ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Интересно, за Македония и днешните македонци
    #2494191 - 30.10.2009 16:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ееее, Дзиндзифе, Дзиндзифе, слушай бате, това не ти е Каjгана, за да ти минават измислиците ей, така. Айде да те ограмотиме още малко. Слушай още нещо от един истински историк - Петър Добрев - запомни го това име, то е добро. " През 504 година българите дошли с още по-голяма войска и превзели всички западни земи от Видин до Белград, до Ниш и Охрид. Толкова големи били тогава българските победи, че за тях не могли да премълчат дори византийските летописци. Но най-добре са описани тези първи битки на българите с Византия в един стар български летопис, съставен по времето на Иван Александър - Манасиевата хроника: "При император Атанасий започнаха българите да заселват тази земя - казва тази книга - И преминаха първо през Бъдин, а после започнаха да заселват и Долната земя Охридска и цялата друга земя. А оттогава до времето, когато е написан този летопис има 870 години." Е приятелю на сръбската идеология и Новакович, вместо да търсиш монголци и татари, огледай се около себе си и ще видиш как са изглеждали българите преди, защото те си изглеждат и днес по същия начин. Погледни се в огледалото...само мозакот си няма да можеш да видиш - как е изпран от идеологията на сърбина Новакович.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2494209 - 30.10.2009 17:07 [Re: Бяло Конче]

А ти дали знаеш кои се тие Бугари од времето на Анастасиј? Тоа се Словените, а Манасиј ги нарекува Словените со името Бугари. Значи сега туркомонголските Бугари за тебе се Словени?
Кога не знаеш нешто, подобро прашај, се си има одговор.

Големиот „историчар“ Петар Добрев стана успешен бизнисмен со издавање книги за наивници како тебе.

Пагане, за Вапцаров не си во право. Бугарскиот јазик бил користен од Македонците, знаеме кога е кодифициран македонскиот јазик. Сите денешни пејачи чии песни се на англиски треба да ги прогласиме за Американци?

Земя

Тази земя,

по която тъпча сега,

тази земя,

която пролетен вятър пробужда,

тази земя – не е моя земя,

тази земя,

простете, е чужда.

Сутрин тръгвам.

Фабричният път

го задръства

с рубашки

безброя.

Ние сме слети с сърцето,

с умът,

но... земята не чувствам моя.

Над мойта земя

напролет

лъчите

шуртят,

гърмят водопади

от слънце

над мойта

земя.

Ти чувстваш дълбоко

сърцето на земната гръд

и виждаш как с скокове

раснат безбройни цветя.

Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.

Спомням си само.

И ето нахлува кръвта

във сърцето, което

топи се от някаква нежност...

Моя страна! Моя прекрасна страна!...

Поена със кръв

и разлюляна

в метежи.

По Беласица телени мрежи...

Е? Која му е земјата на Вапцаров???

Редактирано от Dzindzif (30.10.2009 17:09)

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #2494228 - 30.10.2009 17:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Е точно това стихотворение те оборва. Пирин и днес, и тогава опира в небето на България. Вапцаров плаче за разкъсаната земя, в която по Беласица са прокарани телени мрежи, Дзиндзифе. Банско е в България - и днес, и тогава.

А това какво значи:

Цитат:

Ние сме слети с сърцето,

с умът,

Вапцаров говори за земя, не за страна. Вапцаров говори на български за държавата, в която се е родил и умира. Знаеш ли, на съседното бюро до мен седи негов потомък. Кой, мислиш, има повече право да говори за Вапцаров - ти или той?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494234 - 30.10.2009 17:18 [Re: pagane]

Што ќе кажеш да го оставиме да зборува самиот ТОЈ? Неговата земја е Македонија! Бугарија му е туѓа!

Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.

Редактирано от Dzindzif (30.10.2009 17:19)

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2494240 - 30.10.2009 17:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Бугарија му е туѓа!

Сигурно затова е служил и в българската армия, вместо да забегне в Югославия.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494250 - 30.10.2009 17:28 [Re: admiral]

Читајте бе луѓе. Зошто ги затварате очите? Каква врска има Југославија? Таа исто како и Бугарија биле окупатори на Македонија, а едната се уште го држи единиот дел на Македонија.
Пагане, дали не знаеш дека Македонија била поделена помеѓу Бугарија, србија и грција? Види жали за Пирин, за Охрид и за Егеј, како симболи на поделената и распарчана Татковина - Македонија!

Бяло Конче
раванлия

#2494272 - 30.10.2009 17:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Защо да не печели пари човека...нали хляб и той яде, какво странно има тук. А за Вапцаров...пак грешиш много...ти да си се срещал с роднините на Вапцаров случайно и да си говорил с тях - сигурен съм, че не си, ама аз съм се срещал и съм чувал какво казват за вашите усилия да го правите маккедонец - казват той е бил винаги българин. А смисъла на стихотворението е друг, не тоя който ти влагаш в него - става дума за фашисткия режим в България - Вапцаров са го разсреляли като комунист и не само него - например също Гео Милев - друг голям български поет, така че не изкривявай фактите.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2494282 - 30.10.2009 17:52 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Пак тресеш глупости и полуистин - разделена е географската област Македония населена предимно с етнически българи между сърби и гърци. Това е бил резултатът на междусъюзническата война. А Румънците окупират Южна Добруджа, турците Одринска Тракия. Ей това е станало - това е трагедия за България. Национална катастрофа, а ти ми тресеш невероятни глупости и простотии и ме караш да бъда по-остър защото го заслужаваш. Ако вашата бивша югославска република продължава с тази политика - никога няма да влезе в Европа. Срам нямате ли??? България ще наложи вето. Бъди сигурен.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494303 - 30.10.2009 18:15 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Пак тресеш глупости и полуистин - разделена е географската област Македония населена предимно с етнически българи между сърби и гърци.

За твојата пропаганда сите се Бугари. Убаво си напишал Вапцаров која е неговата Татковина, во секој случај за него Бугарската држава му е туѓа. Тој копнее за слободна и обединета Македонија.

Тој е еден од најактивните членови на Македонскиот Литературен Кружок. Знаеш ли какви му биле идеите на овој кружок? Што ќе кажат внуците не е битно. Вапцаров оставил оригинални работи, кои зборуваат многу повеќе и ги демантираат сите тврдења на продадените души на бугарската пропаганда.

Бяло Конче
раванлия

#2494357 - 30.10.2009 18:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Знаем за Вапцаров, знаем и за кръжока и за всичко - не мисли че в България се крие нещо - въпроса е в интерпретацията на фактите - как ще ги обясниш, не знам дали ме разбираш. Пропуснали сте да направите македонец Пейо Яворов, който също е велик български поет и се е бил за свободата на Македония, но моля те прави разлика - под Македония в България разбираме географско понятие като Балканот например, ама няма нация балканец.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5908

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.