ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
deco
неориентиран

Регистриран: 15.12.2008
Re: помощ-пералня индезит
    #2268389 - 15.12.2008 17:02 [Re: Цецо]

Цецо искам да попитам....купихме преди 10 дни пералня Индезит Win 82...и слагаме прането...настройваме програмата и температурата..всичко според упътването...тръгна да пере...стигна до изплакването ..светодиода за изплакването взе да мига и дотам....ръчно като завъртим програматора за изплакване започва да работи и стига до края...на какво се дължи това според теб

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2269143 - 16.12.2008 16:01 [Re: deco]

INDESIT WIN-82

-ПЕРАЛНЯ
-800 ОБ/МИН
-КЛАС''АА''
-КАЗАН ОТ КАРБОРАН
-АВТОМАТИЧНА ДОЗИРОВКА
-БУТОН''БЕЗ ЦЕНТРОФУГА''
-БЪРЗА ПРОГРАМА
-ЕЛЕКТРОНЕН ПРОГРАМАТОР

този, червения, да не е включен

много перални имат и два режима на пране, в две отделни дъги на програматора, едната дъга е за фини тъкани, там обикновено центрофугата е с ръчно превключване. другата е за обикновени тъкани, памук, текстил, там центрофугата си влиза в цикъла, абе с две думи - най-добре е да питаш упътването, не цецо както обичат да казват линуксаджиите - RTFM

deco
неориентиран

Регистриран: 15.12.2008
    #2269763 - 17.12.2008 15:50 [Re: liubo_iotoff]

няма бутон натиснат...програмата започва и стига до изплакване ....започва светодиода да мига и спира ....като анулирам програмата и задам изпклакване и центрофугиране си я довършва .....както го пише в упътването ката го правя..но не се получава нещо

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #2270355 - 18.12.2008 11:07 [Re: deco]

нека обясня пак онова за двете дъги:

моята пералня има 2 режима на пране - стандартен (от 1-ва до 7-ма програми, включително изплакване и центрофуга, след което спира) и за фини тъкани (от 8-ма до 14-та програма, обаче там прекъсва след 12-та и чака да се пусне ръчно 13-та източване на водата без центрофуга или 14-та - източване и кратка центрофуга). не знам при твоята пералня дали пак са на този принцип програмите или на друг. ако са на същия принцип - има вероятност да пускаш програма за фини тъкани (както е моята 8-ма), която по принцип чака ръчен избор на последната фаза. препоръчвам да прегледаш упътването и описанието на програмите още веднъж и ако смяташ, че правиш всичко правилно, а пералнята не - обади се в сервиза.

Darja
неориентиран

Регистриран: 03.12.2008
От: Плевен
    #2388561 - 31.05.2009 12:12 [Re: tender™]

Здравейте,аз пак продължавам с проблема с пералнята индезид ВТ62.Значи от съветите,които ни изпратихте,всички направихме:филтър-чист,нивомер-действащ,маркучи-чисти,двигателя работи,помпата е в исправност,на програматора моторчето работи,видимо се вижда,че се вкл.големият зъбак;на 1-предпирането го извърши нормално,като стигна до 2-спря;после ръчно въртяхме програматора,но нищо до-плакненето-като вкл.ръчно и така като я оставим кара до край/плакни,центруфугирва и спира.2,3,4,5,6,7,8-са пране,но и ръчно незацепва.Какво да правим?

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2388575 - 31.05.2009 13:18 [Re: Darja]

Пипни стъкленият капак,дали загрява водата на зададената температура,примерно 60 градуса -усеща се, ако не загрява няма да тръгне,просто не получава сигнал от термодатчика за следваща логическа стъпка,ако е така,вероятно изгорял нагревател.Щом е електротехник да ги "прозвъни" с пробна лампа.

Darja
неориентиран

Регистриран: 03.12.2008
От: Плевен
    #2388790 - 31.05.2009 20:15 [Re: Huckleberry]

Много искам да Ви благодаря за съвета, тя мойта е с горно отваряне, но утре съпругът ми ще провери и нагревателя, а аз само ще се моля дано да е само нагреватела.Прията вечер.

plamchoo
неориентиран

Регистриран: 18.06.2009
    #2400358 - 18.06.2009 11:00 [Re: Алиса]

Здравейте, моят проблем е почти същия пералнята ми е Индезит WIA 600, пускам си пералнята нагласям програматора пълни се с вода върти и когато стигне за източване и цинтрофогиране тя зацикля след известно време почват да светят много бързо лампичката на вратичката и някоя от другите, и забива когато я изключа за 1мин и като я включа програмата не завършва... и винаги се налага да източвам водата от филтъра и с лигена! Какъв може да ми е проблема ? - Благодаря !

zigi
неориентиран

Регистриран: 05.03.2010
    #2587625 - 05.03.2010 16:26 [Re: plamchoo]

здравейте.побеля ми главата вече па и се изчерпах от към идей.моля помогнете.пералнята/индезит-естественно/ спря да изпомпва водата.четох бая теми ама съм под кривата круша още.та на проблема:филтър-чист;помпа-работи;смених вакумният включвател/ за бог да прости/ и неще и неще.този утайник дето е преди малкото маркуче което утива към вакума и той е чист.иначе си пълни вода;загрява си но неще да изпомпва.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2588108 - 06.03.2010 12:26 [Re: zigi]

Погледни,чуй изобщо върти ли се перката на помпата ? Къдетий включен маркуча за обратната вода ? Извади го,забърши му края,и надуй с уста,така ще разбереш ако е запушен.Изобщо чистите ли ги тея филтри ? Нивомера получава сигнал с едно маркучле,от един "апендикс" към който е вързана помпата,с годините се запушва.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 34229

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.476 seconds in which 0.459 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.