ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Biljana

**

Регистриран: 03.04.2010
Re: Интересно, за Македония и днешните македонци
    #2602104 - 03.04.2010 23:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

За да се дойде до разбирателство между българите и македонците трябва да има взаимни усилия.

Цялата история трябва да се преизпита, да се разговара И на форумите, но добронамерно, без чувство за превъзходство от било коя страна.

За начало мисла, че трябва да одпаднат от речниците на форумджиите думи като татари, туркомонголи, фироми, неосвестени бугари и слични.

Ако има добронамереност, нещата ще си дойдат на мястото.
Ако има взаимно непочитане и глупави наметнувания, проблемите ще се задлабочават наместо да се рашават.

В последно време се забелязва някаква промяна към разбирането на историята в Македония, но ако се показва чувство на превъзходство от българска страна и не се изчяка процесът да узрее ще се дойде до обратен ефект.

Поздрав до всичките форумджии с надежда че от тука натамо ще бъдат премерени в своите постове към македонците.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
atlant
старо куче

Регистриран: 04.03.2010
    #2602109 - 03.04.2010 23:07 [Re: Biljana]

Те не искат разбирателство.Разбирателството с България подкопава цялата идеологическа доктрина на македонизма.То е все едно турчин да вкараш в църква и да се прекръсти.

Biljana

**

#2602120 - 03.04.2010 23:21 [Re: atlant]

А защо мислиш, че всички са индоктринирани?
Погледни по форумите и ще видиш много разсъдливи хора, кои до сега не смеяли да се обяват в явния простор.

Българите трябва да бъдат потърпеливи и да не изпаднуват в истерия кога някой македонец ги нарече татари или нещто такво. Те трябва да бъдат на повисоко ниво и да се опитат да ги разберат, бидейки македонците сега се съочуват с някои факти от подалечното минало.

Трябва и малко разбиране да се прояви.
Това е само мое мислене. Ще се съгласиш ли?

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2602121 - 03.04.2010 23:23 [Re: savata71]

Зарежи ги историите от Утрински, от тях смърди на свинари.

savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
От: София
    #2602135 - 03.04.2010 23:49 [Re: Biljana]

Цитат:

А защо мислиш, че всички са индоктринирани?
Погледни по форумите и ще видиш много разсъдливи хора, кои до сега не смеяли да се обяват в явния простор.

Българите трябва да бъдат потърпеливи и да не изпаднуват в истерия кога някой македонец ги нарече татари или нещто такво. Те трябва да бъдат на повисоко ниво и да се опитат да ги разберат, бидейки македонците сега се съочуват с някои факти от подалечното минало.

Трябва и малко разбиране да се прояви.
Това е само мое мислене. Ще се съгласиш ли?

Ами да, трябва разбиране и мисля, че се проявява. Но да ти кажа, ние тука не знаехме, че има такава омраза към българите.
Аз лично бех шокиран! Когато преди 2-3 години съвсем добронамерено се опитах да си кажа две-три думи с едни "мои братя" (така са ни учили за Македонците), получих много грозни и отвратни псувни хе хе Ама изглежда интернет войната беше вече почнала.

Но, в интерес на истината, научих и доста нови за мене неща.

Biljana

**

#2602139 - 03.04.2010 23:58 [Re: savata71]

И още има какво да научиш. Не мисли, че това което си слушнал е било искрено. Има много преправане от страна на македонците. Всички искат да се представат за антибългари за да изгледат като големи македонци. Това е само маска, вярвай ми.

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2010
    #2602142 - 04.04.2010 00:03 [Re: atlant]

Вакви како Джиджо не са македонци оти македнците сме БЪЛГАРИ ...Ове са фиромци луге без род,идинитет и история продажни души дека си го барат идинитетот си во Пакистан кай Хунзите.Ове е како дрво без корен !

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2602146 - 04.04.2010 00:10 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Вакви како Джиджо не са македонци оти македнците сме БЪЛГАРИ ...Ове са фиромци луге без род,идинитет и история продажни души дека си го барат идинитетот си во Пакистан кай Хунзите.Ове е како дрво без корен !

O, Atanasovski никој не ти пишува на форумот па реши да наминеш?

Ти кога си б`лгарин зашто пишуваш на македонски?
Аман од неосвестени. И два форума да создадеш, пак ќе си бидеш неосвестен и бугаризиран Македонец.

savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
От: София
    #2602150 - 04.04.2010 00:17 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Ама само ако се дърляме как ще сближиме раздалеченото?
Трябва некой да измисли път към разбирателство, иначе другото е ясно - "ние сме прави, вие сте криви" и така до безкрай!

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2010
    #2602151 - 04.04.2010 00:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Абе глупав Фиромон поне едно не разбра дека не съм Атанасовски а толкова време си во форума.КАЖАХ ТИ ГЛУПАВ СИ,НЕПИСМЕН СИ И СО ИЗПРАН МОЗАК ОДИ СТУДИРАЙ МАЛКО ВО НЕКОЙ ВИСТИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВО СТАРА ЕВРОПА ,ПРОЧЕТИ НЕКОЛКО ИСТОРИЧЕСКИ КНИГИ НА АНГЛИЙСКИ,ФРЕНСКИ ПА ПОСЛЕ ДОВАДАЙ ДА ДЕБАТИРАШ !

O, Atanasovski никој не ти пишува на форумот па реши да наминеш?

Ти кога си б`лгарин зашто пишуваш на македонски?
Аман од неосвестени. И два форума да создадеш, пак ќе си бидеш неосвестен и бугаризиран Македонец.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5878

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.185 seconds in which 0.175 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.