ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Малка английска разходка
    #2478326 - 10.10.2009 10:44

Преди седмица ми се наложи да пътувам до добрия стар Бристол и разбира се не пропуснах да отскоча до един от най-именитите английски градове Бат.

Бристол се намира на около 200 км. западно от Лондон и с влак разстоянието от гара Падингтън се взима за около час и половина . На мен обаче ми беше по-удобно да хвана автобус от "Виктория" и във вечерния трафик стигнах за около два часа и половина ( при все , че от Лондон вечер е по лесно да се измъкнеш отколкото от София

И така , като дете доста бях чел за Бристол в много от приключенските книжки. Градът е бил основно английско пристанище и предците на много от жителите в тузарските квартали са забогатели от търговията с роби за Новия Свят.
Тютюнът и другия алъш-вериж с Америка също са донесли богатство на града
Е сега разбира се всичко е забравено и се кичат с разни благороднически титли
Пристанището обаче все оше е място за здраво напиване особено през уикенда.

Най-голямата забележителност е първия в света въжен мост , който обаче освен че е първи не впечатлява с нищо и затова не съм го и снимал. До пристанището е закотвен и първия в света парен кораб , но му метнах поглед само отдалеч.

Реплика на първия Британски кораб достигнал бреговете на Америка

Кръчмата в която Даниле Дефо среща човека вдъхновил го да напише "Робинзон Крузо"

[IMG]http://i847.photobucket.com/albums/ab34/skandalen/Bristol%202009/England102009095.jpg[/IMG

Кметството на Бристол

Univercity of Bristol (помислих , че е някаква катедрала )

Средновековни останки от града

Най-стария още действаш пъб в Бристол

Любими гледки

Такива квартали много ме впечатляват

Извън кадър да споделя , че нощния живот е на ниво. Пред многобройните клубове се вият дълги опашки и охраната строго контролира лица под 21 години да не влизат.
Пред банкоматите в близост също има опашки от поне 20-ина-25 човека.
Ако някой си мисли , че в България младежите са разхайтени нехранимайковци е добре да види какво е в добрата стара Англия. В петък и събота вечер куцо и сакато се омазва с грим , слага най-късата пола , заголва бюста максимално и се налива до припадък.Преди клуба порядъчно загряват в многобройните пъбове. Бил съм свидетел на доста грозни гледки.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Re: Малка английска разходка
    #2478335 - 10.10.2009 11:06 [Re: canon]

Бат се намира на 20 км. от Бристол и с влака е 13 минути.

Типичен спокоен подреден град от английската провинция. Много зеленина и красиви паркове.
Градът е известен с минералните си извори и още древните римляни са построили тук най-известните бани на острова .
Оставих разходката в руините за друг път и се съсредоточих върху съвременния град.

Пътешествието започва от жп гарата в Бристол

Влака е комфортен

Aнгичаните претендират че това е един от само трите покрити и с магазини мостове в света . Втория е Понте Векио във Флоренция , а третия не помня кой. Зяпнаха обаче , когато им казах че това изобщо не ме впечатлява , защото моста на майстор Фичето в Ловече е много по-красив . Та им разбих представите за покрити мостове...

Oносно градините обаче за мен англичаните са номер 1

Джейн Остин е най-известният жител на градчето

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #2478744 - 11.10.2009 03:17 [Re: canon]

Браво. Надникнахме и в Бристол и Бат.
За Бат нещичко назнайвах от произведенията на Джейн Остин. Романтично.
Апаратът явно си върши работата.

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2478911 - 11.10.2009 14:51 [Re: canon]

Аз явно си меня мненията според сезона ПРеди време тук имаше друга тема пак от Англия, тогава си спомням, че споделих, че не ме кефи точно заради прекомерната подреденост, едва ли не всичко под конец.... Сега обаче явно с друго око гледам, защото и двете местенца доста ми харесаха. Особено Бат... Англия още не ме тегли, но явно все пак трябва да се ходи там, поне ако съдя по настроението от снимките

Казах ли "благодаря за разходката"?

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

no_bs
Нерегистриран

#2478972 - 11.10.2009 17:06 [Re: canon]

Страхотно ми допадат пътешествията ти. Веднага ми се прииска да видя и двете места.

canon
На изток от рая

#2479034 - 11.10.2009 19:28 [Re: ]

За финал няколко снимки от есенен Лондон

В Грийн парк

Аристократичния Мейфеър

Aко не сте потомствен аристократ трябва да сте поне вундеркинд в своята област за да си позволите да живеете тук . Няма нищо под 800 000 паунда.

Къде другаде ако не тук ще са салоните на най-тузарските марки...
Новото Порше "Панамера" е нещо изключително . Това е първия семеен автомобил в гамата на Порше . Цената започва от 89000 паунда , което едва ли е проблем за повечето жители на квартала. Съдейки по невероятния успех на "Туарег" , мисля че до пролетта София ще е наводнена с "Панамера"

Всеки един от тези маркови куфари е 563 паунда . Общо струват повече от колата на баща ми

Чайнатаун в Сохо

Край.

Редактирано от canon (11.10.2009 19:38)

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
От: София
    #2479037 - 11.10.2009 19:35 [Re: canon]

много хубаво наистина.

Освен целия аристократизъм...тия цветя по улиците....супер уют създават...представих си го...дори само да се разхождаш, колко е приятно и запомнящо се.
браво.

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2479120 - 11.10.2009 21:38 [Re: canon]

Есенна романтика и някаква много странна носталгия(може би пак заради сезона) Много приятна разходка!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2479151 - 11.10.2009 22:50 [Re: canon]

Благодаря за приятната разходка. Относно британската младеж, виждала съм и аз доста грозни сцени с пияни англичанки по света, наистина зле гримирани, повечето дебели и зле изглеждащи, безогледно разголени. В Англия не се навършва пълнолетие на 18 г. или и там е като в Щатите - на 21 г.? Относно градините, си прав. Голяма красота! За разлика от Таис, на мен ми харесва подредеността - смятам, че да се добре поддържаното място е предпоставка за по-добър живот. При нас в България това липсва и само може да ни натъжава. Лондон отдавна е мечтана дестинация за мен. Планираме следващите ни пътешествия из Европа.

--------------------
I am just a vision.

canon
На изток от рая

#2479163 - 11.10.2009 23:04 [Re: O HARA]

Не съм сигурен на колко навършват пълнолетие , но със сигурност под 21 г. нямат право да посещават заведения и да им сервират алкохол. Много от тях се пробват , но контрола наистина е строг.
Има и много красиви англичанки и като цяло не бих казал , че са грозни или дебели. Едно е сигурно - нямат никакви комплекси . Без значение на външен вид и тегло в клубовете масово са с къси поли и на високи токчета . От мъжка гледна точка одобрявам . В България масово се носят панталони или дънки , което не е на добре
Само дето пиенето им е лошо.

Между другото има голяма разлика между това как се носят в провинцията и в Лондон. Долу-горе като в България

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 8692

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.