ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Re: ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ
    #2604239 - 08.04.2010 18:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ е темата.
А видете што ќе напишат самите Македонци во 1928 година.

Со убиства на Македонци Србите налагале македонизам. Бугарска логика. Не може да се побие.

Вај де тине Арнолд. Понов си на форумот па решив да те запознам со ова. Чекам одговор.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Крис
неориентиран

Регистриран: 05.04.2010
    #2604255 - 08.04.2010 19:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И аз също искам да публикуваш и втората страница. Много ще ми е интересно.Хайде Дживджи, да видим какво ще ни кажеш

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604263 - 08.04.2010 19:39 [Re: Крис]

Коментирај првата, па тогаш и останатите.

Имам немалку интересни за бугарската историографија факти, очигледно или непознати или криени од обичните луѓе.

Проблемот е што немам соговорници.
Сите реагираат како - Бугаринот кој кажал - ЕТЕ ТАКВО ЖИВОТНО НЕМА (ЖИРАФА)

Крис
неориентиран

#2604277 - 08.04.2010 19:51 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Да коментирам какво означава "македонското национално самосъзнание" ли? Ми то за нас македонските българи си е повече од ясно. А ти как ще коментираш това?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604303 - 08.04.2010 21:04 [Re: Крис]

Дај линк до целата книга.
Ако е тоа што го претпоставувам, рано е да се радуваш.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604313 - 08.04.2010 21:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дали се однесува на пописот од 1910?

Во нструкциите за спроведување на пописот во САД од 1910 г. пишува-

135. Do not write "Austrian," but write German, Bohemian, Ruthenian, Roumanian, Slovenian, Slovak, or such other term as correctly defines the language spoken.
136. Do not write "Slavic" or "Slavonian," but write Slovak, Slovenian, Russian, etc., as the case may be.
137. Do not write "Macedonian," but write Bulgarian, Turkish, Greek, Servian, or Roumanian, as the case may be.
138. Do not write "Czech," but write Bohemian, Moravian,or Slovak, as the case may be. 139. Write Magyar instead of "Hungarian."

Значи Македонците се изјаснувале Македонци, па УСА тоа право им го забранувала.

За 1920 исто така има инструкции.
http://usa.ipums.org/usa/voliii/inst1920.shtml

146. Principal foreign languages.—The following is a list of the principal languages which are likely to be reported as the mother tongue or language of customary speech of foreign-born persons:
Albanian
Arabian
Armenian
Basque
Bohemian (Czech.)
Breton
[color:red]Bulgarian

Chinese
Croatian
Dalmatian
Danish
Dutch
English
Esthonian
Finnish
Flemish
French
Frisian
Friulian
Gaelic
Georgian
German
Great Russian
Greek
Gypsy
Hebrew
Hindu
Icelandic
Irish
Italian
Japanese
Korean
Kurdish
Lappish
Lettish
Lithuanian
Little Russian
[color:red]Macedonian
Magyar
Montenegrin
Moravian (Czech.)
Norwegian
Persian
Polish
Portuguese
Romansh
Rumanian
Russian
Ruthenian
Scotch
Serbian
Slovak
Slovene
Spanish
Swedish
Syrian
Turkish
Ukrainian
Walloon
Welsh
Wendish
White Russian
Yiddish

Крис
неориентиран

#2604450 - 09.04.2010 00:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ми ето да почнем с това тук:

135. Do not write "Austrian," but write German, Bohemian, Ruthenian, Roumanian, Slovenian, Slovak, or such other term as correctly defines the language spoken.

Също както в Македония, и в Австрия по онова време е немало австрийска нация, а е имало повече народи, които се споменават по-горе. Ако не вярваш на мен, прочети я Mein Kampf. Предполагам, че знаеш от кого е.

Е сега, как така бре "УСА тоа право им го забранувала"? Че това и американците ли са били против македонците по онова време?
Ей, това не го знаех!

Разбери това- македонец, това било синоним за българин от Македония. Естествено че не съществувал македонски език, нито австрийски, нито американски, а е имало немски, английски и так нататак.

За 1920: Като ми намериш повече доказателства че в 1920 съществувала и черногорска нация, може би и ще повярвам че почнала да се оформя македонска такава преди 1945.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604530 - 09.04.2010 09:47 [Re: Крис]

Тогаш, во 1911, Американците не ги познавале балканските специфики и верувале на тоа што им кажувале Бугарите, Србите, Грците и Романците.

За време на Првата светска војна се корегирале.
На пописот од 1920
http://4.bp.blogspot.com/_Z8Ay6gxUZ3o/Sy...us_1920-01.jpeg

За Австријци и Црногорци не ме интересира.

Види што објаснува К. Браун

Крис
неориентиран

#2604636 - 09.04.2010 13:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ей човек, дори и американците и днес ви го казват същото! Е как така, някой да си позволява да говори от името на тези които ясно си го казали че са си "either Bulgarians either Macedono-Bulgarians"?
И как казва още, че те са се считали за българи или поради това че са били православни, или поради езика им. И сръбите са били православни, значи това отпада. Е, това за езика ми е много интересно. Ти съгласен ли си че те са говорили на български език? Щото Кийт Браун точно това го казва. А ако те самите са смятали че говорят на български, това означава че те са се считали за българи или македоно-българи. А и не ми говори че днес всичките там са македонци. Я ни кажи нещо и за МПО. Лоялноста обаче, е това е вече друг въпрос. Смятам, че и "София" е направила много грешки към македонските българи. Обаче, ти не искаш да говорим отворено за това, и австрийската и черногорската приказка е горе-долу съща като македонската.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604663 - 09.04.2010 13:31 [Re: Крис]

Цитат:

Ей човек, дори и американците и днес ви го казват същото! Е как така, някой да си позволява да говори от името на тези които ясно си го казали че са си "either Bulgarians either Macedono-Bulgarians"?
И как казва още, че те са се считали за българи или поради това че са били православни, или поради езика им. И сръбите са били православни, значи това отпада. Е, това за езика ми е много интересно. Ти съгласен ли си че те са говорили на български език? Щото Кийт Браун точно това го казва. А ако те самите са смятали че говорят на български, това означава че те са се считали за българи или македоно-българи. А и не ми говори че днес всичките там са македонци. Я ни кажи нещо и за МПО. Лоялноста обаче, е това е вече друг въпрос. Смятам, че и "София" е направила много грешки към македонските българи. Обаче, ти не искаш да говорим отворено за това, и австрийската и черногорската приказка е горе-долу съща като македонската.

Бугари се велеле по инерција од времето на Егзархијата, не станува збор за православни. Егзархијата била шизматична црква.

А јазикот кој го користеле за официјална кореспонденција и по весниците ДА, бил бугарскиот, но и од пописите се дознава дека мајчиниот јазик, оној што го зборувале дома си го нарекувале МАКЕДОНСКИ.

Слушни го уште еднаш професорот, мислам нешто си пропуштил.

А инаку се радувам дека имало и разумни соговорници помеѓу македонските Бугари (или бугаризирани Македонци?)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4197

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.