ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1
Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
Netbook - има ли смисъл?
    #2424034 - 19.07.2009 22:00

Чудя се - има ли смисъл да си взема Netbook, които да ползвам само за пътувания или Laptop? Имате ли впечатления от Netbook-ците или е по-добре нискобюджетен лаптоп?
Още веднъж казвам, че няма да се ползва като основен компютър.

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Netbook - има ли смисъл?
    #2424071 - 19.07.2009 23:31 [Re: Алиса]

Това е индивидуално - има хора които ползват и са много доволни от такова решение, като основното предимство е ниското тегло и съответно високата мобилност. От друга страна екранчета от порядъка на 7" не могат да се нарекат комфортни. Така че се насочи към поне 9" или дори 10" решение (нищо че 10"-овите са малко по-големи от средния размер нетбук) за да става все пак за нещо повече от писане на имейл... Нетбуците нямат и оптично устройство, така че при необходимост от такова, ще трябва да ползваш външно.
От друга страна вече има и не лоши бюджетни 12" лаптопи, макар че според някои хора те са непрактични (щото нито са ултрамобилни, нито пък са толкова удобни колкото 15"), ама разни хора, разни идеали... за съжаление, както казах, това е индивидуално и трябва сама да си прецениш.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #2424267 - 20.07.2009 09:23 [Re: Алиса]

Имай предвид, че нетбуците са с доста по-малка бързина, в общия случай ползват процесор Atom 1,6Ghz, който е аналог на Селероните, но по-малко грее и по-малко ток харчи. Така че, ако ще се ползва само за нет, малки документи и примерно DivX, за мен е отличен избор, но за по-сериозна работа не става.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #2429910 - 25.07.2009 07:49 [Re: Paradise Lost]

Има ли модели лаптопи (предпочитам НР 12-13 екран), които да държат батериите колкото на нетбук (8-10 часа). Аз лично не виждам за мене си какво толкова бих правил, че да го натоваря неимоверно за да не може да се справи (говоря за нетбок). Ако имам сериозна работа я върша на настолните. Между другото в последно време установявам, че много народ ползват какви ли не допотопни машини (настолни и мобилни). Малцина са наистина които държат на нещо свястно, а тези които все пак имат добри машини в голямата си част незнаят защо ги имат. Наистина много съм се наточил на един Asus 1005НА-Р. Имам стар лаптоп на НР nx9600 на 3.6Мхц, но е толкова тежък и батерията умира за по-малко от час, но веднага бих го заменил макар разликата в работната им сила да е огромна.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2431236 - 27.07.2009 15:44 [Re: rlk]

Цитат:

Има ли модели лаптопи (предпочитам НР 12-13 екран), които да държат батериите колкото на нетбук (8-10 часа).

По принцип към тези машини (по-мобилните - 12" и т.н.) може да се предлага допълнителна по-голяма (и тежка) втора батерия която се включва паралелно на първата и двете заедно осигуряват 8 часа време за работа и повече.
А кой е казал че нетбук батериите издържат по 8-10 часа - това е може би ако нищо не правиш на него и екрана е угасен? Няма такова нещо - това са по соята същност евтини лаптопи за начинаещи - там се пести от всичко - включително слага се дори 3 елементна батерия, а 6 елементната стандартна за по-големите лаптопи се води голяма.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

mcrae
ubuntu user

Регистриран: 19.08.2004
От: тук някъде
    #2438989 - 07.08.2009 10:17 [Re: rlk]

8-10 часа сигурно наистина се постига само с допълнителна батерия. Но ако имаш предвид значително по-дълъг живот на батерията от нормалните 2 - 2.5 часа (характерни за евтините вече и достъпни за всеки "какви ли не допотопни машини", както и за повечето най-евтини нетбуци), отговорът е да. Има лаптопи чиито батерии издържат около 4 часа при нормална работа (без видео и игри разбира се) и до 4.5 - 5 часа предимно четене и ограничено браузване. Мисля че такива времена са значително по-добри от стандартните (двойно повече), макар и да не са 8-10 часа. Мога да ти дам и пример: от около година ползвам Fujitsu Siemens Lifebook T4240 12"
чиято батерия има горните показатели. Не че препоръчвам конкретно този модел (таблет е, което може би не ти трябва, и резолюцията на екрана му е доста зле), но е пример за лаптоп със сериозен процесор, 12" и приличен живот на батерията.

--------------------

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #2439539 - 08.08.2009 10:37 [Re: mcrae]

По принцип 1000H издържа над 5 часа с включено Wi-fi и браузене (то и без това за друго не става). Това го твърдя, щото лично съм го пробвал. Атом-а харчи много малко, а 6-клетъчната му батерия издържа много, ако проца е икономичен. Като цяло, за мен няма по-добро от 1000H, ако ще се купува нетбук. Защото варианта 12" или 13" машина с оптично у-во си е жив лаптоп и определено не може да се нарече нетбук - тежи, сравнително голям е и тн. Идеята на нетбука е дет се вика да си го сложиш в джоба

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2439653 - 08.08.2009 18:39 [Re: Paradise Lost]

Голямата щерка ползва Acer One от осем месеца и е доволна от него... Аз лични впечатления почти нямам.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2849

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.