ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
естир
блуждаещ огън

Регистриран: 25.09.2008
От: Пловдив
осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2497440 - 03.11.2009 10:59

случвало ли ви се е да попаднете в ситуация детето ви да игнорира един предмет и съответно да спре да учи по него? Обикновено разбираме твърде късно, особено, ако преподавателя толерира преписване и подсказване и никак не го е грижа как во става в часовете му. Той си изпява урока, обикновено го слушат 2-3 деца, останалите правят всичко друго, което може да се прави в час, освен да се учи. Повдигам темета, защото имам такъв проблем с преподавател по немски език от английската гимназия в Пловдив - нито училището е посредствено, нито предметът. Аз ли не съм в ред,като се дразня, че децата получават добри оценки с преписване и без знания?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
Re: осакатяването на децата ни от некадърни учители
    #2497625 - 03.11.2009 13:31 [Re: естир]

Не, но щеше да си съвсем в ред, ако коментираше ситуацията и начина на преподаване с директора, в инспектората или някъде, където можеха да вземат отношение и да помогнат, както на твоето, така и на другите деца.

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2517760 - 24.11.2009 20:51 [Re: естир]

Вкарваш детето си като герой в ситуацията, който има вина. В случая то няма никаква вина, дори е в доста завидно положение, защото няма да има оценка, която му разваля дипломата.
Ако учителят толерира това, че дадено дете изобщо не се интересува от предмета му, е добре. Това обаче е коренно различно от 'учителят не си върши работата' и е важно да се направи разлика между двете и да се проучи каква конкретно е ситуацията. Говориш какво става в часовете, все едно ги караш с децата, което едва ли е така и тези твои редове са леко манипулативни. Излиза, че учителят не си върши работата, но ако се окаже, че просто проявява разбиране към детето ти - ще направиш много мръсен номер и на преподавателя, и на малкия/ата.
И не, нищо не ти е извън строя, освен ако не завиждаш, че децата ти не са толкова тормозени, колкото си била ти едно време

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #2517805 - 24.11.2009 22:01 [Re: естир]

Цитат:

Той си изпява урока, обикновено го слушат 2-3 деца, останалите правят всичко друго, което може да се прави в час, освен да се учи. Повдигам темета, защото имам такъв проблем с преподавател по немски език от английската гимназия в Пловдив - нито училището е посредствено, нито предметът. Аз ли не съм в ред,като се дразня, че децата получават добри оценки с преписване и без знания?

Не е само това училище ,в които се случва такива неща.Директорите не упражняват вече никакъв контрол.Те нямат време за такава дейност.Прекалено ангажирани са със счетоводителки,домакинки ,касиерки и бюджети и европейски средства и бонусите към поста им.
Финансовите афери не търпят отлагане ,ами ако догодина вече не са директори.
А учениците - знаете как е - всеки с късмета си.

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2517819 - 24.11.2009 22:12 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Ако учителят толерира това, че дадено дете изобщо не се интересува от предмета му, е добре. Това обаче е коренно различно от 'учителят не си върши работата' и е важно да се направи разлика между двете и да се проучи каква конкретно е ситуацията.

Ситуация горе-долу навсякъде е една.В последните 20-тина години
в мътна вода -риба ловят.Достатъчно е да се провери контингента учителски и
тарикатските
и банални увъртания на директорите.
Даже някой учител да иска да си върши работата ,не му се дава тази възможност.

--------------------
Истината е за всички!

dragon's-tiger

Регистриран: 14.10.2009
    #2518006 - 25.11.2009 10:08 [Re: Believer]

Каква е работата на учителя всъщност? Според мен е да си изпее урока и после да изпита и оцени учениците. Той затова е учител. Обаче според другите, писали в темата, учителят има и други задължения - ами кажете какви са
Според мен други хора не си вършат работата.

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #2518251 - 25.11.2009 15:18 [Re: естир]

Случвало ми се е. Преди много години, когато синът ми беше ученик...

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #2518257 - 25.11.2009 15:29 [Re: dragon's-tiger]

Мнението ми е, че работата на учителя не е да си изпее урока, ако е така, защо само хабят парите на държавата. Запис на урока, раздават го на учениците и само изпитване, а и учебници има, няма защо да "пее". Предполага се, че учителят е завършил педагогика. Ако отвориш един учебник по въпросната дисциплина, ще видиш от какво е добре да има представа.
Не случайно има добри и лоши учители. Едните умеят освен да преподават, да ангажират вниманието на децата, да поддържат нужната им дисциплина, да спечелят доверието на възпитаниците си, да си изградят респект. Естествено има и такива, дето за нищо друго не стават и отиват да си "изпеят" урока, но това не означава, че не са с претенциите на останалите, кадърните учители.

Да, за съжаление директорите са абсолютно незаинтересовани от възпитателния и учебния процес. Административните задължения и усвояването на пари е приоритетно, а децата да се оправят поименно.
Аз лично направих няколко опита да се запозная с директорката на малкия ми син и не успях. Преди 10 дни детето ми каза, че подозира, че една жена е директорката, но не е много сигурен. Тя не се явява нито на откривания на учебната година, нито на други от сорта, дори представителната функция е останала назад. За съжаление това не е шега. Въпросното "дете" е на 17 години и не извади късмет да се запознае с нея. Ако стане нещо, много, много лошо, тя предполагам ще изплува на предна линия, но защо присъствието им трябва да се усеща единствено и само в тежки критични ситуации?
Всичко това създава предпоставки да цари пълна анархия и тя си цари. Но единственото място за оплакване да са форумите, ми се струва неправилно. Много е вероятно при една жалба в инспектората да се види кой крив, кой прав.

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

Believer
рекордьор

#2518487 - 25.11.2009 20:03 [Re: Signiorita]

Цитат:

Не случайно има добри и лоши учители. Едните умеят освен да преподават, да ангажират вниманието на децата, да поддържат нужната им дисциплина, да спечелят доверието на възпитаниците си, да си изградят респект. Естествено има и такива, дето за нищо друго не стават и отиват да си "изпеят" урока, но това не означава, че не са с претенциите на останалите, кадърните учители.

А има и трета категория,които ръка за ръка с директорките /директорите пият на работните си места ,а пеят ,когато трябва да натопят някой друг учител/непиещ...
Другата разновидност ,са тези,които го удрят на чат с учениците...разузнавайки от коя трънка може да изкочи някой заек(татко /майка) бизнесмени,та добре да ги оскубят!...и т.н.

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2518488 - 25.11.2009 20:07 [Re: dragon's-tiger]

Цитат:

Според мен други хора не си вършат работата.

Аз бих заменила " други хора "
с "някои хора" , а ако решат да ги търсят тези хора ,много лесно ще ги намерят,защото те-РИО-то- ги знаят даже поименно.

--------------------
Истината е за всички!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12836

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.123 seconds in which 0.115 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.