ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
CashControl

Регистриран: 13.04.2007
Свободната воля
    #2407048 - 27.06.2009 22:00

Защо съществата със свободна воля създадени от Бог, които изберат неподчинението към Бога трябва да бъдат избити, лишени от вечен живот или измъчвани вечно в огненото езеро?

Къв е проблема да им създаде бог една отделна вселена, да им я напълни с блага и да си гледат кефа там? Биха му били благодарни. Шо трябва да ги избива? Не е ли лудост една такава проява? Не е ли лудост да се приемат подобни масови убийства, подобни действия на един такъв бог за нещо нормално, правилно, добро, любовно,благодатно от другата част от хората - тези дето избора им е да му служат вечно?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
звездна

Регистриран: 08.04.2007
Re: Свободната воля
    #2407060 - 27.06.2009 22:16 [Re: CashControl]

Ами избери и ти да му служиш и със сигурност няма да си сред избитите.
За другото няма да ти отговоря, защото знам какво ще кажеш после. Така или иначе не вярвам,че искаш да узнаеш истината, защото всичките ти постинги показват това.

--------------------
Sola scriptura

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2407064 - 27.06.2009 22:23 [Re: CashControl]

Ти да не начена втората ракия

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2407326 - 28.06.2009 16:55 [Re: CashControl]

Цитат:

Защо съществата със свободна воля създадени от Бог, които изберат неподчинението към Бога трябва да бъдат избити, лишени от вечен живот или измъчвани вечно в огненото езеро?

Къв е проблема да им създаде бог една отделна вселена, да им я напълни с блага и да си гледат кефа там? Биха му били благодарни. Шо трябва да ги избива? Не е ли лудост една такава проява? Не е ли лудост да се приемат подобни масови убийства, подобни действия на един такъв бог за нещо нормално, правилно, добро, любовно,благодатно от другата част от хората - тези дето избора им е да му служат вечно?

Аз пък се чудя защо не убива убийците като Чикатило още на земята ? Зевс е пращал мълнии,а нашия само се обяснява,колко бил неразбран,колко бил добър,но как го не разбирали хората,и натъжавали,как в жертва се бил дал,пък неблагодарниците не пеят псалми.Ного суетен този персонаж,много.И вкус към музиката - никакъв,виж кво се лее в църквите,ква е тая тъга по нотите,где е жинерадостта,нека са тъжни тия дето ше ходят в ада,ами още живи сме,дай нещо по жизнено,по ведро,а и нали ние сме за Рая,дай се кефим,да купонясваме.
Тоа хленчещ стил да ти напомня за евентуален мироглед ? Искам официалното завръщане на древногръцките богове,даже да са повече,и по младички,имаше фабула там,имаше романтика и искри,толкова близо до живият живот,толкова близо.Друго си е да кажеш - "Богиньоо.." и представи ти искачат,и образи,дантели,дантели,жартиери,жартиери....

Импулса
любопитен

Регистриран: 25.02.2008
От: Горно Камарци
    #2413003 - 06.07.2009 10:19 [Re: CashControl]

А смятатае ле, че Човек притежава свободна воля?

Много предсказания въпреки, че са били известни, не са били променяни! За това хората казват, че нещо е "драснато" или каквото му е "писано"!

Може би свободната воля е наша фикция, така ни се струва, че е, а на практика всичко е предопределено!?

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2413057 - 06.07.2009 11:42 [Re: Импулса]

Цитат:

Да ,но до толкова ,доколкото вярва
в божията помощ

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2413059 - 06.07.2009 11:46 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Друго си е да кажеш - "Богиньоо.." и представи ти искачат,и образи,дантели,дантели,жартиери,жартиери....

Искаш древногръцки богини с дантели жартиери ли?
Освен дантелите и жартиерите да ги
осигуриш ти

--------------------
Истината е за всички!

Импулса
любопитен

#2413087 - 06.07.2009 12:28 [Re: Believer]

Цитат:

Цитат:

Да ,но до толкова ,доколкото вярва
в божията помощ

Ше ти разкажа веднъж какво се случи с мен и ако може да го коментираш.

Понеже става дума за свободната воля, ще Ви разкажа една случка с мен, станала когато бях студент в Техническия Университет - София.

Събуждам се през нощта и сърцето ми бие лудо до пръсване! Отначало не можех да разбера, какво се е случило и какво ме е разтревожило толкова! Спомних си съня: Слизах по стълбите на втора сграда на ТУ и на етажа срещам колежка и колега. Разменяме няколко изречения, какво ще правим, на какви упражнения ще ходим. Те тръгват нагоре по стълбите, а аз надолу. След завоя между етажите аз се събуждам! Някъде всичко продължава около 2 минути!

Нищо необичайно! Нито ме гони зло куче, нито падам в пропаст... Нищо! Отново и отново си припомнях детайли от съня. Нищо! Тогава се обърнах на другата страна и отново заспах.

След 2-3 дена обаче, слизайки по стълбите на втора сграда, сърцето ми започва лудо да бие!!! Тогава разбрах, че това е съня! Слизах като робот, повтарях вече добре познатите изречения, те ми отговаряха... Разделихме се. Аз заслизах по стълбите и когато завих, все едно, че нещо ме "пусна" и аз щях да седна на стълбите!!!

Аз изживях съня вече и на яве! Обаче бях ужасен! През цялото време знаех какво ще се случи и не можех да променя НИЩО!!! Бях като кукла на конци! Разбрах, че нямам никаква СВОБОДНА ВОЛЯ! Все едно, че гледам видео втори път, но там аз играя реално! Това ме блокира тотално! Опитвах се да се оттърва от клопката. Когато предприемех нещо - веднага в мен изникваше мисълтта, че това е предопределено и се чувствах като кукла на конци! Тогава сменях решението си на 180 градуса, но и веднга ме попарваше мисълтта, че и тази промяна е предопределена и не аз я правя! Вече не можех да предприема каквото и да е! Трябваше да минат около 10-тина дена да намеря изход! Пак се снабдих със "свободна воля" и заживях нормално.

Би ли коментирал!

Believer
рекордьор

#2413494 - 06.07.2009 18:28 [Re: Импулса]

Когато започнах да задавам въпроси свързани с проявите на паранормалното
и формите на проявяване на ясновидството/преди доста години/,влизайки в
един супермаркет по "случайност "попаднах в секцията за книги и пак по "случайност"забелязах
заглавие ,което не търсех.В тази книга се описваха начините
по които хората получават 'знаците' и правят пророчества.
Описваха се изследванията направени в институт за изследване на паранормалното в Англия.
После нещата започнаха да отиват по местата си.
В твоят случай бих ти препоръчала -
Десетото Откровение на Селестинското пророчество
Джеймс Редфийлд

Просто трябва да е научиш да се доверяваш на знаците.

--------------------
Истината е за всички!

libraМодератор

Регистриран: 20.02.2003
    #2413556 - 06.07.2009 20:30 [Re: Believer]

в селестинското пророчество няма десето откровение, само девет са )

Деветото откровение:

Появата на една нова култура

Докато ние всички се развиваме по посока на пълното осъществяване на духовната си мисия, технологичните средства за осигуряване на съществуването ще станат напълно автоматизирани, а хората ще съсредоточат цялото си внимание върху синхронния принцип на духовно развитие. Това развитие ще помогне на хората да достигнат все по-високи енергийни нива и състояния, докато най-сетне нашите тела се трансформират в духовната си форма и обединяват това измерение на съществуването с измерението на отвъдния живот, поставяйки по този начин край на цикъла на раждане и смърт. Като се установи постоянна връзка с вътрешния първоизвор на Божествена енергия и се поддържа непрестанен стремежът за осъзнаване духовната мисия на човечеството, културата ще продължи да се преобразява. Деветото откровение представлява разбиране за еволюцията в културата. Специалисти предричат, че през двайсет и първи век в културата ще настъпят толкова бързи промени, че ние ще започнем да сменяме работата и дори професията си многократно в рамките на един човешки живот. Благодарение на компютрите и други технически достижения ние ще оставим технологическата ера зад гърба си и ще навлезем в информационната ера. В центъра на нашето внимание вече няма да бъде това все повече и повече да създаваме потребните на цивилизацията продукти, а по-скоро бързата ориентация какво да се създава, кога и как по-бързо да се създава. Продължавайки да еволюираме духовно, ще усвоим във все по-голяма степен автоматизацията на основните средства за производство и всеки индивидуално ще може да съсредоточи вниманието си върху своето духовно предназначение. Вслушвайки се в своята интуиция, ще се научим да бъдем на точното място в точното време, така че да предложим своята единствена и самобитна истина на другите. И ще се отплащаме за получената синхронна информация на онези, които ни я предоставят. Когато автоматизацията бъде завършена, даването като духовен процес ще стане доминиращата структура на икономическия живот. Тогава животът ще бъде напълно съсредоточен върху личната еволюция, провеждана посредством синхронни взаимоотношения с другите хора. Постигайки все по-високи нива на енергия по пътя на развиването на нова "междуличностна етика", нашето тяло все повече ще увеличава нивото си на енергийна вибрация, докато се превърнем в напълно духовни същества още тук, на планетата Земя. Когато това стане, ние ще живеем не само във физическото измерение, но в същото време и в измерението на отвъдния живот. По този начин двете измерения ще се обединят в едно и така цикълът на раждане и смърт ще достигне до своя край.

линк и за останалите откровения от Джобен пътеводител към деветте откровения - "Селестинското пророчество", Джеймс Редфийлд

--------------------
Libra

Импулса
любопитен

#2413869 - 07.07.2009 08:44 [Re: libra]

Благодаря libra,

Много си мила!

Импулса
любопитен

#2413874 - 07.07.2009 09:05 [Re: Believer]

Здравей Believer,

Струва ми се, че разговор не може да започне. Ти не се докосваш до това, което те моля. А аз не те моля за съвет, а искам да чуя твоето мнение, как ти виждаш и тълкуваш този случай!

Цитат:

...
После нещата започнаха да отиват по местата си.
В твоят случай бих ти препоръчала -
Джеймс Редфийлд

Просто трябва да е научиш да се доверяваш на знаците.

Дай твоето тълкувание, след като се си научила "да се доверяваш на знаците"!

Аз съм чел палестинското пророчество, даже имам книгата. Книгата е много хубава, но там няма отговор на подобен въпрос за свободната воля.

Аз съм човек практик и прагматик. Това което чета, се опитвам да го приложа на практика и така вече имам собствен опит. Така имам отговори на много въпроси, включително и на зададения от мен и на неща от света на "паранормалното", както казваш ти. За мен вече те са нещо естествено, защото се научих да ги ползвам.

Ако имаш желание, моля те кажи какво мислиш по случая описан и изживян от мен свързан със Свободната воля.

Believer
рекордьор

#2413931 - 07.07.2009 11:47 [Re: libra]

Цитат:

Джеймс Редфийлд

Продукт: #27968
ISBN: 9546550057
Издателство: Бард
Категории: Загадки и мистерии, Художествена литература
Страници: 256
Корица: Мека
цена за доставка

Цена: 11.99 лв.

Описание:

Човек идва на тази земя винаги с добро призвание...

Вълнуващото продължение на „Селестинското пророчество” ни превежда през портали към други измерения... спомени от други епохи... до мига преди нашето зачатие... и накрая до безкрайната любов в Отвъдното. С Десетото откровение ще почувствате специалната мисия, с която идваме на този свят, и ще започнете да си отговаряте, както никога досега, на неизречените въпроси във всяко човешко сърце: ЗАЩО СМЕ ТУК? КАКВО СЕ ОЧАКВА ОТ НАС? КЪДЕ ОТИВАМЕ?

Рейтинг: Рейтинг: 10.00 / 4

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2413934 - 07.07.2009 11:50 [Re: Импулса]

Аз ти отговорих
Пак ще кажа ,че пророчествата идват по няколко основни канала-единият е чрез това ,което се е случило с теб.

--------------------
Истината е за всички!

libraМодератор

#2414034 - 07.07.2009 15:40 [Re: Believer]

ама ти заглавие на книга даваш/продължението на селекстинското пророчество/, а аз реших че цитираш откровение

--------------------
Libra

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2414040 - 07.07.2009 15:52 [Re: CashControl]

Цитат:

Еми - Божа му работа: сам си е Господар, сам определя правилата .
Ако не ти харесва тая игра - бегай да играеш бинго. Ясно и прегледно, ше бъдеш дълбоко удовлетворен.
Успех

libraМодератор

#2414044 - 07.07.2009 16:06 [Re: Импулса]

Цитат:

Аз изживях съня вече и на яве! Обаче бях ужасен! През цялото време знаех какво ще се случи и не можех да променя НИЩО!!! Бях като кукла на конци! Разбрах, че нямам никаква СВОБОДНА ВОЛЯ! Все едно, че гледам видео втори път, но там аз играя реално! Това ме блокира тотално! Опитвах се да се оттърва от клопката. Когато предприемех нещо - веднага в мен изникваше мисълтта, че това е предопределено и се чувствах като кукла на конци! Тогава сменях решението си на 180 градуса, но и веднга ме попарваше мисълтта, че и тази промяна е предопределена и не аз я правя! Вече не можех да предприема каквото и да е! Трябваше да минат около 10-тина дена да намеря изход! Пак се снабдих със "свободна воля" и заживях нормално.

Би ли коментирал!

счита се, че свободната воля ни е оставена, но аз разбирам въпроса ти и след като нещо по-силно от теб е парализирало волята ти, то според мен акцента е на - вероятно това се е случило, за да ти направи впечатление, както е и станало в случая - остава извода от историята - вероятно нещо е искало да ти покаже, че можеш да сънуваш сънища, които се случват/сбъдват/ и така за в бъдеще примерно можеш да помогнеш на себе си и на хората със съвети

иначе свободната воля за човешките ни дела наистина ни е оставена и във връзка с това бих препоръчала на всички един филм "Адвокат на дявола" с Киану Рийвс - има го Замунда

--------------------
Libra

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2414152 - 07.07.2009 18:59 [Re: libra]

Според мен финалът на въпросния филм внушава точно обратното.

CashControl

Регистриран: 13.04.2007
    #2414228 - 07.07.2009 20:41 [Re: Импулса]

ВСИЧКО Е БИЛО... половин секунда по-рано

Професор Бенджамин Либет, неврофизиолог в Калифорнийския университет, разкрива, че всички наши решения и избори са определени предварително и че съзнанието влиза в действие половин секунда след като всичко е завършило. Това означава, че ние в действителност живеем в миналото и че нашето съзнание е като монитор, който ни показва всичко с половин секунда по-късно.
Следователно нито едно от преживяванията, които възприемаме, не е в реално време, всяко от преживяванията ни е забавено с по половин секунда от реалното събитие. Либет провежда своето проучване използвайки факта, че мозъчната хирургия може да бъде осъществявана без използването на наркоза или с други думи, докато пациентът е в пълно съзнание. Либет стимулира мозъците на своите пациенти с електрически потоци и когато те получат усещане, че ръцете им са докоснати, те казват, че са усетили това „докосване” преди около половин секунда. В резултат на своите измервания Либет достига до следното заключение: Всички възприятия по правило се предават към мозъка. Тъй като те са подсъзнателно оценени и интерпретирани, то егото не осъзнава нищо. Информацията, която се появява пред нашия мозък, т.е., която можем да осъзнаем, се предава към мозъчната кора, седалището на нашето съзнание, с определено закъснение.

Изводът от всичко казано е:
Решението за задвижване на някой мускул се изпълнява преди това решение да е достигнало до съзнанието.

Между неврологичният процес или процесът на възприятие и осъзнаването на мисълта, усещането, възприятието или движението, което той представя, винаги съществува забавяне. В експериментите на професор Либет това забавяне варира между 350 и 500 милисекунди. Това е така, тъй като според Либет независимо от това каква е продължителността на забавянето, без значение дали е голяма или малка, дали продължителността е час или микросекунда, нашият материален свят винаги е в миналото. Това показва, че всяка мисъл, емоция, усещане или движение се случва преди да достигне до нашето съзнание и доказва, че бъдещето е изцяло извън нашия контрол.

В други експерименти професор Либет оставя избора за това, кога пациентите да мърдат пръстите си, на самите тях. Мозъкът на пациентите бил наблюдаван в момента, в който раздвижили пръстите си, и било забелязано, че релевантните мозъчни клетки преминали в действие преди пациентите фактически да са взели решение. С други думи, командата „направи!” достига до индивида и мозъкът е подготвен да осъществи действието, за което индивидът ще узнае едва след половин секунда. Хората не взимат решение за действие и след това не извършват това действие, а по-скоро осъществяват действието, което е предопределено за тях. Мозъкът обаче извършва времева регулация и премахва усещането за това, че човек в действителност живее в миналото. Поради тази причина моментът, към който се обръщаме като към „сега”, в действителност представлява преживяни от нас събития приключили в миналото. Както вече казахме, тези изследвания показват, че всичко се случва по Божия воля.

master666

Регистриран: 02.03.2006
    #2414459 - 08.07.2009 05:36 [Re: CashControl]

Цитат:

Мозъкът обаче извършва времева регулация и премахва усещането за това, че човек в действителност живее в миналото. Поради тази причина моментът, към който се обръщаме като към „сега”, в действителност представлява преживяни от нас събития приключили в миналото. Както вече казахме, тези изследвания показват, че всичко се случва по Божия воля.

Ако това действително е така, означава че съзнанието ще продължи да живее 1/2 s след физическата смърт на индивида, едва тогава то ще го осъзнае, и вероятно самото то ще си умре на свой ред от ужас и шубе ако не се сети за нещо друго...или поради невъзможност да отразява вече каквото и да било действие от индивида, понеже последния ще бъде вече мъртъв и няма да има какво да се отразява , съзнанието ще изпадне в безвремие и бездействие за определено време-въпросните части от секундата, и чак тогава едва ще изгуби образ и картина.Обаче всички знаеме,как по време на сън например, часовете понякога ни се струват секунди, а друг път в броените минути в които спим, сънищата ни оставят в нас усещане за реално преживяни часове, времето има различни измерения в съня ни.Тоест за някаква част от сек съзнанието ще е наясно че е мъртво, въпреки че на практика то вече е МЪРТВО!Това на теория означава, че в този смисъл съществува живот след смъртта.И тази 1/2 - ра сек живот след смъртта може да означава вечност във възприятията на съзнанието в този момент, по примерът ми със сънищата по-горе и още повече че няма да има вече външен фактор който да доведе до пробуждане на това съзнание...Измеренията в съня са странни какво остава за смърттта..Струва ми се вероятно.Тази инертност може изобщо да не е случайна.Така че много е важно навярно, какво човек мисли по време на смъртта си или с какво е заето неговото съзнание, или какво то отразява като картина и представа ? Защото представите и мислите му в този момент може би ще са определящи за това което ще остане запечатано в съзнанието завинаги вероятно.В този смисъл съм наистина съгласен с библията, че може да има и вечен огън или вечен рай.Зависи просто от представата на конкретното съзнание.
Цитат:

Вечен живот в последната фактическа и жива представа на едно умиращото съзнание вероятно ще го доведе до вечен живот.

По тази логика атеистите и прекалено прагматиччните хора вероятно няма да си прекарват много добре, доколкото представата им ще е свързана с реални и нелицеприятни картини...Обаче живот на какво, ако съзнанието е само отражение на мисловнте процеси и действия на индивида, а не техен генератор, както твърди изследването, то тогава може ли да се каже че същото е част от индивида или е нещо друго извън него?Свети дух например или сатана или ангел хранител, или кой знае какво ? И спред мен ако действително това е доказан факт, би трябвало да е революционно откритие за поне нобелова награда. Ако наистина е доказан факт ,а не измислица и манипулация.Значи ако съзнанието е готово за този момент и тогава си каже че всъщност тялото му е живо, би трябвало в момента на смъртта да има вариант или за ре-инкарнация(защо не)..или съзнанието да се "придвижва" на някъде според представата и мислите на човека в последната половин секунда В смисъл ако човек е силно вярващ в Бог и през целия си живот мисли за Бог и царството му, както звездна например , би трябвало да се озове в такова време-пространство-безвремие каквото собствената и представа и вяра в Бог биха проектирали, така както конкретният индивид си я е създавал и съпреживавал тази представа.И тогава ако човек наистина смята себе си за праведен , дълбоко в съзнзнието си, всичко е ок, но ако мисли че е грешен а само лицемерничи, спукана му е работата.Собственото му съзнание е най-старашния страшен съд , както изглежда.не ти трябва детектор на лъжата, защото там в съзнанието ни всичко се пише и складира, и това е доказан ФАКТ!Ако пък съзнзнието на някои кофти тип, например наемен убиец без душа , в последният му момент се огледа и види че е мъртъв, мислите му могат да го заведат във пространство време безвремие според характера и представата им.....Съзнанията на страховете и тези чиито съвест се смятат в себе си за грешни, ще водят собствениците си съответно в "пъкъла" например,( става въпрос за тяхната представа за това място, а не за реално съществуващ, вулканичен спа център..) ли в божия съд, а съзнанията на въображението и освободените мисловно ще водят своите мъртви сред звездите и космоса например..Единственото условие е човека да не е мъртво пиян , щото тогава става мъчно в рамките на половин секунда да си кажеш, а и да си повярваш че вече те няма на тоя свят, защото това си го преживяваш всяка вечер и без друго до към момента и вече ти е все тая...и евентуално да предприемеш мерки за реинкарнация, или представите ти свързани със смъртта да се материализират за съзнанието ти в този момент е сложен процес..Направо си отиваш завинаги с постоянен махмурлук и без никаква последваща възможност за аспирин или шкембе чорба.. ! Така че мислете как приемате смъртта в мислите си ипредставите си, после да няма разочаровани и недоволни!! И се напивайте най-много през вечер...Така имате поне 50/50 шанса да получите вечен живот без махмурлук..Щото то не се знае кога, къде и как..Темата е много сериозна.Почти ми се струва че баш така ще си стане на финала.И това ако не е свободната воля на човека, не знам кое друго...Съвсем сериозно говоря струва ми се.

Редактирано от master666 (08.07.2009 06:36)

Believer
рекордьор

#2414581 - 08.07.2009 11:20 [Re: master666]

Цитат:

...и евентуално да предприемеш мерки за реинкарнация, или представите ти свързани със смъртта да се материализират за съзнанието ти в този момент е сложен процес..Направо си отиваш завинаги с постоянен махмурлук и без никаква последваща възможност за аспирин или шкембе чорба.. ! Така че мислете как приемате смъртта в мислите си ипредставите си, после да няма разочаровани и недоволни!! И се напивайте най-много през вечер...Така имате поне 50/50 шанса да получите вечен живот без махмурлук..Щото то не се знае кога, къде и как..Темата е много сериозна.Почти ми се струва че баш така ще си стане на финала.И това ако не е свободната воля на човека, не знам кое друго...Съвсем сериозно говоря струва ми се.

Според Кабала съзнанието/мисълта не са
производни на мозъка.
А свободната воля е илюзия,създадена от
Опонента (Сатана).

--------------------
Истината е за всички!

Pandor@
заслужил ветеран
**

Регистриран: 10.02.2009
    #2414750 - 08.07.2009 17:03 [Re: Импулса]

Ами, аз само да уточня нещо, че много дълги постове сте почнали да пишете. Текстовете са хубаво нещо, ама, ако са синтезирани и се напише основното, може да се коментира по-качествено. (просто "техническо" добронамерено предложение)
Свободната воля и предопределението Н Я М А Т НИЩО, ама нищо общо.
Едното зависи от теб, а другото не.
Сънят ти и действителността след това, респективно нямат нищо общо със свободната ти воля.
НО, интересното е, че, да, имат връзка със Съзнанието ти!
Това е нещо много интересно, повече отколкото мисълта.
И сега от тук, си навържи- съзнание и свободна воля, ама в този ред- като помежду им, ей така, за да ти е интересно, сложи ОСЪЗНАВАНЕТО(съзнатостта ти като човешко същество)!
Предопределеността като я Осъзнаеш (ако толкова ти се иска да има с какво да се оправдаваш, ок.) може би ще разбереш част от доста сентенции на мислителите, за различните пътища, по които можеш да стигнеш до нещо (в твоя случай предопределеност).
И последно:- сънят ти е обикновено deja vu, ама в сън, така е по-безинтересно, защото си мислиш, че можеш да направиш нещо, а всъщност няма какво да направиш, освен да си слезеш по стълбите. Със свободната си воля, какво? щеше да се върнеш наобратно? какво толкова щеше да направиш с нея?
Но има едни други дежа вю-та, които на мен са ми по-интересни, които се случват докато си буден и в съзнание, малко преди самия миг на самото случване... е те там е ключа на палатката. Ама друг път.

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2415720 - 09.07.2009 20:36 [Re: CashControl]

Цитат:

разбирам аз...теб те смущава,че бог хем дава свободна воля,хем пък унищожава ония,дето не му се подчиняват
...
но грешка е да мислиш,че тези,които са Го избрали,му се подчиняват
е-аз по себе си съдя де...като нищо може да съм единствения вярващ,който се бунтува срещу Бог до смърт .
нцъ-според мен и другите не му се подчиняват...не им вярвай,че уж се подчинявали много

ма на моменти и мен ме гони подчинението...
но мога да ти кажа от коя до коя дата не му се подчинявам изобщо

Редактирано от Simran (09.07.2009 20:43)

kratuna
старо куче

#2415772 - 09.07.2009 21:46 [Re: Simran]

Аз пък по-скоро се чудя, защо, аджиба, Му е трябвало да създава свят и хора, които после да не харесва и да трябва да вкарва в пътя. Като Бог би трябвало да има ясна визия за бъдещето. Всичко е било в Неговите ръце - значи трябва да ни е направил всички точно такива, каквито Той иска. Знам за Свободната воля, но ако сме програмирани според Неговия план, то не би трябвало да изпитваме потребност да я реализираме извън установените от Него рамки.

Pandor@
заслужил ветеран
**

#2415899 - 09.07.2009 23:10 [Re: kratuna]

Цитат:

Знам за Свободната воля, но ако сме програмирани според Неговия план, то не би трябвало да изпитваме потребност да я реализираме извън установените от Него рамки.

Какво знаете за Свободната воля?
Свободната воля е ЧАСТ от неговия план.
това надявам се е ясно.
Той- бил бог, нещо си, програмист ни е дал Свободна воля!
Ама тва не ти е като мазарати да си го караш и само да МУ благодариш докато си жив!
Тва ти е най-компликейтската СВОБОДА дадена ти с всички екстри- освен Избор и отговорност от него, но и ОСъзнаване.
Що така никой не ме чете, правилно - май само аз си мисля, че обяснявам елементарно.
И последно, за да ви успокоя за "Рамките"!
Ние Реално Нямаме знание за конкретните рамки. Просто предполагаме- кое е добро и лошо (примерно).
Но от там насетне Контрола е въпрос на една друга Воля, подчинена на Съзнанието в най-чистия му вид, а не на просто Свободната воля.
Или, когато се притесняваме как да постъпим, а много ни се ИСКА да е по определен начин (чрез свободната си воля)- тогава е добре просто, ама много просто да помислим, това е много лесно.
и така. Господ е як пич, ама имам някои забележки, които ще му споделя като или ако се срещнем

kratuna
старо куче

#2415921 - 09.07.2009 23:34 [Re: Pandor@]

Сигурно пак не съм разбрала, но нищо - да пробвам.
Свободната воля е част от Плана. Планът би трябвало да е съобразен с Рамките, каквито и да са те, или обратно. Съзнанието (СЪЗНАНИЕТО!!!) определя Рамките и следи изпълнението на Плана. Ми значи всичко е наред - независимо от избора, все сме си в Рамките.

Hard Rock fan

#2415924 - 09.07.2009 23:35 [Re: Pandor@]

Цитат:

Ние Реално Нямаме знание за конкретните рамки. Просто предполагаме- кое е добро и лошо (примерно).

Имаме, имаме. Поне ако се осланяме на Писанията.
Имаме си декада, която задава точно определени рамки.
Имаме си Повелята за Любовта. Имаме си още доста конретики.
Изобщо, Писанията съвсем отчетливо задават рамките, и хич не се налага да предполагаме.
Сложността иде от това, че въпросните рамки не са императиви, а предложен избор, който да сторим свободно по волята си.

Pandor@
заслужил ветеран
**

#2415938 - 09.07.2009 23:47 [Re: kratuna]

Цитат:

Сигурно пак не съм разбрала, но нищо - да пробвам.
Свободната воля е част от Плана. Планът би трябвало да е съобразен с Рамките, каквито и да са те, или обратно. Съзнанието (СЪЗНАНИЕТО!!!) определя Рамките и следи изпълнението на Плана. Ми значи всичко е наред - независимо от избора, все сме си в Рамките.

Еми да.
Май всичко е разбрано.
Мерси за разбирането

kratuna
старо куче

#2415940 - 09.07.2009 23:50 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Имаме, имаме. Поне ако се осланяме на Писанията.
Имаме си декада, която задава точно определени рамки.
Имаме си Повелята за Любовта. Имаме си още доста конретики.
Изобщо, Писанията съвсем отчетливо задават рамките, и хич не се налага да предполагаме.
Сложността иде от това, че въпросните рамки не са императиви, а предложен избор, който да сторим свободно по волята си.

Не е точно избор, или поне не е "безкористен". Защото в единия случай има награда, а в другия - наказание. Все едно да кажеш, че избираш да ходиш редовно на работа - еми да, ама в обичайния случай не го избираш,а си принуден. За да получиш заплата.

Pandor@
заслужил ветеран
**

#2415941 - 09.07.2009 23:51 [Re: Hard Rock fan]

Предполагането е също вид знание
Не забравяй, че Абсолютното Знание е къде и от кой?
От негоооооооо! Нали така.
Затова, може да имаме парченца от пъзел, но доста усилия ни трябват, за да направим рамката... - нали си правила пъзел?

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2415943 - 09.07.2009 23:52 [Re: Pandor@]

Цитат:

Що така никой не ме чете, правилно

Душица, , да ти кажа и аз не разбрах, макар че обясняваш елементарно
Само забелязах там едно "мазерати", ама не уточни дали е "гибли" или "бора", или пък става дума за "ситроен мазерати", а...кой знае, може да става дума и за още нещо

Pandor@
заслужил ветеран
**

#2415946 - 09.07.2009 23:54 [Re: hold on]

Холдън, заслужаваш, прегръдка, ама сега ще ме натирят, я в кош-а я във вълненията.
Тва за мазерати-то, каквото ти харесва.
За теб е най-доброто, знаеш!

Hard Rock fan

#2415951 - 09.07.2009 23:58 [Re: Pandor@]

Безспорно е къде е Абсолютното знание, но пък и не може да отрече, че доста ни е улеснил и нас.

hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
    #2415952 - 09.07.2009 23:58 [Re: Pandor@]

Виж, не подценявай възможностите на "форумните вълнения", то не е някакъв изолатор, с РАМКИ /туй за да съм по темата /....та там също може да заври от мъдрост, творчество и други подобни

Hard Rock fan

#2415956 - 10.07.2009 00:05 [Re: kratuna]

Цитат:

Не е точно избор, или поне не е "безкористен". Защото в единия случай има награда, а в другия - наказание. Все едно да кажеш, че избираш да ходиш редовно на работа - еми да, ама в обичайния случай не го избираш,а си принуден. За да получиш заплата.

И най-неприятното е, че ако го направиш, воден от стремежа към наградата и платата, пак няма да я получиш (най-вероятно)
Ако погледнеш на избора, който ти е предложен, не като на нещо, което те ограничава и принуждава, а доверявайки се на Любовта Му и с мисълта, че всичко, което е повелил, е за твое добро; и воден от Любов и грижа за теб (и за всяко друго Свое творение) ти го е повелил, ще осъзнаеш, че наградата вече я имаш.

libraМодератор

#2416579 - 10.07.2009 18:33 [Re: Pandor@]

Цитат:

Що така никой не ме чете, правилно - май само аз си мисля, че обяснявам елементарно.

Цитат:

И последно, за да ви успокоя за "Рамките"!
Но от там насетне Контрола е въпрос на една друга Воля, подчинена на Съзнанието в най-чистия му вид, а не на просто Свободната воля.

да..така сме ние тука на опитния полигон планетата Земя )

--------------------
Libra

Pandor@
заслужил ветеран
**

#2416584 - 10.07.2009 18:45 [Re: libra]

Libra, сладка , има ли уловка? я, кажи? или просто ти липсвам?
Благодаря ти, че явно имаш време и ми четеш "простотиите" и в другия форум.
За каквото мога да съм полезна, винаги ще се отзовавам (особено с новото си, добро отношение към Фенката )- това между другото е наистина най-приятното, с хора, с които не си се разбирал, да можеш в един момент да си общуваш нормално- реално на мен това си ми е май Основната цел. Защото веднъж се убеждавам, че хората са мислещи, и втори път, че винаги има начин да се разбереш.

libraМодератор

#2416590 - 10.07.2009 19:00 [Re: Pandor@]

Цитат:

Libra, сладка , има ли уловка? я, кажи? или просто ти липсвам?

при мен уловки няма
всички ми липсвахте, рядко влизам напоследък

Цитат:

Защото веднъж се убеждавам, че хората са мислещи, и втори път, че винаги има начин да се разбереш.

поздравления за тази мисъл
обаче да не се отклоняваме с офф топик постинги тук

--------------------
Libra

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #2417476 - 12.07.2009 13:31 [Re: kratuna]

Цитат:

Аз пък по-скоро се чудя, защо, аджиба, Му е трябвало да създава свят и хора, които после да не харесва и да трябва да вкарва в пътя.

не си ли правил деца-то е същото...първо ги правиш,после почваш да не ги харесваш и да ги поправяш
...
все едно те да те питат:защо ме създаде:защото си имал желание,имал си и способност.
бог е имал желание да създава,имал е и способност.
ако имаше само желание,а нямаше способност,не би ни създал...или ако имаше способност,но нямаше желание,също не би създал цялото си творение.
желание и способност...
неговото желание е най-върховно,както и неговата способност

Редактирано от Simran (12.07.2009 13:36)

Импулса
любопитен

#2417871 - 13.07.2009 09:46 [Re: Believer]

Здравей Beliver,

Чети внимателно!

Цитат:

Аз ти отговорих
Пак ще кажа ,че пророчествата идват по няколко основни канала-единият е чрез това ,което се е случило с теб.

Мен не ме интересуват от къде идват пророчестата!

Това което се е случило с мен показва, че има пророчества! Ако може да се види бъдещето - то ТО не може да се корегира, в противен случай, тогава не сме видели Бъдещето!

Ако всичко е предопределено - то СВОБОДНА ВОЛЯ няма! Само така ни се струва и си живееем със заблудата, че я притежаваме!

Импулса
любопитен

#2417876 - 13.07.2009 10:02 [Re: libra]

Здравей Libra,

Цитат:

счита се, че свободната воля ни е оставена, но аз разбирам въпроса ти и след като нещо по-силно от теб е парализирало волята ти, то според мен акцента е на - вероятно това се е случило, за да ти направи впечатление, както е и станало в случая

Това, което ми се случи, наистина ми направи впечатлние! След това ми се случи още нещо много по невероятно и това също не беше случайно. Знам каква е връзката между тези събития.

Дали свободната воля ми е била парализирана не знам? Но аз нямах усещането, че някой се намесва или диктува какво да правя!

Основният въпрос остава!

Ако може да се види бъдещето, може ли ТО да бъде променяно? Защото ако може, то тогава не сме видяли бъдещето, а някакъв негов вариант!

Ако всичко е предопределено, то очевидно свободна воля НЯМА!

Импулса
любопитен

#2418017 - 13.07.2009 14:08 [Re: Pandor@]

Cefey,

Ако беше ти се случило на теб, щеше да говориш друго нещо!

Цитат:

Свободната воля и предопределението Н Я М А Т НИЩО, ама нищо общо.
Едното зависи от теб, а другото не.

Ако можеш да видиш бъдещето, (а за мен това е факт неоспорим) то не можеш да го промениш! Ако можеш да го промениш и то стане друго, то тогава не си видял бъдещето а нешо друго!

Цитат:

И последно:- сънят ти е обикновено deja vu, ама в сън, така е по-безинтересно, защото си мислиш, че можеш да направиш нещо, а всъщност няма какво да направиш, освен да си слезеш по стълбите. Със свободната си воля, какво? щеше да се върнеш наобратно? какво толкова щеше да направиш с нея?

Когато съм в съня аз нямам свободна воля, но когато съм буден е друго! Поне тогава си мисля, че имам свободна воля и мога да променям нещата. Можеше да направя каквото и да е! Даже да се почеша по главата, но не го направих! Защото не можех! Всичко беше като видеоклип, които гледах за втори път!

Първо. Това не е дежа вю, защото това не е нещо което вече съм живял, а нещо което предстоеше да изживея!

И още: Всеки един от нас има възможността да "види" бъдещето, но за съжаление това не се осъзнава. Мога да опиша проведени опити от американски учени!

Импулса
любопитен

#2418021 - 13.07.2009 14:11 [Re: Pandor@]

Цитат:

Предполагането е също вид знание
Не забравяй, че Абсолютното Знание е къде и от кой?
От негоооооооо! Нали така.
Затова, може да имаме парченца от пъзел, но доста усилия ни трябват, за да направим рамката... - нали си правила пъзел?

Това също е предположение!
И може да не е вярно!
Освен ако претендираш, че притежаваш Абсолютното Знание!

Редактирано от Импулса (13.07.2009 14:13)

Believer
рекордьор

#2418289 - 13.07.2009 17:34 [Re: Импулса]

Цитат:

Ако може да се види бъдещето, може ли ТО да бъде променяно?

Не само бъдещето ,самата карма/съдба
може да бъде променена Това е една от
причините (основанията) поради която Инквизицията е преследвала вещиците. Борба за душите на хората.

--------------------
Истината е за всички!

звездна

#2418348 - 13.07.2009 18:22 [Re: libra]

"счита се, че свободната воля ни е оставена, но аз разбирам въпроса ти и след като нещо по-силно от теб е парализирало волята ти, то според мен акцента е на - вероятно това се е случило, за да ти направи впечатление, както е и станало в случая - остава извода от историята - вероятно нещо е искало да ти покаже, че можеш да сънуваш сънища, които се случват/сбъдват/ и така за в бъдеще примерно можеш да помогнеш на себе си и на хората със съвети "

Интересно ми е, какво ли е това нещо? Някакви предположения?

--------------------
Sola scriptura

Believer
рекордьор

#2418505 - 13.07.2009 21:15 [Re: звездна]

Цитат:

Интересно ми е, какво ли е това нещо? Някакви предположения?

Тъй като евангелската църква и християнската църква -най-общо-приема
пророчеството ,но не и паранормалното/то е ерес/
кое е нещото т.е това,
което дава пророческите дарби?

--------------------
Истината е за всички!

звездна

#2418574 - 13.07.2009 22:19 [Re: Believer]

Не мога да разбера какво точно искаш да ми кажеш , би ли пояснила, моля те?

--------------------
Sola scriptura

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.124 seconds in which 0.096 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.