ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ
    #2478761 - 11.10.2009 05:03

Хората сами си казват как от Българин се става македонец........само вижте за какво става въпрос......аз като разправям на съфорумниците от Македония, че с терор са ги направили македонци те не вярват......то и до днешни дни си продължава... вижте сами аз нямам думи...

[url=

[url=

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
Re: ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ
    #2480693 - 14.10.2009 09:26 [Re: Atanassovski]

Истината боли!Македонистите да пият един валериян да се успокоят

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Atanassovski
македонец

#2480966 - 14.10.2009 16:13 [Re: bambaa]

Малко им остава и на тях не може вечно в лъжи да се живэ...

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Лъвчо
новак
**

Регистриран: 16.10.2009
От: София
    #2483455 - 17.10.2009 08:41 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Малко им остава и на тях не може вечно в лъжи да се живэ...

Дано да си прав!Но все ми се струва,че ще е доста трудно.
Даже имаше в клипчето македонисти,които ни наричаха,,цигани''.Някой друг пък се изрази,че не сме хора.
Имам чувството,че тези хора ги е срам да се нарекат българи.
Но май започват постепенно да разбират,че не са наследници на античните македонци.Което си е напредък.

--------------------
Не е важно колко пъти ще паднеш.
Много по-важно е колко пъти ще станеш.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2483659 - 17.10.2009 16:19 [Re: Лъвчо]

Доколкото видях това за наследниците на античните македонци го споменаха само тези, които така и така се самоопределят като българи.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2483679 - 17.10.2009 16:38 [Re: MyPa TpuO]

Такива няма.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Atanassovski
македонец

#2483794 - 17.10.2009 20:01 [Re: admiral]

Много хора в Македония знаят кои са що са........там системата е много изкривена, супер много. Дезинформацията е пълна нито БГ вестници, нито телевизия освен тая циганската Планета...ами тука колегата съфорумник Пиринец - върховист говорил с едни студенти от Македония и те верно си мислили, че сме монголци, представяте ли си ???

Църквата си смени името...разглежда се вече и кандидатурата им за членство в ЕС..а за някои от условията знаем много добре и аз много пъти съм го казвал рано или късно всяка лъжа излиза на яве. За тях ще е много тежко като го разберат, но просто се налага. Те и много от македонистите знаят, че са Българи всъщност, но не забравяйте кой дърпа конците в Скопие...натиска е огромен все още.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2485810 - 20.10.2009 23:49 [Re: Atanassovski]

Новина: : Виктор Канзуров : Властта в Скопие не иска нищо българско, дори минерална вода
(Категория: Други)
Публикувано от Damian Damianov
понеделник 21 април 2008

Интервю:

- Г-н Канзуров, в статиите си открито говорите за българския произход на славянското население в Македония. Не са ли опасни подобни позиции у вас?
- Наистина, малко ме е страх, не толкова за мен, колкото за семейството ми. Такава е историята на Македония, че за хора с пробългарски позиции или за хора, които се чувстват етнически българи винаги има опасности, понякога и за живота им. Аз имам подобен опит – когато бях на 18 години бях арестуван от службите на Държавна сигурност – още по югославско време. Мотивът беше, че съм правил публични изяви Македония да се отцепи от Югославия и да съществува като самостоятелна и независима държава. Заплашваха ме, че ще уволнят майка ми и баща ми от работа, а сестра ми ще изгонят от училище. Сестра ми тогава беше на 15 години – какво можеше да разбира от политика или история. Днес ме е страх, че понеже фамилията ми е рядка – Канзуров, някои роднини могат да пострадат – да не им дават работа и т. н. Но точно защото ме е страх пиша всички тези неща. Това е историческата истина за Македония. Ако аз не пиша за нея, вечер, когато се завия с юргана ще ме измъчва съвестта. А по-трудно нещо за един човек няма. Аз искам да ми е спокойно, да мога да спя вечер. Именно защото съм страхлив и не мога да живея с такива трудности в душата – аз ги пиша.

- В по-ново време няма ли заплахи?
- Често в ресторанти или кафенета познавам, че на съседната маса седи полицай и слухти – толкова „интелигентнo“ се дегизират. Когато знаеш, че не си престъпник, не си лъжец, не правиш нещо вредно за страната – защо те следят тогава? Само защото принадлежиш по чувства към една нация? Не е удобно. Все пак в последно време има разчупване на ледовете. След 1991 г. в списанието „Македонско дело“ и в „Глас“ на ВМРО-ДПМНЕ излязоха някои статии, които ако не друго, поне признаваха, че до 1944 – 1945 г. славянското населението в Македония се е чувствало като част от българската нация. Казваше се, че така са се определяли и всички революционери, възрожденци, всички провъзгласени за основоположници на македонската държава. После обаче Държавна сигурност преследваше авторите, а изданията им бяха лишени от реклами. Това доведе до силна автоцензура. Но днес, освен нея продължава да е налице и физическата заплаха – както наскоро, когато делегацията на българското посолство и местни българи искаха да положат цветя в църквата „Св. Спас“ - на гроба на Гоце Делчев. 15 минути липсваше полиция и група от 10-15 хулигени отправяха реални заплахи към официална делегация на страна членка на Европейския съюз! Все пак не се стигна до инциденти, но случката беше показателна за това, че все още нищо не е спокойно. В случая не толкова за българската делегация, колкото за местните българи.

- Има ли други журналисти освен вас, които да са на подобни позиции?
- Освен електронното списание „Трибуна“ няма друга медия с такива позиции. Трябва да се знае, че в Македония за хора, които се занимават с обществена дейност – журналисти, историци, хора от естрадата, от изкуството, спортисти, се търсят откровени сърбомани. Впоследствие дейността им се използва за пропаганда. Може би в професии като лекари и инжинери има много хора, които се чувстват българи. Но има по-малко от петима журналисти.

- Тогава не трябва ли да се разпространяват повече български медии в Македония – освен единствената за момента - ТВ Планета?
- Първият проблем е, че България изобщо не е заинтересована за Македония. За съжаление това се чувства дори сред обикновените хора. Не, че те имат някакви лоши чувства към Македония, но представата им за това какво става там са толкова далече от реалността, колкото ние сме далеч от Луната. Така много обикновени хора смятат, че на 13 януари тази година, на панихидата на Мара Бунева, са били бити българи от България. Казват „вашите“ биха „нашите“, „там бият българи“. Такива бяха и статиите във вестниците. Как да обясня, че бяха бити българи от Македония, някои от тях може и да имат българско гражданство, но си живеят в Македония.
Вторият проблем е, че властта в Македония не иска нищо българско. Не може да си купиш дори минерална вода от България, макар че има повече от десет вида сръбска и гръцка. Няма никакви български стоки, само един вид шоколад. Нормално, собствениците на кабелните телевизии не искат да пускат нищо българско, нищо че езикът не е много по-различен от местния. Допускат се само поп-фолк канали, но самите те пускат музика от всички балкански страни, не са чисто български. Наскоро обаче прочетох,че много македонски кабелни оператори са купени от българска фирма – това дава надежда, че скоро ще може да се гледа повече българска телевизия. (Б. а. - Става въпрос за българската телекомуникационна компания “Кейбъл тел”, която купи 13 кабелни оператора в Македония.) За момента обаче има повече от 10 канала от бившите юго републики, повечето сръбски.

- Казахте, че властта в България не се интересува от Македония, няма ли надежда за някакво влияние от други български кръгове?
- Когато става въпрос за Македония има нужда от хора, които не само да са запознати добре исторически с македонския въпрос, но и познават психологията на днешния македонец. България виждам хора, които перфектно познават македонския въпрос, знаят какво се случва във Вардарска Македония и след Втората световна война и в наши дни, но не познават психологията на обикновения македонски човек. Малко хора в България са наясно колко е успешна „македонизацията“ на населението колко завършено е неговото отродяване. Освен това – повечето хора в Македония, които се чувстват българи са или прекалено интровертни, или пък „ексхибиционисти“. Докато първите само четат, вторите знаят, че с българското етническо самочувствие са по някакъв начин екзотични във Вардарска Македония и винаги получават внимание. И двата типа обаче нямат импулс за някакви практически действия, а и не знаят как да ги предприемат.

- Може би единственото реално действие, което нашата държава предприема е, че дава на македонците възможност за получаване на българско гражданство. Но в обществото продължава да се спори, има хора, които са против. Какво е вашето мнение?
- Това наистина е едно от малкото неща, които българската държава прави за Македония. Трябва да се знае, че от хората в Македония, които се чувстват българи, по-малко от 40% имат българско гражданство. Аз също нямам българско гражданство. Докато от тези, които имат - около 70% не се чувстват българи и го имат само от икономически интерес. Но въпреки това аз смятам, че България трябва да дава гражданства и да ускори процедурата. За момента няма строг срок, в който се получават паспортите и процедурата често отива до три години. Това дава възможност на така наречените „посредници“, както и на някои български бюрократи да печелят на гърба на хората, което според мен е отвратително. Трябва всички, които искат гражданство да могат по-бързо да го получат – ако нищо друго, те така поне спират да са българофоби.

- Дали чрез даването на паспорти българската държава стартира някакъв дългосрочен план за влияние в Македония?
- Това е единственият начин, по който България за момента печели някакво влияние. Но по други, много по-важни въпроси тя изобщо не иска да играе роля. България изглежда изобщо не се интересува от това, че в Македония се проявява едно „нацистко“ отношение към хората, които се чувстват българи. Това не са някакви крайни думи, мога да ви намеря повече от 100 статии само в последната година-две, в които откровено можем да намерим станалия популярен „език на омразата“ спрямо българите. Не става въпрос за защита на македонистката доктрина или днешното македонско етническо чувство, говорим си просто за омраза към българския народ. Но българската държава e толкова незаинтересованa, все едно става дума за далечна и демоктарична страна като Норвегия.

- Виждате ли надежда за промяна на това поведение?
- Ако България не заяви някакво отношение към този македонистки, сърбомански „нацизъм“ и не защити своите исторически личности, родени в пределите на географска Македония, то аз не виждам причини България да съществува. България не защитава имена като Гоце Делчев и Даме Груев, чиито идол е бил Васил Левски и които са формирали революционната си организация по негов пример. Това означава, че България не се интересува не само от Гоце и Даме, но и от Васил Левски. Какво като той беше обявен за най-великия българин? Името на националният стадион, на футболният клуб, на булеварда в София, се превръщат е една фасада, в една измама към българския народ. Не може да проявявате такава незаинтересованост към държава, която фалшифицира личностите от вашата история. Как биха се чувствали Георги Първанов, Сергей Станишев или Георги Пирински, ако някой им бръкне в джоба, открадне им паспорта и кредитните карти и започне да ги използва? Не само това, а и твърди, че те винаги са били негови.

- Българските политици обаче не реагират. Защо е така според Вас?
- Явно всички политици в България от 1989г. насам се вълнуват само от личния си интерес. За интереса на българската нация изобщо не се интересуват. Не само това, а проявяват една учудваща летаргия и бездушие към сънародниците си. Няма какво да си замазваме очите, обикновените хора в Македония имат македонистко самосъзнание, защото не знаят как са се чувствали възрожденците и дейците от ВМРО. Но явно вместо да обяснява това, България се грижи бюрократите да получават рушвети от посредниците за паспорти. Само 10% от тази грижа да се пренасочи към историческата проблематика и много от трудностите ще бъдат решени. Хората в Македония мислят, че България краде тяхната история. Че Гоце Делчев, Даме Груев, Григор Пърличев, братя Миладинови са етнически македонци. Ако някой им каже, че тези личности са били с българско самосъзнание, ще трябва около минута преди изобщо да започнат да го мразят, първо ще се чудят дали е паднал от Марс или от Юпитер. Толкова са погрешни знанията им!

- Според вас каквъв би трябвало да е закъснелият отговор на България?
- България може да започне дело срещу Македония за това фалшифициране. Но за тази цел трябва екип от 10-тина човека, които да получават заплата. Трябва да се плати и за скъпи и качествени адвокати. България не иска да харчи пари за подобно нещо.

- Дали не е логично България да не иска да харчи пари за Македония, след като във властта са хора като Георги Пирински?*
- Сега сме 2007г. и предполагам, че го няма поне официално Коминтерна, макар че следи от него виждаме и в България и в Македония. Надявам се, че Георги Пирински няма идеологическия фанатизъм на баща си, а и да го има – че условията вече са други и той няма да може да го реализира. Времето не работи в полза на македонизма.

- Има някои хора в Македония, които твърдят, че не са сърбомани, но въпреки това не са и българи. Вашето мнение?
- Добре, да приемем, че в Македония няма сърбомани, а македонци, които са нито сърби, нито българи, нито гърци. Защо тогава има толкова сръбски ТВ канали? Защо се продават повече сръбски вестници в сравнение с всички останали, включително македонските? Защо тези „автентични“ македонци, потомци на Филип Македонски, са такива екзалтирани подръжници на всички сръбски спортни отбори? Защо на рожденните си дни слушат само сръбска музика? Защо винаги дават 12 точки за Сърбия на Евровизия и я подържат повече от любимата си Македония? Защо говорят с много сърбизми, които дори не са част от македонския книжовен език? Защо им пречи всичко, което идва от България? Македонци ли са това? Това са сърбомани, дори не сърби, а великосръбски шовинисти. Както е било желанието на Стоян Новакович – македонизма като ключ за сърбизирането на Македония. Хората просто ги мързи да мръднат от фотьойла, да отидат от библиотеката и да видят как всички македонски възрожденци са се определяли, дори Мисирков. За по-старите е разбираемо, те са минали през толкова опасности, че е нормално сега да не изявяват публично някакви пробългарски чувства. В критичната нощ и Св. Петър три пъти се е отказал от Исус. Това и аз го почуствах на плочата на Мара Бунева – когато хора отишли на панихида с цветя и венци бяха бити от лица на ръба на умствената изостаналост. После в медиите почти никой не каза лоша дума за инцидента…

- За някои представители на ВМРО-ДПМНЕ се говори, че имат български паспорти. Можем ли обаче да говорим за някакви симпатии към България от страна на тази партия?
- За това често се говори в Македония, но такива спекулации са неоснователни и даже смешни. Това са банални въпроси в и без това безкрайно досадната македонска политическа сцена, която тотално страда от липса на хубави идеи. Може би трябва да минат повече години, за да имаме безспорни доказателства, но и за момента по пътя на логиката можем да кажем, че ВМРО-ДПМНЕ е формирана от службите на Държавна сигурност в Македония. Така анти-сръбските и анти-югославските среди могат винаги да бъдат под контрол. Партията е силна, но никога не и се дава възможност да бъде на власт в ключови моменти – когато се прави приватизацията например, за да може старите управляващи да се стабилизират. Пълна власт ВМРО получи чак 1998 г. когато старите комунистически директори и функционери бяха вече мултимилионери и големи капиталисти – както виждам се е случило и в България.
Другата идея при създаването на тази партия беше да продължи фалшификацията на понятието Вътрешна македонска революционна организация. А сега, в момента ВМРО е една ултрасърбоманска партия. Според мен нейните лидери, включително Никола Груевски никога не са чели и няколко реда от историческа книга или статия. Това са технократи, които се занимават само с PR, с рейтинга си и говорят единствено това, което обикновения мързелив македонец иска да чуе.

- А как ще коментирате личността на Любчо Георгиевски, който се отцепи от ВМРО, после взе български паспорт и реши, че трябва да се оттегли от политиката и отново да стане писател?
- Любчо Георгиевски е един много интелигентен човек, който чудесно познава работите от нашата история, което може да се види от неговите статии. Но за жалост през 1998 г., когато получи властта, той продължи с криминалните деяния на предното правителство на СДСМ (Социалдемократически съюз на Македония). Той не изпълни това, което беше обещавал 8 години и се показа като слабохарактерен човек. Самият Любчо забогатя много, а някои от най-приближените му бяха осъдени за злоупотреби с властта, или пък избягаха в чужбина – като Методи Смиленски в Австрия и Драган Даравелски в Сърбия. Мога да кажа от личен опит, че властта на Георгиевски беше тотално недемократична. Тогава аз бях журналист в правителствен вестник на ВМРО и знам как бяха поръчвани статии и как беше „защитавана“ каузата на партията в разрез с всякакъв морал. Аз не искам да имам нищо общо с подобни работи. Не може Георгиевски да се представя в България и по света като някаква демократична и антикомунистическа сила след като неговата власт беше чисто тоталитарна.

- Но много хора у нас имат симпатии към Георгиевски?
- Фактът, че все повече хора в България го харесват, защото е взел български паспорт, показва колко малко тук се познава македонската действителност. Любчо постави като лидер на ВМРО един сърбоман като Никола Груевски, защото мислеше, че ще може да ръководи партията в сянка. Но Груевич, както много хора в Македония го наричат, се показа много хитър и амбициозен и се измъкна от контрола на Любчо. Техният сблъсък не беше на някаква идеологическа основа, а чисто на лична. Трябва да се знае и че всички хора от ВМРО с някакви симпатии към България бяха свалени от властта след първата година от управлението на Георгиевски. Може би българският паспорт на Любчо е опит той да се предпази от съдебно преследване в Македония.

- И все пак, как виждате Македония след десет години?
- В момента Македония съществува като полупротекторат, явно има някакъв интерес от страна на САЩ за това. Най-силния фактор в момента са албанците, които в момента преживяват своя възрожденски процес. В това няма нищо лошо, но понякога той се проявява в шовинистки облик. Но и самата АСНОМ-ска Македония е дала доста поводи на албанците да имат такова отношение. Дори да имат някакви партийни различия, в името на националния идеал и крайната цел албанците винаги се обединяват. В момента страстите на албанците се удържат, докато Косово получи своята независимст. От друга страна славяните в Македония - били те българи, сърбомани македонисти или антични македонци са много разединени и не могат да окажат съпротива на албанците. А и предишния комунистически режим в Македония създаде такива навици у хората, че сега много искат да живеят от мързел и от некадърност. В Югославия хората бяха накарани да дойдат от селата в градовете, където да бъдат бюрократи или пазачи, където срещу никаква работа да получават заплата. Сега на тези хора не им е ясно, че вече не може да се живее по такъв начин. А други, богати хора като Латас ги манипулират по какъвто начин искат . Но за момента Македония живее от добрата воля на САЩ и на албанците – като един музей на Югославия и сърбоманския македонистки шовинизъм.

Новина от ВМРО Варна

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#2486273 - 21.10.2009 15:10 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Властта в Скопие не иска нищо българско, дори минерална вода

Ми да купуват от сръбската - тя е наистина гадна

Atanassovski
македонец

#2486297 - 21.10.2009 15:30 [Re: MyPa TpuO]

Всичко сръбско е вредно !!!

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#2486322 - 21.10.2009 16:11 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Виж, с туй няма как да се съглася
Има какво да вземем като пример от тях. Дори в исторически аспект.

И все пак водата им е гадна. Още по-гадно е кафе с гадна солена вода..

Atanassovski
македонец

#2486325 - 21.10.2009 16:16 [Re: MyPa TpuO]

Какво да взимаме за пример от народ в чиято национална доктрина е заложено завземането на БЪЛГАРСКИ ТЕРИТОРИИ??? На сърбите сега им се връща всичкото зло което са направили на Балканите, за разлика от нас нищо добро не са дали на Балканите. ТЕ ИМА ДА СЕ УЧАТ ОТ НАС НЕ НИЕ ОТ ТЯХ!!

--------------------

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2486752 - 22.10.2009 03:19 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Браво бе!!!!Ти се изказа..........

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
Re: КАК във форума се утвържава МАКЕДОНИЗЪМ...
    #2486780 - 22.10.2009 04:57 [Re: siuxi]

Цитат:

Цитат:

Всичко сръбско е вредно!!!

Браво бе! Ти се изказа...

Цитат:

...На сърбите сега им се връща всичкото зло, което са направили на Балканите; за разлика от нас, нищо добро не са дали на Балканите. ТЕ ИМА ДА СЕ УЧАТ ОТ НАС...

Да бе, точно тъй - нищо не са дали сърбите... Само няколко лауреати на Нобелова награда за литература (за разлика от нас - българите, дето от ежби помежду си нямаме ни един), да не говорим за други изкуства и сфери на културата.

Изречено предвзето, с толкова апломб, звучи като изказване на добрия войник Йозеф Швейк в пивницата на кръчмаря Паливец. Ама Швейк на чеха Ярослав Хашек не е ампе да настройва съседи срещу своята Чехия, ами се бъзика с патриотарите в някогашната Австро-Унгария.

Нали това настройване едни срещу други е цел и на упоритите уж висти македончета във форума - да сеят злост, дето срещнат подобна на своята глупост! Ей така се промиват мозъци, също като при кресливите фенове на западащ футболен отбор...

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Atanassovski
македонец

#2487331 - 22.10.2009 18:05 [Re: tisss]

Tiss, голямо изказване БРАВО !!! Ако тръгнем да изброяваме кой народ колко учени и откриватели е дал на дали сърбите са дали повече Страшно много уважавам Никола Тесла аз, той им е най-силният ас въпреки, че американците са го купили и него, че и почти всичките му открития са потулили някъде из секретните бази...

Я кажи нещо добро сърбите направили ли са на Балканите ??? Аз това имам в предвид. Нищо против нямам обикновенният сърбин...

Иди питай хърватите или босненците какво е да си под сръпски ботуш, или най-лесният пример, питай ВМРО и Тодор Александров или Гоце Делчев......те ще ти кажат най-добре...Виж Македония и си помисли какво добро да дали сърбите на Балканот и особенно за нас Българите.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2493656 - 30.10.2009 06:10 [Re: Atanassovski]

Дека сте бре ?

--------------------

bambaa
отварящ очи

#2494772 - 31.10.2009 08:16 [Re: MyPa TpuO]

фиромците избегаа

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494937 - 31.10.2009 14:09 [Re: bambaa]

избегаа се не видеа, нема ги

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2495008 - 31.10.2009 16:45 [Re: Atanassovski]

Та кој го измислил МАКЕДОНИЗМОТ? И кога?

Atanassovski
македонец

#2495360 - 01.11.2009 05:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Македонизъм

Македонизмът е политическа и научна доктрина, която обосновава съществуването в миналото и днес на македонска идентичност и самостоятелна македонска нация, език и култура, различни от българската, гръцката и сръбската. Македонистката идеология е официална в Република Македония.

Същност

Македонизмът произтича, и е своеобразно продължение на Великосръбската доктрина, следствие от окупацията на Вардарска Македония през 1912 г., с последвалото сръбско владичество над територията и. Според македонизма македонците в различните части на географската област Македония представляват отделен народ със своя собствена история и традиции, различаващи ги от всички съседни народи. Македонизмът търси корените на македонската идентичност в Античността. В зависимост от различията в интерпретациите на историческото минало споделящите македонистката идеология се делят на антични македонисти, акцентиращи на мнимо или реално наследството от Древна Македония, и такива, които наблягат на славянската принадлежност на мнозинството в днешна Република Македония. Македонизацията е следствие на политиката на Югославия, СССР и донякъде Българската комунистическа партия, и е вдъхновена от появилата се през 19 век македонистка идеология. Според някои историци, македонистката концепция е замислена като опит за денационализиране на българското население в Македония. Тя е насочена към населението на всички части на историко-географската област Македония или извън нея и има различен успех в различните части на областта. Процесите на македонизация са най-напреднали в Република Македония — особено след 1944 г. и отказа на официалната сръбска доктрина от тезата, че населението на Вардарска Македония е сръбско по произход и етническа принадлежност. Македонизацията е идея, силно окуражавана от Сърбия от 70-те години на 19 век и специално от политика Стоян Новакович в края на 19 век. Част от привържениците на македонизма търсят опора за своите възгледи в историческото минало на региона Македония, като утвърждават тезата за наличие на македонско самосъзнание в миналото — от Античността до Възраждането. Македонистки ориентираните историци и историография, твърдят, че през 10 век в пределите на българските земи е създадена македонска държава на етнически принцип. За неин основател е посочен българският, а според тях „македонски“ цар Самуил. Терминът македонист за първи път се употребява в статията „Македонският въпрос“ на българския общественик Петко Рачев Славейков, издадена във вестника „Македония“ от 1871 година, в която ги критикува:

Цитат:

Много пътя сме чували от македонистите, че те не били българе, но македонци, потомци на древните македонци, и всякога сме чакали някакви доказателства на това, без да ги дочакаме. Македонистите никога не са ни показвали основанията на таквозито си мнение. Те упорствуват в своето македонско произхождение, което никак не могат да прокарат, додето тряба.

Пример за македонистки организации в България са македонските сепаратистки структури ОМО Илинден и ОМО Илинден-Пирин, които според българското правителство имат за цел да македонизират Пиринския край. Представители на ранния македонизъм са Стефан Дедов, Кръсте Мисирков, Петър Драганов, Георги Пулевски, Теодосий Скопски, Атанас Раздолов и Димитър Чуповски. Мнозинството от тях са непостоянни в македонизма си — неколкократно приемат и после отказват идеите му и признават българския характер на македонците и своята българска национална принадлежност. Една част от тях творят докато са в близост на сръбски и руски политико-обществени кръгове, като някой от тях дори са агенти на руските и сръбските тайни служби. Мнозинството от тях умират в България.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495376 - 01.11.2009 08:46 [Re: Atanassovski]

Значи Македонизмот си постоел и пред Новаковиќ, Славејков го видел. Новакувиќ не го создал, а гледал во него најдобриот СОЈУЗНИК на србизмот во борбата со бугаризмот, кој веќе имал корени во Македонија.

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2495441 - 01.11.2009 11:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Значи Македонизмот си постоел и пред Новаковиќ, Славејков го видел. Новакувиќ не го создал, а гледал во него најдобриот СОЈУЗНИК на србизмот во борбата со бугаризмот, кој веќе имал корени во Македонија.

Да, наченките на македонизма са преди Новакович, но защо не прочетеш пак, какво пише той и да го сравниш с положението в днешна Македония.
Като даваш за пример Славейков, отчиташ ли, кога го е писал това нещо и какво се е случвало от началото на 19в на Балканите?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495447 - 01.11.2009 11:55 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Да, наченките на македонизма са преди Новакович, но защо не прочетеш пак, какво пише той и да го сравниш с положението в днешна Македония.
Като даваш за пример Славейков, отчиташ ли, кога го е писал това нещо и какво се е случвало от началото на 19в на Балканите?

1. но защо не прочетеш пак, какво пише той
2. да го сравниш с положението в днешна Македония
3.отчиташ ли, кога го е писал това нещо
4.какво се е случвало от началото на 19в на Балканите

Реков ти немој само да прашаш и поставаш задачи. Што имаш да кажеш - кажи!

niama kak
рекордьор

#2495463 - 01.11.2009 12:14 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Това не са въпроси, а отговори, знаеш много добре за какво става въпрос.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495534 - 01.11.2009 13:26 [Re: niama kak]

Цитат:

Това не са въпроси, а отговори, знаеш много добре за какво става въпрос.

А ти што ќе кажеш за македонското национално сознание регистрирано на 25 јануари 1928? Многу пред Тито и Коминтерната!

И да го подвлечам, да го видиш поубаво.

Каде Меѓународната академска унија, а Атанасовски?

Atanassovski
македонец

#2495666 - 01.11.2009 15:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дай си е-мейл адрес друже, искам да ти пратя файловете със снимки на едно списание което е било орган на ВМРО, казва се РЕВОЛЮЦИОНЕН ЛИСТ, снимки на оригиналите са малко преди 28 година. Имам оригиналите на ИЛЮСТРОВАН ИЛИНДЕН и алманаха МАКЕДОНИЯ от 1931 година. Всички са във формат пдф, ше се опитам тука да ги пусна като Прикрепени Файлове но незнам дали ше стане понеже обшо са над 150 мега байта. Ако не може да стане даи си е-майла и ше ти ги пратя да ги четеш и да ги имаш, абе направо си дай е-мейла да ти ги пратя.

Да ти кажа още нещо амиго, доста от документите на ВМРО които представяш са в същност документи на разпадналата се пародия на ВМРО а именно МФО или вмро-обединена......разпаднала се е още през 37 година като една част от нейните дейци се влива в българската комунистическа партия а другата стават анти-комунисти. Сте лагани многу ......

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495675 - 01.11.2009 15:45 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Сте лагани многу ......

Ти мислиш дека не знам што покажувам?

Кажи за МАКЕДОНСКОТО НАЦИОНАЛНО СОЗНАНИЕ па тогаш заклучувај кој лаган, кој не.

Адресата ќе ти ја испратам на ЛП. Алманахот го имам, исто и Илустрација Илинден. Ме интересира „Револуционен лист“. Благодарам однапред.

Atanassovski
македонец

#2495691 - 01.11.2009 15:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

След малко ги имаш Е в Илюстриран Илинден не забелязваш ли някой неща ??? Ако може прати ми на е-мейл да видим коя версия имаш хехехе

Поздрав!!!

--------------------

kurt69
почетен член

Регистриран: 13.03.2009
От: Харманли
    #2495733 - 01.11.2009 16:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

поне се вижда желание за истина.браво.

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2495738 - 01.11.2009 17:01 [Re: Atanassovski]

може ли продължението на текста на другата страница?в статията пише за македонското национално самосъзнание ,но не пише никъде какво е то точно и дали е различно от българското... опитват се да удавят в кръв македонското национално самосъзнание->националното самосъзнание на македонците но какво е то? дай следващата страница ,за да разберем...а и текста си е написан на чист български език...пак немога да разбера всички писма вестници устави на ВМОРО са на български с български правопис...защо сега не е така?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Atanassovski
македонец

#2495751 - 01.11.2009 17:16 [Re: strawberry]

Ето една интересна снимка от тези времена

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495754 - 01.11.2009 17:17 [Re: Atanassovski]

Забележете табелката точно в средада, пише ``МАКЕДОНИА``

А снимката е от посрещането на ``Бугарските окупатори`` в Охрид...... Направо така са се борили против Българщината в охридско, че направо наямам думи.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495759 - 01.11.2009 17:19 [Re: Atanassovski]

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495781 - 01.11.2009 17:42 [Re: Atanassovski]

И като сме тръгнали с картите едно една английска от 1912 година:

Още една английска карта, само че етнографска:

Е тука един сайт с интересни документи от американската и други чуждестранни преси спецялно за Македония:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=ht...sa%3DG%26um%3D1

--------------------

bambaa
отварящ очи

#2496206 - 02.11.2009 10:07 [Re: Atanassovski]

сърбоманчета ги няма никакви да изкоментират

--------------------

Atanassovski
македонец

#2496559 - 02.11.2009 15:39 [Re: bambaa]

Ке дойтат и те бракята македонци

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2503975 - 09.11.2009 16:28 [Re: Atanassovski]

Србите биле против се македонско! Писмо од Прилеп до МАКЕДОНСКИ ГЛАС со информација како се однесувале Србите

bambaa
отварящ очи

#2504002 - 09.11.2009 16:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дзиндзив можеш ли да прочетеш какво пише и да го разбираш свободно

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504010 - 09.11.2009 16:45 [Re: bambaa]

Да, од слободно послободно.
Што не ти е јасно?

bambaa
отварящ очи

#2504029 - 09.11.2009 16:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Показал си ни снимка под която пише:Серес,разорени българи и гърци

--------------------

Редактирано от bambaa (09.11.2009 16:58)

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504087 - 09.11.2009 17:46 [Re: bambaa]

Цитат:

Показал си ни снимка под която пише:Серес,разорени българи и гърци

Серес разорен од Грците и Бугарите е преводот. Падежите се тешки за учење!
Поентата ми беше писмото од Прилепчанецот, не сликата.

Atanassovski
македонец

#2504126 - 09.11.2009 18:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ай стига си вкарвал комунарска пропаганда бре!!! Коментирай знамената на освободителното движение в Македония, коментирай как са посрещнати Българските войски от които 80% са били македонци от вардарско...

Нищо не казваш за документите дето ти ги пратих ??? Какво става ???? Обади нещо!

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504172 - 09.11.2009 18:51 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Ай стига си вкарвал комунарска пропаганда бре!!! Коментирай знамената на освободителното движение в Македония, коментирай как са посрещнати Българските войски от които 80% са били македонци от вардарско...

Нищо не казваш за документите дето ти ги пратих ??? Какво става ???? Обади нещо!

1. Благодарам на документите, супер се. Ги читам. Што повеќе сакаѓ?
2. Зошто комунарска пропаганда? Весникот е од 1913 година, јас ти покажувам писмо од Прилеп како Србите се однесувале кон Македонците, ти пак со твоите измислици. Читај пред да дадеш коментар.
3. Пресретот е факт, како што и војските на советската армија биле пречекани во Бугарија. На нив било гледано како на ослободител од српското ропство. Што се случило понатаму е јасно. Ослободителите станале поробувачи на македонскиот народ.
4. Знамињата ти се од одреди на бугарската армија. Што има да се коментира?

Atanassovski
македонец

#2504182 - 09.11.2009 18:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Знамената ми са от македонските чети а не от самата Българска Армия Чети по-добре може и да разбереш малко факти за самия себе си. Тия знамена са ги носили всичките чети на ВМРО, всички борци за свободата на Македония са се кълнели пред тия знамена.

Окупатор може ли да влезе в Македония със знамена надписани ----``Боже пази Македония``---- ???

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504188 - 09.11.2009 18:59 [Re: Atanassovski]

Ајде прво види кои знамиња се на македонски чети и кои се на ополченски дружини во составот на бугарската армија.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504192 - 09.11.2009 19:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

На секое од тие знамиња му ја имам историјата, знам кој го везел, кој го го носел т.н.

Што се однесува до Орхидското знаме, многу добро ми е познато. Ајде да видиме дали ти знаеш што точно пишува од двете страни.

Автономист
неориентиран

Регистриран: 09.11.2009
    #2504440 - 09.11.2009 23:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

На секое од тие знамиња му ја имам историјата, знам кој го везел, кој го го носел т.н.

Што се однесува до Орхидското знаме, многу добро ми е познато. Ајде да видиме дали ти знаеш што точно пишува од двете страни.

И што пишува од двете страни?

Atanassovski
македонец

#2504494 - 10.11.2009 00:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знаме на въстаниците от Охрид:

Направено е от двоен червен копринен плат с размери 94x78 см. От трите страни е заобиколено с ресни, които завършват с пайети. На лицевата му страна е извезан изправен коронован лъв, който тъпче полумесеца. Около него в кръг е изписано „Съ нами Богъ. Напред, момчета! Победата е наша. Охридъ, 1903 г." Вляво и вдясно от лъва е извезан с тартър Ботевият стих „Тозъ, който падне в бой за свобода, той не умира; него жалеят земя и небо, звяр и природа и певци пвсни за него пеятъ".
На обратната страна на плата е извезана фигурата на чернокоса млада жена, държаща в дясната си ръка меч, а в лявата трицветното знаме с девиза „Свобода или смърть". До нея — изправен лъв, стъпил върху знамето на врага. В краката на жената — строшени робски окови и алебарди. Около тази композиция е извезан надписът „Македония, II-ий окръгъ, VI-та околия". Знамето е изработено от охридските учителки Поликсена Мосинова, Василка Рамзова, Клия Самарджиева и Костадинка Бояджиева. Осветено е от поп Васил Попангелов, деец и организатор на въстанието в с. Долна Дебърца, пред около 600 души четници и селяни на 23 юли 1903 г. в местността Вишеслоец близо до с. Куратица, Охридско. Участват четите от Куратица, Брежани, Плаке и Олейница. Ритуалът завършва, като всички чети преминават под знамето със свалени шапки и го целуват. Накрая произнасят реч Христо Узунов — районен горски началник, и членът на горското началство Антон Кецкаров. Знамето е връчено на Узунов и с него районната чета действа в Охридско, Дебърско и Стружко. От 1946 г. знамето се пази във Фонда на НВИМ.

Ела до София да видиш шо пише на знамето по от близо...

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2505831 - 11.11.2009 09:51 [Re: Atanassovski]

ВИЖТЕ КАК СЪРБИТЕ СА НАЛАГАЛИ МАКЕДОНИЗЪМ е темата.
А видете што ќе напишат самите Македонци во 1928 година.

Со убиства на Македонци Србите налагале македонизам. Бугарска логика. Не може да се побие.

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2505850 - 11.11.2009 10:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

С убийства на македонци сърбите налагали македонизъм. Българска логика...

Сръбската шовинистична администрация именно на македонизма разчита и до днес, понеже според логиката на фактите от последния половин век именно македонизмът реже корените на българите в областта Македония, реже самочувствието на македонските българи, като ги лъже с фантасмагории за древната им уж история на Александър Македонски, който си е част от елинската цивилизация.

Поздрави от Пловдив - един от българските градове, дето живеят десетки, може би стотина хиляди потомци на бежанци от Македония - родна сестра на целокупното ни отечество България.

Улиците в пловдивския район "Кичук-Париж" (един от най-многолюдните райони на града) носят имената на селища, откъдето през трагичното минало тук са се заселили като при свои роднини някогашните несретници от Гръцко, Турско, Сръбско... подгонени от неволята.

Доколкото знам, във всеки по-голям град на България има поне по няколко райони и по-малки махали, плътно заселени от македонски българи: така е в София, във Варна и пр. Ала Вие продължавайте да сеете раздори между нас, докато държавицата Ви съвсем се затрие, Dzindzif!

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2505892 - 11.11.2009 10:47 [Re: tisss]

Цитат:

Ала Вие продължавайте да сеете раздори между нас, докато държавицата Ви съвсем се затрие, Dzindzif!

tisss

Зошто мислите дека јас сејам раздори? Што лошо има да се знае кое како било? Раздор е кога упорно се тврди дека Македонците биле Бугари, дека Тито ги измислил Македонците и слично.
Оној ден дадов наградно прашање, може би не го видовте г-не Тиссс, па да го повторам.
ЗОШТО МАКЕДОНСКИ БУГАРИ ИМА ДЕНЕС САМО ВО БУГАРИЈА И НИКАДЕ ДРУГАДЕ ПО СВЕТОТ?

bambaa
отварящ очи

#2505904 - 11.11.2009 10:59 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ванче Михайлов / водач на ВМРО/емигрант в Италия до последно твърдеше,че е македонски българин а за уточнение казваше за да не се тълкува от македонистите/знае се как/ българин от Македония!

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2505909 - 11.11.2009 11:04 [Re: bambaa]

Добро бе, Влавот Ванчо се декларирал како Бугарин од Македонија. Како се декларира народот не е важно???

bambaa
отварящ очи

#2505914 - 11.11.2009 11:12 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Пропускаш да кажеш водача на ВМРО
Нещо не се връзва с тезите на македонизма.
Питаш за македонски българи днес.Има един много известен и бивш премиер на Македония.Любчо Георгиевски.Сега да чуем и той ли е влах

--------------------

strawberry
ветеран

#2505962 - 11.11.2009 12:23 [Re: bambaa]

а и дзиндзи не разбирам ти какво може да имаш против власите но карай
е в Солун все пак има българско училище все трябва да има некой друг българин там
а в Гърция единственото признато малцинство са мюсюлманите една част от тях са помаци и са българи
[url=

[url=

[url=

[url=

[url=

[url=

[url=

[url=

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2506037 - 11.11.2009 13:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Упорит като истински българин си. То Гоце Делчев го е казал. Што да правим, като сме си българи. Ако беше друга националност - нямаше да се занимаваш с тези глупости и досега да ти е ясно, че си българин. Защо албанците не четат българската история, нито сърбите, нито гърците, а македонистите четат - ами то е просто - вие продължавате да търсите начин да напишете историята си ама като си нямате - преиначавате нашата. Казах ти вече, ако искаш да си македонец, почвай да си правиш история ама от 1945 година...а ако не искаш - като български македонец ще получиш и не само ти много повече бонуси и поне няма да служите на великосръбския шовинизъм, нито ще помагате на албанците да превземат Македония со ку...ец.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Atanassovski
македонец

#2506135 - 11.11.2009 16:10 [Re: Бяло Конче]

Колега така е, ама докато белетристи я пишат македонската история нищо добро няма да се случи в Македония. Много малко от така наречените историци там са истински историци има и инжинери които пишат учебници по история...сметни за какво става въпрос.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2506328 - 11.11.2009 20:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Немојте да ја разводнувате темата со Помаци и филозофски размислувања.

Цитат:

Со убиства на Македонци Србите налагале македонизам. Бугарска логика. Не може да се побие.

strawberry
ветеран

#2506330 - 11.11.2009 20:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

публикувай и втората страница

--------------------

Atanassovski
македонец

#2510131 - 16.11.2009 16:46 [Re: strawberry]

Да, да, и аз искам да видя втората странница Ех аман от македонистки манипулации бре тцтцтцтцтцтцтцтц, strawberry тръгнали да убеждават кой кой е .....

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604239 - 08.04.2010 18:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Вај де тине Арнолд. Понов си на форумот па решив да те запознам со ова. Чекам одговор.

Крис
неориентиран

Регистриран: 05.04.2010
    #2604255 - 08.04.2010 19:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И аз също искам да публикуваш и втората страница. Много ще ми е интересно.Хайде Дживджи, да видим какво ще ни кажеш

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604263 - 08.04.2010 19:39 [Re: Крис]

Коментирај првата, па тогаш и останатите.

Имам немалку интересни за бугарската историографија факти, очигледно или непознати или криени од обичните луѓе.

Проблемот е што немам соговорници.
Сите реагираат како - Бугаринот кој кажал - ЕТЕ ТАКВО ЖИВОТНО НЕМА (ЖИРАФА)

Крис
неориентиран

#2604277 - 08.04.2010 19:51 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Да коментирам какво означава "македонското национално самосъзнание" ли? Ми то за нас македонските българи си е повече од ясно. А ти как ще коментираш това?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604303 - 08.04.2010 21:04 [Re: Крис]

Дај линк до целата книга.
Ако е тоа што го претпоставувам, рано е да се радуваш.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604313 - 08.04.2010 21:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дали се однесува на пописот од 1910?

Во нструкциите за спроведување на пописот во САД од 1910 г. пишува-

135. Do not write "Austrian," but write German, Bohemian, Ruthenian, Roumanian, Slovenian, Slovak, or such other term as correctly defines the language spoken.
136. Do not write "Slavic" or "Slavonian," but write Slovak, Slovenian, Russian, etc., as the case may be.
137. Do not write "Macedonian," but write Bulgarian, Turkish, Greek, Servian, or Roumanian, as the case may be.
138. Do not write "Czech," but write Bohemian, Moravian,or Slovak, as the case may be. 139. Write Magyar instead of "Hungarian."

Значи Македонците се изјаснувале Македонци, па УСА тоа право им го забранувала.

За 1920 исто така има инструкции.
http://usa.ipums.org/usa/voliii/inst1920.shtml

146. Principal foreign languages.—The following is a list of the principal languages which are likely to be reported as the mother tongue or language of customary speech of foreign-born persons:
Albanian
Arabian
Armenian
Basque
Bohemian (Czech.)
Breton
[color:red]Bulgarian

Chinese
Croatian
Dalmatian
Danish
Dutch
English
Esthonian
Finnish
Flemish
French
Frisian
Friulian
Gaelic
Georgian
German
Great Russian
Greek
Gypsy
Hebrew
Hindu
Icelandic
Irish
Italian
Japanese
Korean
Kurdish
Lappish
Lettish
Lithuanian
Little Russian
[color:red]Macedonian
Magyar
Montenegrin
Moravian (Czech.)
Norwegian
Persian
Polish
Portuguese
Romansh
Rumanian
Russian
Ruthenian
Scotch
Serbian
Slovak
Slovene
Spanish
Swedish
Syrian
Turkish
Ukrainian
Walloon
Welsh
Wendish
White Russian
Yiddish

Крис
неориентиран

#2604450 - 09.04.2010 00:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ми ето да почнем с това тук:

135. Do not write "Austrian," but write German, Bohemian, Ruthenian, Roumanian, Slovenian, Slovak, or such other term as correctly defines the language spoken.

Също както в Македония, и в Австрия по онова време е немало австрийска нация, а е имало повече народи, които се споменават по-горе. Ако не вярваш на мен, прочети я Mein Kampf. Предполагам, че знаеш от кого е.

Е сега, как така бре "УСА тоа право им го забранувала"? Че това и американците ли са били против македонците по онова време?
Ей, това не го знаех!

Разбери това- македонец, това било синоним за българин от Македония. Естествено че не съществувал македонски език, нито австрийски, нито американски, а е имало немски, английски и так нататак.

За 1920: Като ми намериш повече доказателства че в 1920 съществувала и черногорска нация, може би и ще повярвам че почнала да се оформя македонска такава преди 1945.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604530 - 09.04.2010 09:47 [Re: Крис]

Тогаш, во 1911, Американците не ги познавале балканските специфики и верувале на тоа што им кажувале Бугарите, Србите, Грците и Романците.

За време на Првата светска војна се корегирале.
На пописот од 1920
http://4.bp.blogspot.com/_Z8Ay6gxUZ3o/Sy...us_1920-01.jpeg

За Австријци и Црногорци не ме интересира.

Види што објаснува К. Браун

Крис
неориентиран

#2604636 - 09.04.2010 13:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ей човек, дори и американците и днес ви го казват същото! Е как така, някой да си позволява да говори от името на тези които ясно си го казали че са си "either Bulgarians either Macedono-Bulgarians"?
И как казва още, че те са се считали за българи или поради това че са били православни, или поради езика им. И сръбите са били православни, значи това отпада. Е, това за езика ми е много интересно. Ти съгласен ли си че те са говорили на български език? Щото Кийт Браун точно това го казва. А ако те самите са смятали че говорят на български, това означава че те са се считали за българи или македоно-българи. А и не ми говори че днес всичките там са македонци. Я ни кажи нещо и за МПО. Лоялноста обаче, е това е вече друг въпрос. Смятам, че и "София" е направила много грешки към македонските българи. Обаче, ти не искаш да говорим отворено за това, и австрийската и черногорската приказка е горе-долу съща като македонската.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604663 - 09.04.2010 13:31 [Re: Крис]

Цитат:

Ей човек, дори и американците и днес ви го казват същото! Е как така, някой да си позволява да говори от името на тези които ясно си го казали че са си "either Bulgarians either Macedono-Bulgarians"?
И как казва още, че те са се считали за българи или поради това че са били православни, или поради езика им. И сръбите са били православни, значи това отпада. Е, това за езика ми е много интересно. Ти съгласен ли си че те са говорили на български език? Щото Кийт Браун точно това го казва. А ако те самите са смятали че говорят на български, това означава че те са се считали за българи или македоно-българи. А и не ми говори че днес всичките там са македонци. Я ни кажи нещо и за МПО. Лоялноста обаче, е това е вече друг въпрос. Смятам, че и "София" е направила много грешки към македонските българи. Обаче, ти не искаш да говорим отворено за това, и австрийската и черногорската приказка е горе-долу съща като македонската.

Бугари се велеле по инерција од времето на Егзархијата, не станува збор за православни. Егзархијата била шизматична црква.

А јазикот кој го користеле за официјална кореспонденција и по весниците ДА, бил бугарскиот, но и од пописите се дознава дека мајчиниот јазик, оној што го зборувале дома си го нарекувале МАКЕДОНСКИ.

Слушни го уште еднаш професорот, мислам нешто си пропуштил.

А инаку се радувам дека имало и разумни соговорници помеѓу македонските Бугари (или бугаризирани Македонци?)

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2010
    #2604674 - 09.04.2010 13:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Тогаш, во 1911, Американците не ги познавале балканските специфики и верувале на тоа што им кажувале Бугарите, Србите, Грците и Романците.

За време на Првата светска војна се корегирале.
На пописот од 1920

Ха-ХА откаде го намерихте овой смешко ...Джиджо знам дека им плакате вакви луге да зборуват лаги... дедо ми има един брат бегал во САД кой ясно се самоопределя како нас българин ваква са и неговите деца !
Защо всички македонци избягали в САЩ до 1945 се пишат българи и пращат пари за строежа на български църкви в Македония !!!

два пасоша на бежанци во САД от Македния там си пише националност българин !!!

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2604679 - 09.04.2010 13:52 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Бугари се велеле по инерција од времето на Егзархијата, не станува збор за православни. Егзархијата била шизматична црква.

А јазикот кој го користеле за официјална кореспонденција и по весниците ДА, бил бугарскиот, но и од пописите се дознава дека мајчиниот јазик, оној што го зборувале дома си го нарекувале МАКЕДОНСКИ.

А инаку се радувам дека имало и разумни соговорници помеѓу македонските Бугари (или бугаризирани Македонци?)

Ами така е било вначалото е прието литературния бългаски език да е търновското наречие което се зборувало само во Търновско сите другите зборували македонски,тракийски,шопски,добруджански диалекти у дома ове ензначи дека са различни езици....!

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604680 - 09.04.2010 13:52 [Re: arnold-царот на хунзите]

Два пати ги гледавме подетално и докажавме дека се бугарски фалсификат.

А и Загоричани никогаш не било во Бугарија.
Не е возможно во официјален документ да пишува невистини.

Ако си пропуштил, фалсификаторот направил два варијанти.
Прво си пишувало МАКЕДОНЕЦ, ФАЛСИФИКАТОРОТ ГО ПРЕПРАВИЛ НА БУГАРИН, фториот фалсификат брз МАКЕДОНЕЦ пак напишал МАКЕДОНЕЦ, ама така што ја сокрил буквата УАЈ.
Целта му била да ги обвини Македонците во фалсификување, ама не му успеало.

niama kak
рекордьор

#2604682 - 09.04.2010 13:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Сериозно?
Искаш, да кажеш, че жителите на Македония не са участвали, в създаването на Екзархията?
Помисли добре, преди да отговориш!

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2604684 - 09.04.2010 13:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И това ли фалшификат :
ОБЯВИ ОТ ВЕСНИК МАКЕДНИЯ ВО САД :

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2604689 - 09.04.2010 14:01 [Re: arnold-царот на хунзите]

Македонски българи в САЩ-конгрес
В дъното на преден план българското знаме и резулюцията до президента на САД за обединението на булгаския народ !!!!

niama kak
рекордьор

#2604715 - 09.04.2010 14:25 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Два пати ги гледавме подетално и докажавме дека се бугарски фалсификат.

А и Загоричани никогаш не било во Бугарија.
Не е возможно во официјален документ да пишува невистини.

Ако си пропуштил, фалсификаторот направил два варијанти.
Прво си пишувало МАКЕДОНЕЦ, ФАЛСИФИКАТОРОТ ГО ПРЕПРАВИЛ НА БУГАРИН, фториот фалсификат брз МАКЕДОНЕЦ пак напишал МАКЕДОНЕЦ, ама така што ја сокрил буквата УАЈ.
Целта му била да ги обвини Македонците во фалсификување, ама не му успеало.

Дзиндзи, нищо не си доказал, ние доказахме, че това което ти постна, е фалшификат. От теб освен свободни съчинения по въпроса, нищо друго не сме видяли.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604809 - 09.04.2010 16:41 [Re: niama kak]

Цитат:

Дзиндзи, нищо не си доказал, ние доказахме, че това което ти постна, е фалшификат. От теб освен свободни съчинения по въпроса, нищо друго не сме видяли.

Кој е слеп нема да го види, јасно е. Или кој не сака. Ајде те молам види погоре во постот на Хунзата.

Убаво се гледа дека е фалсификат.

niama kak
рекордьор

#2604820 - 09.04.2010 17:01 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Кој е слеп нема да го види, јасно е. Или кој не сака. Ајде те молам види погоре во постот на Хунзата.

Убаво се гледа дека е фалсификат.

Крадеца вика- дръжте крадеца .

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2604822 - 09.04.2010 17:05 [Re: niama kak]

Цитат:

Последно за фалсификатите - КОГА ЗАГОРИЧАНЕ БИЛО ВО БУГАРИЈА?

Ниту кога е родена жената, ниту кога емигрирала, ниту кога е издаден документот.
Јасно е дека е фалсификат.
Ако немаш нешто конкретно, подобро не одговарај.

ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
От: Велико Търново,роден в град Го...
    #2604834 - 09.04.2010 17:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Ниту кога е родена жената, ниту кога емигрирала, ниту кога е издаден документот.

Ние вече доказахме,че македонският вариант на документа е фалшиф,няма какво повече да се говори,ако искаш да се надухваш намери си темата,там чети,и те отговорите са ти дадени !

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.

niama kak
рекордьор

#2604838 - 09.04.2010 17:23 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

И в момента е умнико, в Кърджалийска област.
Я виж как е изписано на документите- Загоричани или Загоричане?
Хайде сега измисли нещо друго!

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2604839 - 09.04.2010 17:24 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Ами като не си свестен да знаеш не дебатитерай ....

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2604844 - 09.04.2010 17:28 [Re: arnold-царот на хунзите]

Оше обяви на изселници от Македния ама защо се пишат българи

Крис
неориентиран

#2605375 - 10.04.2010 18:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Какво имаш предвид с американския професор?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 45 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4194

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.072 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.