ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502947 - 08.11.2009 17:32 [Re: niama kak]

Цитат:

Приятел, повечето от тези хора не са владеели английски, ще ми обясниш ли, как са обяснявали, какви са по народност при пристигането си.

Тоа не знам. Ти ште ми објасниш ли зошто оние кои можеле да се напишат како Бугари од Македонија некако се оправале и се запишувале како Бугари, а оние кои се запишувале како Македонци да не можеле да го направат истото. Сигурно имало преведувачи кон тие служби. Не ги мисли Американците толку заостанати и Бугарите да се секогаш најитри.
Ете ти пример од 17 јули 1909.

Сега ти ште ми објасниш ли, пријател?

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 17:33)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2502951 - 08.11.2009 17:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Приятел, повечето от тези хора не са владеели английски, ще ми обясниш ли, как са обяснявали, какви са по народност при пристигането си.

Тоа не знам. Ти ште ми објасниш ли зошто оние кои можеле да се напишат како Бугари од Македонија некако се оправале и се запишувале како Бугари, а оние кои се запишувале како Македонци да не можеле да го направат истото. Сигурно имало преведувачи кон тие служби. Не ги мисли Американците толку заостанати и Бугарите да секогаш најитри.
Ете ти пример од 17 јули 1909.

Сега ти ште ми објасниш ли, пријател?

Да, точно за това ти говоря, кви са тези македонци от Македония.

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2502952 - 08.11.2009 17:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Пишуваш за работи за кои ништо не знаеш. Кога ги прашале од каде се одговарале од МАКЕДОНИЈА. Кога ги прашале од која националност си - одговарале МАКЕДОНЕЦ.

Виж сега, айде по-сериозно, а? Ето, ти сам даваш отговора, а в същото време пък и го отричаш.. Немой така!!
Не забравяй, че голяма част от тези хорица са били неграмотни.То и сега голяма част не могат да направят разлика между етнос и нация. Като гледам и ти си в това число. Чиновникът го е питал за националност, а нашият е гледал с тъп поглед, тъй като просто не е знаел какво го питат. И въпросът го е решавал чиновникът. Които са биле по-будни, или сред тях е имало някой който е знаел за какво става дума, са се писали като националност "българин". Това е. И стига си се напъвал, моля те, да мъкнеш менчето през девет баиря!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2502971 - 08.11.2009 18:31 [Re: Древния]

Смешки расправате тука. Значи Бугарите знаеле какви се, ама тие што се пишале Македонци не знаеле какви се и чиновникот ги пишал Македонци.
До Ниамакак - Како што има Бугари од Бугарија, така има и Македонци од Македонија.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2502985 - 08.11.2009 18:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Види сега тука

Значи Албанците од Македонија се паметни, Бугарите се паметни, ама Македонците не знаеле какви се и ги запишале Македонци.
Ако видиш подобро се работи за луѓе кои патувале со еден брод, првите се од Корица (Корча). Претпоставувам дека службеникот бил ист за сите. Зошто едните ќе ги запише како Албанци, другите како Бугари, третите како Македонци? Сите се од Македонија.
Заклучокот е дека тие што биле под влијание на бугарската ПРОПАГАНДА се пишале како Бугари. А тие што си ја знаеле народноста си се пишале такви какви што се - МАКЕДОНЦИ.

СЕГА ПАК ОЧЕКУВАМ БУГАРСКО НЕГИРАЊЕ НА ПОСТОЕЊЕТО НА МАКЕДОНЦИ ПРЕД ТИТО.

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2503083 - 08.11.2009 20:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

така като начало нали викаше че няма българи в македония?а сега какво излезе? имало емигранти от македония които се пишат българи второ да не забравяме коя година е това 1912 ,а в коя година пише Христо Матов в брошурата си Сръбските претенции в Западна България???-1897 и какво пише той там на последната страничка?че има хора които проповядват че македонците били отделен народ за какво е бил изгонен Чуповски от ВМОРО?затова че е искал да отвори македонско училище кога Стоян Новакович пише доклада си където изразява идеята че най-сигурния съюзник на сръбската идея в македония е македонизма и го оформя като държавна политика на Сърбия?1888 ако не се лъжа? тоест тази пропаганда не е от титово време това че няколко заблудени хорица са се писали македонци не е "доказателство" както ти се опитваш да го представиш пак ще те питам можеш ли да ми дадеш доказателство че Гоце,Даме или някой от ВМОРО с ръководна длъжност да е казал в прав текст има отделна македонска нация??? не не можеш ако можеше вече щеше да си го направил... така че това с емигрантите е същата история като тая с енциклопедиите където до македонска нация се мъдрят тесалийска ,епирска и анадолска

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

strawberry
ветеран

#2503088 - 08.11.2009 20:43 [Re: strawberry]

Peter Roberts – Immigrant races in North America – 1910

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2503104 - 08.11.2009 21:02 [Re: strawberry]

Точно така, некои се пишале Бугари зошто биле егзархисти. Тие што не потпаднале под силата на пропагандите си биле Македонци.
За зборовите на Сарафов што кажа? Тие се на главата на "Македонский голос"

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2503111 - 08.11.2009 21:05 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ako si zaboravila da ti napomenam

Ако не го разбираш рускиот, да ти преведам?

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 21:06)

strawberry
ветеран

#2503118 - 08.11.2009 21:08 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

те не бяха ли отпечатани във вестника на Чуповски????

а това???

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 97 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12122

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.131 seconds in which 0.11 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.