ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503897 - 09.11.2009 15:30 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

„Геста Хунгарорум“ ја дадов на друга тема. Исто е од Средновековието.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2503914 - 09.11.2009 15:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

айде още малко да те образоваме

Надписът от Балши е летописен надпис от времето на Борис I (852-889), посветен на покръстването на българите.

Открит през 1918 г. от австрийски войници в манастирски развалини край село Балши (на около 25 километра югозападно от Берат, Албания) по време на Първата световна война. Надписът е издълбан на мраморен стълб. В горната част на стълба се намира българският летописен надпис, а в долната – по-късен надгробен надпис на латински на норманския военачалник Робер дьо Монфор, загинал през 1108 г.

Надписът е важен домашен извор за покръстването на българите и за югозападната граница на българската държава от онова време. В краткото житие на Свети Климент Охридски, написано от охридския архиепископ Димитър Хоматиан в началото на XII век, се говори и за други подобни каменни стълбове района на Главиница в днешна Албания, в които се съобщавало за кръщението на българите.

Надписът е съставен на гръцки език

В превод той гласи:
“Покръсти се от Бога архонтът на България Борис, преименуваният Михаил заедно с дадения му от Бога народ в лето 6374 (1 септември 865 – 31 август 866 г.)”

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2503934 - 09.11.2009 16:01 [Re: bambaa]

Тоа го знаеме, ама не е тука местото. Тука темата е за македонското друштво „Александар Велики“ од 1938.

1. Ќе те прашам само што сакаш да кажеш со тоа?
2. Каде гледаш го на каменот поцрненото "Покръсти се от Бога архонтът на България Борис"

Од каде знаеш дека пишува за покрстване или пак се претпоставки?

Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2504142 - 09.11.2009 18:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Ей Дзиндзифе, почваш да ми омръзваш да знаеш...........много почваш да ме дразниш...

Ето ти ги данните на Македонската Патриотична Организация от САЩ и Канада, обади се те хората сами ше ти кажат. Това е най-старата македонска емигрантска организация.

Види се дека некои работи не ти се јасни. Види го сајтот на МПО, па кажи што има бугарско во него.
[url=http://www.macedonian.org/]http://www.macedonian.org/[/url]

Нема што да се дразниш Атанасовски. Мојата цел е да ти покажам, а и на Строубери и другите помлади (Нјамакак ги знае работите, нема што да му се објаснува) дека не е се баш така, како што си го знаете. Има работи кои ви се непознати.
Особено за емиграцијата немате никакви аргументи. Кажете една барем бугарска организација на емигранти од Македонија. Нема таква. Дури и МПО не е тоа што било во минатото. Треба повеќе информираност.

Та што се случи со 10 000 етнички Македонци на Елис Ајленд? Дали биле прости и не знаеле дека се Бугари или не биле завладејани од бугарската пропаганда како што биле „БУДНИТЕ“ како ги нарече Нјамакак?

Строубери, на се ќе ти одговорам, само не се ДРАЗНИ од вистината како што прави Атанасовски.

Сега ќе ти дадам еден цитат од Даме, чим Сарафов не го веруваш.

Еве ти го и ТУКА видеото правено от истите тие македонски емигранти во САД и Канада кои са го правеле и саjтот::

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2504149 - 09.11.2009 18:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Тоа го знаеме, ама не е тука местото. Тука темата е за македонското друштво „Александар Велики“ од 1938.

1. Ќе те прашам само што сакаш да кажеш со тоа?
2. Каде гледаш го на каменот поцрненото "Покръсти се от Бога архонтът на България Борис"

В Българската история с надписите на Български Език няма предпоставки Дзиндзи!!! Това не е БЮРМ ясно ли ти е? В Българската история има предпоставни за историята писана по комунистическо време, и вие да вземете пример няма да е лошо. Вас сърби са ви натискали толкова много години, нас руси.......................НЯМА ПРИЗНАТА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЯ ДО ТОЗИ МОМЕНТ. НЯМА ФАКТИ ЗА АЛЕКСАНДАР КОИТО ДА СВЪРЗВАТ СЕГАШНИТЕ МАКЕДОНЦИ С АНТИЧНИТЕ. ЦЯЛАТА ВИ ИСТОРИЯ Е ЕДНА ГОЛЯМА ФАРСА...

Не съществува македоснски историк който да ги е доказал тия теории публично и международно. Вие за това и в ООН нямате емисари, защото там примерно македонския фолклор си е представен като западния дял на Българския фолклор и т.н

Слепи сте слепиииииии..........и не виждате, че ние само и единственно искаме да ви помогнем да се осъзнаете малко.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2504184 - 09.11.2009 18:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ти кога не си слеп и гледаш зошто не одговориш на прашањето

Цитат:

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2508820 - 14.11.2009 23:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Обърнете внимание на 16 ред -този или тази писали се -македонец-отгоре нечетливо е прибавено или е опитано да бъде изтрито някакво допълнение !Факт е ,че в повечето такива "документи" или има нещо трито ,задраскано или в най-добрия случай -до определението -македонец -е поставена звездичка!!Защо ли ??
http://themacedonians.blogspot.com/2009/04/macedonians-in-usa-100-years-ago.html

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2508933 - 15.11.2009 10:59 [Re: vargo]

Нема поправка. Над МАСЕДОНИАН го пишува името на државата од каде е човекот а таа е Турција.
Во Race of people убаво си пишува MACEDONIAN.

Овој човек треба да не е од нај„будните“.

Редактирано от Dzindzif (15.11.2009 11:09)

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2508940 - 15.11.2009 11:08 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Види сега тука - 1 собуден, 3 заспани и 3 полусобудени Македонци.

Atanassovski
македонец

#2511257 - 17.11.2009 17:48 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

хехехехехехе еййййййййййййййййй

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 48 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11849

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.103 seconds in which 0.093 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.