ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Общи правила за ползване на форумите
    #44903 - 14.10.2002 15:26 [Re: Мишо]

ostanah s tova vpe4atlenie, 4e mi e otkazan takyv forum, za6toto vaprosyt be6e povdignat kudeto mu e mqstoto, a tam mi pi6e edinstveno belonoga, koqto e protiv... i edna moq priqtelka, koqto e za...
no ot suotvetnoto razre6enie ni vest , ni kost

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
Re: Ето го!
    #44905 - 14.10.2002 15:50 [Re: Орешка]

Оставям на Администратора да реши дали да мести това мнение, което бях върнала на авторката, с цел да го публикува във форум, където намери за добре - примерно в "Език и литература", в случай, че го смята за сатира!
Понеже в "Лична бележка" по непонятни за мен причини... не било пристигнало цялото... го помествам тук, във вида, в който съм го запазила! Беше отговор към мнението на модератора на "Вяра и Религия" - George - със заглавие "За поетите и писателите"
Цитат:

Изравяш ми нещо от преди цяла година!!! /спомних си/. Ама страхотен довод, няма що! Ето така се изравяли и в историята томахавките - Правото се е приписвало или на историческия документ/само защото на някой в дадения момент му е светнало да си запише размислите на хартия /, или пък - вечното Право - е на по-силния!

Хайде стига вече, омръзнахте ми. И двамата модератори - не се ли усещате сами, че това че сме били "вълци" са глупости... ама глупости... от ен-ти въображаем калибър?!
Не схващате ли, че да се харесва догмата и да се служи със нея си има и своите минуси за мисленето?

А за примерчето колко съм била лоша, като съм писала еди-какво си... Ами изглежда ще трябва да давам обяснения като на разпит! Добрееее. Ето какво се беше случило преди година. Когато за първи път съм влязла в нета и в този сайт - съм прочела едни умудрителни писания в църковен СТИЛ. За мен той си е направо смешен, да! църковната архаична традиция е смехота! Изказала съм се като новобранец - но хубавото е, че не е анонимно, и това би трябвало да се смята за плюс на самата личност . Че е бил в един от стиловете на изразяване - разговорен, поетичен, разказвателен, философски, майтапски.... какво лошо има в това? Това е интернет, на който не му е допаднало - просто не е искал да ме разбере. А какво трябваше да правя? Да се съобразявам - с църковния канон на изразяване ли трябваше? Нима девиза на форума е "45 години войнстващ атеизъм стигат"... само защото е настанало време на войнстващата религия? Така ли излиза?
Преди година/ох, как някои го помнят с подробностите - аз пък не /... е спомням си само, че тогава още не ги бях опознала регистрираните - че да предположа кой накъде ще го избие сачмата като ме прочете. Щото и този момент го има - всеки е свикнал мислите му да текат само по безопасните за него меандри.

И на какви неща им е мястото във Вяра и религия?! Лозунга "Не на поетите и писателите ли?".

Хайде отново да се разберем до какво заключение стигнахме тук. Както се изясни - всеки има вяра. Вярно е! Китайците още преди Христа са проумели, че щастието било човек да успее да се чувства чувства добре в собственото умопомрачение. Наричат го сън. Толтеките също го наричат така. Обаче на вярата целта не е като на мисленето. Вярата има за цел да се запази вътрешната хармония. Тя е медицинско средство като антипиретика или като горещия чай при настинка. Регулира запазването на собствената температура. Защото температурата на околната среда, на външния свят се мени, променя се. Обаче има достатъчен процент хора, които не вярват във митове и религии като единствен транквилант за собствената си хармония. Защото успяват сами - както тялото им, което носи душата - така и двете едновременно - добре да се адаптират към температурните промени в околната среда / житейският път/. Дали човек е достатъчно кален и приспособен - всеки различно би отворил и прозореца си към света /включая и модераторския мониторинг /... и по различен начин би възприел РАЗЛИЧНИТЕ СТИЛОВЕ в изразяването на житейски схващания. Това се случва във форума, нали?

А за чуждото мнение... Между другото смятам да набера едно чуждо мнение от преди много години на един Писател. Когато героят му чете Чудната книга. Предполага се, че е Библията. Интересно е как събрал житейска мъдрост от смяната на толкова социални роли - вижда Библията. Никъде не говори за Исус/дали социализмът е причина нещо да се редактира - няма значение. И без това е ясно, че Ян Бибиян е героят. Бори се с вълшебника Мирилайлай, който непрекъснато го лъже и му скроява гадни като самия живот номера - посредством - забележи - дяволската опашка!!! Интересни асоциации от личен опит е имал човека родом от село, който го е писал това, нали? Той е Писател, не по-малък от апостолите. Защото книгите възпитават, но не учат как да се живее.

Та темата за вярата ме интересува, но още повече ми е интересно да се четат апокрифните изследвания. Можеш да научиш много ценни неща от незакостенели умове в това число и видни психолози. Все неща, които не намират широко разпространение. Поради двехилядолетната традиция че само един-единствен мит трябва да възпитава открай-докрай живота ни. От толкова много на брой инакомислещи единствено Ницше е имал късмета случайно да получи известност като философ. Едно, защото е бил различен, особняк с творчески гений, но щеше да мине незабелязан както е имало и толкова други такива, ако не се е била стекла така политическата конюнктура на времето. Защото във всяко време на драматизъм има нужда от лидер/месия/ и идеология, която прекрасно да служи за политически цели. Ако няма подходяща идеология - ще бъде преиначена /като Хитлер-Ницше, Сталин и т.н./. По същия начин както идеите на Ницше стават известни - така стават известни и идеите на парапсихолога Исус, прочел издирваните в днешно време свитъци от братството, в което е участвал между посветените - братството от Мъртво море. По това време заради упадъка на римската империя са се народили и много други идейни течения/асоциации с богомилството/. Обаче аскетът Исус въпреки че е имал лидерски амбиции, както историята винаги го е доказвала - не е истинският герой! Защото истинските герои, са тези, които могат да мислят, /а не да съновидят/ да имат собствен поглед в осмислянето съдбите на народа си в цялата им причинно-следствена цялост. Истинският герой е набеденият за вечни времена като предател - Иуда. Исус е имал паранормални способности - естествено е да предскаже какво трябва да се случи, за да се завърти колелото на историята. Точно като шаманите на толтеките. Видял е в прозренията си също, че се оживява от комата. Но е бил толкова настоятелен в същите си прозрения и лекарските си способности - точно както и врачките в днешно време. Те не допускат възможността да понесат евентуалния срам - рецептите им да не се сбъднат, нещата да се развият от друг собствен порядък и някой след това да ги обвини, че са в грешка. Както не търпят също изход да има и в хомеопатията или стандартната медицина, щом веднъж са усетили силата и мощта на лечителските си способности. Тя явно толкова самоуверен - той стига дотам, че да режисира свой сподвижник към сценарий в името на благородната идея за спасението на народа. Йуда прави доброволна жертва във вярата си към самия Исус. Изглежда е имал и политически поглед на историческата обстановка - че наистина трябва да се случи така, както го е предсказал Исус. Психолозите твърдят също, че ако вярваш силно във нещо, дори когато повярваш че лошото е за добро и така трябва да стане - то ти се случва. И преди още да дочака развръзката - Йуда - се самоубива под дамоклевия меч на общественото мнение! Стадото му лепва етикета за вечните времена от две хилядолетия - предател, а единадесетте страхливи апостола, неразбрали значимостта на предсказанието - почват да пишат и да подражават на Исус. Така се сбъдват предсказанията!

Йуда е истинската изкупителната жертва на историята, защото докрай не е знаел какво ще се случи с него, а е вярвал на Исус. А Исус - не е героят, защото всичко е знаел. Хубаво е да знаеш, че дори да се мъчиш - съдено ти е да оживееш. Двете лица - Христос и Йуда. Йуда е лицето на срама, а за сценариста Исус - остава пред света - лицето на сиянието. Това е смисълът на епохата на Рибите.
И това го доказват толкова мислещи съвременни писатели със сравняване на текстовете на Евангелията. Обаче няма кой да ги чете поради вродения стаден инстинкт.

Та според асоциациите на Ницше за превращенията на човек в житейския му път - Родител /Камила/, Лъв/Възрастен/, Дете и аз си имам свои, какво лошо има в това?

Както тъй нареклия се в земния си път "Син Человечески" - митологичния Христос - е символ на Родителя /Камилата/, по същия начин и Светият Дух е митологичен символ на Творчеството, Въображението, Детето /Ницше/, защото само то е способно да вижда и най-гадните житейски неща като чудеса, а чудесата - като баналности.

Това ми е мнението за поетите и писателите. Че трябва да ги разбираме. И защо го пишат.

Бих искала още свои неща да споделя, би ми се искало също и други участници съвсем свободно да могат да си напишат идеите, асоциациите, твърденията. Иска ми се, обаче знам, че за закостенелите и непризнати генийчета уви, това ще да са пълни фантазии...

А за доводите - винаги ще се намерят такива още, стига да искат. Ето например признавам си сама, че с Труден се бях счепкала и не под своя ник, но какво от това? В крайна сметка останах с много добро чувство от него. Поздравления от мен за разказа му за "провидението" когато си е купувал яке на турската чаршия! Беше страхотна житейска импровизация на вярата му. В себе си.

За разлика от Белонога не го смятам за болен, въпреки че не ми е отговорил на трите логически загадки. За Белонога например бяха чисти каламбури и не им откри нито смисъла, нито решението. Но да употребиш като Труден в ежедневието си това, в което вярваш - и то успехът да е за теб - това означава само, че знанието ти вече се превръща в Познание. А Белоногата може ли да се похвали със същото - щом толкова искрено твърди, че е разочарована от идеалите си?

А сега за стила и подхода. Смятам че четенето и архивирщината без размисъл, без разиграване на прочита поне във собственото си въображение, без всеобхватно осмисляне на историческите ситуации, и накрая - без шегата , усмивката ... или поне щипката скептицизъм - все неща, които са си най-здравословни за здравословното мислене .......... без тях - това не е истинско Познание.

Честно казано... аз нямам какво повече да кажа, освен отново да се извиня, че поради задължението си да отговарям по алюзии и обвинения обсебвам, противно на намеренията си, темите из не един форум!
Съответно ще се извиня, за пореден път и за това, че ще оставя някои предизвикателства без отговор оттук-нататък!

Поздрави,
Белонога

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (14.10.2002 16:02)

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
Re: Е и?
    #44908 - 14.10.2002 16:14 [Re: Белонога]

Къде видя тук предизвикателството?
Да се бориш срещу някого за неща, които смяташ за глупости по-скоро означава, че се сражаваш срещу самата себе си.... за да се самодоказваш.

Какво според теб е животът?

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

tanariil
архидемон
**

Re: po- podrobno.... za predlojenieto mi
    #44993 - 15.10.2002 11:50 [Re: Мишо]

здр
ami ... ne me biva mnogo da se obqsnqvam, no 6te se opitam.
kato za na4alo o6te ne sym re6ila dali 6te ostavam v tozi forum. zavisi ot tova, dali 6te bude odobreno moeto predlojenie, sled kato go razqsnq po-podrobno i go argumentiram, dokolkoto moga.
ta sega sym v nqkakvo mejdinno polojenie. ne tyrsq po-lesnoto, t.e. bih mogla i da ne se zaemam s podobno ne6to, a prosto da strorq onova, zaradi , koeto bqh do6la tuk v4era(da si prepi6a nai-setne e-maila na factor) i da ne stypq pove4e tuk. taka 6te sym v krak s cobra666...
идеята ми хрумна не изведнъж, а като резултат от наблюдение на нещата. значи сега ситуацията е следната:има изтрити и местени публикации. поне аз на първата моя пострадала тъй не бях много ядосана, но после ... ами предполагам, че и с другите е било така. като се вбесиш на някои и вече не мислиш много разумно(в резултат на това белонога научи моето мнение за нея по, признавам си, не особено учтив начин в меил, но пък и нямаше как инак, каквото повикало , това се и обадило). обаче ... като се замисля, гафът не идва нито от нас, нито от белонога.
проблемът е другаде - как един модератор разбира, че даден разговор е излязал от релси? в случая по своя преценка.
и аз мисля, че замисълът на белонога е бил да спазва правилата. аз имам основание да смятам, че не е имала нещо лошо наум, защото след онова предупреждение, че ще ми ограничи достъпа до форума... ами не се държа отмъстително ... както би сторила, ако е имала нещо лошо наум за мен. аз заради това нейно поведение не си изпълних заканата да се омитам(а можех, защото наистина много се бях засегнала заради акцента върху мен,т.е. начело с мен)!
едва ли белонога е забравила прочутата фраза от библията "обичай ближния си". едва ли е постъпвала така от злоба... и като не е...
пак се връщаме в началото. как модератор определя, че разговор между форумци е излязал от релси? той търси индикатори, че нещо не е наред. а тези индикатори не са фиксирани. и гледайте какви се дробят... хората като кобра666 просто си тръгват, а други остават и тук става същинско бойно поле. всеки е прав за себе си и всеки се стреми да докаже правотата си. ама това до никаде няма да доведе.
аз предлагам, самите хора, форумците, да казват на модераторите кога според тях един разговор им е излезнал от релси, без контрол и с елементи на дразнене, и някой от участниците има нужда да бъде сръчкан, публикациите му местени, трити.
така ще се постигнат 2 неша -
1. хората ще чувстват публикациите си защитени и няма да се изнасят без да кажат защо.
2. модераторите ще знаят кога намесата им няма да доведе до трета световна война(защото никой не е застрахован от това да загуби нишката и вместо да въведе мир и добро,и така да спечели приятели, да си навлече гнева на хора, които не желаят намеса в публикациите им, т. е. които смятат , че всичко, което става в тяхните публикации, било спор или не , е под техен контрол и с тяхно позволение).
така че за мен е важно да знам, че ще помислите върху това. не е нужно някои да се озове в подобно положение , за да се сети, че не става въпрос само за празни приказки...

tanariil
архидемон
**

Re: относно форума...за тези като мен...
    #44995 - 15.10.2002 11:57 [Re: Мишо]

здр.
все още ли важи предложението ти? мен тези твои приказки за това , че сайта не е нито християнски, нито сатанински много ме бъгнаха... изобщо си бяха част от това, което ме накара да си мисля, че по- скоро ми е отказано...

omeg@
ж.р.

Регистриран: 20.08.2002
Re: Привет отново:) - Моарейн съм
    #45002 - 15.10.2002 12:53 [Re: Орешка]

Обръщам се (по навик май вече) към тебе, Сара - Здравей!
Привет и на останалата симпатична компания

Моарейн съм, но пък пак промених ника си - от вчера съм пак съвсем неориентирана:)... ти поне ще да знаеш как е - нещо като предполагам в казармата ... пък и си харесвам тая черта - да уча бавно, но пък с удоволствие

Значи напускайки през лятото наистина бях сериозна разстроена - унищожила съм безвъзвратно всичките си регистрации:)), но пък ми хареса идеята да опитам трети път (това е третия ми ник).За козметичния ефект си премълчавам - ами обичам да вдетинявам по всяко време - кажи сега не ми ли отива да съм неориентирана - нещо като последните ми ужасителни панталони, дори дъщеря ми изпада във възторг от тях - ултрамодерни, ултраужасни ... на цвят и кройка и всякак определено не са за моята възраст, но пък не си спестявам удоволствието да видя какво е усещането, когато си вътре в такава чудесия малеее пак се отнесох.

Сега по същество: - Благодаря специално на Майк за добрите думи - както и обещах, продължавам да се отбивам тук, пък вече регистрирана да видим дали ще устоя на изкушението да ми се прище да стана някой ден старо куче

Правилата са ОК (да не излезне че съм извън темата), за всеки нуждаещ се от правила, за да се разбере с другиго.

Ти сега да не вземеш да зачезнеш, хей!- така де кога ще си бърборим с тебе?

Редактирано от omeg@ (15.10.2002 14:40)

tanariil
архидемон
**

Re: re6ih da te zagovorq
    #45005 - 15.10.2002 13:33 [Re: omeg@]

zdr
dano ne se syrdi6. za pryv put 4uh ot sara za teb i re6ih da te vidq 6to za su6testvo si
a i edin vid se po4uvstvah se edno 4eta svoi misli ot predi broeni dni(az kato dobyr mislitel mnenieto si go aktualiziram edin vid).
zna4i za treti pyt se vru6ta6?! az pyk se 4udq dali ako ne se priemat ideite mi, ne6ata nqma da si ostanat po staromu. i ne mi se 6te da sum tuk, ako tova se slu4i. ne jelaq moi publikacii v pliuvalnika, ne mi e priqtno edin vid(i mai ne samo na men).
a koi 6te mi dokaje inak, 4e tova nqma da se slu4i otnovo(ne pak , a otnovo), ako vsi4ko si ostane kato predi? za6toto az po nikakyv na4in ne s4itam , 4e sym dlyjna da vnimavam mnenieto mi da otgovarq na predstavite za dobro na belonoga... ta taka, ti idva6, a az sym na edno nikakvo polojenie po sredata - hem sym tuk , hem ne sym!
i dano ne se okaje, 4e sym sbyrkala v precenkata si za belonoga i sym q nadcenila... 6te mi e my4no...
az tuk ne vqrvam da lipsvam na nqkogo kato si trygna, nqmam koi znae kakvi vryzki s horata tuk. moeto trygvane 6te e okon4atelno.kakto mai na cobra666. ta blagodarq za deto smqta6 , 4e belonoga ne e v ton s vaprosite, povdignati v publikaciite (imam v predvid satanizma)...
e, pone dokato sym tuk... neka se vyzpolzvam , za da se zapoznaq s teb i s sara, ako ne vazrazqvate. bih iskala da znam ne6to pove4e za vas... za vyzgledite vi... takiva mi ti raboti...
ami ... vsi4ko nai-dobro...

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
Re: Е, НЕ!
    #45012 - 15.10.2002 14:16 [Re: Мишо]

Уважаеми Майк,
Моля да стане ясно тук "Правилата" ли се обсъждат или МЕНЕ (в качеството си на редови потребител.. задавам този си въпрос!)?! И... ДОКОГА?!

Ако някой може да ЦИТИРА с какво е бил обиден, онеправдан и пр. ЛИЧНО (примерно от мене - с непристоен речник и пр., и пр.) - да заповяда... в някоя от темите за мене в "Плювалника" (по възможност кратко и ясно)! В отговор... ще си запазя правото да цитирам аз... освен друго статистика на колко от общите публикувани тука мнения на някои потребители съм обект, както и епитетите, с които съм наричана и отговорите, които съм давала... на обиди... както и какво ми е пожелавано на мене и какво съм пожелавала на събеседниците си!
И после... "онеправданите" да аргументират как са спазили "Правилата" (които са подписали, регистрирайки се)... обаче, въпреки това... са били "несправедливо".. наказани, примерно.. с изтриване на мнение, което да е било съобразено с тези "Задължения на участниците във форумите" (валидни към настоящия момент, доколкото ми е известно!):
1. Официалния език на форумите е българският. Препоръчва се мненията да са написани на кирилица, но се приемат и мнения на латиница. Мнения на друг език се приемат само ако темата го изисква.
2. Участниците във форумите са длъжни да спазват добрия тон и да уважават чуждото мнение.
3. Не се допуска дискриминация на основата на възраст, пол, раса и вероизповедание.
4. Забранява се използването на непристоен речник.
5. Не се допускат публични нападки и разрешаване на междуличностни конфликти във виртуалното пространство на форума.

6. Желателно е да се обсъжда само по зададената тема, както и да се пише според тематиката на дискусионния форум.
7. Участниците във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за личностни изяви от типа на безсмислени монолози, които не предизвикват интерес у никого от присъстващите.

И пак, моля неуморните си доброжелателки, най-настойчиво:
Съветите си към мене, начина ми на живот, на изказване и на мислене, както и за настолна литература - споделяйте ми ги в Лични бележки, МОЛЯ ВИ... умирам вече от срам да не преставате да говорите за мене .. а Вие... не знам, честно!

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (15.10.2002 16:23)

omeg@
ж.р.

Re: О, Да:)
    #45013 - 15.10.2002 14:46 [Re: Белонога] Прикрепен файл (281 тегления)

Здравей, изтрих оная част към тебе (и това май ми е навик)
... май доста ни идва на всички ... хайде до скоро и по-весела среща някъде наоколо

Майк, картинките ми не се захващат ... в адресите се вмъква едно http://forum.all.bg/ повечко ... къде греша?

Редактирано от omeg@ (15.10.2002 14:52)

omeg@
ж.р.

Re: re6ih da te zagovorq
    #45018 - 15.10.2002 15:05 [Re: tanariil]

Здравей, и аз се надявам да си побърборим наоколо ... и ти ми се виждаш овесила нос ... ама пък и в най-добрите семейства се случвали такива неща
Какво да ти кажа - застраховка "Живот", че има знам, ама виж застраховка "Мнение в плювалника" - хммм не знам ... ми то това пазарна ниша може да се окаже:)))
Шегувам се малко ... ужким - ама едно ти гарантирам - понякога не боли (мнението в плювалника де)моите дето са там все сама съм си ги наместила там ... значи щом искаш да ме опознаеш, добре е да знаеш, че обичам да си бърборя щуротийки - обосновката ми е, че го правя съвсем интуитивно и много често с ясна скрита мисъл ... ама повече като се видим, че то и аз исках и с тебе да се посдърпам - вярвам в целебните свойства на скандал или разправия започнати в цел да се стигне до разбирателство.Сега вече ще си изкарам семеен скандал ако продължавам да вися в нет
Радвам се, че ме заговори и до скоро надявам се.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 89401

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.