ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Работа в Сащ с диплом от БГ
    #2418349 - 13.07.2009 18:22 [Re: Mimski]

Повечето работодатели не искат писмена препоръка, а телефон/и-мейл на препоръчител (и)

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nastychild
Голям Инат
**

Регистриран: 19.02.2007
    #2418364 - 13.07.2009 18:36 [Re: Mimski]

Еми точно в това в въпроса. Всички новодошли по инерция питат "признава ли ми се дипломата", и аз винаги отговарям и "и да и не". И от там почвам да обяснявам доколкото мога. Може би в някои страни (от Европа например) с които имаме някаква спогодба има такъв вариант "признаване на диплома".

Между другото спомням си че скоро бях чел как някои университети ще преминат на 4 балова система, за да може директно да е приравнена дипломата на американски стандард. Разбирасе не е само въпрос на оценката, а и на кредитите, които не знам как ще го постигнат, а и не знам дали е наи-важно да има директен еквавилент на американската система, по-скоро за всяка държава би трябвалао да се прави. Ама трудна работа според мене и някой ще каже че ще струва много пари.

--------------------
Never Confuse Activity With Accomplishment.

"If you think nobody cares about you, try missing a couple of payments."

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2418392 - 13.07.2009 19:03 [Re: nastychild]

Оценката лесно се приравнява; кредитите са трудната част.

Например НБУ е на кредитна система. Те дават 3 кредита за 30 учебни часа.

В САЩ ми се струва, че има доста голямо разнообразие по отношение на кредитните часове

violin
пристрастен

Регистриран: 08.06.2009
От: Depew, NY
    #2418402 - 13.07.2009 19:17 [Re: nastychild]

Е какъв е проблема с кредитите? Аз сега завършвам ТУ-София и всеки предмет ни дава точки по ЕСТК(Европейска система за трансфер на кредити). В смисъл има отделно оценка има, а кредита не е обвързан с нивото на знанията ти, а просто с количестворо часове на които си присъствал. Питах един университет и те ми казаха, че условието за магистратурата която питах е да имам 18 кредита по математика. По ЕСКТ имам 20. Предполагам че са сходни. Ако кандидаствам, все някак университета ще си ги приравни тея кредити към американските. А работодателите не би ли трябвало да ги интересува какво реално има в галвата ми, а не какви кредити имам на хартия?

Редактирано от violin (13.07.2009 19:20)

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2418412 - 13.07.2009 19:26 [Re: violin]

Това са новости, които ги нямаше преди години.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2418417 - 13.07.2009 19:28 [Re: violin]

Както ти каза Мимски, преди години нямаше такива неща...радвам се, че нещата се движат в + посока.

Цитат:

А работодателите не би ли трябвало да ги интересува какво реално има в галвата ми, а не какви кредити имам на хартия?

Теоретично да, но като за 1ва работа не е особено лесно да блеснеш с какво знам и какво мога от едното интервю, и пак зависи за каква работа се бориш... Всичко е много индивидуално...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

nastychild
Голям Инат
**

#2418656 - 13.07.2009 23:15 [Re: violin]

Кредитите не ти трябват пред работодателя а за приравняване на дипломата. Университета не прави приравняванията а така наречените evaluation agencies. Университетите нямат много завишена изисквания защото те искат ти да им станеш техен студент, за да .... си плащаш. Искам да кажа, че те също имат изисквания, но ако си направиш еволюейшъна по някоя от масовите агенции всичко ще е наред. Ако обаче си направиш евалюейшън през NCEES, една магистърска диплома няма да бъде приравнена дори за бакълавърска. Говоря предимно за инжинерни дипломи защото само с такива имам опит.

Така че пак опра въпроса за какво искаш еволюейшън на дипломата.

--------------------

violin
пристрастен

Регистриран: 08.06.2009
От: Depew, NY
    #2418825 - 14.07.2009 10:32 [Re: nastychild]

Под евалюейшун, "оценка" ли имаш в предвид. Аз където попитах за кадидастване за магистратура, те ми отговориха (от уни-то), че са добре запознати с образователните системи извън САЩ и просто ми трябват академични справки + диплома, 3 препоръки от преподаватели, TOEFL, а за някой специалности да карам и GRE. Повечето уни-та, които питах за магистратура, ми казаха че предлагат стипендии, но повечето от тези учещи магистратура се издържат работейки като преподаватели или в лабораториите на университета. Аз си мисля да пробвам, пък ще видим как стоят нещата живот и здраве

nastychild
Голям Инат
**

#2419537 - 14.07.2009 23:29 [Re: violin]

Не мисля че са те излъгали, така е (диплома или акедимична справка, препоръки и входящи изпити). Разбира се всички тези документи трябва да се преведени и заверени. Така беше по мое време (през 2000) и мисля че и сега е така. Някои хора обаче си правят evaluation разбирай нещо подобно на превод и заверка от агенция (която прави само това). Аз не бих си правил еволиейшън освен ако самият университет не го изисква. Не вярвам да настояват обаче, въпреки че съм чувал хора напоследък да си правят такъв.

Отиваш на сайта на всеки университет и гледаш какви са им изискванията за international students.

--------------------

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3210

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.143 seconds in which 0.13 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.