ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
Re: От компютър към телевизор?
    #869215 - 13.07.2005 11:18 [Re: Мишо]

И аз горе долу преди толкова време си купих такъв само че "Тошиба". Исках да е "Филипс", но от магазина ми казаха, че за плеър е най-добрия, по-добър от Тошибата, но ако смятам да ползвам субтитри на кирилица да съм го бил забравил, защото когато му инсталирали софтуера за кирилицата просто се скапал целия плеър. А Тошибата нямала никакви проблеми с това. И наистина няма.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Безжична връзка?
    #869252 - 13.07.2005 11:37 [Re: Еди]

75 омов е кабелът за антената. И то защото антенният вход е с импеданс 75 ома. Входът по ниска честота обикновено е 50 омов. Но при тази честота и дължина на кабела 10 - 15 метра разлика от 25 ома не е от съществено значение. Предимството на 50 омовия кабел е, че е по-тънък и по-лесен за прекарване през дупки и по ъгли, и по-лесен за запояване към чинчовете.
Аудиокабелите на прилични цени, които са с фабрично поставени конектори, са къси. Тук става въпрос за разстояние над 10 метра. Аз му препоръчах да си купи кабел на метър с дължина, каквато му трябва. И да си запои куплунзите.
И ако се съмняваш в работоспособността на описаното от мен, заповядай да го видиш в действие. Вече три години нямам грижи с така изградената от мен връзка.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#869274 - 13.07.2005 11:48 [Re: Мишо]

Малко шантава работа са тия DVD DivX плеъри. Субтитрите са едни дребосъци... Аз си купих LG DVX-9700. Наложи ми се да се уча да правя шрифтове за DVD-та, да подменям оригиналните с преработените... Четири пъти го флешвах, докато докарам приличен размер на буквите. Всъщност третия път ги бях направил много големи, а животното имало ограничения в размера. И взеха да излизат едни субтитри!...
Сега е в процес на преработка фърмуера, та да ги вдигна още малко... Ама за 100 долара техника е нормално.

--------------------

Еди
заслужил ветеран

#869690 - 13.07.2005 16:19 [Re: Цецо]

За Цецо: Не се обиждай, може за компютрите да си спец, но за тв.техниката явно не си. Всички видео входове и изходи са с импеданс 75 ома (обикновенн 1V p/p - с амплетуда 1 волт от връх до връх). Вярвам ти обаче че и така работи и с оглед на механичните съображения си прав, но за правилното съгласуване - не. Ако не вярваш вземи някой проспект или упътване за такава техника и се вгледай по-добре в техническите характеристики на Аудио/Видео тракта.

Редактирано от Еди (13.07.2005 16:22)

ЦецоМодератор
ПИЧ

#869768 - 13.07.2005 17:05 [Re: Еди]

Ще прегледам технически упътвания и ТТ данни. Напълно възможно е да съм в грешка за импеданса. За единия волт спор няма.
Определено не съм спец в ТВ техниката. Стихията ми беше електроакустика и аудиотехника. Преди да се появят компютрите. Но и там се нямам за спец. Просто знам доста неща...

--------------------

Еди
заслужил ветеран

#869891 - 13.07.2005 19:25 [Re: Цецо]

Да в аудио техниката импеданса е 50 ома, и може би от там се бъркаш. Аз без да твърдя че ги разбирам много тези неща мога да те уверя в това, че е така. 50 ома можеш да срещнеш в схеми за съгласуване на тв. антени, там където напрегнатоста на полето е обилно с отразени сигнали и се налага да се съгласуват 2 или 4 антени насочини към прекия сигнал - т.н. полувълново и четвъртвълново съгласуване, но винаги на входа на ан. на тв. е 75 ома.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#870639 - 14.07.2005 10:12 [Re: Еди]

Проверих в техническото ръководства на DVD-то ми. Всичките са по 75 ома. Грешката е моя. Не се бъркам с аудиотехниката, там стойностите са други. Най-вероятно се бъркам от радиолюбителските апаратури - там масово ползват 50 омови коаксиални кабели.

--------------------

Нерегистриран

#2438023 - 05.08.2009 18:57 [Re: RockGuitarist]

Може но повечето "специалисти"казват че не може защото не им се играе да го оправят софтуерно.така беше и при мен и майстора ме убеждаваше,че и при него е така,но аз си поиграх и стана.та ако не можеш сам смени си майстора-успех

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2438193 - 05.08.2009 23:18 [Re: Анонимен]

Първо - за чий чеп ти е да изравяш теми от преди четири години? Да не мислиш, че човекът чака толкова време белким получи някой безмислен отговор?
Второ - каква е връзката между вълновото съпротивление на кабелите и "софтуерното оправяне" на проблема?

Ако нямаш какво смислено да кажеш, по-добре не го казвай.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6681

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.