ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Re: ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ
    #2504087 - 09.11.2009 17:46 [Re: bambaa]

Цитат:

Показал си ни снимка под която пише:Серес,разорени българи и гърци

Серес разорен од Грците и Бугарите е преводот. Падежите се тешки за учење!
Поентата ми беше писмото од Прилепчанецот, не сликата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2504126 - 09.11.2009 18:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ай стига си вкарвал комунарска пропаганда бре!!! Коментирай знамената на освободителното движение в Македония, коментирай как са посрещнати Българските войски от които 80% са били македонци от вардарско...

Нищо не казваш за документите дето ти ги пратих ??? Какво става ???? Обади нещо!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504172 - 09.11.2009 18:51 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Ай стига си вкарвал комунарска пропаганда бре!!! Коментирай знамената на освободителното движение в Македония, коментирай как са посрещнати Българските войски от които 80% са били македонци от вардарско...

Нищо не казваш за документите дето ти ги пратих ??? Какво става ???? Обади нещо!

1. Благодарам на документите, супер се. Ги читам. Што повеќе сакаѓ?
2. Зошто комунарска пропаганда? Весникот е од 1913 година, јас ти покажувам писмо од Прилеп како Србите се однесувале кон Македонците, ти пак со твоите измислици. Читај пред да дадеш коментар.
3. Пресретот е факт, како што и војските на советската армија биле пречекани во Бугарија. На нив било гледано како на ослободител од српското ропство. Што се случило понатаму е јасно. Ослободителите станале поробувачи на македонскиот народ.
4. Знамињата ти се од одреди на бугарската армија. Што има да се коментира?

Atanassovski
македонец

#2504182 - 09.11.2009 18:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Знамената ми са от македонските чети а не от самата Българска Армия Чети по-добре може и да разбереш малко факти за самия себе си. Тия знамена са ги носили всичките чети на ВМРО, всички борци за свободата на Македония са се кълнели пред тия знамена.

Окупатор може ли да влезе в Македония със знамена надписани ----``Боже пази Македония``---- ???

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504188 - 09.11.2009 18:59 [Re: Atanassovski]

Ајде прво види кои знамиња се на македонски чети и кои се на ополченски дружини во составот на бугарската армија.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504192 - 09.11.2009 19:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

На секое од тие знамиња му ја имам историјата, знам кој го везел, кој го го носел т.н.

Што се однесува до Орхидското знаме, многу добро ми е познато. Ајде да видиме дали ти знаеш што точно пишува од двете страни.

Автономист
неориентиран

Регистриран: 09.11.2009
    #2504440 - 09.11.2009 23:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

На секое од тие знамиња му ја имам историјата, знам кој го везел, кој го го носел т.н.

Што се однесува до Орхидското знаме, многу добро ми е познато. Ајде да видиме дали ти знаеш што точно пишува од двете страни.

И што пишува од двете страни?

Atanassovski
македонец

#2504494 - 10.11.2009 00:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знаме на въстаниците от Охрид:

Направено е от двоен червен копринен плат с размери 94x78 см. От трите страни е заобиколено с ресни, които завършват с пайети. На лицевата му страна е извезан изправен коронован лъв, който тъпче полумесеца. Около него в кръг е изписано „Съ нами Богъ. Напред, момчета! Победата е наша. Охридъ, 1903 г." Вляво и вдясно от лъва е извезан с тартър Ботевият стих „Тозъ, който падне в бой за свобода, той не умира; него жалеят земя и небо, звяр и природа и певци пвсни за него пеятъ".
На обратната страна на плата е извезана фигурата на чернокоса млада жена, държаща в дясната си ръка меч, а в лявата трицветното знаме с девиза „Свобода или смърть". До нея — изправен лъв, стъпил върху знамето на врага. В краката на жената — строшени робски окови и алебарди. Около тази композиция е извезан надписът „Македония, II-ий окръгъ, VI-та околия". Знамето е изработено от охридските учителки Поликсена Мосинова, Василка Рамзова, Клия Самарджиева и Костадинка Бояджиева. Осветено е от поп Васил Попангелов, деец и организатор на въстанието в с. Долна Дебърца, пред около 600 души четници и селяни на 23 юли 1903 г. в местността Вишеслоец близо до с. Куратица, Охридско. Участват четите от Куратица, Брежани, Плаке и Олейница. Ритуалът завършва, като всички чети преминават под знамето със свалени шапки и го целуват. Накрая произнасят реч Христо Узунов — районен горски началник, и членът на горското началство Антон Кецкаров. Знамето е връчено на Узунов и с него районната чета действа в Охридско, Дебърско и Стружко. От 1946 г. знамето се пази във Фонда на НВИМ.

Ела до София да видиш шо пише на знамето по от близо...

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2505831 - 11.11.2009 09:51 [Re: Atanassovski]

ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ е темата.
А видете што ќе напишат самите Македонци во 1928 година.

Со убиства на Македонци Србите налагале македонизам. Бугарска логика. Не може да се побие.

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2505850 - 11.11.2009 10:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

С убийства на македонци сърбите налагали македонизъм. Българска логика...

Сръбската шовинистична администрация именно на македонизма разчита и до днес, понеже според логиката на фактите от последния половин век именно македонизмът реже корените на българите в областта Македония, реже самочувствието на македонските българи, като ги лъже с фантасмагории за древната им уж история на Александър Македонски, който си е част от елинската цивилизация.

Поздрави от Пловдив - един от българските градове, дето живеят десетки, може би стотина хиляди потомци на бежанци от Македония - родна сестра на целокупното ни отечество България.

Улиците в пловдивския район "Кичук-Париж" (един от най-многолюдните райони на града) носят имената на селища, откъдето през трагичното минало тук са се заселили като при свои роднини някогашните несретници от Гръцко, Турско, Сръбско... подгонени от неволята.

Доколкото знам, във всеки по-голям град на България има поне по няколко райони и по-малки махали, плътно заселени от македонски българи: така е в София, във Варна и пр. Ала Вие продължавайте да сеете раздори между нас, докато държавицата Ви съвсем се затрие, Dzindzif!

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 90 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4190

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.