ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
Re: Държавата като трудов лагер
    #2528469 - 07.12.2009 08:12 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Теза: Държавата е наказателен трудов лагер.

Аргумент: Според неофициална анкета, над 60% от гражданите на Държавата ходят на работа с нежелание т.е. чувстват се наказани.

Мдамммммм - неофициалните анкети , като официален аргумент.......

аха, така се спекулира най успешно

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zombie
undead

#2528472 - 07.12.2009 08:21 [Re: Casiopeq]

Гаден:Според неофициална анкета, над 60% от гражданите на Държавата ходят на работа с нежелание т.е. чувстват се наказани.

Кас: Аз пък мисля, че 100% си ходят с голям кеф (на работа), не само защото ще получат кинти, но и защото е начин да покажеш, че си сравнително значим и част от една функционираща полезна за теб самия и живота ти среда.

Гаден: Това е смехотворно.

Кас: Няма нищо смехотворно, напротив, доста жалко е. Ако не беше сериозно, нямаше да ми направи впечатление, нямаше да съм мислила върху него и респективно нямаше да го споделям тук.
Но аз го правя. Защо?
Защото е неоспорим факт, от дори няколкочасови наблюдения на 50 забързани човека, отиващи на работа. Говорим за колектив с колеги.
Една седмица да си бил болничен, и никой няма да забележи, че те няма, и ще те забравят....

---

т.е доста жалко е, че 100% си ходят с голям кеф (на работа), не само защото ще получат кинти, но и защото е начин да покажеш, че си сравнително значим и част от една функционираща полезна за теб самия и живота ти среда?

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2528478 - 07.12.2009 08:39 [Re: zombie]

Цитат:

т.е доста жалко е, че 100% си ходят с голям кеф (на работа), не само защото ще получат кинти, но и защото е начин да покажеш, че си сравнително значим и част от една функционираща полезна за теб самия и живота ти среда?

Що бе,има дейности творчески.Имам един много добър конструктор,стругар,фрезист и квото се сетиш,пред пенсия е Може би от шест години е при мен,беше безработен,а просто е велик.Веднъж на един банкет,/а си пийва/ и ми каза - "благодаря ти че ми позволяваш да работя работата която обичам",разбирай че човекът е творческа личност,сърбят го ръцете,обича да майстори,и не е само за парите.

zombie
undead

#2528979 - 07.12.2009 18:23 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Що бе,има дейности творчески.Имам един много добър конструктор,стругар,фрезист и квото се сетиш,пред пенсия е Може би от шест години е при мен,беше безработен,а просто е велик.Веднъж на един банкет,/а си пийва/ и ми каза - "благодаря ти че ми позволяваш да работя работата която обичам",разбирай че човекът е творческа личност,сърбят го ръцете,обича да майстори,и не е само за парите.

Съгласен съм, познавам такива хора и като те чета смятам че и ти си от тях, ама и ти сам казваш колко трудно се намира свестен стругар в днешно време. В оня пост дето съм сложил поточната линия и Пинк Флойд, не противопоставям труд на творчество или креативност. Можех вместо пинк флойд един грънчар да сложа, ама ги няма по ютуба. Предполагам манифактурата на Форд в началото е била на ниво занятчийство. Неговият бизнес талант, наличието на хора като твоя стугар и катилския труд на още няколко милиона души водят от това:

до това:

Определено е прогрес. Малкият бизнес, занаятчийството, става голям бизнес. Продукта на втората снимка се произвежда от корпорация. Броя Фордовци и добри занаятчии, отнесен към хората извършващи катилски труд, администрация с неопределени функции, юниъни и др, не е нараснал. Напротив, намалял е. Нещото, което сочим като положително е, че даже най нископлатения работник може да си позволи продукта на корпорацията.

Един от въпросите които си задавам, спекулирайки по темата е, дали този продукт запълва онази празнина в живота на тоя нископлатен работник, която празнина в живота на твоя стугар се запълва от работата (и ракията, бог да я поживи),(или в живота на селянина от грижата за животните и земята, труда в условия на общност и ракията, бог да я поживи).

Една реклама въртят напоследък по телевизията, май на Нисан. Някакъв пич бачка в офис, предполагам някоя от работите описани от ребека: "Щот в Америка вече никой нищо не произвежда. Ако отвориш вестника с обявите за работа, рядко ще срещнеш някоя длъжност, която да ти говори нещо. Какво работят всички тези хора? Измислени работи, абстрактни. Никому ненужни."...та за рекламата - дават как протича денят му - дреме в офиса, дреме по време на обяд (главата му цопва в чинията, замалко да се усмихна като я гледах), бяга на тренажора дремейки и чак в края на работния ден, като се качи в новия си Нисан, очите му се отварят грейнали и светът придобива цвят. После не дават какво става като се прибере в къщи, но имайки предвид другите реклами, можем да предположим, че дреме пред телевизора с пица (без ракия, щот е нездравословна и трябва да става рано) и после дреме докато работи жена си, в случай че още успява да го вдигне. Най накрая наистина заспива и сънува как трима дебели банкери го душат

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2528988 - 07.12.2009 18:47 [Re: zombie]

Цитат:

Един от въпросите които си задавам, спекулирайки по темата е, дали този продукт запълва онази празнина в живота на тоя нископлатен работник, която празнина в живота на твоя стугар се запълва от работата (и ракията, бог да я поживи),(или в живота на селянина от грижата за животните и земята, труда в условия на общност и ракията, бог да я поживи).

Една реклама въртят напоследък по телевизията, май на Нисан. Някакъв пич бачка в офис, предполагам някоя от работите описани от ребека: "Щот в Америка вече никой нищо не произвежда. Ако отвориш вестника с обявите за работа, рядко ще срещнеш някоя длъжност, която да ти говори нещо. Какво работят всички тези хора? Измислени работи, абстрактни. Никому ненужни."...та за рекламата - дават как протича денят му - дреме в офиса, дреме по време на обяд (главата му цопва в чинията, замалко да се усмихна като я гледах), бяга на тренажора дремейки и чак в края на работния ден, като се качи в новия си Нисан, очите му се отварят грейнали и светът придобива цвят. После не дават какво става като се прибере в къщи, но имайки предвид другите реклами, можем да предположим, че дреме пред телевизора с пица (без ракия, щот е нездравословна и трябва да става рано) и после дреме докато работи жена си, в случай че още успява да го вдигне. Най накрая наистина заспива и сънува как трима дебели банкери го душат

Да,интересно насочваш темата,но повече бие към психология,въпреки че философията би следвало да е над психологията,да я включва във себе си.И в тая връзка,напъвайки се горкият аз с непосилната и безмислена за мен "Науката логика" и непосилният и безмислен за мен Хегел, се мъчех да зърна прикрит зад толкова терминология и транспортни потоци мисли,падащи шалтери и вдигащи се естакади мисловни трегери,чудех се къде е увреден психически този човек за да не срещне детето в себе си с усмивка.Преглътнах че причината е в мен в неразбирателството ми с Хегел.
Какво искам да кажа,онзи който споменаваш -" Някакъв пич бачка в офис, предполагам някоя от работите описани от ребека: "Щот в Америка вече никой нищо не произвежда. Ако отвориш вестника с обявите за работа, рядко ще срещнеш някоя длъжност, която да ти говори нещо. Какво работят всички тези хора?" Та за него и новият му Нисан,за нуждите,копнежите,и за потребността от празнотата,празнота която да запълваме,сладостта на липсващото кюфте,как жаждата дава смисъл и стойност на водата.Виж,вместо да пиша много,ти пускам това клипче по долу,ти пък ми напиши каквото ти хрумне миг след като свърши повлиян от него,от образ и музика,този непознат свят за нас,заточен сякаш в миналото.

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
От: София
    #2531080 - 10.12.2009 15:18 [Re: zombie]

Цитат:

дали този продукт запълва онази празнина в живота на тоя нископлатен работник, която празнина в живота на твоя стугар се запълва от работата

Тъй като Хък ме е отменил, в известна част на отговорът ми към конкретния ти въпрос, ще си позволя, да доразвия горното..
така или иначе, те интересува "Стойността" на човек.
Но, по скоро Ролята му в един краен продукт, който да ползва, отколкото "приносът" в самия процес на изработване на продукта.
Принципно, бихме могли да приемем думите "роля" и "принос" като синоними, но аз мисля, че има разлика, и за това ги употребявам по този по-разграничаващ начин
Ролята, е нещо по-трудно, чрез нея си изграждаш identify.
Приносът е, чисто физическите ти възможности, чрез които да използваш тази identify...
Дори творецът и музикантът, артистът с талант, не биха били Автентични, ако не влагаха и елементарния физически труд, отегчаващ и жалък , защото не сме достатъчно аперцептични ( моя дума ), за да успяваме само с мисъл да ИЗВЪРШВАМЕ, о-СЪ-ществяваме и материализираме уникалните си прозрения...

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2531136 - 10.12.2009 16:15 [Re: Casiopeq]

Цитат:

Цитат:

дали този продукт запълва онази празнина в живота на тоя нископлатен работник, която празнина в живота на твоя стугар се запълва от работата

Тъй като Хък ме е отменил, в известна част на отговорът ми към конкретния ти въпрос, ще си позволя, да доразвия горното..
така или иначе, те интересува "Стойността" на човек.
Но, по скоро Ролята му в един краен продукт, който да ползва, отколкото "приносът" в самия процес на изработване на продукта.
Принципно, бихме могли да приемем думите "роля" и "принос" като синоними, но аз мисля, че има разлика, и за това ги употребявам по този по-разграничаващ начин
Ролята, е нещо по-трудно, чрез нея си изграждаш identify.
Приносът е, чисто физическите ти възможности, чрез които да използваш тази identify...
Дори творецът и музикантът, артистът с талант, не биха били Автентични, ако не влагаха и елементарния физически труд, отегчаващ и жалък , защото не сме достатъчно аперцептични ( моя дума ), за да успяваме само с мисъл да ИЗВЪРШВАМЕ, о-СЪ-ществяваме и материализираме уникалните си прозрения...

Хехе, не си си я измислила тая дума, само си си измислила какво значи

И малко си объркала identity с identify, ма ние сме ти свикнали, можем вече да те четем без превод ))

Ето още една нова дума, прибави я към речника си:

Anosognosia

И не, не значи, че ти е окапал носа, значи нещо малко по-различно:

This is the inability to gain feedback about one's own condition and can be confused with lack of insight but is caused by problems in the feedback mechanisms in the brain. It is caused by neurological damage and can occur in connection with a range of neurological impairments but is most commonly referred to in cases of paralysis following stroke. Those with Anosognosia with multiple impairments may even be aware of some of their impairments but completely unable to perceive others.

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2531166 - 10.12.2009 16:42 [Re: zombie]

Цитат:

Имаш идея накъде да стреляш като си лъснеш автомата? Знаеш ли изобщо от коя страна се държи?

Така, както сме застанали от двете страни на фронтовата линия, само ръкопашен бой те спасява

С въздушна пушка дупча шест пъти в десетката и четири в деветката. И това не е метафора

Правило номер едно на добрия воин:

Не подценявай врага, самочувствието би могло да ти коства живота

zombie
undead

#2531287 - 10.12.2009 19:12 [Re: tired]

Цитат:

Така, както сме застанали от двете страни на фронтовата линия, само ръкопашен бой те спасява

С въздушна пушка дупча шест пъти в десетката и четири в деветката. И това не е метафора

Правило номер едно на добрия воин:

Не подценявай врага, самочувствието би могло да ти коства живота

Моментално прескачам фронтовата линия и те каня на танци, както сме с кубинките .

I see houses burning
I'm ashamed
Before you close your eyes denyingly
You'd better ask yourself:

Did I choose something I could regret?
Did I do something I should regret?

Is this the place I used to call Fatherland?
Is this the place I used to know as Fatherland?

The silence is illusion
Stay awake
I hear children crying
Do cowards ask themselves:

(Lautet von jetzt ab die Parole: Nun Volk, steh auf und Sturm brich los)

(Wollt Ihr den totalen Krieg?)

Fatherland
Fatherland
Fatherland
Fatherland
Fatherland

(Lautet von jetzt ab die Parole)

Тая тема и темата на нищото за усещането да си мъртъв, засега се вият една около друга и около разните ни носталгии като полимерите в ДНК

zombie
undead

#2531349 - 10.12.2009 20:45 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Да,интересно насочваш темата,но повече бие към психология,въпреки че философията би следвало да е над психологията,да я включва във себе си.И в тая връзка,напъвайки се горкият аз с непосилната и безмислена за мен "Науката логика" и непосилният и безмислен за мен Хегел, се мъчех да зърна прикрит зад толкова терминология и транспортни потоци мисли,падащи шалтери и вдигащи се естакади мисловни трегери,чудех се къде е увреден психически този човек за да не срещне детето в себе си с усмивка.Преглътнах че причината е в мен в неразбирателството ми с Хегел.
Какво искам да кажа,онзи който споменаваш -" Някакъв пич бачка в офис, предполагам някоя от работите описани от ребека: "Щот в Америка вече никой нищо не произвежда. Ако отвориш вестника с обявите за работа, рядко ще срещнеш някоя длъжност, която да ти говори нещо. Какво работят всички тези хора?" Та за него и новият му Нисан,за нуждите,копнежите,и за потребността от празнотата,празнота която да запълваме,сладостта на липсващото кюфте,как жаждата дава смисъл и стойност на водата.Виж,вместо да пиша много,ти пускам това клипче по долу,ти пък ми напиши каквото ти хрумне миг след като свърши повлиян от него,от образ и музика,този непознат свят за нас,заточен сякаш в миналото.

Не знам...не ме води в някакъв свят, който ми е напълно непознат...някои от нещата* в клипчето ги виждам и в моя свят, предполагам и ти в твоя. Едно от твърденията е, че става все по трудно и се случва все по рядко. Един от въпросите е дали тези неща стават все по малко или пък блендата се поврежда (или пък блендата се поврежда защото тези неща стават все по малко), което най грубо е въпросът за съзнанието и битието. Според мен този въпрос няма отговор. То е като времето е в нас и ние сме във времето. Най вероятно съзнанието и битието са осмица, мобиусова панделка, която не може да бъде развързана, но поне е интересна за разглеждане откъм историография и психология...това ми се струват две от най подходящите лещи за бинокъл с който за разглеждаме тая осмица...не мога да го фокусирам обаче, щото съм доста зает с друго напоследък

нещата* - хубавото, доброто, красивото и прочее

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6240

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.