ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Национални Светини

Страници: 1
natalia042
неориентиран

Регистриран: 15.11.2008
Паметници на културата
    #2498292 - 04.11.2009 04:36

Според закона за паметниците на културата и музеите, паметници на културата са "произведения на човешката дейност, които документират материалната и духовната култура и имат научно, художествено и историческо значение или са свързани с историческите и революционните борби и събития, с живота и дейността на видни обществени, културни и научни дейци". Но списъка на тези исторически ценности в сайта на Министерството на културата обхваща само част от тях. От много време сме свидетели колко много значими постройки са рухнали и забравени. Държавата ни не цени историята. Нима ще привличаме туристи с хотелите!
По какъв начин един обект може да стане културен паметник и да участва в проекти за реставрация, когато той е държавна собсвеност. Имате ли идей как можем да събудим хората отговорни за това и какво можем да направим за да съхраним историята?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
Re: Паметници на културата
    #2498353 - 04.11.2009 08:50 [Re: natalia042]

Цитат:

Според закона за паметниците на културата и музеите, паметници на културата са "произведения на човешката дейност, които документират материалната и духовната култура и имат научно, художествено и историческо значение или са свързани с историческите и революционните борби и събития, с живота и дейността на видни обществени, културни и научни дейци". Но списъка на тези исторически ценности в сайта на Министерството на културата обхваща само част от тях. От много време сме свидетели колко много значими постройки са рухнали и забравени. Държавата ни не цени историята. Нима ще привличаме туристи с хотелите!
По какъв начин един обект може да стане културен паметник и да участва в проекти за реставрация, когато той е държавна собсвеност. Имате ли идей как можем да събудим хората отговорни за това и какво можем да направим за да съхраним историята?

Да не те отчайвам, ама те цял Несебър унищожиха, на път е Созопол, за Ивановските скални църкви да не говорим..

Не знам, аз съм песимист.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2905

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.