ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Разни » Право

Страници: 1
potyrpev6a
неориентиран


Регистриран: 26.06.2006
Мнения: 3
Давност по ЗАНН
    #2352888 - 14.04.2009 11:13

Здравейте!
Имам казус, с който не мога да се справя сама като лаик. Направено е ПТП преди повече от 3 години, съставен е акт за нарушението и е отнет талона. 4 месеца след това е издадено и наказателно постановление (т. е. спазен е срока по чл. 34), но до този момент- 3 години и 2 месеца след това не са направени никакви постъпки за връчване на наказателното постановление. Въпросът ми е не е ли настъпила абсолютна давност? При опит да се получи контролния талон от ПУ без да се плати глобата, наложена с НП, служителката отрече да знае за давност. Според нея давност тече само ако е връчено наказателното постановление. Не съм съгласна с това, поне по интуиция:-) Но не знам за кой член да се "закача" и към кого да отправя жалба или нещо подобно.
За свое оправдание само ще кажа, че не съм аз наказаната, аз редовно си плащам глобите:-) Не съм против събирането на глоби, но съм против нехайството на тези, които ги начисляват и... дотам.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Census
just a член
***

Регистриран: 27.02.2009
Мнения: 2828
Re: Давност по ЗАНН
    #2353578 - 14.04.2009 23:58 [Re: potyrpev6a]

Въпрос - как човека е карал без талон цели 3 години? За да си получиш талона, трябва да си платил акта...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
potyrpev6a
неориентиран


Регистриран: 26.06.2006
Мнения: 3
Re: Давност по ЗАНН
    #2353928 - 15.04.2009 12:45 [Re: Census]

Ами, не е карал:-) Возили са го:-)
Цитат:

Въпрос - как човека е карал без талон цели 3 години? За да си получиш талона, трябва да си платил акта...




Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sladkojab4e
закачливо и красиво
**

Регистриран: 03.01.2007
Мнения: 301
От: София
Re: Давност по ЗАНН
    #2356389 - 18.04.2009 17:50 [Re: potyrpev6a]

Цитат:

..4 месеца след това е издадено и наказателно постановление (т. е. спазен е срока по чл. 34), но до този момент- 3 години и 2 месеца след това не са направени никакви постъпки за връчване на наказателното постановление.




Чакали сте някой да ви връчи наказателното постановление ли? Не трябва ли лично да се ходи да се вземе? Иначе, то наистина почва да тече след като на него има подпис и дата на връчване.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1



Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4697

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в



ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.