ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
Интересно, за Македония и днешните македонци
    #2492803 - 29.10.2009 10:26

ЗАЩО НА ДНЕШНИТЕ МАКЕДОНЦИ ИМ ВИКАТ МАКЕДОНЦИ - Казано на чист ``македонски език`` :

[url=

www.youtube.com[/url]]

Господин Григоров пред гръцките медии:
Цитат:

......НИЕ СМЕ СЛОВЕНИ И НЕМАМЕ НИКАКВА ВРСКА СО АЛЕКСАНДРОВАТА ЦИВИЛИЗАЦИJА.....

-

[url=

Истинските потомци на Александър Велики:

[url=

Българско гражданство за граждани на Македония. Чуйте как един гражданин на Република Македония казва ``НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ СМЕ МАЯТА НА БЪЛГАРИЯ`` Клипчето е старо, от 2004 година мисля че е.

[url=

За македонската история:

[url=

Евро Македонски Небивалици

[url=

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Интересно, за Македония и днешните македонци
    #2492849 - 29.10.2009 11:18 [Re: Atanassovski]

Браво! Ти си истински българин. Направо ти завиждам. И доста си по наясно с нещата от един средностатистически българин. Казвам го това, защото наистина сега при нас българите се шири един с нищо неоправдан нихилизъм, при положение, че наистина ние сме наследници на прастар и славен народ и носим в историчесите си гени голямо наследство, достойно за уважение и възхита. Кой европейски народ е имал три велики държави - империи в Европа? и една или повече в Азия? Не познавам такъв - със собствена култура и традиции...но това е друга тема....

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Atanassovski
македонец

#2492939 - 29.10.2009 12:38 [Re: Бяло Конче]

Няма такъв народ само ние сме !!!!!!!! Еве и браката ни во Македониjа !!!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2492987 - 29.10.2009 13:24 [Re: Atanassovski]

Ех, ама сте и вие едни!
Не им вземайте илюзиите.
Затова ви мразят.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Atanassovski
македонец

#2493022 - 29.10.2009 13:58 [Re: admiral]

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2493141 - 29.10.2009 16:48 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Няма такъв народ само ние сме !!!!!!!! Еве и браката ни во Македониjа !!!

Македонците немаат врска со туркомонголските Бугари.
Кој е од потомците на Аспарух и неговите татарски орди со бричени глави и коњска опашка како знаме не може да биде ист со Македонците. Неговите браќа се во Чувашија, Татарстан, Киргистан, Казахстан и сите што се на -стан.

Atanassovski
македонец

#2493155 - 29.10.2009 16:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Хахахахахахаах еj си многу умен друже!!!! Фани се врати да пасеш прчовете по вардарските чукари, и си спомни дека си учал историjа во држава, коjа историjа НЕ Е ПРИЗНАТА НИКАДЕ !!!

--------------------

Atanassovski
македонец

#2493160 - 29.10.2009 16:57 [Re: Atanassovski]

Си антички македонец ти ????? Да не си на саше великиот син ??????? А ???? Jа кажи малку моабетот да стане да се повеселиме и ние со уште малку македонистки теории

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2493167 - 29.10.2009 17:03 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Си антички македонец ти ????? Да не си на саше великиот син ??????? А ???? Jа кажи малку моабетот да стане да се повеселиме и ние со уште малку македонистки теории

Во твојот дух - УШТЕ ЛИ ЈАВАШ КОЊИ?

Atanassovski
македонец

Re: Интересно, за Македония и днешните македонци *DELETED*
    #2493182 - 29.10.2009 17:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Мнението изтрито от admiral

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2493240 - 29.10.2009 18:03 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Па да како нема Бугарите сме конен народ со хилjадна историjа !!!

Ги клецате ли уште козите тамо из вардарска България ??? Знам дека ако и кози нема истите како саше хомото сте билe мажко, женско, животиньа....eeeeе..... А ??? Такви ли сте уште???

Кога фактите зборуваат и Боговите молчат. Немаш аргументи момче, ако и да си во европски универзитет. Гледам си ја сфатил веќе вистината и те боли дека толку години те лажеле.

Пишувањето глупости само докажува дека ти се сака да си во право, ама знаеш многу добро дека не си и сега веќе од немање аргументи пишуваш за кози и своите сексуални сеќавања.
Оди 2-3 дена прочитај вистинската историја на македонскиот народ, па тогаш се врати и кажи што си научил.

admiralМодератор
на андорския флот

#2493269 - 29.10.2009 18:26 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Ги клецате ли уште козите тамо из вардарска България ???

Моля придържай се към темата или се премести във форум "секс".

--------------------

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2493279 - 29.10.2009 18:37 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Оди 2-3 дена прочитај вистинската историја на македонскиот народ, па тогаш се врати и кажи што си научил.

Тази дето я учите у ФИРОМ ли ? Айде нема нужда -учете си я вие -да ви се смее света!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2493317 - 29.10.2009 19:29 [Re: vargo]

Цитат:

Цитат:

Тази дето я учите у ФИРОМ ли ? Айде нема нужда -учете си я вие -да ви се смее света!!!

Историјата е во историските документи. Тоа е изворот. Дали сакаш или не сакаш низ вековите светот знае за Македонците. Тоа што тебе ФАКТИТЕ не ти одговараат и не сакаш да ги видиш си твој проблем.

Бугарскиот историчар Димитар Ангелов покажува документи од 11-12 век, каде убаво си пишува дека луѓето се Македонци по националност. Документите се од Охридската архиепископија, а не се од грчки летописци кои ги прават Македонците Бугари. Тоа е така зошто сакаат да ги навредат, нарекувајќи ги со погрдно име.

kurt69
почетен член

Регистриран: 13.03.2009
От: Харманли
    #2493493 - 29.10.2009 22:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

интересно кой свят знае за македонците.доколкото знам в света си учат за самуил като български цар и никъде все още не се учи за държава "македония"-такава няма.или ще ме обориш.а БЮРМ-че.колко страни все оше не са ви признали.българия я има и няма нужда някой да я признава-тя е исторически факт,а не измислен БЮРМ

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2493498 - 29.10.2009 22:23 [Re: kurt69]

Цитат:

интересно кой свят знае за македонците.доколкото знам в света си учат за самуил като български цар и никъде все още не се учи за държава "македония"-такава няма.или ще ме обориш.а БЮРМ-че.колко страни все оше не са ви признали.българия я има и няма нужда някой да я признава-тя е исторически факт,а не измислен БЮРМ

България все пак е най-старата държава в Европа която никога не е сменяла името си..1300 години дунавска България така че да ми говори някои за измислена българска нация...

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2493540 - 29.10.2009 22:51 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Историјата е во историските документи. Тоа е изворот. Дали сакаш или не сакаш низ вековите светот знае за Македонците. Тоа што тебе ФАКТИТЕ не ти одговараат и не сакаш да ги видиш си твој проблем.

Бугарскиот историчар Димитар Ангелов покажува документи од 11-12 век, каде убаво си пишува дека луѓето се Македонци по националност. Документите се од Охридската архиепископија, а не се од грчки летописци кои ги прават Македонците Бугари. Тоа е така зошто сакаат да ги навредат, нарекувајќи ги со погрдно име.

Здравей. Хайде пак за Охридската архиепископия, там нямаше ли, Теофилакт Български, въпреки че е бил грък? Що ли, не са го кръстили Македонски?

Atanassovski
македонец

#2493551 - 29.10.2009 23:00 [Re: Atanassovski]

Dzindzif, си уште на псикотропни медикаменти ??? или пашата ти од Скопиjе ги сака тие работи да бидат зборени во Българските форуми ???

--------------------

Atanassovski
македонец

#2493555 - 29.10.2009 23:05 [Re: Atanassovski]

Еве да видиш за Охридската архиепископија /1019-1767 г./

Според македонските историчари в текот на горе наведениот период постоела независна македонска црква со центар - Охрид. Некои дури тврдат, дека таа била основана од Свети Климент и ја нарекуваат „Климентовата црква". Тие тврдења на македонските „историчари" им даваат основа на современите македонски архиереи во македонските епархии да барат обновување на независна македонска црква, но не под името Македонска патриархија, а под името Охридска архиепископија. Каква е вистината? Свети Климент никогаш не ја создал Охридската архиепископија - таа била основана уште во римските времиња, т.е. 500-600 години пред тој да се роди. Во 870 г. таа станува структура на бугарската архиепископија, а од 917 г. - на Бугарската патриархија. Свети Климент никогаш не бил нејзин титулар. Во Охрид меѓу 886-893 г. тој е во својство /во црковен однос / на монах, раководител на училиште за свештеници и скриптори. За епископ е назначен Во 893 г., но во Струмица. Меѓу 973-1018 г. Охрид е престолнина на Бугарската патриархија. Во 1019 г. во Охрид навистина е создадена независна архиепископија, која што постоела до 1767 г. Тоа го направил завојувачот на Бугарија император Василиј II Македонец Бугароубиец. Трите потврди /грамоти/ за нејзиното создавање се зачувани, издадени от западноевропски научници и текстот им е недвосмислен. Василиј II изјавува дека откако ја покорил Бугарија се замислил како да го организира во црковен однос бугарскиот народ. Но не можел да им остави патриархија, не можело во една држава да има две патриархии. Но не сакал да ги потчини и на Константинополската патриархија бидејки тоа можело да послужи како повод за востанија и бунтови. Затоа ја понижил Бугарската патриархија во ранг на архиепископија со центар во Охрид, но ја зачувал нејзината независност со тоа што ги оставил под нејзина надлежност сите земји во бившото Бугарско царство. Дури е запишано во нејзиниот устав, дека архиепископот секогаш треба да биде бугарин. Официалното име на архиепископијата било во годините помеѓу 1019-1767, кога била затворена „Бугарска автокефална /самоуправна/ архирпископија". А нејзиниот титулар и се потпишувал во сите документи во текот на тие седум и пол века од нејзиното постоење „Архиепископ на Охрид /или Јустиниан Прима - античкото име, како што се мислело тогаш, на Охрид/ и на Цела Бугарија". Спор меѓу научниците во светот по прашањето чија е архиепископијата во Охрид меѓу 1019-1767 г. никогаш немало, затоа што илјадниците документи, кој излегле од канцелариите, се недвосмислени - тоа е бугарска црковна институција. Со тоа се согласувале и нејзините титулари со грчко потекло. Познатиот книжевник Теофилакт например се потпишувал во официални документи /и покрај омразата која ја имал кон бугарите а ја изразувал во писма до пријатели/ со името Теофилакт Бугарски. А Во 1292 г. Византијскиот император Андроник Палеолог подарил на нејзиниот титулар навезана со злато плаштеница со надпис испишан со злато „на пастирот на бугарите, за да го спомнува во своите молитви императорот". Таа плаштеница до 1918 година беше чувана во Охридската црква „Св. Климент" а после таа година е во Националниот историски музеј на Бугарија Долга и славна е историјата на Бугарската автокефална архиепископија со центар во Охрид. Во различно време таа го управувала во црковен однос не само бугарскиот народ, но и србите, романците, албанците, дел од грците. Имала епархии дури во Јужна Италија. И нејзиното име секогаш било само едно - Бугарска.

Го сакаш уште поjасно или ???

За Самоил сакаш ли малку вистина ???

--------------------

Atanassovski
македонец

#2493632 - 30.10.2009 03:09 [Re: Atanassovski]

[url=

Македонизмът, детето на сърби и комунисти

[url=

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2493774 - 30.10.2009 10:20 [Re: Atanassovski]

Архиепископијата била бугарска од ТЕМАТА БУГАРИЈА. Види кај Димитар Ангелов каква била етничката припадност на населението.

За мозокот не зборувај пред да ги познаваш фактите. Општи приказки секој може да зборува. Дај факти Атанасовсски!

ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
От: Велико Търново,роден в град Го...
    #2493801 - 30.10.2009 11:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Маке напълно те подкрепям на това което си написал,да се надяваме и вие да почните да четете правилната история,а именно да разберете откъде наистина произлизат македонците(които са гърци) и вие(които сте ПРОМИТИ БЪЛГАРИ)

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2493980 - 30.10.2009 14:37 [Re: ViketsBG]

Сакаш да кажеш правилна ПРОПАГАНДА?

„Дај ми пари, ќе се чинам Бугар“ напишал Поп Арсов во „Стамболовштината и нејзините претставници во Македонија, објаснувајќи ја политиката на Егзархијата и купувањето на македонските души, како оние на Гогол.

Што ќе кажеш за движењето на „Лозарите“? Зошто ги гонеле низ софиските улици и весниците ги обвинувале во сепаратизам?

Atanassovski
македонец

#2494033 - 30.10.2009 15:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ] Прикрепен файл (54 тегления)

море Друже бре фактите ги има налично навсекаде !!! Еве само во Македониjа се со манилуплации..........и се видат всекаде србомански комунарски аспирации...

Jас одма можам да ти дам и ``документот`` дека самиот Александар Велики се пишува етнички македонец Ги има навсекаде такви манипулации братко........

Ако сакаш да видиш вистинските факти иди во музеj кож што не е во Македониjа и е признат от мегународната историчка униjа. Иди во Софиjа, иди во Ватиканот тамо ке видиш вистински факти. Види го фаилот со декларациjата на Александар во Прикрепен Файл

Аце наш, голем маж !!!!!!!! Ги е скал наjмногу мажете ацето хехехехе

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494092 - 30.10.2009 15:56 [Re: Atanassovski]

Цитат:

море Друже бре фактите ги има налично навсекаде !!! Еве само во Македониjа се со манилуплации..........и се видат всекаде србомански комунарски аспирации...

Какви манипулации ти се вртат во главата. Изгледа ништо не знаеш за Лозарите. За Теодосиј Скопски дали знаеш дека го воведувал македонскиот јазик и сакал да ја воскресне Охридската архиепископија?
ЕЕЕ, реков ти иди нешто да прочиташ. Ништо не кажа за цборовите на Сарафов, за Коста Шахов?

Македонците од 19 век, кои ти ги побугаруваш никогаш не се сметале за потомци на Аспаруха, туку секогаш за потомци на Александар Македонски.
Нешто да кажеш за Славејков, кој признал дека има во Македонија посебна македонска свест?
1871 година е тоа. Што ти кажува европската унија, дали признал Славејков или нема такво нешто.
Ако е европска, треба да признае дека Славејков признавал, ама ти не сакаш да признаеш и си држиш на пропагандата.

Atanassovski
македонец

#2494122 - 30.10.2009 16:14 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Море душо заблудена, ми кажи како сте александрови синови кога сте словени и на Български диалект зборите ????????

Да не би Александар на словенски jазици да е зборувал а ???

Еj има награда 1 000 000 евра за докажуваньето на ова македониска фалшива теориjа, во Софиjа ги дават тие пари за тоа коj што е способен да ги докажува тие српски фалшификации. Иди тамо па може и милионер да станеш...

Знаеш дека мегународната историчка и академичка опшност НЕ JA ПРИЗНАВА македонската историjа за права??????.........нема таква држава Македониjа, таков народ македонци и таков jезик ``македонски``......А денешните македонци немат ништо воопшто со Александар Велики..........денешните македонци са етнички Българи со измиени од србите и од jуго комунарите мозаци, и со налагана со смрт и коленье ``национална доктрина`` коjа што е комунарска jуго манипулациjа и ова се знае навсекаде. Се знае исто така дека Македониjа е географски термин а не име на држава. Државата Македониjа е умрела со Александар во денешен Пакистан и Индиjа.......овде може и да има александрови синови......

Ми кажи 5 последователни ``македонски`` царови ??????

Теодосий Скопски

Цитат:

Роден е в село Търлис, Неврокопско (днес Ватитопос) в свещеническо семейство под името Васил Илиев Гологанов. Брат е на видния фолклорист Иван Гологанов. Учи в гръцката класическа гимназия в Сяр (Серес). В 1862 година приема духовен сан и е ръкоположен за йеродякон. Между 1867 и 1867 заминава за Херцеговина, където е протосингел на митрополит Прокопий. След завръщането си в родния край в 1868 става свещеник в Пловдив. След създаването на Българската екзархия от 1874 до 1875 оглавява българската църковна община в Сяр и води упорита борба с гръцкото духовенство и опитите му да погърчи българите в родното му Серско. В 1875 година в Цариград е избран за архимандрит, а на следната става помощник на Нишкия митрополит. Между 1878 и 1880 е екзархийски наместник в Цариград, докато екзарх Йосиф поради Руско-турската война е принуден да стои в Пловдив. От 1880 до 1885 година е капукехая на екзархията, а в 1885 е ръкоположен за Скопски владика, но берат за заминаване за Скопие получава едва през 1890 година. Като Скопски владика Теодосий прави опити да възроди Охридската архиепископия и да откъсне македонските епархии от Екзархията, като се обръща и към папството за евентуална уния. Заради тази му дейност е уволнен през 1892 година. Този му неуспешен опит според Симеон Радев е породен от лични амбиции и омраза към екзарх Йосиф. След уволнението му от Скопската катедра Теодосий се връща в България и отново застава на български позиции. Между 1901 и 1906 година управлява Пловдивската епархия, а между 1913 и 1919 - новосъздадената екзархийска Маронийска епархия в Гюмюрджина. В началото на 1913 година Теодосий се включва в акцията по покръстване на помаците.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494151 - 30.10.2009 16:31 [Re: Atanassovski]

Еве ти и за Шахов и весникот Македония:

Коста Шахов
Цитат:

Коста С. Шахов е български общественик, журналист, деец на Младата македонска книжовна дружина и Върховния македоно-одрински комитет. Шахов е роден на 14 април 1862 година в западномакадонския град Охрид. Завършва право в Софийския университет и работи в Русенския окръжен съвет и Русенското околийско управление, а по-късно в Апелативния съд в Русе. Шахов е сред основателите на Младата македонска дружина, автор на нейния Устав и Правилник и активен сътрудник на списанието ѝ „Лоза“. Издава вестниците „Македония“ (1888 - 1912 с прекъсвания), „Странник“, „Глас македонски“ (1893 - 1898), „Борба за свободата на Македония и Одринско“, „Борба“ (1905) и други. Шахов е сред основателите на Македонския комитет (по-късно ВМОК) в 1894 година в София. Умира на 15 август 1917 година в София.

Весникот Македония:

Цитат:

„Македония“ е български вестник, редактиран от Коста Шахов и излизал от 1888 до 1912 година. Вестникът е основан в 1888 година от Шахов в Русе, като седмичник, излизащ в петък. От 26 брой през 1889 година излиза в София.„Македония“ е единственият вестник през 80-те години, посветен изцяло на проблемите на Македония. Основната му цел е подобряване на положението на българите в останалата под османска власт област. „Македония“

Ги имам слики на целиот оригинал на алманахот ``Македония`` од 1931г, на весникот орган на ВМРО ``Илюстриран Илинден`` и ``Революционен Лист``, ако сакаш си даj е-маjл и ке ти ги пратам. Се слики на оригиналните изданиjа. Тамо ке видиш од дека е дошла идеjата за автономна Македониjа, кои са биле и за какви са се пишувале сите лидери на ВМРО и уште оригинални текстови од самото ВМРО и пишуваниjа на сите лидери.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494162 - 30.10.2009 16:36 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Знаеш дека мегународната историчка и академичка опшност НЕ JA ПРИЗНАВА македонската историjа за права??????.........нема таква држава Македониjа, таков народ македонци и таков jезик ``македонски``......

Дај да ти ја провериме интелигентноста.

Прво прашање - со колку држави Република Бугарија има граници и кои се тие држави?

Второ прашање - ти зошто се обидуваш да пишуваш на непостоеки јазик и му додаваш и српски зборови? Ако и да е непостоечки за тебе, јазикот си има граматика и е добро малку да прочиташ, а не да го мешаш овој „дијалект на бугарскиот“ (како што велиш) со српски.
трето прашање - дали можеш да читаш на оригиналниот бугарски?
Tatarca Tatarstanda resmi tel bulgar sanala. Turki telene Qawqazda qullanala torcan same da tatarcada bik yaqun, ul anda Qumhtra dip atala Asparuh.

Редактирано от Dzindzif (30.10.2009 16:43)

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494169 - 30.10.2009 16:41 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Еве ти и за Шахов и весникот Македония:

Не сакам ЗА, сакам ОД Шахов, тој што напишал, а не што други напишале за него. Види каква ти е признаената историја. Немаш оригинални мислења на Македонците, имаш мислења за нив од великобугарски шовинисти. За Вапцаров? Која земја ја смета за своја татковина? Зошто и овој јаснодеклариран македонец го побугарчивте?

Григор Прличев зошто напишал за себе си дека бил УБИТИЈ БЛГАРАМИ?

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #2494184 - 30.10.2009 16:49 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Само за Вапцаров не почвай, че ми кипва кръвчицата македонска!
Вапцаров е българин, роден в географската област Македония, откъдето е и баба ми. Не почвай да говориш глупости, щото наистина е прекалено!

Като е "етнички македонец", що се наложи да го превеждате на "родния" му език, бре?

Бяло Конче
раванлия

#2494191 - 30.10.2009 16:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ееее, Дзиндзифе, Дзиндзифе, слушай бате, това не ти е Каjгана, за да ти минават измислиците ей, така. Айде да те ограмотиме още малко. Слушай още нещо от един истински историк - Петър Добрев - запомни го това име, то е добро. " През 504 година българите дошли с още по-голяма войска и превзели всички западни земи от Видин до Белград, до Ниш и Охрид. Толкова големи били тогава българските победи, че за тях не могли да премълчат дори византийските летописци. Но най-добре са описани тези първи битки на българите с Византия в един стар български летопис, съставен по времето на Иван Александър - Манасиевата хроника: "При император Атанасий започнаха българите да заселват тази земя - казва тази книга - И преминаха първо през Бъдин, а после започнаха да заселват и Долната земя Охридска и цялата друга земя. А оттогава до времето, когато е написан този летопис има 870 години." Е приятелю на сръбската идеология и Новакович, вместо да търсиш монголци и татари, огледай се около себе си и ще видиш как са изглеждали българите преди, защото те си изглеждат и днес по същия начин. Погледни се в огледалото...само мозакот си няма да можеш да видиш - как е изпран от идеологията на сърбина Новакович.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494209 - 30.10.2009 17:07 [Re: Бяло Конче]

А ти дали знаеш кои се тие Бугари од времето на Анастасиј? Тоа се Словените, а Манасиј ги нарекува Словените со името Бугари. Значи сега туркомонголските Бугари за тебе се Словени?
Кога не знаеш нешто, подобро прашај, се си има одговор.

Големиот „историчар“ Петар Добрев стана успешен бизнисмен со издавање книги за наивници како тебе.

Пагане, за Вапцаров не си во право. Бугарскиот јазик бил користен од Македонците, знаеме кога е кодифициран македонскиот јазик. Сите денешни пејачи чии песни се на англиски треба да ги прогласиме за Американци?

Земя

Тази земя,

по която тъпча сега,

тази земя,

която пролетен вятър пробужда,

тази земя – не е моя земя,

тази земя,

простете, е чужда.

Сутрин тръгвам.

Фабричният път

го задръства

с рубашки

безброя.

Ние сме слети с сърцето,

с умът,

но... земята не чувствам моя.

Над мойта земя

напролет

лъчите

шуртят,

гърмят водопади

от слънце

над мойта

земя.

Ти чувстваш дълбоко

сърцето на земната гръд

и виждаш как с скокове

раснат безбройни цветя.

Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.

Спомням си само.

И ето нахлува кръвта

във сърцето, което

топи се от някаква нежност...

Моя страна! Моя прекрасна страна!...

Поена със кръв

и разлюляна

в метежи.

По Беласица телени мрежи...

Е? Која му е земјата на Вапцаров???

Редактирано от Dzindzif (30.10.2009 17:09)

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #2494228 - 30.10.2009 17:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Е точно това стихотворение те оборва. Пирин и днес, и тогава опира в небето на България. Вапцаров плаче за разкъсаната земя, в която по Беласица са прокарани телени мрежи, Дзиндзифе. Банско е в България - и днес, и тогава.

А това какво значи:

Цитат:

Ние сме слети с сърцето,

с умът,

Вапцаров говори за земя, не за страна. Вапцаров говори на български за държавата, в която се е родил и умира. Знаеш ли, на съседното бюро до мен седи негов потомък. Кой, мислиш, има повече право да говори за Вапцаров - ти или той?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494234 - 30.10.2009 17:18 [Re: pagane]

Што ќе кажеш да го оставиме да зборува самиот ТОЈ? Неговата земја е Македонија! Бугарија му е туѓа!

Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.

Редактирано от Dzindzif (30.10.2009 17:19)

admiralМодератор
на андорския флот

#2494240 - 30.10.2009 17:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Бугарија му е туѓа!

Сигурно затова е служил и в българската армия, вместо да забегне в Югославия.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494250 - 30.10.2009 17:28 [Re: admiral]

Читајте бе луѓе. Зошто ги затварате очите? Каква врска има Југославија? Таа исто како и Бугарија биле окупатори на Македонија, а едната се уште го држи единиот дел на Македонија.
Пагане, дали не знаеш дека Македонија била поделена помеѓу Бугарија, србија и грција? Види жали за Пирин, за Охрид и за Егеј, како симболи на поделената и распарчана Татковина - Македонија!

Бяло Конче
раванлия

#2494272 - 30.10.2009 17:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Защо да не печели пари човека...нали хляб и той яде, какво странно има тук. А за Вапцаров...пак грешиш много...ти да си се срещал с роднините на Вапцаров случайно и да си говорил с тях - сигурен съм, че не си, ама аз съм се срещал и съм чувал какво казват за вашите усилия да го правите маккедонец - казват той е бил винаги българин. А смисъла на стихотворението е друг, не тоя който ти влагаш в него - става дума за фашисткия режим в България - Вапцаров са го разсреляли като комунист и не само него - например също Гео Милев - друг голям български поет, така че не изкривявай фактите.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2494282 - 30.10.2009 17:52 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Пак тресеш глупости и полуистин - разделена е географската област Македония населена предимно с етнически българи между сърби и гърци. Това е бил резултатът на междусъюзническата война. А Румънците окупират Южна Добруджа, турците Одринска Тракия. Ей това е станало - това е трагедия за България. Национална катастрофа, а ти ми тресеш невероятни глупости и простотии и ме караш да бъда по-остър защото го заслужаваш. Ако вашата бивша югославска република продължава с тази политика - никога няма да влезе в Европа. Срам нямате ли??? България ще наложи вето. Бъди сигурен.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494303 - 30.10.2009 18:15 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Пак тресеш глупости и полуистин - разделена е географската област Македония населена предимно с етнически българи между сърби и гърци.

За твојата пропаганда сите се Бугари. Убаво си напишал Вапцаров која е неговата Татковина, во секој случај за него Бугарската држава му е туѓа. Тој копнее за слободна и обединета Македонија.

Тој е еден од најактивните членови на Македонскиот Литературен Кружок. Знаеш ли какви му биле идеите на овој кружок? Што ќе кажат внуците не е битно. Вапцаров оставил оригинални работи, кои зборуваат многу повеќе и ги демантираат сите тврдења на продадените души на бугарската пропаганда.

Бяло Конче
раванлия

#2494357 - 30.10.2009 18:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Знаем за Вапцаров, знаем и за кръжока и за всичко - не мисли че в България се крие нещо - въпроса е в интерпретацията на фактите - как ще ги обясниш, не знам дали ме разбираш. Пропуснали сте да направите македонец Пейо Яворов, който също е велик български поет и се е бил за свободата на Македония, но моля те прави разлика - под Македония в България разбираме географско понятие като Балканот например, ама няма нация балканец.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494364 - 30.10.2009 19:04 [Re: Бяло Конче]

Знам јас што разбираш, ама дали луѓето кои живееле во Македонија твоето го разбирале. За Македонците Македонија е татковината. За Вапцаров е истото - Вардар, Егеј, Пирин - тоа е Македонија.

Дури Левски не ја смета Македонија како дел од Бугарија, а ти си продукција на пропаганда.

niama kak
рекордьор

#2494380 - 30.10.2009 19:14 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знам јас што разбираш, ама дали луѓето кои живееле во Македонија твоето го разбирале. За Македонците Македонија е татковината. За Вапцаров е истото - Вардар, Егеј, Пирин - тоа е Македонија.

Дури Левски не ја смета Македонија како дел од Бугарија, а ти си продукција на пропаганда.

Защо мислиш, че за повечето от нас тази земя, не е татковина?
За Левски, пробвай пак, но преди това прочети малко.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494402 - 30.10.2009 19:29 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Имам читано, ама и тој не ги меша Бугарија и Македонија. Тие за него се рамноправни.
Дали сум јасен?

strawberry
ветеран

#2494415 - 30.10.2009 19:37 [Re: niama kak]

такаа ние никога не сме казвали че населението в македония е само българско там има и гърци и турци естествено българите са мнозинство но в най южните краища са мнозинство гърците и въобще и в туските статистики не пише за никакви макета като народност абе по-добре се откажи няма начин да убедиш някого че всички нации на балканите са измислени само вие сте оцелели през вековете
България била създаденаот Русия понеже била освободена от нея ами твоита държавица кога и от кои беше "освободена" и уж имаше някаква независимост...България никога не е била руска губерия или част от Русия докато макетата първо 50 г.са част от Югославия където уж имат някаква независимост и чаааааааак 1991 стават самостоятелни ...така че ако си размърдаш мозокот ще се досетиш кои кого е създал

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

niama kak
рекордьор

#2494417 - 30.10.2009 19:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Имам читано, ама и тој не ги меша Бугарија и Македонија. Тие за него се рамноправни.
Дали сум јасен?

Ясен си, как да не си ясен?
Хайде, да видим, къде Левски казва за равноправието между българи и българи?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494420 - 30.10.2009 19:42 [Re: niama kak]

Абе и ти наудрен се праиш? Разговорот започна заради тоа што некој тврдеше дека Македонија била дел од Бугарија, а јас кажав дека и Левски јасно разликува Бугарија, Тракија и Македонија како рамноправни, ако и да пишува дека се населени со Бугари. Там дето живее блгарина....

niama kak
рекордьор

#2494426 - 30.10.2009 19:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Абе и ти наудрен се праиш? Разговорот започна заради тоа што некој тврдеше дека Македонија била дел од Бугарија, а јас кажав дека и Левски јасно разликува Бугарија, Тракија и Македонија како рамноправни, ако и да пишува дека се населени со Бугари. Там дето живее блгарина....

Сериозно? Дали не бяха Мизия, Тракия и Македония?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494430 - 30.10.2009 19:57 [Re: niama kak]

Сериозно.
“И ние сме хора и искаме да живеем човешки, да бъдем свободни с пълна свобода в земята ни, там, дето живее българинът: в България, Тракия, Македония,”

Ти барем ќе си ја признаеш грешката и ќе се извиниш за ироничните подметнувања. Доколку те знам од моето предходно доаѓање овде.

niama kak
рекордьор

#2494436 - 30.10.2009 20:00 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Сериозно.
“И ние сме хора и искаме да живеем човешки, да бъдем свободни с пълна свобода в земята ни, там, дето живее българинът: в България, Тракия, Македония,”

Ти барем ќе си ја признаеш грешката и ќе се извиниш за ироничните подметнувања. Доколку те знам од моето предходно доаѓање овде.

Ще си я призная, но първо ми покажи, от къде си взел цитатът.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494444 - 30.10.2009 20:11 [Re: niama kak]

http://www.libsu.uni-sofia.bg/Statii/dopiska.html

niama kak
рекордьор

#2494476 - 30.10.2009 20:54 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

http://www.libsu.uni-sofia.bg/Statii/dopiska.html

там гдето живее българинът: в България, Тракия, Македония». Излага схващането си за равноправието на народите, за едновременното отхвърляне на чуждото робство и реализирането на демократическата република.
В преп. следва бележка: ”Точен препис от първообразното, което е същий почерк на В. Лъвский и е написано с молив. 15-й априлий 1884 г., г. Карлово, Хр. Б. Загорски, В. Платнаров.” Преписът е написан на лист със сух печат с лъвче и текст:”Свободна България.”)
Ще погледнеш ли датата 15 април 1884г

strawberry
ветеран

#2494490 - 30.10.2009 21:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Васил Левски. Документално наследство

№12

1871 ПРЕДИ 28 ЯНУАРИ (датирано въз основа на док. № 13, с който си приличат по съдържание), БЪЛГАРСКО (определено по датата и съдържанието). - ПИСМО-ДОПИСКА ДО ЛЮБЕН КАРАВЕЛОВ В БУКУРЕЩ

Г[осподине] редакторе на в. “Сво[бода]”, бай Каравелов.
Вий като чисти свободен вестникар български, такъв [ви] показва и листът, когото издавате «Свобода», на всеки народ без разлика, който би показал да живее.
Ний, българите, бяхме честити чак отсега да се сдобием с вестник [на]пълно свободен, през когото да [се] дава правото на всеки народ, да представим народното ни мнение пред светът, че и ние сме хора и искаме да живеем човешки, да бъдем свободни с пълна свобода в земята ни, там, дето живее българинът: в България, Тракия, Македония; па и от каквато и да е народност да живеят в тоя наш рай ще бъдат равноправни с българинът в[ъв в]сичко. Ще имаме едно знаме, на което ще пише: «Свята и чиста република.» Същото желаем и на братя сърби, черногорци, ромънци и пр., да не останват след нас, в едно и също време да дадат гласът си. Време е с един труд да спечелим онова, което търсили са и търсят братя[та] французи, т. е. млада Франция, млада Росия и пр. Колко скъпо и с какви загуби?. . . Брат брата да убие - сега е време да преварим това зло!. . . Втора борба: брат брата, син баща, баща сина си да убие! (тази мисъл е недовършена, допълнена, тя се повтаря в док. №13). . . Сега е лесно и можем с малко материал да [се] спасим [от] това гнусно и невярно тиранство, йоще и сто пъти назад от нази в[ъв] всичко. Неговите топове, неговите игленки пушки са в нашите ръце; само трябва ни йоще мъничко време да поработиме [за] години. ... Но оттогава, бай Каравелов, както ви пиша в писмата с г-да и братя Марина и Ивана (Марин поп Луканов и Иван Драсов), и тогава с божия воля ще съсипем гнилата и страшлива държава, та да съзидаме друга, много трайна по новото зидание; да съсипем, казвам, гнилата и беззаконната държава - не човеците, не жените им и децата им, тогава, ако се покорят само на горните св[ети] закони равно с българинът.
Бай редакторе, през вестникът ви, или както знаете за по-добре, питаме братята ни сърби: ще ли ни подадат ръка против общият ни враг в едно време или не? Нека ни кажат искрено, та да знаем какво да работим и ний, и тий, щото да не проливаме много кръв. Срамота е ние да си сравняваме силата с таквиз глам[ав]ици, каквито са турците. Хората оправят топовете и пушките, [които] сами не бият. Когато неприятелят ми е по-гламав от мене, той е в ръцете ми с всичкият му материал.
Питаме: сега като искаме да вървим към правият живот и свобода, кой може ни застана на пътят, ако не иска бар да даде гласа си за доброто?! Мисля - никой да не смее (в преп. тук има празно място и следва бележка: “Статия. Точен препис от първообразното, което е същий почерк на В. Лъвский и е написано с молив. 15-й априлий 1884 г., Карлово, Хр. Б. Загорски, В. Платнаров.” и под този текст, писано от Страшимиров: “Забележка: Оригинала се намира в ръцете у В. Ив. Платнаров.”), да [не] дава правото на всеки народ, па и на всеки човек, който иска да живее почтено и свободно. И ний българите от отдавна се напънаме с всичката си сила да викаме към човечеството и свободата. . . Всекидневните ни убийства, потурчвания на невръстните ни грабнати деца от турчина, обезчествяванието (в преп. “обесчестиованието”) на девойките ни и на жените ни [в]се от турчина [в]секидневно оплаквание е било с кървави сълзи пред европейските консули (в ориг. “консоли”). На нашият предрезнал глас - никакъв отзив отникъде за помощ, а напротив: стават учители против нас. Тогава де остава тяхното образование и човечество? А и [в]се тъй ли ще им плачем и да се надяваме на техните лъжи? Не, наместо сълзи сега леем куршуми, а надеждата ни е на правосъдният и на нашите мишници. . . И ето, че идем, г-н ре[дакторе], през вестникът ви да си представим народното мнение пред света. (В преп. следва бележка: ”Точен препис от първообразното, което е същий почерк на В. Лъвский и е написано с молив. 15-й априлий 1884 г., г. Карлово, Хр. Б. Загорски, В. Платнаров.” Преписът е написан на лист със сух печат с лъвче и текст:”Свободна България.”)
под България се има предвид мизия защото в македония и в тракия живеят все пак и гърци и власи въпреки че българите са мнозинство ,а пък в мизия ако неброим турците населението е българско даже помаци няма...затова в някои документи мизия е наречена България като най-чисто(етнически)българската земя
а и човека много правилно си го е написал там дето живее българинът в българия тракия и македония

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494492 - 30.10.2009 21:16 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Друже, Левски ги разликува географските делове на България Ова не се различни држави или народи, овиjе се Български географски делове.

Истото е тука во Испаниjа, во север се баски, каталунци, астуриjци, галисиjци, арагонци, во jуг се андалусци, валенцианци...... ова се географски термини. Испаниjа е целата во делове, Германиjа е целата во делови, Франциjа истото, Грциjа истото, даже шиптарете се неколко вида

Аjде ти се молам мисли малку после пишуваj неверни работи па уште помалко и за Левски, оти Левски за соединение на цела България се борел.....за тоа вика Тракиjа, Македониjа, Беломорие, и т.н

--------------------

niama kak
рекордьор

#2494498 - 30.10.2009 21:28 [Re: strawberry]

Обърнете внимание, на дата на преписът, по това време, вече съществува Княжеството, но Тракия (Източна Румелия) и Македония са в границите на Османската Империя.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494501 - 30.10.2009 21:30 [Re: Atanassovski]

Ајде, ајде. Левски си пишува Блгарија, Тракија и Македонија. Никаде во неговото наследство Бугарија не е нешто повеќе од Тракија или Македонија.

Никогаш Македонија не била дел од Бугарија. Никогаш.

Панчо Михајлов кога го освоил Ќустендил во својот говор јасно ги разликува Бугарија и Македонија. Македонија е нашата Татковина, Бугарија е вашата.
Пред да се пишува треба да се знае кое како било.

niama kak
рекордьор

#2494505 - 30.10.2009 21:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Ајде, ајде. Левски си пишува Блгарија, Тракија и Македонија. Никаде во неговото наследство Бугарија не е нешто повеќе од Тракија или Македонија.

Панчо Михајлов кога го освоил Ќустендил во својот говор јасно ги разликува Бугарија и Македонија. Македонија е нашата Татковина, Бугарија е вашата.

Малка подробност, неговият роден град е част от Тракия.

Pirinec-vurhovist
ориентиран

Регистриран: 30.05.2009
    #2494507 - 30.10.2009 21:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Това сериозно ли го казваш?

--------------------
Dzindzif : И Александров го побугаривте? Оној што го кренал востанието во Ќустендил - декември 1922 против бугарската власт? Аман!
No comment

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494514 - 30.10.2009 21:40 [Re: Pirinec-vurhovist]

Цитат:

Цитат:

Е, била за времето на Јован Асан, ама колку години продолжило тоа?
Од 1230 до неговата смрт, значи има нема 11 години.

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494516 - 30.10.2009 21:43 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Опитай пак или да давам джокер? :P

--------------------
Dzindzif : И Александров го побугаривте? Оној што го кренал востанието во Ќустендил - декември 1922 против бугарската власт? Аман!
No comment

niama kak
рекордьор

#2494517 - 30.10.2009 21:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Хайде пак, кой според теб, създава Охридската книжовна школа и е изобразен по стенописите, на повечето манастири в Македония (верно, на някои места с избодени очи)?

Бяло Конче
раванлия

#2494520 - 30.10.2009 21:48 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

http://chronologyofmacedonia.blogspot.com/ погледни тук да видиш нещо за историята на Македония в пределите на България

--------------------

kurt69
почетен член

#2494524 - 30.10.2009 21:51 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

от 850 г при хан ПРЕСИЯН с малки прекъсвания та до падането на балканите под турско все е била българска.а и когато не е била в границите на българия населението е числено от всички за българи.и не може да бъде другояче,защото македоска нация и език няма преди 1913,та няма кой да се обяви за тяхна защита.запомни няма нация а не македонци,защото САМУИЛ,ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ,ЯНЕ САНДАНСКИ,ДАМЕ ГРУЕВ и др. са македонци които са се борили за свободата на съотечествениците.и във всички свои дела и писма са го показали.няма да ти показвам документи,защото вече си ги чел,но колкото и да си заслепен от сърбокомунизма,не вярвам ,че не си усетил истината.ако е така излез оттук и иди да показваш на своите сектантчета колко си велик.все пак в момента си на гости в български форум.всички македонски българи са добре дошли тук<в къщи демек>

Бяло Конче
раванлия

#2494529 - 30.10.2009 21:53 [Re: niama kak]

Поне за избодените очи не може и да не са виновни македонистите. Истината с избодените очи всъщност е, че има поверие, че ако потъркаш очите на много голям светец - ще получиш изцеление - затова от много търкане - хората им изтриват боята, поне така ми беше обяснено в Охрид.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494530 - 30.10.2009 21:54 [Re: kurt69]

Цитат:

от 850 г при хан ПРЕСИЯН с малки прекъсвания та до падането на балканите под турско все е била българска.

Се бара извор? Кога немало Бугарија?

kurt69
почетен член

#2494534 - 30.10.2009 21:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

<Се бара извор? Кога немало Бугарија? > кога е нямало БЪЛГАРИЯ.казах ти оди да се правиш на сандо македонски някъде където ти верват.е той и в македония не верват ама нейсе.все едно не знаем?????

Бяло Конче
раванлия

#2494539 - 30.10.2009 22:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Всъщност от 465 година според Манасиевата хроника от времето на Иван Александър - Кан Ирник е довел българите в Оридско 215 години преди идването на Аспарух. Още от времето на Аспарух българите създали голяма държава на Балканите - в нея влизали трите традиционно-български области - Мизия, Тракия и Македония, а също крепостите Срем и Белград. Затова в Равенския летопис съставен малко след създаването на Дунавска България пише, че "в Тракия, Мизия и Македония живеят българи, които са дошли от Голяма Скития."

--------------------

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494540 - 30.10.2009 22:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Нека видим тия 11 години Дзиндзи
България при Персиан и Борис I

При Цар Симеон I и Петър

При Цар Самуил

България при Калоян

При Цар Иван Асен II

Викаш 11 години или ке има корекция во ставовите ти?

--------------------
No comment

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494543 - 30.10.2009 22:12 [Re: kurt69]

Не е прашање до вера. Историјата има темели и тоа се изворите, документите. Од памет секој може да зборува се што сака. Треба да има некаков доказ за некое тврдење.

За да пишуваш на историска тематика треба да имаш барем малку познавање на историските настани.
Тоа за од 850 до турско си го измисли. Мислиш дека луѓето се поглупи од тебе? Земи се корегирај и не се излагај. Колку ти пишаа по историја на Бугарија? Дали ја прочита темата за Наследниците на Јован Асан - Калиман, Михаил Асан, Константин Асан, Ивајло, Јован Асан Трети, Тертеровците?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494545 - 30.10.2009 22:16 [Re: Pirinec-vurhovist]

Тоа го напишав за времето на Влахо-Бугарското царство, корегирам и од Персијан до 969, значи не повеќе од 120 -130 години општо и од турко-бугарското и од влахо-бугарското царство.

kurt69
почетен член

#2494550 - 30.10.2009 22:21 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1715542/an/0/page/8#Post1715542 прочети от 20 страница като искаш докази

Бяло Конче
раванлия

#2494551 - 30.10.2009 22:21 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Айде добави още малко, молим те. Бяха 11 години, сега станаха 120 години. Другия път ще отпуснеш още 100 - 200 години. Добре са те научили да извърташ фактите. То се разбира.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494560 - 30.10.2009 22:27 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Айде добави още малко, молим те. Бяха 11 години, сега станаха 120 години. Другия път ще отпуснеш още 100 - 200 години. Добре са те научили да извърташ фактите. То се разбира.

Нема од каде да дојдат повеќе.

ТуркоБугарија постоела од 681до971 - општо 290 години
ВлахоБугарија постоела од 1187 до 1396 - општо 209

kurt69
почетен член

#2494561 - 30.10.2009 22:27 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

няма смисъл да ти показваме едно и също-зялата тема е доказателство и то голяма част от писаното в световната история,за да няма фалш,не измислена от българи.а по история на българия имам 6.благодаря.гордея се с това ОСВЕСТИ СЕ БЕ ЧОВЕК

Редактирано от kurt69 (30.10.2009 22:29)

kurt69
почетен член

#2494569 - 30.10.2009 22:32 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

А СЛЕД 971г се появява македония.добре но откъде.как така ту я има за 20год пък после я няма 900 пък 1945 пак се появява.това и хари потър не го може

Atanassovski
македонец

#2494572 - 30.10.2009 22:35 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Панчо Михайлов е един от НАЙ-ВИДНИТЕ и големи Българи съществували някога Разбери друже, че в БЪЛГАРСКИТЕ АРХИВИ които вие ползвате в сърбизиран вид се говори за Македония като географско понятие, защото Македония най-българската земя на света Анадън му ???

След Ньойския мирен договр който ни взима най-свидното, идеята за автономия на Македония е БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА подкрепяна и изпълнявана от ВМРО защото това е бил единственният изход за по нататачно съединение. Но уви комунистите идват на власт и директрно подаряват още веднъж Вардарския край на сръбските си съратници.

Така стоят нещата.

Ето да видиш кой е Панчо Михайлов:

Цитат:

Панчо Михайлов е български революционер, деец на Вътрешната македонска революционна организация. Pоден през 1888 година в Щип, тогава в Османската империя. Завършва средното си образование в Скопие, а по-късно и школа за запасни офицери. През Балканската война и Междусъюзническата война служи като офицер в Българската армия.

След 1913 година се установява в България, а след Първата световна война е демобилизиран и работи като чиновник в мина „Перник“. Присъединява се към въстановената от Тодор Александров и Александър Протогеров ВМРО и е назначен за войвода в Кочанско. Панчо Михайлов участва в превземането на Кюстендил на 5-6 декември 1922 година, заедно с Иван Бърльо и селските милиции и чети на ВМРО от околиите на Царево село, Кратово, Виница и Кочани. На централния площад в Кюстендил Панчо Михайлов изнася реч, която завършва:

Аз питам всички Ви: - Защо ни преследвате и коя е нашата вина? Затова ли, че приказваме на вашия кръшен език, че пеем същите песни които и вие пеете,

че в жилите ни тече също такава кръв каквато тече и във вашите жили, че сме плът от вашата плът и че сме издънка от общото българско дърво!!! Вам младото поколение отправям следния апел, трябва да изучавате грижливо историята на своето отечество, колкото повече го познавате толкова повече ще го обичате, а ЛЮБОВТА дава всичко, тя дава ВЯРА, НАДЕЖДА и обръща в РАДОСТ жертвите! Тя учи на ПОСТОЯНСТВО и ВОЛЯ, предизвиква СЪЕДИНЕНИЕ, подготвя СИЛА!

През 1923 година Щипското благотворително братство „Тодор Александров” издава сборник със събраните от Панчо Михайлов народни песни от Македония. След убийството на Тодор Александров през 1924 година Панчо Михайлов, по предложение на Иван Михайлов, е избран за член на организационния съд, заедно с Йордан Гюрков и Петър Шанданов. Панчо Михайлов нарушава дисциплинарните правила във ВМРО, за което е предупреждаван неколкократно. Осъден е на смърт и е убит в София на 14 април 1925 година, по нареждане на Иван Михайлов.

Прочете ли добре може би най-известната реч на Панчо ???

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494574 - 30.10.2009 22:38 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Анадън му ???

Јок!

Atanassovski
македонец

#2494576 - 30.10.2009 22:39 [Re: Atanassovski]

Ехeeeeeeeeeee чакайте, че ни пренаредиха историята Тва македонците верно са Българите с най-голямо въображение обаче, не е лъжа

ВЛАХО-БЪЛГАРИЯ ??? Това за пръв път го чувам пък аз

А за Българо-Македония на Кубер ??? а?????? Кога македонските словени биле уште во руските степи, понеже биле различни од тие што ги населувалье бугарските територии ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА

ДРЪЖ СА ПЕНО ЗА КАНАТИТЕ, ПУСКАМ ВОЛОВЕТЕ ПО ЕНЕРЦИЯ !!!!! Пак получи пристъп колегата от Македония.

--------------------

kurt69
почетен член

#2494577 - 30.10.2009 22:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

е това го разбра браво.а сега къш

Бяло Конче
раванлия

#2494579 - 30.10.2009 22:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Как пък разбра, че 681 година са се появили българите на Балканите - това е официалната бивша комунистическа история, която е малко по вярна от вашата, но по политически съображения не е чак толкова точна. За 20 години доста неща се изясниха - би трябвало да ги знаеш след като толкова се интересуваш от нашата история - искаш да държиш изпит за българин ли? Няма да е трудно - просто ще покажеш кръщелното свидетелство на дядо ти и всичко ще е наред - получаваш българския пасош. Но както ти казах българите стигат до Охридско още 465 година при кан Ирник според Манасиевата хроника.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494580 - 30.10.2009 22:42 [Re: Atanassovski]

Охххххххххх гел баба я, гел баба я... Onorsun ictempler turkce babasi enicar gibi

--------------------

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494582 - 30.10.2009 22:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Тоа го напишав за времето на Влахо-Бугарското царство, корегирам и од Персијан до 969, значи не повеќе од 120 -130 години општо и од турко-бугарското и од влахо-бугарското царство.

Абе аз ли немога да сметам нещо

Кан Маламир 831 – 836
Кан Пресиян I 836 – 852
Кан / Княз Борис I (Михаил) 852 – 864
Княз Владимир (Расате) 889 – 893
Цар Симеон I 893 – 913
Цар Петър I (Свети цар Петър) 927 – 969
Цар Борис II 970 – 971
Цар Роман 977 – 997
Цар Самуил 997 – 1014

При тея царе/не включвам тия от второто/ територията по Вардаро е дел от Българската държава
Ако имате претенции обърнете се към световната историческа общественост за да промените докато е време тия пропаганди на българските царе врз македонскио идентитет и постоене

--------------------
No comment

Редактирано от Pirinec-vurhovist (30.10.2009 22:47)

Atanassovski
македонец

#2494583 - 30.10.2009 22:45 [Re: Atanassovski]

Аааа освен бугарски пасош, автоматично ке ти дадеме над 1500 години ВИСТИНСКА ИСТОРИJА (само европскиот дел) А ??? Како jе ???????? Сите екстри и турбо дизел

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494587 - 30.10.2009 22:46 [Re: Atanassovski]

МАЧКАЙ ДРУЖИНААААААА СИТЕ БЪЛГАРИ ЗАЕДНО !!!

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2494589 - 30.10.2009 22:50 [Re: Atanassovski]

Под Влахо-България може би има в предвид България от двете страни на Дунава, защото Влашко си е било дълги години чисто българска земя. Румъния като държава е създадена благодарение на Франция като антируска държава през 1856 година - дотогава официалния език и писмен и говорим там си е бил българския. От 1856 се налага латинския вариант на влашкия в който според самите румънци има 30 % български думи. Първата столица на Влашко се е казвала Търговище а първият им управник - Мирчо Стари - как ли звучи това много латинско, няма що. Затова и казвам, че всъщност държавите правят от историята политика и този процес тече в пълна сила в Вардарско днес...

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494592 - 30.10.2009 22:53 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Под Влахо-България може би има в предвид България от двете страни на Дунава, защото Влашко си е било дълги години чисто българска земя. Румъния като държава е създадена благодарение на Франция като антируска държава през 1856 година - дотогава официалния език и писмен и говорим там си е бил българския. От 1856 се налага латинския вариант на влашкия в който според самите румънци има 30 % български думи. Първата столица на Влашко се е казвала Търговище а първият им управник - Мирчо Стари - как ли звучи това много латинско, няма що. Затова и казвам, че всъщност държавите правят от историята политика и този процес тече в пълна сила в Вардарско днес...

Абе какви дълги години.............само 900 са били

това за големиот македонски народ на ацето со педерските аспирации нищо не е......

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2494594 - 30.10.2009 22:54 [Re: Atanassovski]

Ами те са си смачкани, но още малко никога не е излишно...контролен изстрел накрая в главата, за да умре змея сърбомански.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494596 - 30.10.2009 22:57 [Re: Бяло Конче]

Те само в Македония могат да ги говорят тия глупости и по форумите у живо не сакаат нали в Европа ги канихме на открити дебати, приятелски како комшии да си ги докажат теориите ама нещо акото ги фана и никои не посака да дойде

--------------------

kurt69
почетен член

#2494598 - 30.10.2009 22:58 [Re: Бяло Конче]

абе чудя се защо като го накараме да прочете фактите или изчезва или в най-добрия случай обявява за фалшиви.малко е трудно да обявиш английска и френската енциклопедия за фалшиви

Atanassovski
македонец

#2494599 - 30.10.2009 22:59 [Re: kurt69]

Ето я реакцията на нормалните хора като чуят такова нещо

[url=

--------------------

Atanassovski
македонец

#2494600 - 30.10.2009 23:00 [Re: kurt69]

Цитат:

абе чудя се защо като го накараме да прочете фактите или изчезва или в най-добрия случай обявява за фалшиви.малко е трудно да обявиш английска и френската енциклопедия за фалшиви

Той търси сега във ``википедиjа`` какво са писали господарите му

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494787 - 31.10.2009 10:04 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

а първият им управник - Мирчо Стари - как ли звучи това много латинско, няма що.

Георги Михаилов и тој е Бугарин? ( Џорџ Мајкл)

Секое име преведено може да го побугарчиш.

Мирчеа чел Б`тр`н му било името. Михај Витеазул и тој Бугарин - Михаил Храбри.

Абе бугарска работа.

Дајте нешто конкретно. Јас ви покажав документи, вие замижавте сите и си продолживте со пишување општи работи, кои немаат никаква аргументација.

kurt69
почетен член

#2494822 - 31.10.2009 11:37 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

аз ти дадох тема.чети не се прави на улав.или не ти е удобно

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494863 - 31.10.2009 12:22 [Re: kurt69]

И јас да ти дадам

Бугарите ликвидирале 103 Поречани во еден ден

Бугарската војска во Порече организирала казнени експедиции кои вршеле ликвидации

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=A5EBE5578D1B094E97CF15E5B20BCF72

Список на Македонци од Поречието (по села) ликвидирани на Бадник 1916 год. од страна на Бугарите кои потоа најголемиот дел ги фрлаат во еден ископ на “Дервишка Нива”.

Од списокот лесно може да се увиде дека овој бугарски колеж некои села речиси ќе ги збрише од лицето на земјата.

с. Белица :

1. Трајко Тримчески – кмет на селото
2. Раде Михајлоски – Претседател на селскиот одбор
3. Анаќија Тркалески – виден човек од селото,
4. Тренко Велкоски – виден човек од селото,
5. Алексо Велкоски.

с. Бенче :

1. Грујо Димитриески – учител,
2. Темо Цанески,
3. Драгомир Манески,
4. Јован Манески и
5. Кочо Богатиноски.

с. Битово :

1. Спасе (?) – учител,
2. Неофит Манески,
3. Илија Змејкоски и
4. Јордан Стојаноски.

с. Брезница :

1. Ристо Стојаноски.

с. Близнаково :

1. Димче Котески

с. Брест :

1. Јован Ѓуроски,
2. Марко Крстески.

с. Волче :

1. Бошко Митрески – војвода,
2. Михајло Јованоски,
3. Радивој Миланоски,
4. Раде Атески,
5. Цветан Филипоски,
6. Јордан Стојаноски и
7. Павле Митрески.

с. Грешница :

1. Трајан Стојкоски – угледен политичар
2. Стојан Спасески,
3. Стојан Стојаноски и
4. Богатин Смаќоски.

с. Горно Ботушје :

1. Злате Златески,
2. Неделко Срезоски,
3. Тренко Златески,
4. Војче Тренески и
5. Наумче Василески.

с. Горно Крушје :

1. Атанас Дамчески – кмет на селото,
2. Спирко Состоски – учител,
3. Мате Симоноски – поранешен кмет на селото,
4. Анѓеле Ѓорѓиески – стар селски коџобашија,
5. Герасим Пејоски и
6. Арсо Стефаноски.

с. Горно Манастирец :

1. Милорад Стојкоски.

с. Долно Ботушје :

1. Ристе Србиноски,
2. Глигор Новески и
3. Дане Маркоски.

с. Долно Манастирец :

1. Нове Цветаноски – учител,
2. Радомир Стојкоски – познат политичар,
3. Илија Бојаноски – угледен политичар,
4. Максим Стојкоски,
5. Живко Гинески,
6. Стојко Вртаноски,
7. Вукашин Пралески и
8. Здравко Видески.

с. Долно Крушје :

1. Андон Велјаноски – кмет на селото,
2. Станко Арлампиоски – селски коџобашија,
3. Мицко Михајлоски – поранешен кмет.

с. Заград :

1. Китан Илиоски и
2. Костадин Симоноски.

с. Здуње :

1. Стеван Ѓорѓиоски,
2. Перо Цветаноски,
3. Цветко Тодороски,
4. Наум Трајкоски,
5. Радомир Аралашкоски,
6. Блаже Цветаноски,
7. Трпе Неделкоски,
8. Тримче Јованоски,
9. Ване Гинески,
10. Спасе Станкоски,
11. Станко Костадиноски,
12. Јордан Ковилоски,
13. Најдо Лазароски,
14. Бошко Ѓорѓиоски,
15. Насте Неделкоски,
16. Стале Петрески – кмет на селото,
17. Андреја Здавески – комита,
18. Ставре Каравилоски – комита,
19. Мијајле Ангелески – комита,
20. Александар Синадиноски,
21. Трендафил Лазарески и
22. Трајко Синадиноски.

с. Звечан :

1. Димко Јованоски,
2. Климе Јаковлески,
3. Трпко Кузманоски,
4. Костадин Стојаноски,
5. Војче Михајлоски и
6. Михајло Дукоски.

с. Зркле :

1. Крсте Гелкоски – учител,
2. Зафир Врќакоски – учител,
3. Андон Михајлоски – Претседател на одбор,
4. Злате Михајлоски – политичар,
5. Филип Витески,
6. Миладин Саркоски,
7. Стојко Трајкоски,
8. Бранко Врчакоски.

с. Косово :

1. Милан Богоески,
2. Никола Спасески,
3. Стане Јованоски,
4. Аритон Трпески и
5. Димитрија Маркоски.

с. Ковач :

1. Неделко Илиески,
2. Ратко Дукоски,
3. Тоде Стојков Русески,
4. Станислав Стојкоски,
5. Михаил Трајкоски,
6. Јордан Златески,
7. Јордан Михајлоски и
8. Томе Стојкоски – угледен политичар.

с. Крапа :

1. Тасе Конески – свештеник.

с. Калуѓерец :

1. Светозар Трајкоски,
2. Воислав Стојчески,
3. Драган Нанкоски и
4. Васил Груески.

с. Кошино :

1. Митре Јорданоски,
2. Стеван Димоски и
3. Тодор Стојкоски.

с. Латово :

1. Ристе Костадиноски – познат политичар.

с. Локвица :

1. Глигор Пејчиноски,
2. Ристе Андоноски.

с. Лупиште :

1. Герасим Тренчески,
2. Коне Алексоски,
3. Стане Милошески,
4. Бранко Врчакоски,
5. Лубе Спасески,
6. Михаил Драганоски,
7. Илија Сталески,
8. Миладин Димоски,
9. Ристе Ѓорѓиоски,
10. Јане Стојоски и
11. Павле Јовески.

Македонски Брод :

1. Душан Митрески,
2. Најдо Трпчески,
3. Арсо Митрески,
4. Крсте Јосифоски,
5. Михајло (?)
6. Велко (?) и
7. Стојмир (?).

с. Модришта :

1. Михаил Мандароски.

с. Могилец :

1. Стеван Каравилоски,
2. Стојан Синадиноски и
3. Миливој Синадиноски.

с. Рамне :

1. Боге Миленкоски,
2. Миладин Стеваноски и
3. Герасим Стојкоски.

с. Растеш :

1. Јаким Кочоски,
2. Митре Митрески,
3. Михаил Велкоски,
4. Санде Ристески,
5. Радомир Јанески и
6. Нове Атанасоски.

с. Ореовец :

1. Катин Катиноски,
2. Велко Велкоски и
3. Митре Стојкоски.

с. Сланско :

1. Трпко Србиноски – кмет на селото,
2. Јордан Дојчиноски,
3. Стојо Цветаноски,
4. Стеван Максимоски,
5. Благоја Николоски,
6. Александар Лазески и
7. Ефтимиј Крстески.

с. Слатина :

1. Миладин Павлоски – кмет на селото.

с. Сушица :

1. Саве Тренески и
2. Деспот Цветаноски.

с. Томино Село :

1. Милорад Танкоски,
2. Стојо Манески,
3. Здраве Наумоски,
4. Велимир Трајкоски,
5. Слободан Николоски,
6. Данило Миланоски,
7. Петре Наумоски,
8. Аце Миленкоски и
9. Јован Стојкоски – учител.

с. Тажево :

1. Васил Груески,
2. Евалија Николоски и
3. Ѓорѓи Николоски.

с. Тополница :

1. Стојко Андрески – угледен политичар
2. Милан Богатиноски – угледен политичар
3. Спирко Каравилоски -угледен политичар и
4. Кочо Костоски.

с. Црешево :

1. Симон Савески – кмет на селото,
2. Јордан Поп Цветкоски,
3. Тане Данчески,
4. Атанасија Данкоски,
5. Јордан Дамчески
6. Крсте Секулоски и
7. Радивој Ѓорѓиоски

с. Ропотово :

1. Богољуб Николоски,
2. Велјан Примчески и
3. Милован Огненоски.

с. Дебриште :

1. Раде Зафироски,
2. Лубе Димитриоски,
3. Тодор Ангелески,
4. Танас Ј. Танаскоски и
5. Темелко Блажески.

Бугарски колежи на Македонци од Поречието 1915-16

(Извори – “Порече низ историјата“, Милан Ристески, Скопје 1982 год., стр. 260-262)

Редактирано от Dzindzif (31.10.2009 12:26)

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494880 - 31.10.2009 12:40 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дзиндзифе престани с тая сръбска пропаганда бе човек!Първо имената на тия жертви виж какви са!!!Тогава по Вардар не е имало СКИ в такива големи размери!Второ тези села са сръбски села на колонистите! Значи по твоите "факти" излиза дека това е братоубийствена война ако видиш следните данни:

Всеки знае какво стана. Македоно–Одринското опълчение се реорганизира в редовно обучена доброволческа дивизия. Към нея се придадоха всички забягнали от поробена Македония родолюбци. Тая дивизия нарастваше и преливаше от прииждащи дезертьори от сръбската армия. През войната македонските младежи, доколкото не са успели да дезертират и да се приберат в България, масово се предаваха на австрийците. Като военнопленници те изявиха желание да се оформят като българска войска. Когато България влезе във война със Сърбия, те пристигнаха в Скопйе облечени в австрийски униформи, но с български фуражки и с песен на уста:

Ой ви юнаци, славни македонци,
где са вашите майки?
– Нашите са майки пушки огнебойки,
те са нашите майки!

По тоя начин от всичкото това ентусиазирано множество доброволци напълно се оформиха доброволческите части на македонските българи, които на 16 септември 1915 г. под името Македонска дивизия (ХI) имаха следния състав (по данни от Щаба на Македонската дивизия):

1 македонски полк 5372 долни чинове
2 македонски полк 4222 ____ " ____
3 _____ " ______ 3489 ____ " ____
4 _____ " ______ 3628 ____ " ____
5 _____ " ______ 6361 ____ " ____
6 _____ " ______ 5661 ____ " ____
Пионерна дружина 450 ____ " ____
Огнестрелен полк 500 ____ " ____
Продоволствен транспорт 802 ____ " ____
Интендантска рота 245 ____ " ____
Допълващ македонски полк 3034 ____ " ____

Почти всички офицери, начело с генерал Златарев от Охрид, са били от Македония.

Освен доброволците в тази дивизия трябва да се имат предвид и ония македонски българи, които като редовни войници се намирали по другите дивизии според местожителството си. След освобождението на Македония нови контингенти се събират от освободеното население, които биват разпределени по дивизиите.

--------------------
No comment

Редактирано от Pirinec-vurhovist (31.10.2009 12:41)

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494882 - 31.10.2009 12:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Едновременно с оформянето на дивизията вървяло и организирането на партизанските части от изпитани революционни дейци, които по разни пътища прониквали в Македония и се свързвали с местните революционни чети, ръководени от стария Централен комитет на ВМРО начело с Тодор Александров, Петър Чаулев, Петко Пенчев. По-късно всички застават под командуването на генерал Протогеров и преследват сръбските диверсантски чети в Моравско.

С вяра в успеха на освободителното дело дивизията тръгва към родна Македония, вършейки редица подвизи по бойния си път – от мястото на съсредоточението си в района на Брезник – Радомир до гръцката граница към Гевгели и Дойран. Сърбите биват очистени за кратко време по цялата област до Вардар и Шар, след което се натъкват на първите френски полкове от десанта им и Солун през първите дни на октомври 1915 г. Първият контакт с тия войски става на 14 октомври, когато биват спрени в движението им към Валандово и отблъснати с големи загуби. Почти веднага след това започват епичните боеве при Криволак, които траят от 17 октомври до 21 ноември 1915 година. В тия боеве се поставя на изпитание силата на духа на македонските доброволци. Пред нея е стоял многоброен враг, най-модерно въоръжен с бойни самолети и огромни запаси от храни, облекло и материали. Срещу тая сила се изправили главно железните гърди на македонските бойци. В трикратните си пристъпи срещу противника на 17, 21 и 23 октомври офицери и войници в надпревара и неудържим устрем, под ураганен огън дават тежки жертви. Колко голяма е била смелостта и пожертвувателността на тия герои, предвождани от своите командири, говорят следните цифри за загубите: те са 1229 убити и ранени, от които 40% офицери, 35% подофицери и 18% войници. Значи командирите вървели начело на атакуващите колони!

След основно проучване на противниковите сили и тактика и в сътрудничество с другите бойни части преминали на десния бряг на Вардара. Пети македонски полк, командуван от легендарния Борис Дрангов, превзема на 20 ноември главната позиция при Криволак и на 21 ноември преследва по петите отстъпващия враг; заедно с други части води непрекъснати боеве при Градец, долината на р. Кулудере, височината 510, превзема с. Богданци и Гявато и на 30 ноември стига гръцката граница. Там дивизията заема окончателно положение по линията Гевгели – Дойран с гръб към Беласица.

Борис Дрангов е от Скопие!

--------------------
No comment

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494883 - 31.10.2009 12:46 [Re: Pirinec-vurhovist]

Цитат:

Дзиндзифе престани с тая сръбска пропаганда бе човек!Първо имената на тия жертви виж какви са!!!Тогава по Вардар не е имало СКИ в такива големи размери!Второ тези села са сръбски села на колонистите!

1. Зошто да е српска пропаганда, дали одрекуваш дека 103 поречани биле масакрирани?
2. Имињата во овој реон си се на СКИ, не го знаеше тоа? Читај го и Тријазичникот на Пулевски, сите се на СКИ.
3. Немало во 1916 г. српски колонисти, тоа биле македонски србомански села.
4. Дали ако биле Срби за тебе ѕверството од страна на Бугарите е прифатливо?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494886 - 31.10.2009 12:49 [Re: Pirinec-vurhovist]

Бугарите при судир со македонски борец

1. Во почетокот, секој свој противник го сметаат за - глупав.

2. Кога ќе се убедат дека тоа не е така, самите се прават - глупави.

3. Ако тоа не им помага, се прават дека не сфаќаат за што е зборот или се префрлаат на сосема др. тема.

4. Може да почнат да бранат нешто што се подразбира по себе.

5. Штом ќе се согласите со нив, веднаш го применуваат тоа на предходното прашање.

6. Штом ќе ги фатите во тоа, тие пак бегаат од суштината на спорот и не сакаат ни да слушнат за што, всушност станува збор.

7. Како ретка кал се, колку и да стискаш со раката, тие ви се измолкнуваат, ви БЕГААТ ЛИ БЕГААТ...

8. Но ако сте победиле толку уверливо, што не му останува друго освен да признае дека е победен - следниот ден се заборавил... АКО !

niama kak
рекордьор

#2494889 - 31.10.2009 12:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дали според теб, тия хора не са вършили същото в 1913г.
Защо не прочетеш, какво става в Македония между 1913 и 1916?

niama kak
рекордьор

#2494891 - 31.10.2009 13:00 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Държанието на сърбоманите и македонистите по време на спор

3. Ако тоа не им помага, се прават дека не сфаќаат за што е зборот или се префрлаат на сосема др. тема.

5. Штом ќе се согласите со нив, веднаш го применуваат тоа на предходното прашање.

6. Штом ќе ги фатите во тоа, тие пак бегаат од суштината на спорот и не сакаат ни да слушнат за што, всушност станува збор.

7. Како ретка кал се, колку и да стискаш со раката, тие ви се измолкнуваат, ви БЕГААТ ЛИ БЕГААТ...

8. Но ако сте победиле толку уверливо, што не му останува друго освен да признае дека е победен - следниот ден се заборавил... АКО !

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494892 - 31.10.2009 13:01 [Re: niama kak]

Јас многу добро знам што се случува во Македонија под српска окупација, ама да ги мешаш обичните селани со српскиот терор не го разбирам. Тоа биле симпатизери на Србите и заради тој грев го изгубиле животот.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494895 - 31.10.2009 13:06 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Държанието на сърбоманите и македонистите по време на спор

Ти кога имаш разговарано со србомани? Овој форум го прегледав од - до и не најдов ниту еден србомански пост.

Да надополниме во СУДИРОТ
9.Бугарите секој Македонец го сметаат Србоман и кога нема што да напишат по суштината на спорот ќе те обвинат во србоманство.

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494897 - 31.10.2009 13:08 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Дзиндзифе престани с тая сръбска пропаганда бе човек!Първо имената на тия жертви виж какви са!!!Тогава по Вардар не е имало СКИ в такива големи размери!Второ тези села са сръбски села на колонистите!

1. Зошто да е српска пропаганда, дали одрекуваш дека 103 поречани биле масакрирани?
2. Имињата во овој реон си се на СКИ, не го знаеше тоа? Читај го и Тријазичникот на Пулевски, сите се на СКИ.

1.Сръбска пропаганда е и си виж сам фактите!Тръгни от имената или чукни в гоогле имена на жители по Вардаро дали ке срещнеш СКИ в такова количество!1982 некой си написал в югославия дека българите са лоши....ми то 60 години само това ви набиват в тиквите сърбите!
2.Пулевски??? В края на 60-те години и началото на 70-те на 19 век Георги Пулевски попада в сферата на интересите на сръбската пропаганда в Македония, спонсориран е от сръбските власти и издава два тома речници - „Речник от четири йезика. І, Српско-Албански, II Арбански-Арнаутски. III Турски. IV Гръцки. Скроена и написана от Джорджа М. Пулевски, архитекта у Галичник окружие дибранско 1872 година. І-ва част. Београд, штампария Н. Стефановича и дружине. 1873.“ и „Речник от три йезика с македонски, арбански и турски, книга II. Написао Джордже М. Пульевски, Мияк галички. У Београду у Државной щампарии Таб олумпиш. 1875.“, в който родният му галички диалект се използва за основа на така наречения от него „македонски език“.
Викаш СКИ само во тие села ама преди само 1-2 години са им били ИЧ !
3.1913 идват сръбските колонисти по Вардар!Ето тук и ти признаваш че са сръбски села това

П.С. Дзиндзифе,братко,нема тема на която да бягам!Дори и фалшивите ви професори инжинери ,които са историци от МАНУс да ми излязат пак немогат да ме изплашат!

--------------------
No comment

kurt69
почетен член

#2494898 - 31.10.2009 13:10 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

ето ти не коментираш данните от преди 100 200 500 1000 години,които са отразени в световни енциклопедии,а ме затрупваш с антибългарска пропаганда.ще проверя и твоите писаници.но искам комент по фактите

niama kak
рекордьор

#2494899 - 31.10.2009 13:12 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Јас многу добро знам што се случува во Македонија под српска окупација, ама да ги мешаш обичните селани со српскиот терор не го разбирам. Тоа биле симпатизери на Србите и заради тој грев го изгубиле животот.

Не се прави че не знаеш за какво ти говоря
Същите обични селани, малко преди това са вършели същото със своите съселяни.
Много добре знаеш за какво става въпрос, така че не ни пробутвай случая, като геноцид, извършен от българската армия.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494901 - 31.10.2009 13:16 [Re: niama kak]

Ајде не е геноцид. Добрите Бугари простум ГИ ОСЛОБОДИЛЕ ОД ЖИВОТОТ тие селани.

niama kak
рекордьор

#2494902 - 31.10.2009 13:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ти кога имаш разговарано со србомани? Овој форум го прегледав од - до и не најдов ниту еден србомански пост.

Да надополниме во СУДИРОТ
9.Бугарите секој Македонец го сметаат Србоман и кога нема што да напишат по суштината на спорот ќе те обвинат во србоманство.

Преди известно време сърбоманите, станаха македонисти, ако не ми вярвайш, огледай се за хората, които управляват страната ти.
Когато постваш такива глупости, като предишните, не очаквай ,че няма да получиш същото, като отговор.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494903 - 31.10.2009 13:19 [Re: kurt69]

Цитат:

ето ти не коментираш данните от преди 100 200 500 1000 години,които са отразени в световни енциклопедии,а ме затрупваш с антибългарска пропаганда.ще проверя и твоите писаници.но искам комент по фактите

Немам поим за што ми зборуваш. Тука на секоја тема се пишува се и сешто и немам никаква ориентација кое каде е пишувано. Дајте да се држиме до темите.
Извини, дали ќе си ги поставиш уште еднаш прашањата, не можам да најдам каде ти се.

niama kak
рекордьор

#2494904 - 31.10.2009 13:23 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Ајде не е геноцид. Добрите Бугари простум ГИ ОСЛОБОДИЛЕ ОД ЖИВОТОТ тие селани.

Нямаш какво друго да отговориш ли ?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494905 - 31.10.2009 13:25 [Re: niama kak]

Цитат:

Когато постваш такива глупости, като предишните, не очаквай ,че няма да получиш същото, като отговор.

Ослободувањето од живот за мене не е глупост.
Значи за тебе 103 животи се без никакво значење.
Можеби истото ќе го кажеш и за стрелани во Ваташа млади Македонци?

или пак

оригиналот на сликата вели "Убиени грчки терористи во Македонија од Бугарската армија"

Во превод би било "Окупационата бугарска армија во окупационата област Источна Македонија од Кукуш до Халкидики изврши бројни злосторства врз населението..."

Редактирано от Dzindzif (31.10.2009 13:31)

niama kak
рекордьор

#2494915 - 31.10.2009 13:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ставаше въпрос за друго и го знаеш много добре !
Я, пак ли почнахме за Ваташа, после може ли, да дадеш нещо за събитията в края на 1944г и началото на 1945г?
За пореден път, ще те попитам, тия младежи са убити, за това че са македонци ли ?
И, още чакам, да ми обясниш за "Закона за македонската чест".

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2494922 - 31.10.2009 13:48 [Re: niama kak]

Убиени се од бугарскиот окупатор. А зошто се убиени... кога читам за настаните ми изгледа дека се убиени за ќеф, побегнале и ги избиле.
Ти само прашаш, а не одговараш на прашања.

Ако биле ослободители Бугарите и ги имале Македонците за своја хора не би ги убивале, тепале, не би се држале како освојувачи.

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2494925 - 31.10.2009 13:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И колко от Ваташа са на СКИ??? Нали за Ваташа си писахме в друга тема....истото е ставало и в други краища на България пример:

Шестте ястребинчета са 6 деца от село Ястребино, разстреляни на 20 декември 1943 г. заедно с родителите си (екзекутирани са общо 18 човека), обвинени в укриване и подпомагане на преминали в нелегалност членове на БЗНС. Извършител е картечната рота на подпоручик Коста Йорданов[1]. Съществува и предположение, че става въпрос за отмъщение от страна на партизани за предполагаемо предателство. Децата са:

* Стойне (7 г.), Иван (9 г.) и Надежда (12 г.) – 3 от общо шестте деца на Петър Калайджийски
* Димитринка Стоичкова (11 г.)
* Близначките Ценка и Цветанка (13 г.) – от семейството на Иван Димитров

След разстрела им заедно с останалите възрастни са заровени в плитък гроб, който на следващия ден е разкопан, а телата на загиналите са изгорени на клада.

Ето в кой район е Ястребино

Бъркаш убийствата на политеческа основа с етническа!На вас ви изнася да е етническа,но такава никога не е имало!!!

--------------------
No comment

Редактирано от Pirinec-vurhovist (31.10.2009 13:54)

niama kak
рекордьор

#2494938 - 31.10.2009 14:10 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Убиени се од бугарскиот окупатор. А зошто се убиени... кога читам за настаните ми изгледа дека се убиени за ќеф, побегнале и ги избиле.
Ти само прашаш, а не одговараш на прашања.

Ако биле ослободители Бугарите и ги имале Македонците за своја хора не би ги убивале, тепале, не би се држале како освојувачи.

Ще ми кажеш ли, на кое прашане, не съм ти отговорил ?
Пак се правиш на разсеян и почваш, да отвличаш темата.

Atanassovski
македонец

#2494943 - 31.10.2009 14:29 [Re: niama kak]

Мнението изтрито от admiral

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495007 - 31.10.2009 16:43 [Re: Atanassovski]

Зошто толку истерија Атанасовски? Дај да виДиме што претставува меѓународната академска унија или ти си нејзиниот претседател? Дали има и други членови освен тебе?

И Бугарите ги пречекуваа советските војници ослободители со цвеќа, има поменик Советската армија ослободителка, на Царот Ослободител дали тоа според тебе значи дека Бугарите се Руси?
Македонците ги пречекувале Бугарите како Ослободител од српскиот режим, ама не знаеле се уште под каков режим ќе подпаднат. Кога ги виделе маниерите на бугарските „ослободители“, исечените глави, разнесувани по селата да ги плашаат луѓето бргу се освестиле и КРЕНАЛЕ ВОСТАНИЕ ПРОТИВ ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ ЗА СЛОБОДНА И ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА.

Академската унија што ќе каже? Или пак нема да признае, ќе каже дека Бугарите ги ослободувале Македонците од тешкиот ЖИВОТ?

kurt69
почетен член

#2495037 - 31.10.2009 17:32 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1715542/an/0/page/8#Post1715542 прочети особено 20 страница,за да разбереш какво мисли света по въпроса и защо смятаме,че доказателствата,които показваш и по които са те учили,са или фалшиви,или изопачени

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495043 - 31.10.2009 17:48 [Re: kurt69]

И што сакаш конкретно да кажеш, освен тоа што сакаш Македонците да биле Бугари?

Поимот Бугар во Македонија се користел, ама тоа не било етноним, бе Курт. Така Грците ги нарекувале Македонците за да ги навредат, по тоа значело Македонец - Егзархист. Дел од Македонците биле Бугари, другите Грци, третите Срби, заради пропагандите на соседите.
1630 година светот ги знаел Македонците, а и Бугарите.

Page 371.

niama kak
рекордьор

#2495054 - 31.10.2009 18:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Приятел, чак да ми обясниш, на кое твое прашане, не съм отговорил.
А също така, да отговориш на въпросчетата, които ти зададох.
Ще ми е неприятно, да си променя мнението за теб!

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495056 - 31.10.2009 18:17 [Re: niama kak]

Кои вапросчета? Скокаме од тема во тема и не можам да ги најдам, како и тие од Курт вапросчета.

niama kak
рекордьор

#2495057 - 31.10.2009 18:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Кои вапросчета? Скокаме од тема во тема и не можам да ги најдам, како и тие од Курт вапросчета.

За пореден път, ще те попитам, тия младежи са убити, за това че са македонци ли ?

kurt69
почетен член

#2495059 - 31.10.2009 18:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

то все това слушаме.викали ви българи ама не.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495069 - 31.10.2009 18:31 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Реков ти за Ваташа, изгледа да биле убиени за ќефот на војниците, побегнале и биле стрелани. Ама ако ги сметале за Бугари едвај ли ќе ги убиеле.
За закони кои ги немам читано не можам да ти помогнам. Покажи го тој закон да го видиме каков е. Искрено, не ми е познат.

Редактирано от Dzindzif (31.10.2009 18:32)

strawberry
ветеран

#2495078 - 31.10.2009 18:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Реков ти за Ваташа, изгледа да биле убиени за ќефот на војниците, побегнале и биле стрелани. Ама ако ги сметале за Бугари едвај ли ќе ги убиеле.
За закони кои ги немам читано не можам да ти помогнам. Покажи го тој закон да го видиме каков е. Искрено, не ми е познат.

това ми прилича на тактиката за демонизиране на врага прочети в темата за пропагандата

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495136 - 31.10.2009 21:04 [Re: strawberry]

Цитат:

това ми прилича на тактиката за демонизиране на врага прочети в темата за пропагандата

Не е демонизирање, а покажување на неговата сушност.

Бяло Конче
раванлия

#2495153 - 31.10.2009 21:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дзиндзифе, приятелю, македонски. Добър вечер. Добре си ни дошъл. Този път ни носиш нови вести, но за съжаление отново не са истински, а ти много много знаеш и съвсем скоро може да разбереш истината а тя е обратната на това, което ти говориш. Това не е по темата, просто те поздравявам и ти пожелавам да се осъзнаеш най-после като българин, може би и това се опитваш да направиш, иначе защо ще знаеш толкова много за нашата история, нали си имате ваша - просто ще знаеш само за Сашо Великиот.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495154 - 31.10.2009 21:46 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Този път ни носиш нови вести, но за съжаление отново не са истински,

Значи немало во полициските станици слики со исечени глави? Сето тоа е Фотошоп?

Признаени гревови не се гревови. Признај дека бугарскиот окупатор го малтретирал македонскиот народ. Ќе ти биде полеко.

niama kak
рекордьор

#2495157 - 31.10.2009 21:49 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Признаени гревови не се гревови. Признај дека бугарскиот окупатор го малтретирал македонскиот народ. Ќе ти биде полеко.

Значи, още в Македония не преследват хора с българско самосъзнание?

Бяло Конче
раванлия

#2495162 - 31.10.2009 21:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Българския "окупатор" е гонил турци, гърци, сърби и румънци приятел, но не и македонци. Гонил е българи от всички краища на българия, ако те са били партизани и комунисти, сякаш си дечко та не можеш да разбереш за какво става дума или не искаш.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495164 - 31.10.2009 21:58 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Не се лути, никој нема да се замара со некој Бугар. Кој каков се осеќа таков нека биде.
Дали го знаеш вицот за оној кој провоцирал среде Скопје и цел ден викал со се грло ЈАС СУМ БЛГАРИН, ЈАС СУМ БЛГАРИН. Никој не му реагирал и накрај кон вечерта еден Македонец не се стрпел па му рекол Е ДОБРО ДЕ КОЈ ТИ Е КРИВ?

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495167 - 31.10.2009 22:00 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Българския "окупатор" е гонил турци, гърци, сърби и румънци приятел, но не и македонци. Гонил е българи от всички краища на българия, ако те са били партизани и комунисти, сякаш си дечко та не можеш да разбереш за какво става дума или не искаш.

Така нека биде. Што добро му донесе на македонскиот народ овој антикомунистички окупатор? Само тага и урнатини.

niama kak
рекордьор

#2495169 - 31.10.2009 22:01 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Не се лути, никој нема да се замара со некој Бугар. Кој каков се осеќа таков нека биде.
Дали го знаеш вицот за оној кој провоцирал среде Скопје и цел ден викал со се грло ЈАС СУМ БЛГАРИН, ЈАС СУМ БЛГАРИН. Никој не му реагирал и накрај кон вечерта еден Македонец не се стрпел па му рекол Е ДОБРО ДЕ КОЈ ТИ Е КРИВ?

Тоя виц в Белград ли ти го казаха?
Хайде пак, за "Закона за мкедонската чест"

admiralМодератор
на андорския флот

#2495171 - 31.10.2009 22:03 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Море БУДАЛО ЗАБЛУДЕНА, се вракjаj во Скопиjе да пасеш прчовете по чукарите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ти не си добар со главата друже.....

Пий една таблетка, моля те, и карай по-кротко.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495182 - 31.10.2009 22:13 [Re: admiral]

Имам снимки на оригиналите на органа на ВМРО - Революционен Лист. Също така списанието Илюстриран Илинден и алманаха Македония от 1935 година. Всичи са снимки на оригиналите и са във формат pdf , който иска да пише едно лично съобщение и ще му ги пратя по скайп или е-мейл. А пък може и да ги постираме после ако се намерят желаещи. Ще видим тогава кой Българин кой Македонец.........и ше се поясни поне малко факта, че македнската история е манипулирана. Има текстове писани от самите воеводи на ВМРО. Дано проявите интерес аз нещо не успявам да ги постирам, общо са към 100 мега байта снимки на оригиналните издания.

Адмирале ти от кога почна да изаваш рецепти ???

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2495184 - 31.10.2009 22:15 [Re: Atanassovski]

То както сте я подкарали скоро и инжекции ще трява да бия.
Продължавай, ама по същество.

--------------------

niama kak
рекордьор

#2495187 - 31.10.2009 22:18 [Re: admiral]

Цитат:

То както сте я подкарали скоро и инжекции ще трява да бия.
Продължавай, ама по същество.

Стига бе човек, ще терябва, да те понижаваме в длъжност "Доктор на Андорският флот"

Atanassovski
македонец

#2495205 - 31.10.2009 22:43 [Re: Atanassovski]

Македонците, вашата история ако не беше и наша и то много свидна и скъпа, никога нямаше да се месим и още по малко за една област чукари и каминяци......помислете малко, защо ше ви наложим вето за влизане в Европската Уния точно заради ИСТОРИЧЕСКИТЕ СПЕКУЛАЦИИ........малко се замислете бре.....

Ако някой има територялни претенции към вас това са сърби и гърци, но не и България...пак ви казвам, че идеята изпълнявана от ВМРО за автономия на Македония е Българска държавна политика след санстефанския мирен договор, като единствен начин за евентуално съединение един ден...................Никой нищо не иска от вас, просто трябва да видите ясно сръпските зверства и манипулации......България от сан стефано до ден днешен и винаги ще бъде за НЕЗАВИСИМА Македония.....нашите претенции не са нито територялни нито асимилаторски, претенциите са заради манипулирането на Българската история от страна на юго-комунистите които все още са на власт в Македония но днес под друго име................Там е целия проблем, вие ако искате и марсианци се викайте. Пиринските македонци наричат себе си македонци и то с гордост, защото живеят в географската българска област Македония, но питайте ги с какво самосъзнание са и ще видите, че в БГ няма ``македонско малцинство`` или нещо подобно. Има петима сърбомани от Скопие които взеха БГ паспорти и си направиха 2, 3 видео клипчета с ``македонски`` знамена, прокламирайки ``македонско малцинство`` в България. Пълни глупости. Ако искаш да се увериш сам, вземи си една седмица одмора, иди в Пирина и село по село, град по град разпитвай хората да видим какво ще ти кажат..........ако не те набият някъде поне ще узнаеш истината сам за себе си.

И с много македонци така се случва, цял живот мислели че са македонци после баба им или дядо им им казали, че не са македонци а македонски Българи. Стаписват се и почват сами да търсят отговорите. И не са 2-ма 3-ма ами са хиляди..........И като питат баба си ``Оти си малчала бабо до сега?``, баба им казва: ``От страх да не ти се случи това което на дядо ти му се случи``........и сами виждат изведнъж за какво става въпрос.....И не са пак казвам 2-ма или 3-ма ами са хиляди. Иди в Щип, в Охрид или във Велес и питай хората кой се чувства като Македонски Българин, да не се изненадаш само от отговорите които ще получиш. Престори се, че и ти си Българин само за да ги предрасположиш и ще видиш какъв е резултата. А това за свобода на словото в Македония е пълна лъжа. В Македония нито има свобода на словото, нито има демокрация. Виж случая на Спаска Митрова, причините за него, и начина по който са се развили събитията и ще видиш, че има силенциране на всичко Българско в Македония. Ей там е проблема, че хората имат свобода да се нарекът шиптари или сърби но никой няма свободата да се нарече Българин в Македония, защото последствията са тежки. Живот и здраве Радко напредват а ВМРО-НП току що стартира и вече печелят дела срещу македонската ком. държава. И още дела ще печелят и още ще има родолюбци македонци които ще ги финансират и подкрепят докато истината излезе на яве. Това ти го гарантирам. А ако Македония сама не си наложи показване на истинските факти също така ти гарантирам, че ЩЕ ОСТАНЕ В ПЪЛНА ИЗОЛАЦИЯ РАМО ДО РАМО СЪС СЪРБИЯ!!! Искате да бъдете сърби ???? Искате да бъдете евро-американски ПРОТЕКТОРАТ или европейска и демократична ДЪРЖАВА ???????
Ако искате да сте протекторат, защото натам отиват нещата, дръжте си на македонизма, ще сте 2-ра Сърбия на балканите, 70% от политически не активните Българи ги боли от кръста на долу какво ше се случи с вашата държава или с вас....все им е тая.
Обаче другите 30% от Българите които са политически активни мога гордо да заявя, че силно обичат Македония и желаят тя да бъде НЕЗАВИСИМА и демократична, без сърбо-комунарско влияние и в ЕС, рамо до рамо с България. ТОЧНО ЗАРАДИ ТОВА, АКО МАКЕДОНСКАТА ДЪРЖАВА ИСКА ДА БЪДЕ В ЕВРОПА, ЩЕ ТРЯБВА ДА ИЗПЪЛНИ ИСКАНЕТО ЗА НЕ-НАЛАГАНЕ НА ВЕТО А ИМЕННО СТОПИРАНЕ НА ИСТОРИЧЕСКИТЕ СПЕКУЛАЦИИ. Ако това условие беше необосновано, ЕС нямаше да го подкрепи и нямаше да разреши на България да го наложи, същото се отнася и за гръцкото вето. Така че ако народа иска да живэ добре, вдигайте се и искайте от сърбоманското си правителство да ви покаже за какво става въпрос...............Външен наблюдател за влизане в НАТО е един генерал от Българската Армия.......и за влизането ви в Европската Уния наблюдателите не са само българи но повечето са такива. Европа и светът ви знае много добре положението. А каквото и да се случи и дори Македония да не влезе по правилния път, колкото и да се караме по форумите, НИЕ ВИНАГИ ЩЕ ВИ ПОДКРЕПЯМЕ, и трябва да знеш друже, че МАКЕДОНИЯ НАЯМА ПО-ГОЛЯМ ПРИЯТЕЛ В ЕВРОПА ОТ БЪЛГАРИЯ. Ако някой е против вас, НИЕ СМЕ СЪС ВАС, и кадето ние там и вие...

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2495208 - 31.10.2009 22:49 [Re: Atanassovski]

Цитат:

НИЕ ВИНАГИ ЩЕ ВИ ПОДКРЕПЯМЕ, и трябва да знеш друже, че МАКЕДОНИЯ НАЯМА ПО-ГОЛЯМ ПРИЯТЕЛ В ЕВРОПА ОТ БЪЛГАРИЯ. Ако някой е против вас, НИЕ СМЕ СЪС ВАС, и кадето ние там и вие...

Каков пријател кој вчера ми велеше дека мене ме нема, јас не постојам, нема држава Македонија и слично, а сега прв пријател. Ајде малку си ги концентрирај мислите.

Atanassovski
македонец

#2495211 - 31.10.2009 22:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Джинджифе, немога да реагирам добре на думи като ``монголо-татарските бугари`` или ``окупатори`` или подобни класификации които не отговарят на реалността Шо сакаш цвекjа ли да ти фргам по патот ??? Ами неможе. Айде и аз признавам, че понякога приказките ми не са много приятелски ама то всеки човек има търпение.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2495212 - 31.10.2009 22:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Каков пријател кој вчера ми велеше дека мене ме нема, јас не постојам, нема држава Македонија и слично, а сега прв пријател.

Не се вълнувайте, г-н Дзндзиф, той просто иска да Ви осинови.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495219 - 31.10.2009 23:03 [Re: admiral]

Г-н Адмирале, що не си седите на палубата и не оставите поправките на боцманите и механиците ??? Ако ви се спори и ви е интересна темата, дайте мнение, ние сме достатъчно големи за да определим сами какво искаме, какво не искаме...

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2495225 - 31.10.2009 23:09 [Re: Atanassovski]

Правилно, ще последвам съвета.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495227 - 31.10.2009 23:11 [Re: admiral]

Много благодаря

--------------------

Atanassovski
македонец

#2495814 - 01.11.2009 18:11 [Re: Atanassovski]

Още интересен матерял за браката македонци, който копирах от една тема в която ги беше постнал колегата и мой приятел Пиринец_върховист, приятно гледане

[url=

[url=

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2601986 - 03.04.2010 17:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Бугарската војска во Порече организирала казнени експедиции кои вршеле ликвидации

Список на Македонци од Поречието (по села) ликвидирани на Бадник 1916 год. од страна на Бугарите кои потоа најголемиот дел ги фрлаат во еден ископ на “Дервишка Нива”.

Од списокот лесно може да се увиде дека овој бугарски колеж некои села речиси ќе ги збрише од лицето на земјата.

с. Белица :

5. Алексо Велкоски.

с. Бенче :

2. Темо Цанески,
3. Драгомир Манески,
4. Јован Манески и
5. Кочо Богатиноски.

с. Битово :

1. Спасе (?) – учител,
2. Неофит Манески,
3. Илија Змејкоски и
4. Јордан Стојаноски.

с. Брезница :

1. Ристо Стојаноски.

с. Близнаково :

1. Димче Котески

с. Брест :

1. Јован Ѓуроски,
2. Марко Крстески.

с. Волче :

2. Михајло Јованоски,
3. Радивој Миланоски,
4. Раде Атески,
5. Цветан Филипоски,
6. Јордан Стојаноски и
7. Павле Митрески.

с. Грешница :

2. Стојан Спасески,
3. Стојан Стојаноски и
4. Богатин Смаќоски.

с. Горно Ботушје :

1. Злате Златески,
2. Неделко Срезоски,
3. Тренко Златески,
4. Војче Тренески и
5. Наумче Василески.

с. Горно Крушје :

5. Герасим Пејоски и
6. Арсо Стефаноски.

с. Горно Манастирец :

1. Милорад Стојкоски.

с. Долно Ботушје :

1. Ристе Србиноски,
2. Глигор Новески и
3. Дане Маркоски.

с. Долно Манастирец :

4. Максим Стојкоски,
5. Живко Гинески,
6. Стојко Вртаноски,
7. Вукашин Пралески и
8. Здравко Видески.

с. Долно Крушје :

с. Заград :

1. Китан Илиоски и
2. Костадин Симоноски.

с. Здуње :

1. Стеван Ѓорѓиоски,
2. Перо Цветаноски,
3. Цветко Тодороски,
4. Наум Трајкоски,
5. Радомир Аралашкоски,
6. Блаже Цветаноски,
7. Трпе Неделкоски,
8. Тримче Јованоски,
9. Ване Гинески,
10. Спасе Станкоски,
11. Станко Костадиноски,
12. Јордан Ковилоски,
13. Најдо Лазароски,
14. Бошко Ѓорѓиоски,
15. Насте Неделкоски,
22. Трајко Синадиноски.

с. Звечан :

1. Димко Јованоски,
2. Климе Јаковлески,
3. Трпко Кузманоски,
4. Костадин Стојаноски,
5. Војче Михајлоски и
6. Михајло Дукоски.

с. Зркле :

5. Филип Витески,
6. Миладин Саркоски,
7. Стојко Трајкоски,
8. Бранко Врчакоски.

с. Косово :

1. Милан Богоески,
2. Никола Спасески,
3. Стане Јованоски,
4. Аритон Трпески и
5. Димитрија Маркоски.

с. Ковач :

1. Неделко Илиески,
2. Ратко Дукоски,
3. Тоде Стојков Русески,
4. Станислав Стојкоски,
5. Михаил Трајкоски,
6. Јордан Златески,
7. Јордан Михајлоски и

с. Крапа :

с. Калуѓерец :

1. Светозар Трајкоски,
2. Воислав Стојчески,
3. Драган Нанкоски и
4. Васил Груески.

с. Кошино :

1. Митре Јорданоски,
2. Стеван Димоски и
3. Тодор Стојкоски.

с. Латово :

с. Локвица :

1. Глигор Пејчиноски,
2. Ристе Андоноски.

с. Лупиште :

1. Герасим Тренчески,
2. Коне Алексоски,
3. Стане Милошески,
4. Бранко Врчакоски,
5. Лубе Спасески,
6. Михаил Драганоски,
7. Илија Сталески,
8. Миладин Димоски,
9. Ристе Ѓорѓиоски,
10. Јане Стојоски и
11. Павле Јовески.

Македонски Брод :

1. Душан Митрески,
2. Најдо Трпчески,
3. Арсо Митрески,
4. Крсте Јосифоски,
5. Михајло (?)
6. Велко (?) и
7. Стојмир (?).

с. Модришта :

1. Михаил Мандароски.

с. Могилец :

1. Стеван Каравилоски,
2. Стојан Синадиноски и
3. Миливој Синадиноски.

с. Рамне :

1. Боге Миленкоски,
2. Миладин Стеваноски и
3. Герасим Стојкоски.

с. Растеш :

1. Јаким Кочоски,
2. Митре Митрески,
3. Михаил Велкоски,
4. Санде Ристески,
5. Радомир Јанески и
6. Нове Атанасоски.

с. Ореовец :

1. Катин Катиноски,
2. Велко Велкоски и
3. Митре Стојкоски.

с. Сланско :

2. Јордан Дојчиноски,
3. Стојо Цветаноски,
4. Стеван Максимоски,
5. Благоја Николоски,
6. Александар Лазески и
7. Ефтимиј Крстески.

с. Слатина :

с. Сушица :

1. Саве Тренески и
2. Деспот Цветаноски.

с. Томино Село :

1. Милорад Танкоски,
2. Стојо Манески,
3. Здраве Наумоски,
4. Велимир Трајкоски,
5. Слободан Николоски,
6. Данило Миланоски,
7. Петре Наумоски,
8. Аце Миленкоски и

с. Тажево :

1. Васил Груески,
2. Евалија Николоски и
3. Ѓорѓи Николоски.

с. Тополница :

4. Кочо Костоски.

с. Црешево :

2. Јордан Поп Цветкоски,
3. Тане Данчески,
4. Атанасија Данкоски,
5. Јордан Дамчески
6. Крсте Секулоски и
7. Радивој Ѓорѓиоски

с. Ропотово :

1. Богољуб Николоски,
2. Велјан Примчески и
3. Милован Огненоски.

с. Дебриште :

1. Раде Зафироски,
2. Лубе Димитриоски,
3. Тодор Ангелески,
4. Танас Ј. Танаскоски и
5. Темелко Блажески.

(Извори – “Порече низ историјата“, Милан Ристески, Скопје 1982 год., стр. 260-262)

За овој настан ништо не кажавте, само Пиринец Врховист нешто се обида да реплицира, ама така и си остана.

Тука имаме проблем со бугарштината.

vargo
ненаситен поклонник

#2601999 - 03.04.2010 17:38 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Мнооооого ще ми е интересно -да видим истинските кръщелни ИМЕНА НА ТЕЗИ ЗА КОИТО СИ ПИСАЛ ,ЧЕ СА УБИТИ ОТ БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ???????????????????????????????
Да не стане така че сте преименували хората посмъртно -от ов -на ски!!!!
Ако е така си слагете -голям грях на душите!!!!!
Сомо, че за вас това е дреболия ...къде по големи и значими неща и събития фалшифицирате -та имена на никуму известни хора ли ??????Като къртите надписи по паметници или в края на името слагате -вуквата "Ч" !!Горките покойници сигур се въртят в гроба от такива гаври!!!!!!!!

--------------------
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2602001 - 03.04.2010 17:43 [Re: vargo]

Имињата во тој реон си се на -ски.
Види и кај Пулевски во Тријазичникот, ако не веруваш.

Остави ги маловажните работи и кажи зошто биле убиени?

vargo
ненаситен поклонник

#2602003 - 03.04.2010 17:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Имињата во тој реон си се на -ски.
Види и кај Пулевски во Тријазичникот, ако не веруваш.

Остави ги маловажните работи и кажи зошто биле убиени?

Истината е някъде там- в маловажните работи!!!!!!

от сърбите може да се очакват всякакви фалшификации и провокации -също като спора между руснаци и германци -кой е избил поляците в Катинската гора???

--------------------
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (03.04.2010 17:55)

niama kak
рекордьор

#2602047 - 03.04.2010 20:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Хайде, да видим доказателства, че тия са убити от българската войска.
Що ми се чини, че са убити от хора, които те самите преди това са преследвали?

atlant
старо куче

Регистриран: 04.03.2010
    #2602058 - 03.04.2010 21:06 [Re: niama kak]

Те утре и Исус Христос ще обявят за македонец.

savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
От: София
    #2602084 - 03.04.2010 22:40 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

с. Белица :

5. Алексо Велкоски.

с. Бенче :

2. Темо Цанески,
3. Драгомир Манески,
4. Јован Манески и
5. Кочо Богатиноски.

с. Битово :

1. Спасе (?) – учител,
2. Неофит Манески,
3. Илија Змејкоски и
4. Јордан Стојаноски.

с. Брезница :

1. Ристо Стојаноски.

с. Близнаково :

1. Димче Котески

с. Брест :

1. Јован Ѓуроски,
2. Марко Крстески.

с. Волче :

2. Михајло Јованоски,
3. Радивој Миланоски,
4. Раде Атески,
5. Цветан Филипоски,
6. Јордан Стојаноски и
7. Павле Митрески.

с. Грешница :

2. Стојан Спасески,
3. Стојан Стојаноски и
4. Богатин Смаќоски.

с. Горно Ботушје :

1. Злате Златески,
2. Неделко Срезоски,
3. Тренко Златески,
4. Војче Тренески и
5. Наумче Василески.

с. Горно Крушје :

5. Герасим Пејоски и
6. Арсо Стефаноски.

с. Горно Манастирец :

1. Милорад Стојкоски.

с. Долно Ботушје :

1. Ристе Србиноски,
2. Глигор Новески и
3. Дане Маркоски.

с. Долно Манастирец :

4. Максим Стојкоски,
5. Живко Гинески,
6. Стојко Вртаноски,
7. Вукашин Пралески и
8. Здравко Видески.

с. Долно Крушје :

с. Заград :

1. Китан Илиоски и
2. Костадин Симоноски.

с. Здуње :

1. Стеван Ѓорѓиоски,
2. Перо Цветаноски,
3. Цветко Тодороски,
4. Наум Трајкоски,
5. Радомир Аралашкоски,
6. Блаже Цветаноски,
7. Трпе Неделкоски,
8. Тримче Јованоски,
9. Ване Гинески,
10. Спасе Станкоски,
11. Станко Костадиноски,
12. Јордан Ковилоски,
13. Најдо Лазароски,
14. Бошко Ѓорѓиоски,
15. Насте Неделкоски,
22. Трајко Синадиноски.

с. Звечан :

1. Димко Јованоски,
2. Климе Јаковлески,
3. Трпко Кузманоски,
4. Костадин Стојаноски,
5. Војче Михајлоски и
6. Михајло Дукоски.

с. Зркле :

5. Филип Витески,
6. Миладин Саркоски,
7. Стојко Трајкоски,
8. Бранко Врчакоски.

с. Косово :

1. Милан Богоески,
2. Никола Спасески,
3. Стане Јованоски,
4. Аритон Трпески и
5. Димитрија Маркоски.

с. Ковач :

1. Неделко Илиески,
2. Ратко Дукоски,
3. Тоде Стојков Русески,
4. Станислав Стојкоски,
5. Михаил Трајкоски,
6. Јордан Златески,
7. Јордан Михајлоски и

с. Крапа :

с. Калуѓерец :

1. Светозар Трајкоски,
2. Воислав Стојчески,
3. Драган Нанкоски и
4. Васил Груески.

с. Кошино :

1. Митре Јорданоски,
2. Стеван Димоски и
3. Тодор Стојкоски.

с. Латово :

с. Локвица :

1. Глигор Пејчиноски,
2. Ристе Андоноски.

с. Лупиште :

1. Герасим Тренчески,
2. Коне Алексоски,
3. Стане Милошески,
4. Бранко Врчакоски,
5. Лубе Спасески,
6. Михаил Драганоски,
7. Илија Сталески,
8. Миладин Димоски,
9. Ристе Ѓорѓиоски,
10. Јане Стојоски и
11. Павле Јовески.

Македонски Брод :

1. Душан Митрески,
2. Најдо Трпчески,
3. Арсо Митрески,
4. Крсте Јосифоски,
5. Михајло (?)
6. Велко (?) и
7. Стојмир (?).

с. Модришта :

1. Михаил Мандароски.

с. Могилец :

1. Стеван Каравилоски,
2. Стојан Синадиноски и
3. Миливој Синадиноски.

с. Рамне :

1. Боге Миленкоски,
2. Миладин Стеваноски и
3. Герасим Стојкоски.

с. Растеш :

1. Јаким Кочоски,
2. Митре Митрески,
3. Михаил Велкоски,
4. Санде Ристески,
5. Радомир Јанески и
6. Нове Атанасоски.

с. Ореовец :

1. Катин Катиноски,
2. Велко Велкоски и
3. Митре Стојкоски.

с. Сланско :

2. Јордан Дојчиноски,
3. Стојо Цветаноски,
4. Стеван Максимоски,
5. Благоја Николоски,
6. Александар Лазески и
7. Ефтимиј Крстески.

с. Слатина :

с. Сушица :

1. Саве Тренески и
2. Деспот Цветаноски.

с. Томино Село :

1. Милорад Танкоски,
2. Стојо Манески,
3. Здраве Наумоски,
4. Велимир Трајкоски,
5. Слободан Николоски,
6. Данило Миланоски,
7. Петре Наумоски,
8. Аце Миленкоски и

с. Тажево :

1. Васил Груески,
2. Евалија Николоски и
3. Ѓорѓи Николоски.

с. Тополница :

4. Кочо Костоски.

с. Црешево :

2. Јордан Поп Цветкоски,
3. Тане Данчески,
4. Атанасија Данкоски,
5. Јордан Дамчески
6. Крсте Секулоски и
7. Радивој Ѓорѓиоски

с. Ропотово :

1. Богољуб Николоски,
2. Велјан Примчески и
3. Милован Огненоски.

с. Дебриште :

1. Раде Зафироски,
2. Лубе Димитриоски,
3. Тодор Ангелески,
4. Танас Ј. Танаскоски и
5. Темелко Блажески.

За овој настан ништо не кажавте, само Пиринец Врховист нешто се обида да реплицира, ама така и си остана.

Тука имаме проблем со бугарштината.

По време на война има всекакви психопати! Ако това е верно.
Но виж къде е роден генералот Танев от бугарската войска:

Згрозен од злосторствата што ги вршел Панов, генералот Танев, тогаш командант во бугарската војска на Македонскиот фронт, инаку роден во Велес, го викнал кај себе и побарал објаснување за ѕверствата. Панов тогаш му изјавил дека тој не може да дава отчет за своите постапки никому, освен лично на царот.

Biljana

**

Регистриран: 03.04.2010
    #2602104 - 03.04.2010 23:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

За да се дойде до разбирателство между българите и македонците трябва да има взаимни усилия.

Цялата история трябва да се преизпита, да се разговара И на форумите, но добронамерно, без чувство за превъзходство от било коя страна.

За начало мисла, че трябва да одпаднат от речниците на форумджиите думи като татари, туркомонголи, фироми, неосвестени бугари и слични.

Ако има добронамереност, нещата ще си дойдат на мястото.
Ако има взаимно непочитане и глупави наметнувания, проблемите ще се задлабочават наместо да се рашават.

В последно време се забелязва някаква промяна към разбирането на историята в Македония, но ако се показва чувство на превъзходство от българска страна и не се изчяка процесът да узрее ще се дойде до обратен ефект.

Поздрав до всичките форумджии с надежда че от тука натамо ще бъдат премерени в своите постове към македонците.

atlant
старо куче

Регистриран: 04.03.2010
    #2602109 - 03.04.2010 23:07 [Re: Biljana]

Те не искат разбирателство.Разбирателството с България подкопава цялата идеологическа доктрина на македонизма.То е все едно турчин да вкараш в църква и да се прекръсти.

Biljana

**

#2602120 - 03.04.2010 23:21 [Re: atlant]

А защо мислиш, че всички са индоктринирани?
Погледни по форумите и ще видиш много разсъдливи хора, кои до сега не смеяли да се обяват в явния простор.

Българите трябва да бъдат потърпеливи и да не изпаднуват в истерия кога някой македонец ги нарече татари или нещто такво. Те трябва да бъдат на повисоко ниво и да се опитат да ги разберат, бидейки македонците сега се съочуват с някои факти от подалечното минало.

Трябва и малко разбиране да се прояви.
Това е само мое мислене. Ще се съгласиш ли?

niama kak
рекордьор

#2602121 - 03.04.2010 23:23 [Re: savata71]

Зарежи ги историите от Утрински, от тях смърди на свинари.

savata71
индустриален отпадък
**

#2602135 - 03.04.2010 23:49 [Re: Biljana]

Цитат:

А защо мислиш, че всички са индоктринирани?
Погледни по форумите и ще видиш много разсъдливи хора, кои до сега не смеяли да се обяват в явния простор.

Българите трябва да бъдат потърпеливи и да не изпаднуват в истерия кога някой македонец ги нарече татари или нещто такво. Те трябва да бъдат на повисоко ниво и да се опитат да ги разберат, бидейки македонците сега се съочуват с някои факти от подалечното минало.

Трябва и малко разбиране да се прояви.
Това е само мое мислене. Ще се съгласиш ли?

Ами да, трябва разбиране и мисля, че се проявява. Но да ти кажа, ние тука не знаехме, че има такава омраза към българите.
Аз лично бех шокиран! Когато преди 2-3 години съвсем добронамерено се опитах да си кажа две-три думи с едни "мои братя" (така са ни учили за Македонците), получих много грозни и отвратни псувни хе хе Ама изглежда интернет войната беше вече почнала.

Но, в интерес на истината, научих и доста нови за мене неща.

Biljana

**

#2602139 - 03.04.2010 23:58 [Re: savata71]

И още има какво да научиш. Не мисли, че това което си слушнал е било искрено. Има много преправане от страна на македонците. Всички искат да се представат за антибългари за да изгледат като големи македонци. Това е само маска, вярвай ми.

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2010
    #2602142 - 04.04.2010 00:03 [Re: atlant]

Вакви како Джиджо не са македонци оти македнците сме БЪЛГАРИ ...Ове са фиромци луге без род,идинитет и история продажни души дека си го барат идинитетот си во Пакистан кай Хунзите.Ове е како дрво без корен !

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2602146 - 04.04.2010 00:10 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Вакви како Джиджо не са македонци оти македнците сме БЪЛГАРИ ...Ове са фиромци луге без род,идинитет и история продажни души дека си го барат идинитетот си во Пакистан кай Хунзите.Ове е како дрво без корен !

O, Atanasovski никој не ти пишува на форумот па реши да наминеш?

Ти кога си б`лгарин зашто пишуваш на македонски?
Аман од неосвестени. И два форума да создадеш, пак ќе си бидеш неосвестен и бугаризиран Македонец.

savata71
индустриален отпадък
**

#2602150 - 04.04.2010 00:17 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Ама само ако се дърляме как ще сближиме раздалеченото?
Трябва некой да измисли път към разбирателство, иначе другото е ясно - "ние сме прави, вие сте криви" и така до безкрай!

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2602151 - 04.04.2010 00:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Абе глупав Фиромон поне едно не разбра дека не съм Атанасовски а толкова време си во форума.КАЖАХ ТИ ГЛУПАВ СИ,НЕПИСМЕН СИ И СО ИЗПРАН МОЗАК ОДИ СТУДИРАЙ МАЛКО ВО НЕКОЙ ВИСТИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВО СТАРА ЕВРОПА ,ПРОЧЕТИ НЕКОЛКО ИСТОРИЧЕСКИ КНИГИ НА АНГЛИЙСКИ,ФРЕНСКИ ПА ПОСЛЕ ДОВАДАЙ ДА ДЕБАТИРАШ !

Аман од неосвестени. И два форума да создадеш, пак ќе си бидеш неосвестен и бугаризиран Македонец.

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2602155 - 04.04.2010 00:22 [Re: arnold-царот на хунзите]

Сава тия са србски еничари по сърби от србите шувинисти без покритие само дърво ги опрява не ни трябват никави 'добри односи " с тия малпумници.България достатъчно им подаде ръка те искат да я отгризът ....бой и е.. за да ни оважават както стана с албанците !

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2602159 - 04.04.2010 00:26 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Абе глупав Фиромон поне едно не разбра дека не съм Атанасовски а толкова време си во форума.КАЖАХ ТИ ГЛУПАВ СИ,НЕПИСМЕН СИ И СО ИЗПРАН МОЗАК ОДИ СТУДИРАЙ МАЛКО ВО НЕКОЙ ВИСТИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВО СТАРА ЕВРОПА ,ПРОЧЕТИ НЕКОЛКО ИСТОРИЧЕСКИ КНИГИ НА АНГЛИЙСКИ,ФРЕНСКИ ПА ПОСЛЕ ДОВАДАЙ ДА ДЕБАТИРАШ !

Не бе, како Атанасовски ми ги пишуваше тие работи. Викаше јас не сум Кралот на Хунзите, а сега како Кралот на Хунзите ми пишуваш дека не си Атанасовски.

И пак со универзитетите, така и не кажа што си завршил.

И со Преображението сакате да лапнете од имотите на старото ВМРО или што?

Знам ве колку сте. Има ве на вашиот форум.

Само не ми се изјасни како ја зачленивте и Строубери таму.

Препознатлив си Атанасовски!

savata71
индустриален отпадък
**

#2602161 - 04.04.2010 00:28 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Сава тия са србски еничари по сърби от србите шувинисти без покритие само дърво ги опрява не ни трябват никави 'добри односи " с тия малпумници.България достатъчно им подаде ръка те искат да я отгризът ....бой и е.. за да ни оважават както стана с албанците !

Незнам ... Само мога да кажа, че не ми се живее във война, па била тя и виртуална.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2602162 - 04.04.2010 00:29 [Re: arnold-царот на хунзите]

Цитат:

Абе ти треба да си некој Циган. Види се само колку грешки имаш во неколкуте реченици што си ги напишал.

Вај, Циган ќе не Преображава.
Аман од недораслјаци!

niama kak
рекордьор

#2602164 - 04.04.2010 00:31 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дзиндзи, ти като по-писмен, няма ли, пак да ни постнеш някой речник за доказ?

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2602166 - 04.04.2010 00:32 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Сите во ФИРОМ знаете кой сте и оъ кога ви е фиромската история само некой е кажуват ....ове са фактите ОВЕ3 Е ВИСТИНАТА !!!

[url=

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2602172 - 04.04.2010 00:40 [Re: niama kak]

Цитат:

Дзиндзи, ти като по-писмен, няма ли, пак да ни постнеш някой речник за доказ?

Не само речник, се` можам да ти покажам, ама вие сте хондрокефали. Тоа грците неслучајно го забележале.
Од ништо не разбирате, а делите епитети.
Види го Атанасовски како се распенил со фиромите и т.н.
Иди му на форумот Нјамакак, напиши му нешто оти ќе си умре заради тоа што никој не му обраќа внимание.

Најмногу имал 13 гости и тоа е. 15 постинги, половината се од него, а останатите 4 од неговите соработници.

arnold-царот на хунзите
ентусиаст

#2602174 - 04.04.2010 00:46 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Виж што пише Мисирков во "За Македнските работи "

"Мнозина од македонцките читачи ке бидат удивени от поiавуан'ето на таiа книга.
За удивуаiн'е ке им бидит во неiа много. Некоiи ке речат: зошто отцепуаiн'е от
бугарите, кога ниiе до сега сме се велеле бугари и соединеiн'ето, а не
расцепуаiн'ето праит силата"

СИТЕ СЕ НАРЕКУВАЛИ БЪЛГАРИ !!!!!!!!!!!!...САМО ДЕКА ТРЕБАЛО ДА СЕ ОТЦЕПЯТ ...ЗАШТО ЛИ ?

КЕ ТИ КАЖАМ ОТИ ТОГАВА МУ ПЛАКАЛИ СТИПЕНДИЯ СРБИТЕ ,НЕЛИ !

niama kak
рекордьор

#2602184 - 04.04.2010 01:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ти кажи, за речника, мани ги гърците.
Щот мога, да ти кажа, че сте прасета, нали до скоро ви отглеждаха свинарни.

Редактирано от niama kak (04.04.2010 01:03)

bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
    #2603953 - 08.04.2010 10:03 [Re: niama kak]

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 118 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 5893

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.059 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.