ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
Pisi666
вбесен

Регистриран: 28.06.2009
Проблем с дипломна работа в ТУ-София
    #2407306 - 28.06.2009 15:58

Здравейте!
Историята е следната...През учебната 2007/2008 успешно завърших семестриалното си обучение в ТУ-София, после с триста зора намерих дипломен ръководител, който за мое съжаление не работеше в моя полза. Имам предвид, че правеше неща, които не му правят чест, нито на него, нито на учебното заведение в което работи и дори през април месец 2008 се стигна до обиди от негова страна и ми заяви, че аз не искам да се дипломирам. И тъй като осъзнах, че при това положение (предоставяне на грешна и непълна информация относно материали свързани с дипломната ми работа и явно нежелание от негова страна да ми съдейства за дипломирането ми), взех решение да си сменя дипломния ръководител. Юни месец 2008 намирам друг, който ми казва да му отида септември...единственото което мога да кажа е, че за периода септември 2008 - ноември 2008 ходих доста пъти, но не получих задание и не стана ясно на каква тема ще работя. После няколко месеца здравословното ми състояние и коледно-новогодишните празници не ми позволиха да ходя всяка седмица на консултация в университета и началото на февруари когато се обадих на "новия" си дипломен ръководител да го попитам кога мога да отида на консултация за дипломната работа, той най-арогантно ми заяви да си търся друг дипломен ръководител, защото той си бил намерил други дипломанти и не му влизало в работата да се занимава с мен. След това отидох в канцеларията на катедрата да попитам кои преподаватели имат свободни места за дипломанти, но там ми казаха че нямат подобна информация и ме препратиха при началника на катедрата. След 3-4 дена висене в университета успях да говоря с него за няколко минутки за да ми каже че дипломантите в катедрата не са негова работа и ме препрати при един друг преподавател в катедрата когото след не знам колко пъти висене пред кабинета му и издирване из коридорите на университета така и не можах да срещна.
Разбрах, че имало възможност да си взема външен дипломен ръководител(който не е преподавател в техническия), но не знам на какви условия трябва да отговаря той, т.е. дали мога да хвана всеки който работи по специалността. Също доколкото знам има някакъв срок в който трябва да се дипломирам...
В момента просто наистина вече не знам какво да правя, защото подозирам някакво негативно отношение към мен и целенасочено възпрепятстване.
Моля дайте някакво предложение как да процедирам от тук нататък...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mokov
заслужил ветеран

Регистриран: 30.01.2009
Re: Проблем с дипломна работа в ТУ-София
    #2407529 - 29.06.2009 00:11 [Re: Pisi666]

Не мога да разбера защо с триста зора си намерил дипломен ръководител. Всяка година профилиращите катедри са длъжни да осигурят теми за дипломни работи в брой покриващ броя на завършващите студенти. Тези теми се обявяват в катедрите и всеки студент подава молба за темата по която желае да прави дипломна работа, а не за ръководителя. Така, че няма никаква опасност някой да остане без дипломна работа. Може би ти си търсил не тема, а подходящ ръководител при който по-лесно ще можеш да се диполомираш. Не може в канцеларията на катедрата да нямат информация за свободните дипломни работи, тъй като точно там се обявяват темите и се подават молбите. Освен това осигуряването на дипломна работа е задължение на профилиращата катедра. Друг е въпроса ако веднъж ти е пуснато дипломно задание и ти не работиш по него, а искаш без основание за щяло и не щяло да си сменяш ръководителите. Външен ръководител може да си намериш, ако темата ти е външна т.е. не е обявена от катедрата. Ако е от някаква фирма, задължително трябва да имаш консултант от профилиращата катедра. Относно срока за дипломиране, да има тъкъв и той е до две години след като си завършил семестриално. Ако го нарушиш губиш студентски права и трябва да ги възстановяваш по общ ред т.е. като кандидатстваш наново като кандидат-студент.

--------------------
Life isn't about waiting for the storm to pass... It's about learning to dance in the rain.

Pisi666
вбесен

#2408581 - 30.06.2009 13:58 [Re: mokov]

Ами явно не си в тая катедра в която съм аз.
Темите за дипломни които са обявени на таблото са за 2005/2006 учебна година и се налага да ходиш из катедрата да разпитваш преподаватели (ако намериш някой)кой приема дипломанти. Обикновено всички те отрязват. Секретарката на катедрата заяви, че ръководителя на катедрата не е предоставил списък с преподавателите от катедрата, които все още имат свободни места за дипломанти - и това ми го отговори 3-4 пъти като я питах!!! Според твоите думи излиза, че ме е излъгала съвсем умишлено няколко пъти!!!
И за твое сведение изобщо не търся лекото за да се дипломирам. А търся въобще нещо за да се дипломирам. И като заключение - квалифицирани хора ме посъветваха да подам жалба до съответните инстанции, защото случаят ми не е такъв какъвто си въобразяваш че е.

mokov
заслужил ветеран

Регистриран: 30.01.2009
    #2408977 - 30.06.2009 22:02 [Re: Pisi666]

За твоя информация, аз съм преподавател също в Технически университет, само че не в София. Теми за дипломни работи се обявяват при нас всяка учебна година в края на седми семестър за бакалаври редовно обучение и девети семестър - за задочно обучение, като броя им задължително трябва да превишава броя на завършващите студенти. Недоумявам защо при вас не са обявявани теми от 2005/2006 учебна година. И пак ти повтарям профилиращата катедра е длъжна да осигури дипломна работа на всеки студент. Ако ръководителят на катедрата те е отрязъл трябва да отнесеш въпроса по-нагоре, а именно до Декана, а ако и там не срещнеш разбиране до Зам. Ректора по учебната част, така, че не вярвам въпроса ти да не се реши.

--------------------
Life isn't about waiting for the storm to pass... It's about learning to dance in the rain.

Pisi666
вбесен

#2409416 - 01.07.2009 15:12 [Re: mokov]

Ами аз ви казах как стоят нещата в нашата катедра, колкото и да не е за вярване...Като наближи дипломирането и студентите се втурват по кабинети да търсят преподаватели и който намери си е късметлия. И имайте предвид, че средният ми успех от следването е отличен 5.90, не съм някой несериозен човек и не се плаша от много учене. Наистина имам наблюдение от други катедри, в които са ми показвани списъци кой студент при кой преподавател е записан и какви свободни места има за дипломанти (надявах се като не намирам в моята да намеря в някоя друга, затова знам). Но за съжаление и това не се получи, защото било много сложно(поне това ми обясниха). Просто явно не случих на катедра въпреки, че специалността много си я харесвам.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6313

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.