и 4ака.
А в голямата трапезария спокойно се разхожда навсякъде и нищо не пипа и събаря. Но имаме ли гости и масата да е разпъната, и застелена с покривките за хранене, дори на столовете не се ка4ва. И Роко беше така. Много съм доволна от усета на тези животинки, но мисля, 4е си е както до порода, така и до характер и възпитание на самото коте.

--------------------

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #2363349 - 28.04.2009 20:11 [Re: skyline]

Честит ви сладурест бонбон! Името Принцес напълно и подхожда.

skyline

#2363462 - 28.04.2009 22:43 [Re: zlatina]

Благодаря на всички за добрите пожелания и думи

ЕТО една снимка от тази сутрин

skyline

#2363476 - 28.04.2009 22:52 [Re: Monnica]

Цитат:

1. Има ли си собствено скривалище? Като взех Риво, това направих първо-негово място, където никой не го закача. Беше много смешно-като пристъпеше там и някак цялото му тяло се отпускаше и успокояваше. Той наистина ми повярва,че там е защитен и скрит.

2. Каката на бебето вероятно я е страх точно от новият нашественик в нейната територия. Предполагам,че ще се сприятелят бързо. Две женски котки имат обща тема за клюки-мъжки котаци.

3. А за ходенето на каишка не съм видяла снимките. Връщах се назад и търсих. На коя страница са?

4. Стискаме с Риво палци на мацките да се сприятелят бързо. И чакаме обща снимка на двете мацки заедно.

1. Има си да, шкафа в който са и леглото и тоалетната и храната. Като се изплаши там бяга и се завира в дъното на кутийката си

2. Тя каката е голяма терца. Страх я е от самото "чудовище", нещото което мърда и издава звуци. Тази сутрин я заведох в спалнята и само като се видя в огледалото започна да се ежи Жал ми е за нея, не яде, не пие, не ползва дори тоалетната Днес преместих шкафа на бебо в един ъгъл за да освободя входа/изхода и Тинки да започне да си се разхожда спокойно.

3. Хммм, има снимки май в темата за снимки. Ако не видиш там ще се поровя да намеря линк.

4. Ох, тази снимка на двете заедно ми се струва, че няма да стане скоро

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #2363650 - 29.04.2009 09:29 [Re: skyline]

Аз пък да питам за хапчетата против глисти и тении. Зная, че трябва да се дават превантивно на 3 месеца, но нашият хубостник не ги ще Какво ли не опитвахме: гладен от вечерта го държахме, смесвахме с пауч, със суха храна, поръсвахме със смляно на прах хапче малки парченца от любимите му неща... е, не иска и това е! А каквото случайно хапне, след това цялото повръща. Кажете как ги давате тези хапчета на вашите котки, че вече нямам идеи, а не може така - все пак и навън излиза.

Писанчо
Хищник

#2363674 - 29.04.2009 10:00 [Re: fennay]

Моята я хващам, отварям и устата и така и го пъхам. Може да увиеш котката с одеяло, да не драска и така да и отвориш устата.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2363792 - 29.04.2009 12:54 [Re: Писанчо]

И аз така ги давам. Хващам котката, отварям устата като се стисне челюста по средата и набутвам хапчето навътре, след което се придържа затворена устата, за да го глътне. И ако дере, в одеалце

--------------------

skyline

#2364002 - 29.04.2009 19:36 [Re: Кокерката]

Цитат:

И аз така ги давам. Хващам котката, отварям устата като се стисне челюста по средата и набутвам хапчето навътре, след което се придържа затворена устата, за да го глътне. И ако дере, в одеалце

И аз така ама мойта гадина хапе Лекарката незнайно как успява да напъха хапчето без каквито и да било последствия. Сигурно всява респект с тази бяла престилка

Началото на седмицата купих едни дъвчащи хапчета, комбинация за някакви червейчета и тения (hearth worm) . Това ще го даваме всеки месец, а на 3 месеца ще давам за ... tape worm, това беше тения нали , ох, бъркам ги тези наименования
Предполага се че дъвчащите таблетки са лесни за прием и котката с удоволствие си ги хапва.

Друг вариант който може по изключение да се приложи е инжекция. На бебока му надупчиха вратлето за по-лесно

fennay
устремена

Регистриран: 04.03.2005
    #2364390 - 30.04.2009 09:50 [Re: skyline]

И ние пробвахме с дъвчащите, изяде ги като бонбони и дори още искаше Но те действат само срещу няколко вида паразити, не всички.

skyline

#2364820 - 30.04.2009 19:45 [Re: fennay]

Днес пробвах с дъвчащите, но тя само подуши и близна; останалото беше много мяукане, плюене и отчаяни опити от моя страна да напъхам и задържа хапчето в устата Отдавам го и на факта, че провеждахме процедурата в стаята където е новото коте (затворено но все пак там). Наложи се да начупя хапчето на мини парчета и да и ги давам малко по малко

На мен ми казаха тези дъвчащите да ги давам всеки месец а на всеки 3 месеца да давам и едно друго като добавка. Това било достатъчно.

skyline

#2364849 - 30.04.2009 20:11 [Re: Кокерката]

Цитат:

За два пъти по-малко ще си вземете суха храна висок клас и с едно бульонче се получава горе-долу същото, без химията самоче...

От кога се каня да те питам и все ми убягва

Какъв бульон слагаш на гранулите?
Аз пробвах с вода, но после разбърках всичко с част от консервата и бебока сладко сладко си хапна

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2365647 - 01.05.2009 21:25 [Re: skyline]

Единия вариант е само с леко топла водица да се накиснат, така просто стават по-меки за хапване. Ако трябва да се овкусява бульончето е от някакво месце, сварено във вода. Залива се с водата и така гранулките имат по-хубав вкус. На мен лично почти не ми се е налагало, но ако трябва да избирам между консерва и така омекотени гранулки, определено гранулките бих овкусила.

--------------------

skyline

#2365654 - 01.05.2009 21:33 [Re: Кокерката]

Ясно
Аз помислих, че имаш някаква "специална" рецепта

Hrisityyy
неориентиран

Регистриран: 04.05.2009
    #2367565 - 04.05.2009 23:46 [Re: skyline]

Аз мога да кажа че имам доста опит с отглеждането на много котки имала съм до 4 в къщи и съм гледала как дядо се оправя с окло 10тина във ветеринарната клиника.Има си няколко основни правила:никога не събирайте 2 или повече мъжки котарака заедно по време на размножителния пероид, защото в повечето случай стават големи боеве;не е хубаво да се гледат двама мъжкаря и една женска и обратното,защото се явява конкуренция между животните;не е добре да се събират малко коте и мъжки и малко коте и непозната женска,защотото възрастните екземпляри имат инстинкта да убиват по-беззащитните натрапници в територията им.Иначе когато двете или повечето котки са братя или сестри или са отраснали заедно съжителството им е удоволствие и за тях, и за стопаните им.Котките имат силно развито чувство за привързаност едни към други и обичат да имат котешка компания. Изобщо идеята котките ви да са повече от една е страхотна стига това да е добре обмислено!

Hrisityyy
неориентиран

#2367571 - 04.05.2009 23:55 [Re: Кокерката]

Цитат:

Единия вариант е само с леко топла водица да се накиснат, така просто стават по-меки за хапване. Ако трябва да се овкусява бульончето е от някакво месце, сварено във вода. Залива се с водата и така гранулките имат по-хубав вкус. На мен лично почти не ми се е налагало, но ако трябва да избирам между консерва и така омекотени гранулки, определено гранулките бих овкусила.

Абсолютно съм съгласна!!!

Hrisityyy
неориентиран

#2367579 - 05.05.2009 00:06 [Re: skyline]

Що се отнася до хапчетата има много видове трябва да се подберат такива каквито да обхванат максимално много паразити.Това е малко трудничко, защото в българските ветеринарни аптеки се предлагат само няколко типа, но все пак с повече разпитване, търпение и поръчки миже да се набави всичко необходимо.Даването на въпросните хапчета обаче е доста по сложна задача, едно решение на проблема с драскането и плюенето е да се отиде при ветеринар- той знае как да хване котката, как да се движи, къде да застане и изобщо какво да направи, за да даде хапчето на котката.Друго решение е хапчето да бъде стрити на птах и сложено в храна или вода(котката обаче трябва да е по-гладничка)

skyline

#2367985 - 05.05.2009 19:29 [Re: Hrisityyy]

Аз имам 2 женски котки или може би е редно да кажа котенца и мога да кажа, че вече добре се разбират. Предполагам кастрацията има значение
Все още е рано за гаранции понеже бебето е тук едва от седмица, но така като гледам нещата се развиват в положителна насока .

Hrisityyy
неориентиран

#2368146 - 05.05.2009 22:34 [Re: skyline]

При различните котки се получават различни реакции, понякога(както в твоя случай) двете животни се разбират чудесно.Аз също съм имала две котки, едната, от които да е бебе и те се разбраха перфектно, дори мога да кажа че по-голямата прояви нещо като майчински инстинкт.За съжеление имах и случай, когато едни хора ни върнаха коте купено от нас, защото котката, която те вече имали не го приемала и го гонела и плашела.

skyline

#2368356 - 06.05.2009 03:20 [Re: Hrisityyy]

Цитат:

За съжеление имах и случай, когато едни хора ни върнаха коте купено от нас, защото котката, която те вече имали не го приемала и го гонела и плашела.

Ми то е нормално в началото да е така, и моите не се погаждаха. Трябва си търпение, любов и разбиране

skyline

#2371270 - 09.05.2009 20:57 [Re: skyline]

Цитат:

браво!
тъй като ни предстои такава среща, как е най-добре? първо да ги държа разделени известно време, да оставя другата котка да свикне с нас, или направо да ги представя една на друга и да вървят нещата едновременно?
при вас е с бебе-коте, нашата ще бъде на същата възраст
ох, малко съм притеснена, надявам се, че нещата ще се развият както при вас - успешно

копирах въпроса ти тук.

Категорично ги дръж отделно! Моите се срешнаха няколко дена след пристигането на бебока.
Пускаш бебето да се разходи из стаята. Докато малкото спи или е затворено пусни голямата котка да подуши.
Не ги събирай на едно място докато сами не решат, че е ОК.
Първата снимка е от момента когато двете се събраха на едно място и се караха. Точно седмица след като малката пристигна у дома двете започнаха що годе да се понасят - стояаха в двата края на стаята без да се ръмжат и съскат.
Едва от няколко дена си играят и вече не заключваме малката.

В началото срещите трябва да са кратки и в твое присъствие.
Не насилвай нещата и ги остави да се адаптират.

Каката не мръдна от местото си цяло денонощие след пристигането на бебока. Не е яала, пила вода и дори ползвала тоалетната. Едва на втория ден пропълзя до тоалетната а после на бързо грабна 2 хапки и пак на място. Беше ужасена, стоеше като препарирана....
Успокоявай котката, говори и... В никакъв случай не и показвай, че бебето е по-важно за теб.

Си Ди
гаргойл

#2371289 - 09.05.2009 21:27 [Re: skyline]

отделно са, поне такъв беше планът, само дето плановете се объркват - в момента и двете са под един и същ диван!
е, в различни краища, но ..
оффф - дори мен ме съска в момента Шана, и не ми дава да я доближа
ще се прежаля- една драскотина повече, една по-малко

ПП другата котка, Мая, е по-голяма, но е доста по-кротка, и едно, е стресирана заради промяната на дома и стопаните си, второ - заради Шана

казано с две думи - таралеж в гащите...

skyline

#2371297 - 09.05.2009 21:38 [Re: Си Ди]

Недей да галиш никой! И мойта ме ръмжеше от далече

Уффф ма то новата котка не била бебе Незнам как се процедира в такива случаи. Като е мъник лесно се пъха в шкафа ама голяама котка....
Остава да ги наблюдаваш. След около седмица всичко ще си дойде на място.
Честит нов член на семейството и успех
Ще чакаме снимки

Си Ди
гаргойл

#2371300 - 09.05.2009 21:43 [Re: skyline]

в отделни стаи са в момента - вече
Шана е стресирана и съска, Мая е стресирана, с подвита опашка и само си търси скривалище - вече съм й осигурила в "нейната" стая всичко необходимо, дупките под дивана са само нейни, така че за днес - това беше
опитвам се да успокоя Шана, много е разстроена, не ме съска вече, стегната е като пружина
оффф, надявам се да е за добро, дано да се разберат
иначе снимките на Мая можеш да видиш в закарфичената тема за обявите - това е котката на Ия - на последната страница

skyline

#2371338 - 09.05.2009 22:32 [Re: Си Ди]

Хубаво, че си ги разделила. Нека новата котка свикне с обстановката а Шана да приеме новия любимец.

Вярно е, че са супер стегнати. Опитай се да я масажираш малко по вратлето и гърба (по гръбнака).

Опитай се да отделяш време и на двете. Помогни на Мая като си поиграете и я галиш.

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
    #2371345 - 09.05.2009 22:36 [Re: Си Ди]

Видях, че вече си писала за Мая - много ми е жал, че е така силно стресирана, но дано наистина всичко е за добро. Много й се насъбра днес - първо смяна на дома, после я ръмжа и съска моята котка, а сега нова среща с Шана, която явно също си пази територията - миличката Мая Ох, ще чакам новини от вас - дано Шана се поотпусне и я приеме скоро.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Си Ди
гаргойл

#2371373 - 09.05.2009 23:17 [Re: Ия.]

Мая е по-добре - излезе да се нахрани, запозна се с нас /официално/ , опознава си стаята и вече не стои под дивана

Шана не толкова си пази територията, а е уплашена - доста ; по същия начин се държи с прахосмукачката, всъщност - в момента не съска, а и като я взимах от стаята на Мая дори не се опита да дере или от сорта - т.е. не е агресивна, седя ми дори в ръцете сумай ти време- нещо, което не прави обикновено , и общо взето нещата клонят към спокойна нощ - засега..
утре - нов ден, нов късмет

skyline

#2371380 - 09.05.2009 23:23 [Re: Си Ди]

Страхотно

На едно място ли ще спят? Спокойна нощ и така като гледам, бързо ще свикнат една с друга

Си Ди
гаргойл

#2371385 - 09.05.2009 23:26 [Re: skyline]

е не- да не предизвикваме съдбата - в отделни помещения са, всяка със собствени "консумативи"

skyline

#2371389 - 09.05.2009 23:29 [Re: Си Ди]

Това щях да те посъветвам ако беше казала, че ще са в една стая

Ия.
самодива

#2371391 - 09.05.2009 23:31 [Re: Си Ди]

С нетърпение очакваме новини утре. Мая обикновено бързо свиква и се приспособява.
Спокойна нощ на двете момичета.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2371396 - 09.05.2009 23:36 [Re: Ия.]

по принцип това, дето попаднаха под един диван, беше инцидентно - просто бях устроила нещата в стаята за Мая, но Шана влезе преди нас /аз носех Мая/, естествено, понеже беше уплашена, а се крие там от прахосмукачката по принцип - явно реши да процедира по същия начин
иначе се запознаха още на вратата - Шана е любопитка и посреща - нямаше как да не ги запознаем веднага, но нападения и подобни не е имало - просто седят далеч една от друга, а Шана съскаше, ама с подвита опашка

Sonia
May-May

#2371466 - 10.05.2009 00:50 [Re: Си Ди]

Не се притеснявай, това са нормални неща. Стресирани са животинките, дай им време да свикнат една с друга. При нас процеса отне около седмица. До известна степен Роня все още не е свикнала напълно с нас - дивото в нея все още се усеща. Има невероятен напредък за изминалата година, но все още понякога когато посегнем към нея тя бяга. След това може сама да дойде при теб и да започне да те ближе, но трябва да е когато тя е решила. Много ми е смешна, като се прави на важна и самостоятелна а всъщност е толкова зависима от нас.

Писанчо
Хищник

#2371482 - 10.05.2009 01:05 [Re: Sonia]

Те всички котки са такива - в това им е чара.
Наскоро у дома се промъкна един уличен котарак, после излезе на стълбите и там Снежанка го видя и хубаво си поговориха, тя после го чака доста време, но хайванинът избяга

--------------------
Боят изгражда.

Monnica

#2371528 - 10.05.2009 06:49 [Re: Си Ди]

Честита Мая

Ще свикнат. Май в повечето случаи свикват. Като пишете с Skyline за второ коте и се сетих за една колежка, която имала първо куче и след това взели 2 женски котки заедно да са дружки. Обаче едната котка се сприятелила с кучето, вместо с другата котка. Така и спяли-кучето и котката спяли гушнати в леглото на кучето. А другата котка се сприятелила с майката на колежката и станала нещо като единствена котка.
Според мен единствените котки имат някои черти на единствените деца,както и първо,второ коте са като първо и второ дете. Интересно ми е да гледам Риво как постепенно става на "мама детенцето"

skyline

#2371806 - 10.05.2009 17:20 [Re: Monnica]

Цитат:

Интересно ми е да гледам Риво как постепенно става на "мама детенцето"

Да бе, инетересно ти е... Добре, че няма да го жениме, че има да те пустосва момата
Хм, мисля си аз, дали не е редно всеки да си има домашен любимец за да отгледа детето си както му е реда
Аз лично и категорично мога да заявя че ако не бяха кучетата ми нямаше да съм толкова добра и спокойна майка

Си Ди
гаргойл

#2372018 - 10.05.2009 21:10 [Re: Ия.]

Цитат:

Има ли развитие? Чакаме новини.

засега сме на същото дередже - днес половината ден / че и повече, неделя все пак/, прекараха "заедно" в наша компания: Мая се разхожда и запознава с обстановката, при това доста настоятелно иска да напусне стаята си и да е там, където сме всички останали, в това число и Шана, Шана - по нея плътно, разминават се внимателно, Шана, чат-пат, като прецени, че нещо не й е по вкуса - съска, но като цяло не са се сбили поне
иначе видимо и двете котки са по-спокойни от вчера, ако и да се дебнат внимателската - поне засега се въздържат и двете от насрещни нападателни и/или диверсионни действия на "вражеска" територия
утре ще има тайм-брек, докато сме на работа/училище, чак вечерта ще има "среща на високо равнище"

skyline

#2372028 - 10.05.2009 21:30 [Re: Си Ди]

Ей на това му се вика възпитани котки
Моето бебе предизвикваше доста ръмжене и гонене щото си е любопитен мъник който по погрешка все се озоваваше на най-неподходящото място Докато си гони топката се сблъска с каката и стъписано гледа и замръзва на място
При теб втората котка е по-голяма и разбира което до колкото виждам води до по-цивилизовано приобщаване
Май до няколко дена ще се похвалиш с подобна на моята снимка
Аз имам една разтопяшаща сърцето снимка от тази сутрин и ще я пусна в "снимки.."

Си Ди
гаргойл

#2374324 - 13.05.2009 19:17 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (63 тегления)

ето как изглеждат все още нещата

- не се бият, но и не се доближават една до друга, само се дебнат и вървят като синдижр -марка, чат-пат съскат / ама и двете , демек и Мая не се дава да я тормози Шана, макар че е по-плаха иначе и като цяло Шана е инициатора на "караниците"/
как ще стане "помирението"? изведнъж? на части? трябва ли първо да се сборят? или? в неведение съм какво да очаквам, признавам си

skyline

#2375697 - 15.05.2009 03:14 [Re: Си Ди]

Чудесна картинка са двете

Няма да се бият! Как така? Няма да излагаме фронта, я!

Само ще се съскат и може би от време на време ще си бият шамари, но нищо повече. При нас беше така - голям смях

Monnica

#2375734 - 15.05.2009 07:32 [Re: Си Ди]

И при теб нещата отиват към сприятеляване. Щом имат интерес една към друга, значи се изучават и свикват. Шана много е пораснала.

Monnica

#2375735 - 15.05.2009 07:41 [Re: skyline]

Цитат:

Цитат:

Да бе, инетересно ти е... Добре, че няма да го жениме, че има да те пустосва момата

Не се знае той какви планове има за бъдещето си. Но със сигурност мацката трябва да е най-малко съвършенна и идеална. Риво 4г. се е пазил и сега няма да се даде на някоя да го съсипе. Едно време к'ви женски котки имашееее, а сега само за пари мислят, значи.

Си Ди
гаргойл

#2375910 - 15.05.2009 12:44 [Re: skyline]

бият си шамари или по-скоро замахват, ама ако се доближат чак толкова, което на практика почти не съм видяла, но пък сина ми ги видял да се "целуват", по негови думи - демек го разбирам да се душат с носовете
но пък се разсъскали после, а и снощи Шана за нещо беше доста сърдита на Мая и бая я фучеше
направи ми впечатление, че снощи Шана остави Мая да яде от нейната купичка храна, ама като се появи дъщеря ми - и засъска , но после стана някакъв въргал, за който писах по-горе, нещо Мая я е "настъпила по опашката", образно казано, и всякакви затопляния бяха отложени..за неопределено време

Си Ди
гаргойл

#2375921 - 15.05.2009 13:02 [Re: Monnica]

Шана определено е пораснала - кажи-речи 4 кила котка със суха козина
споменах, че остави и Мая да се нахрани от нейната купичка, обаче после, като сипвах за ранната закуска гранулките, остави своите, да се запазят , и отиде да яде от Маините
а бе - купон си е, ако решиш да го гледаш от тази страна

krasimiraaa
неориентиран

Регистриран: 15.05.2009
Здравейте
    #2375996 - 15.05.2009 13:48 [Re: skyline]

Казвам се Краси а моята малкта дъщеричка си има малко животинче ако искате да и помогнете да има известно животинче само трябва да го видите http://www.jivotno.com/Qska

skyline

#2376319 - 15.05.2009 18:21 [Re: Monnica]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Не се знае той какви планове има за бъдещето си. Но със сигурност мацката трябва да е най-малко съвършенна и идеална. Риво 4г. се е пазил и сега няма да се даде на някоя да го съсипе. Едно време к'ви женски котки имашееее, а сега само за пари мислят, значи.

За пари и ли за висок клас гранули?
Лелеее, стар ерген го остави момчето. Не те ли е срам? Само да не те подушат от съвета, че веднага ще му праснат ергенски данък (Боже каква глупост )

skyline

#2376327 - 15.05.2009 18:26 [Re: Си Ди]

Цитат:

....направи ми впечатление, че снощи Шана остави Мая да яде от нейната купичка храна, ....

Значи и при вас е така. Абе чудех се аз що за поведение е това и щях да ви питам и ето че ти повдигна въпроса
Значи мойте маймуни незнайно защо зяпат в чуждата купа. Тинки не си яде храната а ходи и облизва чинията на Принцес И двете имат една и съща храна! Същото се отнася и за водата. Децата казват, че са видели Тинки в тоалетната на Принцес
Аз ли нещо не разбирам

Sonia
May-May

#2376328 - 15.05.2009 18:28 [Re: skyline]

При нас затова всичко е общо.

Си Ди
гаргойл

#2376707 - 16.05.2009 08:57 [Re: Sonia]

то ще стане общо, ама засега нали имат отделни местенца, докато или ако се сработят
но при нас Шана е лакомницата и нея трябва да отбутваме основно, в случая Мая просто хареса нещо в чуждата чиния, дето не й бях сложила още в нейната

skyline

#2377597 - 17.05.2009 06:36 [Re: Sonia]

ок, общо ама как следиш кой колко яде?
Аз все още се опитвам да удържа фронта.

Я кажете, нормално ли е писана вече втори ден ако не и трети да не иска да яде? Вече окончателно и смених храната (другата свърши и не мога да намеря още ). Реших да я залъжа като забъркам гранулите са пиле и малко вода - затоплих всичко и стана като манджа. Тя само подуши и отиде да си легне Оня ден пак така по същия начин пасирах всичко. Мъника яде и ушите му п ръщят а каката прави гладна стачка Утре ще пробвам с чисто месце, може да хапне нещо, или да взема да и отворя консерва
Или казвате да не я уча така? Колко дена мога да я оставя гладна? Аааа, сетих се, вчера изяде едно листо марула

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2377670 - 17.05.2009 10:36 [Re: skyline]

Не я учи така, ще види, че може да се глези и ще ти се качи на главата. Хубаво е да си свикне на една храна, гранулка, и само от нея да си даваш. В краен случай да имаш друга гранулка, с която да смениш ако първата свърши. Разбира се можеш да даваш допълнително каквото се сетиш, но основната им храна трябва да е суха гранула и прясна вода. Останалото са глезотии. А смесването на гранулките с вода на манджа им снижава хранителните качества.

--------------------

skyline

#2377857 - 17.05.2009 18:15 [Re: Кокерката]

Ми тя като не иска да яде гранулите аз се опитвам да и ги разредя с месо ама...
Абсолютно нищо не е яла цяла нощ. Ще я оставя гладна! Всеки път като ги викам за храна тя тича с надеждата да намери каквото е свикнала да яде и всеки път се разочарова, милата
Уфффф така стана и с първото ми куче. Свикнах я на шунка и други екстри и като удари тая ми ти криза.... душичката колко гладува... И уж бях казала че котката няма да я свиквам само на едно и умишлено разменяха видовете храна и гранули и ей го, същия проблем

Си Ди
гаргойл

#2377962 - 17.05.2009 20:12 [Re: skyline]

о, я не се шашкай! не съм видяла котка, умряла от глад
както казва Артефакта, те са много практични
като иска - да се цупи на храната, рано или късно гладът ще надвие над претенциите

ПП я да питам аз - да го смятам ли като признак на разведряване, че вече се душат? т.е. ги видях да им се кръстосват пътеките, пътем си размениха по едно подушване, и после коя откъде е си продължи?
е, днес спят и двете на поразия!??!
чудя се какво ли е ставало, докато съм спяла като пън снощи, дрогирана от противоалергичните, докато те бяха без обичайните предпразни затворени врати помежду?
така или иначе, днес съсъци няма - но пък те почти през цялото време къртят! вчера си разменяха боксови лапи, днес - не се забелязват

skyline

#2378000 - 17.05.2009 20:55 [Re: Си Ди]

Хаха, сигурно са се дебнали цяла нощ и сега като си будна са се успокоили

Подушването може да се смята за затопляне на отношенияата. * Опитай се да подметнеш някоя играчка докато са близо една до друга.
* Опитай се да дадеш лакомство и на двете едновременно. Във всяка ръка по едно парче и протягаш в противоположни посоки като викаш всяка да си вземе.

Си Ди
гаргойл

#2378333 - 18.05.2009 09:40 [Re: skyline]

мдам, определено са в състояние да се търпят, макар и да си удрят по някоя лапа, за да се види кой командва все пак
уффф, не стига това, ами Мая, нали е по-големшка и го играе атлетка, в тъмните доби на най-сладкия ми сън, се е опитала да изкатери секцията откъм неправилния "склон" , в резултат на което, с адски трясък, паднаха и се разбиха кутиите на три! диска, добре че са на "Бонфайър" и само три, все пак, можеше и по-зле да е
и за по-малки провинения са сваляли фаворити от местата им - така че биде пратена в коридорно изгнание

ПП Мая не е кастрирана, възможно ли е заради това, откакто са две котки, да се усеща вече "котешкото"? преди не се разбираше, че има котка в къщи, сега - ги подушвам, и се притеснявам да не започнат да маркират или от сорта?
и ако насроча операция за петък, няма ли да травмирам прекалено много Мая? то и как въобще да мине без травмиране това де, ама все пак

skyline

#2378734 - 18.05.2009 18:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

ПП Мая не е кастрирана, възможно ли е заради това, откакто са две котки, да се усеща вече "котешкото"? преди не се разбираше, че има котка в къщи, сега - ги подушвам, и се притеснявам да не започнат да маркират или от сорта?
и ако насроча операция за петък, няма ли да травмирам прекалено много Мая? то и как въобще да мине без травмиране това де, ама все пак

Ама ти буквално вървиш по моите стъпки
Мисля си че като се успокоят нещата, миризмата ще изчезне. Може би това е някакъв метод за обозначаване на територията или вид миризма при стрес
Моя бебок така смърдеше, че чак се плашех. Даже реших, че има някакво чрево заболяване Като влизам в къщи се усеща че има котка - лъха на хубаво Доста се тормозих над въпроса "ама как така при условие, че ползвам един и същ пясък и до сега не е миришело " Мислех да питам тук за този другия пясък "за много котки" и хоп! изненада.... вече не мирише толкова и все повече намалява. Дали е от храната, дали е от това че мъника свикна с дома и се спогодиха с каката.... незнам но е факт че вече нещата почти се нормализираха.
Дано това ти помогне малко

Знам, че марикирането се проявява ако първата котка се почувства изоставена и нежелана. Така казаха запознати след като разбраха, че имаме бебе. Казаха да обръщам същото внимание и да намирам време за самостоятелна игра с първата котка и да не защитавам само/основно новото попълнение.

За кастрацията аз бих изчакала. Нали не се е разгонвала още? Всъшност би тябвало да е ...
Мисля, че ще е по-добре да изчакаш да свикнат една с друга и Мая да се почувства наистина като у дома си, да знае че може да ви има доверие. Все пак операцияата си е стрес който ще е още по-голям ако Мая не може да се защити при евентуално нападение или не може да се скрие ако я е страх. Може би след около месец ще е най-добре. Ама пък ако се разгони незнам как ще я карате уфффф незнам и аз... Що не питаш лекар?!
Ако направите операцията трябва да я държите в покрита клетка или подобно за да и е уютно. Някъде където да не и се налага да излиза и среща който и да било.

Си Ди
гаргойл

#2378825 - 18.05.2009 20:50 [Re: skyline]

Цитат:

Ама ти буквално вървиш по моите стъпки

е де, малко и ние по вашите, няма все вие по нашите, както в началото
най-вероятно няма да отложа, просто защото ще стане прекалено топло, а операции в горещо могат да дадат по-често усложнения - следващата ми възможност ще е в разгара на юни, няма да рискувам да оставям за тогава или чак за есента
смятам да взема кутия за пътуване и там да я настаня на скрито, пък и ще съм вкъщи и Шана няма да я тормози

Редактирано от Си Ди (18.05.2009 20:52)

skyline

#2378990 - 18.05.2009 22:47 [Re: Си Ди]

Нищо им няма на жегите! При нас като е перманентно около 30 да не би да не правят операции

Мдам, хубаво е да има нечии стъпки отъпкали пътя пред теб

Не можеш ли да пригодиш някой шкаф, достатъчно голям, свободно да побере вода и тоалетна за да си е спокойно животинчето?
Хубаво е че ще си там. Кажи после какво си решила и как е минало всичко.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2379072 - 19.05.2009 00:15 [Re: skyline]

Има им на жегите... има им. Доста повишен риск от инфектиране. АМа доста. Затова всички ветове казват, че ако е планирана операцията е по-добре да не е в най-големите жеги. Разбира се спешни операции няма проблем, правят се, но риска е много по-голям.

--------------------

skyline

#2379129 - 19.05.2009 01:49 [Re: Кокерката]

Бе аз това го разбирам, но пак казвам, че ако имаше чак такъв проблем то тогава тук (по тропиците) никога нямаше да оперират

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2379402 - 19.05.2009 12:44 [Re: skyline]

ЕЕее, то като няма друго положение няма как. Просто се взимат сериозни мерки за възможните инфекции. Блъскат се антибиотици, предупреждават се стопаните за симптоми и т.н. Ама ... то е като с ваксините, или всичките предпазни мерки - то не е сигурно, че ще стане, ама защо да не се вземат някакви предпазни мерки, щом може и не вредят :Р

Айде след малко ще си наснимам котката и ще ви я покажа, а сега ще сложа на брат ми шМати-то да й се посмеете малко.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2379714 - 19.05.2009 20:42 [Re: Кокерката]

определено много се хилих със шМати

skyline

#2380044 - 20.05.2009 06:33 [Re: Си Ди]

Разбулих мистерияата забулила присъствието на пясък от тоалетната в купичката за вода
Мъника рови и после с лапата, цоп! ВЪВ купата с вода и спокойно си лочи , изтръсва лапа и бегом да и грае

Сега, да и се карам ли като я хвана на место престъплението (този път изпуснах но за по-натам) или да я оставя сама да се досети, че вода не се пие така? Дали пък не и е висока купата
Всеки ден се чудех как този пясък попада там. Сега вече мога да спя спокойно

Си Ди
гаргойл

#2380213 - 20.05.2009 11:07 [Re: skyline]

хм, Шана пък обръща купата и после пие вода от канала
но и през ум не ми минава да й се карам затова - като й е по-сладко, какво пък - на вкус и цвет...

skyline

#2380855 - 21.05.2009 00:21 [Re: Си Ди]

E да ама мойто рови в тоалетната и после си мие лапите в купичката с вода че и пие от нея на всичкото отгоре

Туй с обръщането го правеше каката докато не и купих двойна купичка - нещо подобно. Обичаше също да пие от чешмата
Мъника обаче граничи със здравословни хигиенни навици Гледам, че е доста небрежна и към храната - минава през купите без да мисли много

Си Ди
гаргойл

#2381077 - 21.05.2009 11:23 [Re: skyline]

не се е разбрало - пие вода от канала на пода в банята - маха решетката, и ..
мен по-скоро ме притеснява факта, че Мая и Шана не се сближават, а по-скоро всяка го кара самосиндикално

skyline

#2381797 - 21.05.2009 22:59 [Re: Си Ди]

Цитат:

мен по-скоро ме притеснява факта, че Мая и Шана не се сближават, а по-скоро всяка го кара самосиндикално

Ще те изненадат някой ден когато най-малко очакваш

Си Ди
гаргойл

#2382000 - 22.05.2009 07:50 [Re: skyline]

Цитат:

Ще те изненадат някой ден когато най-малко очакваш

дано! че иначе вместо да направя едно коте щастливо, ще имам две нещастни "говедца"
нищо де, минали са само има-няма две седмици
иначе на гоненица - играят

skyline

#2382589 - 22.05.2009 19:20 [Re: Си Ди]

Цитат:

...иначе на гоненица - играят

eeee, какво се оплакшаш тогава И моите скачат по леглата сутрин рано и после цял ден спят

Ия.
самодива

#2382799 - 22.05.2009 23:36 [Re: Си Ди]

Е, те още се нагаждат една към друга - раничко е за прегръдки Ама щом играят на гоненица, значи имате голям напредък Браво на вас!!!

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2382962 - 23.05.2009 11:12 [Re: Ия.]

за утре сутринта ни назначиха операцията

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383006 - 23.05.2009 13:49 [Re: Си Ди]

Стискаме палци всичко да мине като по учебник, и бързо бързо да се възстановите.

--------------------

Ия.
самодива

#2383061 - 23.05.2009 16:44 [Re: Си Ди]

О, ще стискаме палци на миличката Мая - дано всичко да мине безпроблемно!!! Ще чакаме новини. Аз утре чак вечерта евентуално ще мога да вляза в нета, след като изпратя абитуриентката

--------------------

skyline

#2383319 - 23.05.2009 23:42 [Re: Си Ди]

В недел?
Стискаме палци, дано е успешна и Мая бързо да се възстанови

Си Ди
гаргойл

#2383547 - 24.05.2009 14:09 [Re: skyline]

такааа - операция нямаше, тъй като след като й сложиха упойката, като я обръснаха при подготовката, на коремчето й скрит се оказа съвсем приличен белег от вече правена операция - логичното предположение беше, че вече е била кастрирана, макар да би могло да е оперирана и по друг повод , но при това положение се отказахме, естествено
от цялятя рябота сега само ходи като замаяна, всъщност Е замаяна де
дори доктора беше изненадан, мдам
за прав път и на него му се случвало подобно нещо, но..какво пък, никой не знае какво е ставало първоначално с Мая, а и няма инфо за предишните й стопани, преди появата й на улицата
хм, котките уж не се губели
с две думи - странна работа

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383564 - 24.05.2009 15:07 [Re: Си Ди]

Ъм, ехограф не може ли да се използва за да се види дали има яйчници или няма? Операцията наистина може да е от кастрация, нищо чудно, ма може и да не е.

--------------------

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #2383566 - 24.05.2009 15:21 [Re: Си Ди]

Е това наистина си е странна случка, Кокерката правилно те е посъветвала, направете нещо (не може да няма начин) да разберете дали е кастрирана или не е. Всъщност ако не се разгони изобщо, това ще е един вид отговор на този въпрос но все пак... странно...

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

Си Ди
гаргойл

#2383577 - 24.05.2009 16:13 [Re: julieta]

тя всъщност не се е разгонвала, откакто е взета, доколкото ни е известно , но и възрастта й също не беше известна
сега, като беше упоена, вета я огледа много внимателно, и според него е на мин две години, а може и повече, но не по-малко от две, а ние мислехме, че е доста по-млада
иначе, естествено, че ще направим и ехо, но в неделя и без транспорт да отидем до клиниката с апаратурата, ... си е сложно
така или иначе, при наличие на белег и липса на данни за разгонване, отказът беше естествено решение

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383583 - 24.05.2009 16:28 [Re: Си Ди]

Разбира се, че е било естествено решение. И аз не виждам друго в случая. Жалко само, че е трябвало да я упоите и чак тогава се е видял белега. Но поне не сте я рязали. Ще чакаме резултата от ехото.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2383587 - 24.05.2009 16:38 [Re: Кокерката]

ама белегът не се виждаше!
дори като я постригахме - не се , чак когато я обръснахме - тогава "изплува", в началото просто не повярвахме на очите си и не бяхме сигурни, че е това, но когато оголигме по-голяма площ - се видяха и шевовете отстрани наредени, иначе е почти изчезнал ..
според вета е на повече от шест месеца белега
и добре, че не е куче, се пошегува, защото при тях можело и да не се забележи навреме, но при котките кожичката била много тъничка, при Мая - направо прозираше, и затова сме го видели, все пак
ако ви кажа, че сега, като отидох да погледна пак при вече суха козина - пак почти не се забелязва, може и да не ми повярвате
отидох да проверя на Шана дали ще й видя белега - нъцки, нищо не се забелязва, дори белегче от конче, а чертичката хич , хем Шана е Черна, а Мая е съвсем беличка, и кожата й е беличка и белега е бял

Редактирано от Си Ди (24.05.2009 16:46)

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2383611 - 24.05.2009 17:24 [Re: Си Ди]

Мдам, нормално, и аз на мойте нищо не виждам... вече.
Но случаката не ме учудва, разправяли са ми и за други, абсолютно същите.
Пак добре, че сте я видели.

--------------------

Monnica

#2383646 - 24.05.2009 18:41 [Re: Си Ди]

Цитат:

...вета я огледа много внимателно, и според него е на мин две години, а може и повече, но не по-малко от две, а ние мислехме, че е доста по-млада.

Така, така и наш Риво го определиха да е към 4г. и си бяха прави. Досега бяха известни с точност само 3г. от живота му. Знаем само, че е имал още едни стопани за около година съвсем в началото. Ветеринарката съвсем точно позна,че е към 4г. Пред мен Риво може и да се прави на млад ерген,ама ветеринарката го разкри,че е стар ерген. Това е положението.
По въпроса с белега, не мога да дам акъл,но пък добре е че няма да има операция.

skyline

#2385399 - 26.05.2009 20:44 [Re: Си Ди]

Е, хубава работа, защо не ми показва, че има нови мнения А, аз чакам ли чакам да пишеш за операцията. Добре, че реших да вляза да питам какво е станало за да открия, че сте изписали сума неща

Много странна работа това с операцията, но пък и хубава от друга страна.
Доста финна ми изглежда Мая за 2 годишна
Сега ще чакаме ехографа и дано Е кастрирана за да не я мъчите пак с упойката. Странно звучеше факта, че не се е разгонвала и ето че вече знаем защо

Мойта Принцес беше на доктор днес да я набодат. В книжката записаха за дата на раждане 28 февруари което я прави на около 3 месеца и половина обаче тя няма килограмите за тези месеци. По-скоро е почти на 3 месеца (2.8 паунда - по паунд на месец).

Да ви се похваля - каката поотслабна малко След толкова тичане и игра сланинките почти се стопиха, още малко остана

Си Ди
гаргойл

#2385853 - 27.05.2009 12:17 [Re: skyline]

Мая е по-едра от Шана, определено, а е и по-координирана като движения, по-спокойна, не беснее, не търчи насам-натам като шугава
иначе е по-лека обаче /3,5 кила/, защото, поне при мен, не злоупотребява с храната видимо / не е лакомия, или поне не демонстрира подобен порок/ - сигурно не й харесва де, ама това си е нейн проблем
От друга страна при Шана конкуренцията се изразява в плюскане основно - ама буквално! Опитва се да изяде ВСИЧКО! Дано не продължи дълго това, че направо ще затлъстее!?! Бая се окръглила шомбата
Което не й пречи да търчи като обезумяла де

skyline

#2387908 - 30.05.2009 03:50 [Re: Си Ди]

Цитат:

От друга страна при Шана конкуренцията се изразява в плюскане основно - ама буквално! Опитва се да изяде ВСИЧКО! Дано не продължи дълго това, че направо ще затлъстее!?! Бая се окръглила шомбата
Което не й пречи да търчи като обезумяла де

Олеле, това не е добре

За щастие на нас ни се отразява по обратния начин - Тинки отслабва от многото гонене и игра а и гледам, яде по-малко

А, до къде стигнахте със социализирането?

Си Ди
гаргойл

#2388060 - 30.05.2009 11:58 [Re: skyline]

Цитат:

Олеле, това не е добре

на мен ли ми го казваш!?! това положение никак не ми харесва, но не виждам начин да го променя в момента

Цитат:

А, до къде стигнахте със социализирането?

до под крушата
играят на гоненица от дъжд на вятър, но Мая не си пада много-много по търчането, от друга страна Шана е доста досадна и току я издебва докато си почива: я да й дъвче опашката, я нещо друго, при което Мая я издържа само до известно време, след това я ступва на бърза ръка и пак къртакис
е, понякога й уйдисва на акъла да се гонят, но като цяло се "стряскат" една от друга

Monnica

#2388390 - 30.05.2009 21:16 [Re: Си Ди]

Цитат:

...това положение никак не ми харесва, но не виждам начин да го променя в момента ...

В началото като взех Риво,той започна да яде често заради стреса от промяната.Първите 2 месеца качи около 1кг. После започнах да му обръщам повече внимание, научих го да ходи на каишка, тръгнахме на разходки,а и му купих още играчки за ловуване. Сега кг му не мръдват вече 4 месеца. Обаче като му доскучае вместо да зарови нос в паничката идва при мен. Просто си замени източника на удоволствие с по-малко вреден за килограмите си.

Си Ди
гаргойл

#2388545 - 31.05.2009 11:14 [Re: Monnica]

в случая Мая не яде и капричизничи, Шана обаче оплюсква всичко, и ако я подложа да режим, ще пострада Мая, която и без това сега си е хърбавичка
така че трябва определено Шана и Мая да се давръндисат една с друга, и тогава ще се нормализират нещата
или поне предполагам

Monnica

#2388720 - 31.05.2009 19:18 [Re: Си Ди]

Цитат:

в случая Мая не яде и капричизничи, Шана обаче оплюсква всичко, и ако я подложа да режим, ще пострада Мая, която и без това сега си е хърбавичка

Това с ядене/неядене вероятно е резултата само. Няма смисъл да отреагираш на резултата, защото причината си остава. Ако се махне причината като последица резултатът сам ще се промени. Само мога да предполагам,че причина могат да са стресът, териториални претенции, ревността за внимание и т.н. Затова си мисля,че феромоните може да помогнат. Аз съм много доволна от тях. Като усетя ,че на Риво му се дивее и веднага се захващам да феромонизирам . Усеща се как агресията му намалява и се успокоява. Ако искаш, опитай с феромоните. При Риво действат и в доста малки количества. Аз имам спрейче с феромони и пръскам веднъж на 3-4 седмици по ъглите на стаите. Отначало пръсках по-често,но после прецених,че и на 3-4 седмици има ефект. Дано и при теб да помогне.

Monnica

#2388736 - 31.05.2009 19:28 [Re: Си Ди]

Въпросът ми е към всички във форума.
Прочетох за Profender spot-on на Bayer Animal Health. Някой ползвал ли го е за котката си? На Риво му е май време за хапче за вътрешни паразити/минаха 6 месеца от предното/ и се чудя дали този spot-on е достатъчно ефективен

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2388785 - 31.05.2009 20:07 [Re: Monnica]

Аз съм голям фен на продуктите на Баер за домашни любимци. Те нямат лоши неща. Тук не съм го ползвала, ама звучи и изглежда добре. Мисля, че като всичко тяхно би работило достатъчно.

П.п. Чак на 6 месеца обезпаразитяване... брех колко сте толерантни

--------------------

Monnica

#2388803 - 31.05.2009 20:35 [Re: Кокерката]

Лекарката на Риво тук даже въобще не препоръчва повече обезпаразитяване след първият път. И аз се чудя, но тук е така. Даже аз настоявах да му се направи схема за Дронтал, но казаха,че нямало нужда да му се дават повече хапчета. В България съм давала всеки месец само за вътрешни паразити. Тук слагам на вратлето на Риво spot-on за външни паразити на 30-40 дни.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2388820 - 31.05.2009 20:48 [Re: Monnica]

Може по-малко да са разпространени, макар да се съмнявам. Е, тамошните лекари си знаят, ама Риво излиза тъй че е хубаво все пак от време на време да се дава нещо.
Четох за това на Баер, хубаво е.

--------------------

skyline

#2390449 - 03.06.2009 03:05 [Re: Monnica]

Нашата доФторка каза да даваме всеки месец по 1 таблетка за hearth worm и на всеки 3-4 месеца по половин или колкото там се пада таблетка за други вътрешни паразити. Отделно от това слагам и спот-он за бълхи и кърлежи
Дали не прекалявам

Monnica

#2390480 - 03.06.2009 06:31 [Re: skyline]

Цитат:

Дали не прекалявам.

Незнам дали е много. Аз първо трябва да говоря с лекарката на Риво и после ще купя хапчето от клиниката. Предните пъти му го даваха те, сега аз ще се пробвам. Имам доста опит с предишен котарак. Един път докато се борех с него и му говорех, той силно си метна главата, хапчето излетя от устата му и добре,че реагирах бързо и се дръпнах, иначе щях да съм добре обезпаразитена.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2390575 - 03.06.2009 11:25 [Re: skyline]

Цитат:

Дали не прекалявам

Не, не прекаляваш. По принцип на повечето места това са схемите. Особено за сърдечните червеи /дирофилариоза/ задължително на всеки месец, защото иначе се развиват ларвите /ако има такива/ в следваща форма и или хапчето не ги лови или са вече толкова големи, че ако се парализират от хапчето има вероятност да убият госторпиемника. Останалите понеже не са толкова опасни, а и по-трудно се хващат от неизлизащи животни, затова на по-дълъг период се дава хапчето.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2394150 - 08.06.2009 13:10 [Re: Кокерката]

Цитат:

Особено за сърдечните червеи /дирофилариоза/ задължително на всеки месец, защото иначе се развиват ларвите /ако има такива/ в следваща форма и или хапчето не ги лови или са вече толкова големи, че ако се парализират от хапчето има вероятност да убият госторпиемника

хм, не си спомням да са ми давали такова нещо за Шана - какво е лекарството за това?
в смисъл давам Цестал плюс периодично за вътрешните паразити, ако се не лъжа в името , но да разбирам ли, че това не е достатъчно и трябва да питам и за друго?

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2394439 - 08.06.2009 20:12 [Re: Си Ди]

Тези hearth worm дет ги пише skyline, това са те. Тук не са още често срещани, но особено покрай морето и водоеми и в южна Бг вече имало доста случаи. Цестала в случая не върши работа за съжаление. Тези паразити се разнасят от комари. Котките не излизат много, по-трудно се сдобиват с комари, но все пак никога не се знае. Всеки след четене си преценява дали да обезпаразитява И за тях, че то вече не са едно и две неща....
ЕЙ ти тук малко за четене

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2418915 - 14.07.2009 13:19 [Re: Си Ди]

вчера Шана си оповръща червата - седем-осем пъти по данни на домашните, но докато се прибера от работа и я заведа на вет, беше спряла от 2 часа и спеше, така че се въздържах, пък и като че ли сега няма проблем, хапва по малко, пие водичка, косъма й изглежда добре и т.н. - разбирате ме
трябваше да ги обезпаразитявам тази седмица, но ще изчакам няколко дена и да я наблюдавам - кой знае какви ги е яла - тва говедо е в състояние да изяде какво ли не
не съм ги снела, но на няколко пъти ги заварваме на калъп двете - Мая е яхнала Шана в ключ, и не се вижда какво точно се правят, страда ли някой, ядат ли се, хапят ли се , боли ли го някой и т.н. - та се чудя - ако не се чува съскане и мяукане, а само се борят, доста сериозно и болезнено отстрани изглеждащо - това да се възприема ли като игра, или да се намеся ?

skyline

#2419422 - 14.07.2009 21:26 [Re: Си Ди]

Според мен го възприемай като игра Ако на някой не му отърва ще избяга или ще ръмжи, съска и подобни. И аз в началото нях на нокти но вече дори не ги наблюдавам, те си знаят

За повръщането и аз си помислих, че е налапала нещо. Дано е добре и не се повтаря

skyline

#2420268 - 15.07.2009 22:24 [Re: skyline]

Мислех да пусна нова тема но май тук е най-добре да питам

Какво става с котката когато стопанина почине?

Как според вас е най-добре да се подходи? Котката е на 15 г. и тоу-що загуби единствения си стопанин
Съмнявам се, че някой от родата ще го иска - не обичат животни.
Предполагам котката по някакъв начин ще усети какво се е случило и ще тъгува...

oTpoBHa
Ябълка

Регистриран: 23.08.2008
От: някъде, където
    #2420338 - 15.07.2009 23:31 [Re: skyline]

За съжаление, предвид ситуацията, а и възрастта на котката,най-добре ще е да бъде евтаназирана.В България няма организации или приюти,където при подобни случаи може да оставите животното.
Наистина ли никой от рода няма да се съгласи да я гледа...не мисля че и остава много.

--------------------
Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

skyline

#2420429 - 16.07.2009 04:20 [Re: oTpoBHa]

Не ми се искаше да чуя това.

Знам, че никой не обича животни и хич не обичат котката, напротив, дразнеха се че бабата дава сума пари за него и т.н.
Това беше и единствения страх на жената: какво ще стане с котката ми ако нещо се случи с мен?
Може би ще предпочетат да го пуснат на улицата, но за мен това е много жестоко, той милия няма никакви инстинкти.
Ако аз бях в Б-я, проблема е решен, взимам го в нас но...
Искрено се надявам някой от семейството да го вземе, все пак той цял живот е бил в апартамент...

Дали да не разпитам ветеринари? Може би все ще се намери добра душа... Не ми се струва редно да убиваме животинката

oTpoBHa
Ябълка

Регистриран: 23.08.2008
От: някъде, където
    #2420539 - 16.07.2009 10:21 [Re: skyline]

Ами на мен най-малко ми се иска да се мъчи или убива което и да е животно.Обичам ги всичките и ми е мъчно много,разпитайте ветеринарите,пуснете обяви...но имайки в предвид, че е на 15г,шансовете му намаляват за съжаление.Мисля че ще усети загубата на стопанката си,няма как.

--------------------
Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2421520 - 16.07.2009 22:49 [Re: skyline]

Търсете стопани, не я евтаназирайте, ако е здрава. Имаме сдружение "Приятели на котката", които обаче освен със съвет, с място надали биха могли да помогнат, защото и те изнемогват, в момента има бум на котета търсещи дом....
Търсете някой добър човек, който да се смили над котето и да му бъде приятел до края на живота му.
Поне временен дом да се намери, че да не го изхвърлят роднините.

--------------------

Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
    #2427614 - 23.07.2009 11:30 [Re: Кокерката]

Абе, не мога да разбера тая работа. Починала бабата, ами на тия роднини не им ли е мъчно за загубата и не искат ли да гледат котката като живата връзка с паметта на тяхната баба? Тя котка на 15 години вече е ленива през повечето време, само ще спи и ще кротува, какво би могла да им пречи? Освен това надали й остават повече от 2 години живот, защото не я оставят да завърши спокойно дните си?
Евтаназия на здраво животно е недопустима.

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

Си Ди
гаргойл

#2427930 - 23.07.2009 17:05 [Re: Fullmoon]

е де, ти пък - хората, били те и роднини, или още повече пък роднини , не са длъжни да харесват нито бабата, нито котката, айретен и двете едновременно - т.е. това, че си роднина, не те прави автоматично любим и симпатичен, освен ако не си оставил голямо наследство, нооо ..това е друга бира

иначе и аз се надявам да се намери стопанин за котката

dead eye iris
split mind

Регистриран: 30.01.2009
От: misplaced
    #2435061 - 01.08.2009 20:00 [Re: Си Ди]

Здравейте : )
Аз от 16 години все повтарях, че отглеждам диви зверове - трима на брой, все мъже (та и баща им) и че няма как към тях да добавя и домашен любимец... но преди две седмици едно коте така сърцеразирателно плака цяла нощ пред блока, че накрая предложих на децата да го приберем... и сега съм горда мащеха на котарак на около два месеца...

Изчетох и трите теми за котки и научих доста полезни неща (аз съм гледала само хамстери като малка)... интересува ме вътрешното обезпаразитяване - ние дадохме една десета от хапче, което ни дадоха в близкия зоомагазин (не помня как се казва, но беше и за кучета, и за котки, ако се съди по картинката), казаха ни след две седмици пак да му дадем, и едва след това да го водим за ваксинация... а тук чета, че се дават различни неща за различните паразити... Някой по-сведущ може ли да разясни по-обстойно този въпрос, или да даде линк за четене, че аз три бебета някак си успях да изгледам, ама с котето май повече ме е страх...

Благодаря предварително : )

--------------------
Everyone remains alone and dies alone... and the more they need to say what they feel, the more they are afraid to do so...

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2435113 - 01.08.2009 21:53 [Re: dead eye iris]

Най-хубаво ще е да си харесате някоя вет клиника /че не всички под път и над път са читави/ и да си заведете котето направо там. Там ще го обезпаразитят с каквото и колкото трябва, ще ви кажат кога пак, и ще ви кажат и схемата за двете ваксини. В някои зоомагазини понякога работят и разбиращи хора, но не е хубаво за медикаменти и такива неща да им се доверяваме напълно, лекар си е най-добре. Най-малкото защото котето е малко, а не всеки препарат е добър за него.

--------------------

dead eye iris
split mind

Регистриран: 30.01.2009
От: misplaced
    #2435116 - 01.08.2009 22:00 [Re: Кокерката]

И аз това си мислех, но не се сещах за познат, на чието мнение и препоръка да се доверя за ветеринар (а първия ден бяхме толкова стреснати, че всеки съвет ни беше добре дошъл)... после се сетих, че нашето джи пи има страст към котките и че може да ни насочи към котешки лекар... така че това и ще ни бъде първата задача за новата седмица. Благодаря : )

--------------------
Everyone remains alone and dies alone... and the more they need to say what they feel, the more they are afraid to do so...

skyline

#2469525 - 28.09.2009 05:26 [Re: dead eye iris]

Ни в клин, ни в ръкав се хващам за последния пост за да се похваля с успешна кастрация на малката Принцес

Си Ди
гаргойл

#2469641 - 28.09.2009 11:11 [Re: skyline]

а! според мен си е и в клин, и в ръкав!
браво и да си се гледате безаварийно
аз все ще слагам снимки на нашите две красавици, ама все не остава някак време

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

skyline

#2470027 - 28.09.2009 22:18 [Re: Си Ди]

Месри

Ми, като остане маааалко време намини насам да покажеш красавиците

Аз пък се опитвам да качвам снимки в снимка.бг, но не ми ги приема вече около месец и съм се отказала - търся нов вариант/сайт. Та, ако някой има по-добри предложения от снимка.бг да казва

Си Ди
гаргойл

#2470307 - 29.09.2009 11:18 [Re: skyline]

http://www.radikal.ru/

Си Ди
гаргойл

#2471724 - 01.10.2009 11:19 [Re: Си Ди]

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

skyline

#2473307 - 03.10.2009 04:22 [Re: Си Ди]

Ох че хубави снимки и модели какви сладки топки са

Я да ви питам нещо което ме тормози от доста време.
Как така голямата котка не приема оперираната Вече ще стане седмица от операцията, а голямата все още хъска и гони малката беба
Да не са ни дали друга котка

През деня и вечер докато спим, оперираната е в спалнята, затворена, през останалото време все разтървавам бой и викам по голямата

От цялата тази работа, кученцето намаза - вече не го гонят и бият толкова

julieta
разпиляна

Регистриран: 03.07.2003
От: средата на нищото
    #2473406 - 03.10.2009 13:28 [Re: skyline]

Как ще са ви дали друга котка бе хора, вие не си ли познавате котката? Аз все си мисля че моя Макс и със затворени очи ще го позная...

--------------------
Отчаяното вкопчване в това да останеш жив, е най-сигурният път към вечната смърт. Готовността да умреш, да свалиш обвивката си, вечната саможертва на "аз-а" заради преобразяването, води към безсмъртие.

skyline

#2473743 - 04.10.2009 04:08 [Re: julieta]

Е, не буквално да са ни дали друга котка. Просто се замислям как може вече цяла седмица голямата котка да гони другата и да я бие.
Днес се консултирах с ветеринари и според тях може би миризмата на лекарства пречи да я разпознае, или пък миризмата на други котки и кучета която може да е останала по Принцес. Според единия лекар ако това продължава и след приключване курса на лечение (антибиотик), може да се наложи да избираме коя да си тръгне .
Друго мнение, което повече ми допадна беше, че след антибиотика ще има процес на "опознаване" и разделяне на територия (отново ) и после всичко ще си е както преди.

Е, такова нещо не съм очаквала

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2473888 - 04.10.2009 13:02 [Re: skyline]

На всички ни се е случвало с повече от две животни здравата да не приема оперираната. Напълно в реда на нещата е. След известно време ще се оправят или наистина най-много наново да разделят територията. Не се плаши, няма да се разделяте с никоя.

--------------------

skyline

#2474105 - 04.10.2009 19:18 [Re: Кокерката]

Цитат:

На всички ни се е случвало ...

На мен ми е за първи път

skyline

#2474341 - 05.10.2009 04:55 [Re: Кокерката]

Видях ги да се излежават под едно легло йееее Май ледовете се разтопяват

Си Ди
гаргойл

#2474556 - 05.10.2009 13:27 [Re: skyline]

не забравяй, че котките, а и не само те в случая, са "злопаметни", а вета не е сред любимците им със сигурност! - нищо, което мирише на ветеринарен кабинет не е добре дошло, и даже е страшно, трябва да се гони до дупка!
само е въпрос на време, искам да кажа, Шана се възползва от замаяността на Мая, и отиде да е нападне веднага след връщането от вета
след известно време нещата ще са отново по местата си

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2474665 - 05.10.2009 16:08 [Re: skyline]

Цитат:

На мен ми е за първи път

Е, за всеки е имало пръв път. Просто успокоявам, че не ти се случва само на теб. Е, както виждам, всичко се е развило по план, надявам се да сте се успокоили вкъщи.

--------------------

skyline

#2475595 - 06.10.2009 19:28 [Re: Си Ди]

Цитат:

....- нищо, което мирише на ветеринарен кабинет не е добре дошло, и даже е страшно, трябва да се гони до дупка!

май си права.
Днес като сложих маца в преносимата чанта за да я водим на контролен преглед, голямата дойде, подуши и веднага тръгна да напада Нещо не се обичат много много с тази чанта

А беба милата като видя къде сме, се скри в дъното, даже и по мене хъска да не я пипам, дърпа се като магаре на мост а като подуши лекаря... милото, няма да я водя повече там, травмира се горкото с тази рана и тези боцкания всеки път като отидем. Днес беше на система с противовъзпалителни и се опитваха да изкарат гной (ако има) от раната; набоцкаха я здраво. За щастие нямаше гной, просто е подуто и възпалено. Било се получавало при някои котки и минавало бавно но не било толкова страшно и опсано... еххх
Но, нямаше бой след връщането ни в къщи, явно и с миризмата се свиква

skyline

#2475597 - 06.10.2009 19:31 [Re: Кокерката]

Цитат:

Цитат:

На мен ми е за първи път

Е, за всеки е имало пръв път. Просто успокоявам, че не ти се случва само на теб. Е, както виждам, всичко се е развило по план, надявам се да сте се успокоили вкъщи.

Да, благодаря ти.
Тоя лекар как можа да каже, че ще трябва да решиме с коя да се разделим

Добре че ви има вас да поуспокоявате хората, че понякога и най-малкото нещо е проблем.

Erosaria
оптимист

#3108590 - 12.11.2013 19:21 [Re: skyline]

Здравейте на всички!
Изкарвам тази стара тема, за да ви споделя за новото попълнение в къщи: Миша, на 3 месеца е, намерихме я пред нашата къща, сгушена под една кола, а сме на централна улица. Беше стресирана от силните шумове на коли и мотори и на моменти мяукаше жално. Притесних се че ще я сгазят, ако остане там. Движението пред нас е доста натоварено. Примамих я с храна и веднага се приближи. Хванах я и в къщи. Джесика обаче не я иска и издава заплашителни звуци. Тя след един месец ще стане на 5 годинки и е принцесата в къщи. Ясно е, че не е доволна от новодошлата малечка. Вече 3-4 дена малката е само в стаята на майка ми, но ги събираме за по няколко часа в една друга неутрална стая. Все още не се харесват, макар че я изкъпах със шампоана на Джесика. Всъщност, на Миша като че ли не й пука много и се разxожда навсякъде, заиграва се и дори мърка, но голямата е вечно нащрек, следи я с поглед и ако се приближи,.... вие заплашително. Разбира се, малката се отдръпва веднага и спазва прилична дистанция. Да видим кога ще се кротнат. Качвам малко снимки и на двете.

http://prikachi.com/images.php?images/595/6748595y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/602/6748602V.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/612/6748612Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/618/6748618Q.jpg

P.S.:
Стискайте ни палци скоро да могат да се понасят, иначе ще трябва да търся друг дом на Миша.

--------------------

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3131962 - 02.02.2014 17:14 [Re: Erosaria]

Джесика е кралица,каква принцеса:)Препоръчвам ти да изгледаш няколко епизода на "Моята котка от Ада" ,този с китарата дава много интересни и полезни съвети Успех!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12582

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.138 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.