ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Makedonec_MKD123
патриот
**

Регистриран: 27.10.2009
Мнения: 201
Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502163 - 07.11.2009 15:22

The Macedonian-American Society ALEXANDER THE GREAT
Columbus, Ohio
Organized March 9th, 1938

http://www.akmpe.org/index.php?optio...d=718&Itemid=2PREAMBLE

"We the Macedonians from Macedonia, part of the former Turkish empire, immigrants in Columbus, Franklin County,
Ohio, associate ourselves together in a fraternal, non-political and non-ecclesiastical organization to be
called the “Macedonian American Society Alexander the Great” of Columbus, Ohio. ......."


--------------------
"Oваа земja e Maкедониja и ако ja погледнеме природата, наравите, обичаите, карактерот на жителите, нивната физиономиja, исцело ке ги препознаеме истите оние мажи што во старо време ги сочинувале фалангите на Александар Македонски." (1860г.)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво Алекдандар Македонски од Охајо, 1938 год.
    #2502165 - 07.11.2009 15:27 [Re: Makedonec_MKD123]

Невидимо ли е или просто само вие македонистите го видите, енда снимка която няма грам доказателство,ааа или ти даваш доказателството???

Кой са тези хора,какво правят там,имат ли нещо общо с "античките македоноиди" ???

Защото и аз мога да напиша

The Macedonian-American Society MACEDONIAN BULGARIANS
Columbus, Ohio
Organized March 9th, 1938


--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.

Редактирано от ViketsBG (07.11.2009 15:29)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво Алекдандар Македонски од Охајо, 1938 год.
    #2502170 - 07.11.2009 15:33 [Re: ViketsBG]

Погледни го ова,македонец който е во Канада,детето е македонче но са горди дека са бугари!

http://www.youtube.com/user/azmanski

Пее страхотни български песни

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Makedonec_MKD123
патриот
**

Регистриран: 27.10.2009
Мнения: 201
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502182 - 07.11.2009 15:50 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Невидимо ли е или просто само вие македонистите го видите, енда снимка която няма грам доказателство,ааа или ти даваш доказателството???

Кой са тези хора,какво правят там,имат ли нещо общо с "античките македоноиди" ???
"...Се собрале девет души, и тоа-Вело Божин, Ѓорѓи Тошев, Ангел Чалдис, Ѓорѓи Констандин, Симо Ристев, Томас Мерием, Ѓорѓи Гаштевиќ, Нан Гаштев и Танас Трајковиќ, сите по потекло Македонци. На тој ден, 9 март 1938 година го основале Македонското Здружение „Александар Македонски (Alexander The Great)“ со надеж и силна верба дека како што тој бил силен, славен и непокорлив, така и нивното новоосновано Здружение ќе биде цврсто, славно, непокорливо и неосвоиво за другите пропаганди што ровареле против македонштината и во оваа нивна втора Татковина."

"...во 1949 година, во јужниот дел на Columbus, на 794 South Front Street, со доброволни прилози на веќе околу 80 членови, купено е место и изградена е сала-македонска сала. Тука се одржувале разни свечености, вечеринки, игранки, веселби, каде што ќе се види кои се и што се и на кои што повеќе никој не можел да ги потценува и омаловажува."

"...Македонците копнееле по свој храм...Постојано одделувале средства за таа намена, но бидејќи црковното прашање во родната Македонија не било решено, разните цркви на соседните православни народи, редовно ги злоупотребувале новоизградените црковни објекти, за да ги регистрираат пред американските власти како свои."

"...По долгогодишната упорна работа, при сесрдно и сестрано залагање на неговите членови уште од првиот ден на неговото постоење, Македонското Здружение „Александар Македонски“, го достигна својот зенит во основањето на Македонската Православна црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Columbus, кон која што се слеа како кон своја мајка."


http://www.akmpe.org/index.php?optio...d=718&Itemid=2


=/=


Аmerican Tatar Association


VolgaTatar2007: "Казанские татары - это потомки булгар"

--------------------
"Oваа земja e Maкедониja и ако ja погледнеме природата, наравите, обичаите, карактерот на жителите, нивната физиономиja, исцело ке ги препознаеме истите оние мажи што во старо време ги сочинувале фалангите на Александар Македонски." (1860г.)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31251
От: Съзаклятието
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502206 - 07.11.2009 16:15 [Re: Makedonec_MKD123]

Цитат:

Аmerican Tatar Association


Карайте подред, г-н Македонски, нещо за марсианците нямате ли?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502211 - 07.11.2009 16:19 [Re: admiral]

А бре господин македоноид аз колко пъти да ти разправям дека и аз мога да сложа една снимка и да кажа,ето ние тука обсъждаме дали САЩ е македонски...

Къде пише дека е вистина?
Аз виждам една снимка,има ли документ или просто нещо написано???

КАкто бях казъл вие живеете в едно несъществуващо минало!

ДЪРЖАВА БЕЗ ИСТОРИЯ НЕМОЖЕ ДЪЛГО ДА СЕ ЗАДЪРЖИ!
А ВИЕ НЯМАТЕ И НАРОДНОСТ!
ВЪПРЕКИ ТОВА ДОСТА СЕ ЗАДЪРЖАХТЕ:БЪЛГАРСКИ ГЕН!

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502255 - 07.11.2009 17:11 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Къде пише дека е вистина?
http://www.macedonianchurch.org/index.ph...-55&lang=en


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502376 - 07.11.2009 19:05 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]
Пък тия взели че са писали българи и провалили замисъла на съвременните исторически интерпретатори от ФИРОМ и на нескопосаните им последовотели изявяващи се в този форум!! -мислейки че имат работа с малоумни пускат ли пускат ефтини лъжи ...ами няма кой да заблудите -SORRY -тук хората си познават историята и най-малкото от такива като фиромяните и разни омовци биха позволили да ги поучават и да им насаждат омраза с пастоянните си рефрени и вопли за античните ,гордите ,красивите и благородни македонци и монголоидните ,турски татарски азиатски ,грозни и деградирали -българи!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502386 - 07.11.2009 19:13 [Re: admiral]

Ааа има той просто не се е сетил !


Главата на Аце !Останалото е зарито в марсианските пясъци и чака Паско Кузман да иде е да го разкопа !

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502404 - 07.11.2009 19:35 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Къде пише дека е вистина?
http://www.macedonianchurch.org/index.ph...-55&lang=en
Това пак не е доказателство,както се казва сайт снимка и моя творба

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502467 - 07.11.2009 20:29 [Re: vargo]

Цитат:
Пък тия взели че са писали българи и провалили замисъла на съвременните исторически интерпретатори от ФИРОМ и на нескопосаните им последовотели изявяващи се в този форум!! -мислейки че имат работа с малоумни пускат ли пускат ефтини лъжи ...ами няма кой да заблудите -SORRY -тук хората си познават историята и най-малкото от такива като фиромяните и разни омовци биха позволили да ги поучават и да им насаждат омраза с пастоянните си рефрени и вопли за античните ,гордите ,красивите и благородни македонци и монголоидните ,турски татарски азиатски ,грозни и деградирали -българи!!
Бугарски фалсификати!!! Кога Загоричене било во Бугарија???


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502496 - 07.11.2009 21:02 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Когато не ви изнася -всичко е бугарски фалшификати!


Цитат:

През 19 век Загоричани е един от главните центрове на българското Възраждане в Костурско и селото си спечелва прозвището Малка София. През 1869 година в Загоричани се открива българско училище, в което учителства Георги Динков. След напускането му в училището преподават Петър Орлов и Григор Попанастасов.[
Сега същото село е гръцко и се казва Василиада!!И никога не е било -"македонско"! В него преобладаващото население е било от българи -независимо дали се е намирало селото в пределите на Османската империя или Гърция до 1905 ,когато ардартските чати нападат селото избиват голяма част от населението и го опожаряват!!
Знамето на загоричени през Илинденското въстание


--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (07.11.2009 21:11)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502553 - 07.11.2009 22:02 [Re: vargo]

ИСКАЖУВАЊЕ НА ДИМИТАР БЛАГОЕВ (ОД ЗАРОРИЧЕНЕ)ЗА НАРОДНОСТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ПРЕД БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВО 1917 ГОДИНА*

Д. Благоев: ...Всушност во Бугарија се водеше една голема борба не за обединувањето, како што велат, на бугарското племе, а за владеењето на едно племе во Бугарија. И таа борба е една од причините за ослободувањето на самата таа бугарска држава. Таа борба се водеше меѓу бугарското племе и словенското племе на Балканскиот Полуостров. Бугарското племе, еден грст, но добро организирано дојде на Балканскиот полуостров и најде едно племе мирно, уште недоразвиено во својата општествена организација, уште кога тоа се наоѓаше во последниот степен на варварство, кога тука што се формираше како сојузи на племиња, за да мине понатака, во периодот на цивизацијата, во нација. И тој поорганизиран дел, кој главно стоеше на едно пониско варварско стопало, грабечки жесток, кој не познаваше никакво одвраќање кон какви да било средства, се нафрли врз словенските племиња да ги завладее. Но тие племиња, и покрај тоа што беа неорганизирани, својата борба ја водеа долго против тоа бугарско племе.

Ј. Сак`зов: Не заборавајте дека тие беа колонии на Византија и нејзинети потчинети.

Д. Благоев: Потчинети,но независни во својот внатрешен живот.

Некој од левицата: Не ја заборавајте историјата.

Д. Благоев: Која историја? Таа ли, која вие ја фалсификуате? (смеа) Таква историја ние не ви признаваме. Ние гледаме како е стварноста. Факт е г. г. народни претставници дека имало голема борба меѓу бугарските и словенските племиња на Балканскиот полуостров. И тој процес за кој што ни говори Ј. Сак`зов и кој што го подржуваат и другите не е за обединување на бугарското племе туку за завладување на словенските племиња на Балканскиот полуостров и затоа ние гледаме потиснување на словенските племиња на Балканскиот полуостров што масовно се преселуваат во Византија и Мала Азија, и од друга страна, одат на југ кон Македонија во која имено се запазува долго време словенското племе.

Г. Данилов: Ама вие сте родом од Загоричане.

Д. Благоев: Јас сум родом од Загоричане, меѓутоа јас не сум Бугарин, јас сум Македонец, Македонски Славјанин! (смеа) И како таков ако сакате да знаете, јас сум за Македонија како словенска земја, која ќе има сопствена управа.

Некој од десницата: Што бараш тогаш во Бугарија?

Д. Благоев: Така што процесот за којшто не се говори, е процес за завладување, а не за обединување на бугарското племе...

Министерот Х.И. Попов: Како се наречуваат во Загоричане Бугарите?

Д. Благоев: Ако ги прашате, тие се нарекуваат христијани.

Министерот Х.И. Попов: Тие се нарекуваат Бугари.

Д. Благоев: Јас не сакам да навлегувам во таа сфера, но сакам да истакнам какви опасности од ваша гледна точка, од бугарска гледна точка, теории се развиваат во нашата историја, односно за процесот на обединување на бугарското племе....

Министерот Х.И. Попов: Борбите за независноста на бугарската црква највеќе се развија во вашето село и затоа го изгорија.

Д.Благоев: Тоа сосема не е така, а процесот е во завојување на племињата на Балканскиот Полуостров од Бугарите. И ако говориме за историскиот процес, тогаш тој процес и денеска постои, имено бугарското племе да ги завладее местата кои му се неопходни, за да може тоа да излезе на море, за да може на големите водни патишта и Егејското Море. Ете ја смислата на историскиот процес.

Д.Благоев: Јас мислам дека од вас послабо информирани по тие прашања и позабркани глави нема. Особоне вие учителите, којшто секогаш врз тие фалшливи теории сте се воспитувале, воопшто вие не можете да ги разберете тие работи!

С. Костурков: (негодува)

Претседавачот д-р. И. Момчилов: Г Костурков! Ве молам не го прекинувајте ораторот.

Д. Благоев: “Ако вие сте убедени дека во Добружда се Бугари, дека во Мавровско, дека во Македонија се Бугари, дека во Серес, Драма и Кавала се Бугари, зошто вие се плашите од таа формула на рускиот мир.... Ако сте убедени дека некаде има Бугари, зошто вие се плашите да се направи референдум и да видиме што ќе кажат? Зошто се дерет? Значи несигурни сте, значи има нешто што ве тревожи, има некои области, завладеени од вас, кои, ако се подложат, на референдум....” (гласно негодување и прекинување на говорникот)

* Извор: Стенограми од Бугарскиот парламент, Современост, јануари1967, стр.79-81


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502556 - 07.11.2009 22:04 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Знаев јас дека тоа за Михаил Динев е фалсификат. Види го оригиналот.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502557 - 07.11.2009 22:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Я вижте македонците от Америка какво знаме са пратили на 6-тата Охридска Дружина, баш от соединените американски дъжави.........--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502565 - 07.11.2009 22:26 [Re: Atanassovski]

Вие югославците чували ли сте за МПО ???? Македонски Патриотични Организации ???? Ето да видите баш от Тотонто - Канада..............ВЕСТИНКЪТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПАТРИОТИЧНИ ОРГАНИЗАЦИИ НА КАКЪВ ЕЗИК СЕ ПЕЧАТА ДНЕС.........


--------Органъ на МПО Любенъ Димитровъ отъ Торонто Канада---------


Ето ви го интернет сайта - [url=http://www.makedonskatribuna.com/Broj59.htm]http://www.makedonskatribuna.com/Broj59.htm[/url]

А за характера на самата македонска патриотична организация виж ето това видео. В което ще видиш и първите издания на Македонския вестник - Македонска Трибуна.

ПРОЧЕТИ НА КАКЪВ ЕЗИК Е ПИСАН................ще забележиш нещо което ще ти се стори странно, пише - ``A teacher by proffesion and folklorist by vocation Kuzman Shapkarev was one of the first students of the poetic folclore of the MACEDONIAN BULGARIANS``

Разбери, че преди Македония да бъде завзета от югославските комунари, НИКОГА НЕ СЕ Е ПРАВИЛА РАЗЛИКА МЕЖДУ БЪЛГАРИ И МАКЕДОНЦИ. Всичките македонци са се наричали Българи. Както и всички документи на ВМРО го показват. Престанете да вкарвате неясна информация!!!

Най-старата македонска организация в САЩ и Канада е МПО, която преди това се е наричала Македонска Политическа Организация. Борели са се за същото за което са се борили и Воеводите от ВМРО. Свобода на Македония. Никой от МПО не споменава никога и никога не е споменавал за ``етнически македонци`` различни от Българският Народ...... Айде моля ви се престанете с глупостите, защото не сте интересни и ставате за СМЯХ!!!

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502566 - 07.11.2009 22:28 [Re: Atanassovski]

Интернет сайта е следния, заедно с новия брой 74 на Македонска Трибуна, баш от Торонто - http://www.makedonskatribuna.com/index.htm

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502569 - 07.11.2009 22:34 [Re: Atanassovski]

Секретен документ на САЩ доказва, че "македонците" са българи

Георги Генов

В резултат на дебаркирането в Сицилия на американо-английската армия и на Сталинградската битка (17 юли 1942 - 2 февруари 1943 г.) в хода на Втората световна война настъпва коренен прелом. Съюзниците от антинацистката коалиция: САЩ, СССР, Англия и др., получават превъзходство над силите на оста Берлин - Токио, от която през септември 1943 г. отпада Италия. На 28 ноември 1943 г. в Техеран се срещат Ф. Рузвелт, У. Чърчил и Й. Сталин. На конференцията (продължила до 1 декември 1943 г.) се вземат важни решения за съвместни действия във войната и за следвоенното сътрудничество. САЩ и Англия поемат ангажимента да открият втори фронт в Европа не по-късно от 1 май 1944 г. Обсъждат се важни проблеми, свързани с териториалното устройство на редица държави след тяхното освобождение и най-вече за съдбата на Иран. Този ход на събитията поставя на дневен ред и въпроса за следвоенните граници в Европа.

Документът, който предлагаме, показва, че разузнавателните служби на САЩ са следели "под лупа" всяко действие, всяко изказване и писание, изхождащо от лидери на МПО. Разбира се, много по-голям е техният интерес към прокомунистическите групи сред емиграцията от Македония.

Документът, озаглавен "Българо-американците и Македонският въпрос", се съхранява в Архива на Македонските политически организации (АМПО) във форт Уейн, Индиана, САЩ. Той бе открит от д-р Георги Генов по време на обработката и класифицирането на споменатия архив (1990-1991 г.) и носи сигнатура АМПО, Сб. 8, Американски документи за македонските българи, оп. 1, а.е. 3, л. 1-7. Той произхожда от Службата за стратегически проучвания и по-точно от нейния Отдел за чуждестранните националности. Носи номер 189 от 13 май 1944 г. и е предназначен да информира Президентството на САЩ по въпроси, които - както е отбелязано в предупредителния гриф - са от секретно естество и засягат националната сигурност на държавата.

Документът представлява ценна находка с огромно значение за нашата най-нова история, но и за актуалната политическа ситуация на Балканите.

----------------------------------------------------------

Документът в превод на български
СЕКРЕТНО (OSS) (FN)
Служба за стратегически проучвания
Отдел за чуждестранни националности


Този документ съдържа информация, засягаща националната защита (сигурност) на САЩ - за българската принадлежност на славянските емигранти от Македония. В съответствие с Емигрантски Акт 50 на Конграса на Съединените щати предоставянето му по какъвто и да било начин на неоторизирано лице е забранено по закон.

ЧУЖДЕСТРАННИ НАЦИОНАЛНИ ГРУПИ В СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ
Меморандум от Отдела за чуждестранните националности

До Директора на Службата за стратегически проучвания


БЪЛГАРО АМЕРИКАНЦИТЕ И МАКЕДОНСКИЯТ ВЪПРОС

Българо-американците, повечето от които произхождат от оспорваната област м/у България, Югославия и Гърция, известна като Македония, смятат, че този изпълнен с напрежение район може след войната да стане независим или автономен. Националистически настроената Македонска политическа организация (МПО), която традиционно отстоява идеята за независима Македония, показваше напоследък признаци към сближаване с възгледите на просъветската Македоно-американска народна лига (МАНЛ), която вижда за в бъдеще Македония като автономен член на една славянска или балканска федерация и чиито лидери играят важна роля в протитовския Обединен комитет на южнославянските американци.

От ПЪРВОСТЕПЕНЕН ИНТЕРЕС за българо-американците представлява българската иридента (откъсната от българската държава) Македония. Досега са водени три войни за Македония и в настоящата война все още предстои решаването на съдбата й. Македонската политическа организация наскоро се събра на специална среща и състави декларация, адресирана до президента Рузвелт, настояваща за създаването на свободна и независима Македония. От друга страна Македонско-американската народна лига и Българо-македонският конгрес, и двете съветофилски и пропартизански, и двете стоящи в опозиция на МПО, създадоха движение, апелиращо към всички македонци и българи в Съединените щати да се присъединят към Обединения комитет на южнославянските американци и да работят за южнославянска федерация.

Въпреки че българските и македонските американци са в съгласие по два основни въпроса - че гръцка и югославска Македония не трябва да остават в гръцки или югославски ръце слвд войната и че Македония трябва да стане "целекупна" държава, различията в мненията им са в това, какво трябва да се направи, след като този спорен район бъде преустроен и стане самостоятелен. Македоноамериканците се разделиха в мненията си между такива, които искат една независима Македония, и такива, които искат тази област да бъде автономна в рамките на една бъдеща балканска федерация. Но българите и българоамериканците от своя страна настояват Македония да бъде част от България.

БЪЛГАРИТЕ В СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ

Въпреки че преброяването от 1940 г. показва само 15 500 лица от български произкод, самите българомакедонски американци заявяват общата си численост на приблизително 40 000 души. Те посочват, че много българи са вписани в преброяването поради това, че са родени в места, сега присвоени от Гърция, Югославия или Турция, съответно като гърци, югославяни или турци. В частност повечето български емигранти в Съединените щати не идват от България. Уточнено е, че около 70% от българските емигранти са дошли от Македония. Началото е още през 1878 г., като резултат от печалните последствия за тях след приключванвто на Руско-турската война. В началото на ХХ в. една нова вълна преселници българи, на брой около 40 000 души, достигат бреговете на Америка. След 1920 г. значителен брой българи от Македония, за да избегнат потисничеството и намерят по-сносен начин на живот, емигрират от териториите, анексирани от Гърция и Югославия. Повечето от тях се заселват в миньорските и промишлените центрове на щатите Индиана, Охайо, Илинойс и Мисури. Малцина избират работа във фермите. В Европа числеността на българите от Македония според различни изчисления варира от един и половина до три милиона души. Македонците в езиково отношение са от един род с българите, а не със сърбите, а също така в политическо отношение са по-близки до българите, отколкото до гърците или югославяните. Особено в политически нестабилни времена славяните-македонци обръщат погледите си към България - тенденция, която намира потвържденив във факта, че тяхната православна църква се стреми към София, а не към Атина или Белград.

БЪГАРО-АМЕРИКАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Българските и македонските емигранти в Съединените щати се групират в братства и дружества за взаимопомощ, четири от които са политически активни. Сред тях най-влиятелна е Македонската политическа организация в Съединените щати и Канада, ръководена от Любен Димитров с щаб в гр. Индианаполис. Тя се създава през 1921 г. и има 1800 редовни членове, групирани в 88 партийни организации. Единственият им и главен политически възглед, представен в седмичника "Македонска трибуна", е идеята за независима Маквдония. Въпреки че МПО привежда доводи за създаването на автономна Македония в границите на България и преди Пърл Харбър, тя одобрява политиката на цар Борис III за влизане в Оста. На МПО се глeда като на американски клон на Вътрeшната макeдонска рeволюционна организация, която, по известни мнения, разчита да освободи Македония посредством "тeрористични действия". Лидеритe на МПО изрично заявяват, че нямат връзка с това обвинениe. В по-ново време лидeрите на МПО започнаха да виждат възможността и за "федерация".

В опозиция на МПО стои Макeдоно-амeриканската народна лига, ръководена от Смиле Войданов. Лигата представлява просъветското крило на македонското движение и публикува излизащия на български взик комунистически седмичник "Народна воля". Лигата се образува в Детройт през 1930 г. Тя работи в тясно сътрудничество с Федерацията на българо-македонските образователни клубове, чиито просъветски възгледи са също така изявени чрез "Народна воля". Привеждайки доводи за създаването на автономна Македония в рамките на една балканска федерация, лидерите на лигата заедно със сътрудниците си от Федерацията на българо-американските образователни клубове си проправиха път към пропартизански Обединен комитет на южнославянските американци, който беше създаден от словенско-американския писател Луис Адамик.

Част от българо-американските националности, които не са обединени в някаква формална организация, се представят в полуседмичника "Народен глас", излизащ в Гранит сити, щат Илиноис. Най-старият и влиятелен вестник, излизащ на български език в Съединените щати "Народен глас", подкрепя идеята за "Велика България". Той се противопоставя на МАНА и на МПО, на първите заради прокомунистичвската им линия, на вторите, защото според авторите на "Народен глас" Македония е "неделима част от България" и трябва да се предаде на нея.

Българският социалистически работнически съюз представлява малка група от стари български и македонски емигранти социалисти, които се занимават предимно с интелектуална, отколкото с политическа деиност. Те се интервсуват малко от състоянието на нещата в родината. Изразител на тяхното мнение е излизащият в Гранит сити седмичник "Работническа просвета", който има за цел "да проповядва сред българските работници принципите на истинската пролетарска революция - да се разруши, а не да се реформира капитализмът и създаване на работническа социалистическа индустриална република".

ОБЯСНЕНИЕ НА ПРИЧИНИТЕ ЗА СЪТРУДНИЧЕСТВОТО С ГЕРМАНИЯ

В тази война в края на краищата повечето македонци и българи в Америка заявяват, че подкрепят "Централните сили". Всичко това беше резултат на нежеланието на демокрациите да подкрепят България. Когато сънародницитв им приемат Хитлер, те твърдят, че България (по думите на преставител на МПО) "иска само да приложи принципите на Атлантическата харта". Любен Димитров, издател на "Македонска трибуна" и секретар на МПО, обяснява сътрудничеството между македонците и нацистите така: "Идеологията на нацизма е напълно чужда на македонците... [Германците] освободиха около 2000 млади македонци, заточени по различни острови, и дадоха възможност македонцитв да ползват техния собствен език и да служат в собствените си църкви. Нямаше кой друг да им даде тези права, с които те [македонците] биха могли да бъдат облагодетелствани..."

МАКЕДОНСКА НЕЗАВИСИМОСТ, ИСКАНА ОТ МПО

Проблемът за Македония беше единствената тема, обсъждана на среща, организирана от МПО в македоно-българската зала в гр. Акрон, щат Охайо, на 23 април 1944 г. На тази извънредна среща събраните около 200 членове на МПО обсъждаха декларация с искане за независимост на Македония. Окончателният меморандум, изпратен до президента Рузвелт, отстоява правото, че "в земята, носеща древното име Македония... живеят приблизително около три милиона жители, чието етническо и езиково разнообразие (е служело за)... претекст, въз основа на който съседите им базират искането си за господство над Македония". Независимо от политическите и административните проблеми, които Македония е създала "на всяка Балканска държава", декларацията призовава за една "Македония за македонците".

Освен техните собствени делегати трима делегати, водени от Кръстьо Мишев, представящи Македоно-американския съюз към Виктъри Клъб от Детройт, пристигат на събранието на МПО. По-рано лидер, заедно с Георги Пирински, секретар на Мичиганския славянски конгрес, в просъветската македоно-американска народна лига, Мишев скъсва с тази организация, на която помогнал да бъде основана, и създава свой Виктъри Клъб.

КРЪСТЬО МИШЕВ СРЕЩУ АНТИКОМУНИСТИТЕ

Участието на Мишев на срещата на МПО му дава уникална възможност да се изяви. Ренегат, прехвърлящ се от една на друга политическа позиция, той подписва декларацията, призоваваща за македонска независимост, но не преди да успее да промени текста "съюзническа" вместо "американска" окупация на Македония. Той предлага ред резолюции, които събранието приема. Една от тях е послание към македонците, които участват във "военните сили, борещи се срещу фашизма". Друга, адресирана най-общо до всички македонци, които се сражават срещу нацистите зад граница (т.е. извън пределите на САЩ - б. авт.), поставя въпроса: До кого по-специално резолюцията да бъде изпратена? Мишев предлага да бъде изпратена до Димитър Влахов, комунист и по това време предложен като македонски представител на Титовото правителство в Москва, и до Михайло Апостолски, генерал-майор, ръководител на партизанските отряди в Македония под знамето на Тито. Поради това, че имало възражения по повод на резолюцията, накрая било решено да не се изпраща послание до Службата за военна информация, тъй като тя ще има слаб отзвук в Европа. Мишев се проваля и в усилията си да прокара резолюция, призоваваща за разбирателство с Македонско-американската народна лига. Лидерите на МПО я отхвърлят. Нищо, заявява Любен Димитров, не би трябввло да се прави за насърчаване на каквато и да било среща с "комунистически настроени" групи.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502571 - 07.11.2009 22:35 [Re: Atanassovski]

ДЕКЛАРАЦИЯ НА МПО ЗА СЛУЧАЯ ``СПАСКА МИТРОВА``
--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502572 - 07.11.2009 22:37 [Re: Atanassovski]

ТОВА НЕ СА БУГАРСКИ ФЛАШИФИЦАКИИ, ВИЕ СТЕ ФАЛШИВИ МАКЕДОНЦИ СЪРБОМАНИ!!! ЯСНО ЛИ ВИ Е ?????

НЕ ИСКАТЕ ДА ВИДИТЕ СОБСТВЕННАТА СИ ИСТИНА, ЗАЩОТО ВИ Е СТРАХ ОТ НЕЯ.........НЕ Е ЗА ДРУГО АМИ СТЕ СТРАХЛИВЦИ И ПРЕДАТЕЛИ НА ДЕЛОТО НА ВМРО И ВСИЧКИ БОРЦИ ЗА СВОБОДАТА НА МАКЕДОНИЯ.....


--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502574 - 07.11.2009 22:37 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знаев јас дека тоа за Михаил Динев е фалсификат. Види го оригиналот."оригиналот"-написан със сръбска пишеща машина!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502576 - 07.11.2009 22:51 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Документът, който предлагаме, показва, че разузнавателните служби на САЩ са следели "под лупа" всяко действие, всяко изказване и писание, изхождащо от лидери на МПО. Разбира се, много по-голям е техният интерес към прокомунистическите групи сред емиграцията от Македония.

Документът, озаглавен "Българо-американците и Македонският въпрос", се съхранява в Архива на Македонските политически организации (АМПО) във форт Уейн, Индиана, САЩ. Той бе открит от д-р Георги Генов по време на обработката и класифицирането на споменатия архив (1990-1991 г.) и носи сигнатура АМПО, Сб. 8, Американски документи за македонските българи, оп. 1, а.е. 3, л. 1-7. Той произхожда от Службата за стратегически проучвания и по-точно от нейния Отдел за чуждестранните националности. Носи номер 189 от 13 май 1944 г. и е предназначен да информира Президентството на САЩ по въпроси, които - както е отбелязано в предупредителния гриф - са от секретно естество и засягат националната сигурност на държавата.

Документът представлява ценна находка с огромно значение за нашата най-нова история, но и за актуалната политическа ситуация на Балканите.Цитат:

СЕКРЕТНО (OSS) (FN)
Служба за стратегически проучвания
Отдел за чуждестранни националности
Този документ съдържа информация, засягаща националната защита (сигурност) на САЩ - за българската принадлежност на славянските емигранти от Македония. В съответствие с Емигрантски Акт 50 на Конграса на Съединените щати предоставянето му по какъвто и да било начин на неоторизирано лице е забранено по закон.

ЧУЖДЕСТРАННИ НАЦИОНАЛНИ ГРУПИ В СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ
Меморандум от Отдела за чуждестранните националности

До Директора на Службата за стратегически проучвания

БЪЛГАРО АМЕРИКАНЦИТЕ И МАКЕДОНСКИЯТ ВЪПРОС

Българо-американците, повечето от които произхождат от оспорваната област м/у България, Югославия и Гърция, известна като Македония, смятат, че този изпълнен с напрежение район може след войната да стане независим или автономен. Националистически настроената Македонска политическа организация (МПО), която традиционно отстоява идеята за независима Македония, показваше напоследък признаци към сближаване с възгледите на просъветската Македоно-американска народна лига (МАНЛ), която вижда за в бъдеще Македония като автономен член на една славянска или балканска федерация и чиито лидери играят важна роля в протитовския Обединен комитет на южнославянските американци.

От ПЪРВОСТЕПЕНЕН ИНТЕРЕС за българо-американците представлява българската иридента (откъсната от българската държава) Македония. Досега са водени три войни за Македония и в настоящата война все още предстои решаването на съдбата й. Македонската политическа организация наскоро се събра на специална среща и състави декларация, адресирана до президента Рузвелт, настояваща за създаването на свободна и независима Македония. От друга страна Македонско-американската народна лига и Българо-македонският конгрес, и двете съветофилски и пропартизански, и двете стоящи в опозиция на МПО, създадоха движение, апелиращо към всички македонци и българи в Съединените щати да се присъединят към Обединения комитет на южнославянските американци и да работят за южнославянска федерация.

Въпреки че българските и македонските американци са в съгласие по два основни въпроса - че гръцка и югославска Македония не трябва да остават в гръцки или югославски ръце слвд войната и че Македония трябва да стане "целекупна" държава, различията в мненията им са в това, какво трябва да се направи, след като този спорен район бъде преустроен и стане самостоятелен. Македоноамериканците се разделиха в мненията си между такива, които искат една независима Македония, и такива, които искат тази област да бъде автономна в рамките на една бъдеща балканска федерация. Но българите и българоамериканците от своя страна настояват Македония да бъде част от България.

БЪЛГАРИТЕ В СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ

Въпреки че преброяването от 1940 г. показва само 15 500 лица от български произкод, самите българомакедонски американци заявяват общата си численост на приблизително 40 000 души. Те посочват, че много българи са вписани в преброяването поради това, че са родени в места, сега присвоени от Гърция, Югославия или Турция, съответно като гърци, югославяни или турци. В частност повечето български емигранти в Съединените щати не идват от България. Уточнено е, че около 70% от българските емигранти са дошли от Македония. Началото е още през 1878 г., като резултат от печалните последствия за тях след приключванвто на Руско-турската война. В началото на ХХ в. една нова вълна преселници българи, на брой около 40 000 души, достигат бреговете на Америка. След 1920 г. значителен брой българи от Македония, за да избегнат потисничеството и намерят по-сносен начин на живот, емигрират от териториите, анексирани от Гърция и Югославия. Повечето от тях се заселват в миньорските и промишлените центрове на щатите Индиана, Охайо, Илинойс и Мисури. Малцина избират работа във фермите. В Европа числеността на българите от Македония според различни изчисления варира от един и половина до три милиона души. Македонците в езиково отношение са от един род с българите, а не със сърбите, а също така в политическо отношение са по-близки до българите, отколкото до гърците или югославяните. Особено в политически нестабилни времена славяните-македонци обръщат погледите си към България - тенденция, която намира потвържденив във факта, че тяхната православна църква се стреми към София, а не към Атина или Белград.

БЪГАРО-АМЕРИКАНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Българските и македонските емигранти в Съединените щати се групират в братства и дружества за взаимопомощ, четири от които са политически активни. Сред тях най-влиятелна е Македонската политическа организация в Съединените щати и Канада, ръководена от Любен Димитров с щаб в гр. Индианаполис. Тя се създава през 1921 г. и има 1800 редовни членове, групирани в 88 партийни организации. Единственият им и главен политически възглед, представен в седмичника "Македонска трибуна", е идеята за независима Маквдония. Въпреки че МПО привежда доводи за създаването на автономна Македония в границите на България и преди Пърл Харбър, тя одобрява политиката на цар Борис III за влизане в Оста. На МПО се глeда като на американски клон на Вътрeшната макeдонска рeволюционна организация, която, по известни мнения, разчита да освободи Македония посредством "тeрористични действия". Лидеритe на МПО изрично заявяват, че нямат връзка с това обвинениe. В по-ново време лидeрите на МПО започнаха да виждат възможността и за "федерация".

В опозиция на МПО стои Макeдоно-амeриканската народна лига, ръководена от Смиле Войданов. Лигата представлява просъветското крило на македонското движение и публикува излизащия на български взик комунистически седмичник "Народна воля". Лигата се образува в Детройт през 1930 г. Тя работи в тясно сътрудничество с Федерацията на българо-македонските образователни клубове, чиито просъветски възгледи са също така изявени чрез "Народна воля". Привеждайки доводи за създаването на автономна Македония в рамките на една балканска федерация, лидерите на лигата заедно със сътрудниците си от Федерацията на българо-американските образователни клубове си проправиха път към пропартизански Обединен комитет на южнославянските американци, който беше създаден от словенско-американския писател Луис Адамик.

Част от българо-американските националности, които не са обединени в някаква формална организация, се представят в полуседмичника "Народен глас", излизащ в Гранит сити, щат Илиноис. Най-старият и влиятелен вестник, излизащ на български език в Съединените щати "Народен глас", подкрепя идеята за "Велика България". Той се противопоставя на МАНА и на МПО, на първите заради прокомунистичвската им линия, на вторите, защото според авторите на "Народен глас" Македония е "неделима част от България" и трябва да се предаде на нея.

Българският социалистически работнически съюз представлява малка група от стари български и македонски емигранти социалисти, които се занимават предимно с интелектуална, отколкото с политическа деиност. Те се интервсуват малко от състоянието на нещата в родината. Изразител на тяхното мнение е излизащият в Гранит сити седмичник "Работническа просвета", който има за цел "да проповядва сред българските работници принципите на истинската пролетарска революция - да се разруши, а не да се реформира капитализмът и създаване на работническа социалистическа индустриална република".

ОБЯСНЕНИЕ НА ПРИЧИНИТЕ ЗА СЪТРУДНИЧЕСТВОТО С ГЕРМАНИЯ

В тази война в края на краищата повечето македонци и българи в Америка заявяват, че подкрепят "Централните сили". Всичко това беше резултат на нежеланието на демокрациите да подкрепят България. Когато сънародницитв им приемат Хитлер, те твърдят, че България (по думите на преставител на МПО) "иска само да приложи принципите на Атлантическата харта". Любен Димитров, издател на "Македонска трибуна" и секретар на МПО, обяснява сътрудничеството между македонците и нацистите така: "Идеологията на нацизма е напълно чужда на македонците... [Германците] освободиха около 2000 млади македонци, заточени по различни острови, и дадоха възможност македонцитв да ползват техния собствен език и да служат в собствените си църкви. Нямаше кой друг да им даде тези права, с които те [македонците] биха могли да бъдат облагодетелствани..."

МАКЕДОНСКА НЕЗАВИСИМОСТ, ИСКАНА ОТ МПО

Проблемът за Македония беше единствената тема, обсъждана на среща, организирана от МПО в македоно-българската зала в гр. Акрон, щат Охайо, на 23 април 1944 г. На тази извънредна среща събраните около 200 членове на МПО обсъждаха декларация с искане за независимост на Македония. Окончателният меморандум, изпратен до президента Рузвелт, отстоява правото, че "в земята, носеща древното име Македония... живеят приблизително около три милиона жители, чието етническо и езиково разнообразие (е служело за)... претекст, въз основа на който съседите им базират искането си за господство над Македония". Независимо от политическите и административните проблеми, които Македония е създала "на всяка Балканска държава", декларацията призовава за една "Македония за македонците".
--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (07.11.2009 22:52)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502647 - 08.11.2009 00:46 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знаев јас дека тоа за Михаил Динев е фалсификат. Види го оригиналот.


Дзиндзиф, тия американците са били много неграмотни бе, що не ми обясниш, коя е четвъртата буква в графата за националност.
Ако предпочиташ, може и първата.
Kacadonian , изглежда добре, не мислиш ли?
Някой, май, си е направил майтап с вас?

Редактирано от niama kak (08.11.2009 00:51)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Pirinec-vurhovist
ориентиран
****

Регистриран: 30.05.2009
Мнения: 364
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502654 - 08.11.2009 00:59 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Знаев јас дека тоа за Михаил Динев е фалсификат. Види го оригиналот.Дзиндзи бре....види що си ни дал Сравни го с първия вариант и кажи разликите Абе цела буква нема в твоя документ Загледай nationalitY....lipsva Y bre,а на увелченето го има Y Toя дето си е играл с фотошопа доста трябва да е бързал

--------------------
Dzindzif : И Александров го побугаривте? Оној што го кренал востанието во Ќустендил - декември 1922 против бугарската власт? Аман!
No comment


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31251
От: Съзаклятието
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502657 - 08.11.2009 01:04 [Re: Atanassovski]

Престани да крещиш, моля те.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502658 - 08.11.2009 01:09 [Re: admiral]

Яс не крекам Адмирале Пиша им го с големи букви да четат по ясно

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502748 - 08.11.2009 10:06 [Re: vargo]

Види сега на овој „документ“
Цитат:
После Y има една цртица, која го покрива Y и милиметри од буквата се исечени, врз оригиналот е поставено BULGARIAN, не се гледа ни трага од печатот.
За да се изјасни каде е вистината треба да се пронајде повеќе информација за овој Михаил Динев.

Јас на Елис Ајланд најдов еден, кој патувал за Америка од Варна со бродот „Бајрон“ на 5 септември 1923 г., последна резиденција му била Пловдир (најверојатно Пловдив), имал 46 години. Дали е истиот човек???
http://www.ellisisland.org/search/passRe...ID=602059020014


А Загоричене никогаш не било во Бугарија.

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 10:07)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502753 - 08.11.2009 10:24 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Стига бре,ти толкова ли си се вкопчил,ти самия ти мамка му че вече се ядосвам,видиш дека ова което ни даваш е фалшификат,но продължаваш да си спориш дека е оригиналот...

НЕ ЧОВЕК ДОКАТО НЕ СЕ ИЗЯСНИ ТОВА,НЯМА ДА ПИШЕМ ЗА ДРУГО!

много ядосваш бе,не го ли виждаш или просто изведнъж някой ти скрива очите...

nationalitYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY там е грешката!

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502781 - 08.11.2009 11:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

дзиндзи признай си го - издъни се...за пореден път

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502789 - 08.11.2009 12:00 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Стига бре,ти толкова ли си се вкопчил,ти самия ти мамка му че вече се ядосвам,видиш дека ова което ни даваш е фалшификат,но продължаваш да си спориш дека е оригиналот...

НЕ ЧОВЕК ДОКАТО НЕ СЕ ИЗЯСНИ ТОВА,НЯМА ДА ПИШЕМ ЗА ДРУГО!

много ядосваш бе,не го ли виждаш или просто изведнъж някой ти скрива очите...

nationalitYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY там е грешката!
Не само там, му е грешката.
Обърнете внимание на разликата, в изписването на Macedonian.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502800 - 08.11.2009 12:12 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Тази тема сме я дъвкали -може да си я преговориш ако искаш!
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1715542/page/0/fpart/3/vc/1

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502851 - 08.11.2009 13:19 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Колкото да се пъните срещу майка България,неможете...

Първо нямате никаква армия!
Второ,вие не сте никои,нито имате история,нито имате самоличност!
Трето-вие неможете да казвате как стоят нешата!ВИЕ СТЕ НИЩО ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА БИВША ЮГОСЛАВСКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЯ,когато имате име,тогава ще спорим за история маке маке...

Така не ми отговорихте на няколко въпросчета:

ЗАЩО имате "J" латинското во азбуката?(сърбите и те имат)
ЗАЩО на всички църкви во БЮРМ пише "бугари",а на някои са се мъчили да ги истрият.
ЗАЩО НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНАТА ДЪРЖАВА С ДВА БАСКЕТБОЛНИ ОТБОРА НА ЕВРОПЕЙСКО.....

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502855 - 08.11.2009 13:32 [Re: strawberry]

Цитат:

дзиндзи признай си го - издъни се...за пореден пътДа, треба да е некој фалсификат, ама и тоа со БУЛГАРИАН е истото. Видите внимателно и ќе разберете. Може еден човек да си направил мајтап и со двете страни. На МАСЕДОНИАН оставил видливи траги со испуштање на една буква, а на БУЛГАРИАН се гледа цртицата и пак е исечен дел од истата буква Y.

Мојата хипотеза е следната -
1. фалсификаторот е Бугарин
2. на оригиналот пишува МАСЕДОНИАН, тој го преправил на БУЛГАРИАН
3. прави втори фалсификат, преправа го оригиналот, пак пишува МАСЕДОНИАН, ама овој пат да се види дека е ФАЛСИФИКАТ, сечејќи една буква. Целта му е да ги обвини Македонците во фалсификат.

ЗАКЛУЧОК -
1. И ДВЕТЕ СЛИКИ СЕ ФАЛСИФИКАТ
2. ИСТОРИЈАТА СО ДОКУМЕНТИТЕ Е БУГАРСКИ ОБИД ЗА МАНИПУЛАЦИЈА СО ЦЕЛ ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ ФАЛСИФИКУВААТ.
3. НА ЛАГАТА НОЗЕТЕ И СЕ КРАТКИ.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502857 - 08.11.2009 13:37 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

дзиндзи признай си го - издъни се...за пореден пътДа, треба да е некој фалсификат, ама и тоа со БУЛГАРИАН е истото. Видите внимателно и ќе разберете. Може еден човек да си направил мајтап и со двете страни. На МАСЕДОНИАН оставил видливи траги со испуштање на една буква, а на БУЛГАРИАН се гледа цртицата и пак е исечен дел од истата буква Y.

Мојата хипотеза е следната -
1. фалсификаторот е Бугарин
2. на оригиналот пишува МАСЕДОНИАН, тој го преправил на БУЛГАРИАН
3. прави втори фалсификат, преправа го оригиналот, пак пишува МАСЕДОНИАН, ама овој пат да се види дека е ФАЛСИФИКАТ, сечејќи една буква. Целта му е да ги обвини Македонците во фалсификат.

ЗАКЛУЧОК -
1. И ДВЕТЕ СЛИКИ СЕ ФАЛСИФИКАТ
2. ИСТОРИЈАТА СО ДОКУМЕНТИТЕ Е БУГАРСКИ ОБИД ЗА МАНИПУЛАЦИЈА СО ЦЕЛ ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ ФАЛСИФИКУВААТ.
3. НА ЛАГАТА НОЗЕТЕ И СЕ КРАТКИ.


Знаев јас дека тоа за Михаил Динев е фалсификат. Види го оригиналот.


Брате,брате та ти сам си противоречиш бре,значи на 3 та страница казуваш дека е оригинал,а сега правиш извода дека фалшификат и то от българи....

Ах невежи са верващите

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502858 - 08.11.2009 13:39 [Re: ViketsBG]

Вчера мислев дека е оригиналот, ама сега знам дека и двете се фалсификат.

Каква е твојата хипотеза околу тие „документи“?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502861 - 08.11.2009 13:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Вчера мислев дека е оригиналот, ама сега знам дека и двете се фалсификат.

Каква е твојата хипотеза околу тие „документи“?
Каква е моята хипотеза ли,ами брака според мене ова дето е писано Македонец на него е фалшификатот защото ова е сръбска пропаганда!

Неможе ти да кажеш нещо защото не е в твойте ръце ДОКАЗАТЕЛСТВОТО!

За да докажеш нещо ти трябва факт,а ти нямаш факт!
Ние винаги намираме фактите

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502862 - 08.11.2009 13:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Приятел, в началото го пусна като оригинал, сега, като видя ,че не ти мина номерът и това което го пусна, стана бугарски фалшификат.
Я се върни на документа от емиграционните и го коментирай пак.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502864 - 08.11.2009 13:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Немислиш ли че всичко се обръща към страната на ИСТИНАТА?

Стига си мислил по този начин,никога ли не ти е минавало въпросът ами ако наистина ние сме в грешка,ами ако наистина бугарите и гърците са прави?

Задай си го сега,и помисли,защо ние да сме лошите,и ние да ви мразим,мамка му ако беше така нямаше да ви дадем тези танкове и оръжия,да ама ако не бяхме ние какво щяхте да правите?

Викате дека Пирин е ваш,е па добре бре брака,недей вярва на всичко което е писано во вашите учебници,ази съм от Пирин брака,тука се намират Кукерите,тука сите бугари сме горди дека сме бугарски македонци,ова че се намираме на географска област македония,не ни прави антички македонци.

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502896 - 08.11.2009 16:12 [Re: niama kak]

Цитат:

Приятел, в началото го пусна като оригинал, сега, като видя ,че не ти мина номерът и това което го пусна, стана бугарски фалшификат.
Я се върни на документа от емиграционните и го коментирай пак.Види се дека и двете се фалсификат и е точно така, како што ти кажав. Се е работа на еден човек.

Од имигрантските служби има Македонци колку што сакаш. Следните се од 1912

Ete ti go oficijalniot sajt. Registriraj se pa baraj.
http://www.ellisislandrecords.org/search/search_new.asp?Use Advanced Search to specify additional details for a passenger arriving through Ellis Island from 1892-1924.
You do not need to use every field shown below, but can provide any combination of information you may have.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502900 - 08.11.2009 16:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Хаха да му имам доказателството една таблица направена с програма и едно име,а бре кръвни ми братко,какви са тея глупости,ази невярвам на такива "докази"!

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502905 - 08.11.2009 16:24 [Re: ViketsBG]

Хаха,данеби тогава да са имали компютри които и да са вписвали имената...

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502907 - 08.11.2009 16:28 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Хаха да му имам доказателството една таблица направена с програма и едно име,а бре кръвни ми братко,какви са тея глупости,ази невярвам на такива "докази"!Иди на официјалниот сајт. Тоа е американски официјален сајт со информација за повеќе од 25 милиони пасажери за Америка. Регистрирај се и барај. Секој кој отишол во Америка со брод до 1924 година е таму. Има и снимки на патните листови, ама треба да се плати.
ёНајмалку 10 000 етнички Македонци има во листите до 1924 година.

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 16:31)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502909 - 08.11.2009 16:29 [Re: ViketsBG]

виж кво дзиндзи можеш да си пействаш пропаганда коооолкото искаш като неможа да ми отговориш на въпросите избега в друга тема айде покажи ми къде Гоце или Даме са казали в прав текста че има отделна македонска нация няма такива???? ами тогава fuck off

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502910 - 08.11.2009 16:31 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

То и ти не ми отговори на въпросите,все ние ти разгадаваме пропагандата,айде де дай да отговориш и ти на наши въпроси

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502916 - 08.11.2009 16:34 [Re: ViketsBG]

Цитат:

То и ти не ми отговори на въпросите,все ние ти разгадаваме пропагандата,айде де дай да отговориш и ти на наши въпроси
Идете на Елис Ајланд видете за што се работи, па тогаш судете.

Најмалку 10 000 етнички Македонци.
Одговор ќе дадам на секое прашање, кога видам дека соговорникот сака да научи нешто.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502922 - 08.11.2009 16:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

То и ти не ми отговори на въпросите,все ние ти разгадаваме пропагандата,айде де дай да отговориш и ти на наши въпроси
Идете на Елис Ајланд видете за што се работи, па тогаш судете.

Најмалку 10 000 етнички Македонци.
Одговор ќе дадам на секое прашање, кога видам дека соговорникот сака да научи нешто.Дзиндзи, ще ни обясниш ли, какви са тия етнички македонци?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502924 - 08.11.2009 16:46 [Re: niama kak]

Цитат:

Дзиндзи, ще ни обясниш ли, какви са тия етнички македонци?Ште ви објаснам Нјамчо. Тоа се луѓе кои на прашањето какво е твоето ЕТНИСИТИ одговарале МАЦЕДОНИАН. Јасно ли е или да продолжам да ти објаснувам.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Древния
наблюдател
***

Регистриран: 13.04.2005
Мнения: 1889
От: Центъра
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502932 - 08.11.2009 16:56 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Дзиндзи, ще ни обясниш ли, какви са тия етнички македонци?Ште ви објаснам Нјамчо. Тоа се луѓе кои на прашањето какво е твоето ЕТНИСИТИ одговарале МАЦЕДОНИАН. Јасно ли е или да продолжам да ти објаснувам.
Лъжеш како дрът мангал, Джинджи!!!

Когато са слизали на пристанището и имиграционните са ги питали от къде са, те са отговаряли "От Македония". И имиграционните са записвали в графата "националност", че са македонци. Нормално. И манго да е бил, при такъв отговор пак е щял да бъде записан "македонец".
Престани с тъпашките си манипулации, че се пукаш отвсекъде, пич!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502940 - 08.11.2009 17:21 [Re: Древния]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Дзиндзи, ще ни обясниш ли, какви са тия етнички македонци?Ште ви објаснам Нјамчо. Тоа се луѓе кои на прашањето какво е твоето ЕТНИСИТИ одговарале МАЦЕДОНИАН. Јасно ли е или да продолжам да ти објаснувам.
Лъжеш како дрът мангал, Джинджи!!!

Когато са слизали на пристанището и имиграционните са ги питали от къде са, те са отговаряли "От Македония". И имиграционните са записвали в графата "националност", че са македонци. Нормално. И манго да е бил, при такъв отговор пак е щял да бъде записан "македонец".
Престани с тъпашките си манипулации, че се пукаш отвсекъде, пич!Пишуваш за работи за кои ништо не знаеш. Кога ги прашале од каде се одговарале од МАКЕДОНИЈА. Кога ги прашале од која националност си - одговарале МАКЕДОНЕЦ.
Според тоа што го пишуваш би требало да нема ниту еден Бугарин од Македонија или Грк или Турчин. Ако се расшеташ низ сајтот ќе видиш дека има и немалку Бугари од Македонија. На еден брод имало патници и Бугари и Македонци.

Тешко е да разбереш дека те лажеле, ама треба да се примириш. И пред Тито си ги имало Македонците.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502946 - 08.11.2009 17:27 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Приятел, повечето от тези хора не са владеели английски, ще ми обясниш ли, как са обяснявали, какви са по народност при пристигането си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502947 - 08.11.2009 17:32 [Re: niama kak]

Цитат:

Приятел, повечето от тези хора не са владеели английски, ще ми обясниш ли, как са обяснявали, какви са по народност при пристигането си.Тоа не знам. Ти ште ми објасниш ли зошто оние кои можеле да се напишат како Бугари од Македонија некако се оправале и се запишувале како Бугари, а оние кои се запишувале како Македонци да не можеле да го направат истото. Сигурно имало преведувачи кон тие служби. Не ги мисли Американците толку заостанати и Бугарите да се секогаш најитри.
Ете ти пример од 17 јули 1909.


Сега ти ште ми објасниш ли, пријател?

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 17:33)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502951 - 08.11.2009 17:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Приятел, повечето от тези хора не са владеели английски, ще ми обясниш ли, как са обяснявали, какви са по народност при пристигането си.Тоа не знам. Ти ште ми објасниш ли зошто оние кои можеле да се напишат како Бугари од Македонија некако се оправале и се запишувале како Бугари, а оние кои се запишувале како Македонци да не можеле да го направат истото. Сигурно имало преведувачи кон тие служби. Не ги мисли Американците толку заостанати и Бугарите да секогаш најитри.
Ете ти пример од 17 јули 1909.


Сега ти ште ми објасниш ли, пријател?Да, точно за това ти говоря, кви са тези македонци от Македония.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Древния
наблюдател
***

Регистриран: 13.04.2005
Мнения: 1889
От: Центъра
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502952 - 08.11.2009 17:42 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Пишуваш за работи за кои ништо не знаеш. Кога ги прашале од каде се одговарале од МАКЕДОНИЈА. Кога ги прашале од која националност си - одговарале МАКЕДОНЕЦ.
Виж сега, айде по-сериозно, а? Ето, ти сам даваш отговора, а в същото време пък и го отричаш.. Немой така!!
Не забравяй, че голяма част от тези хорица са били неграмотни.То и сега голяма част не могат да направят разлика между етнос и нация. Като гледам и ти си в това число. Чиновникът го е питал за националност, а нашият е гледал с тъп поглед, тъй като просто не е знаел какво го питат. И въпросът го е решавал чиновникът. Които са биле по-будни, или сред тях е имало някой който е знаел за какво става дума, са се писали като националност "българин". Това е. И стига си се напъвал, моля те, да мъкнеш менчето през девет баиря!

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502971 - 08.11.2009 18:31 [Re: Древния]

Смешки расправате тука. Значи Бугарите знаеле какви се, ама тие што се пишале Македонци не знаеле какви се и чиновникот ги пишал Македонци.
До Ниамакак - Како што има Бугари од Бугарија, така има и Македонци од Македонија.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2502985 - 08.11.2009 18:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Види сега тука


Значи Албанците од Македонија се паметни, Бугарите се паметни, ама Македонците не знаеле какви се и ги запишале Македонци.
Ако видиш подобро се работи за луѓе кои патувале со еден брод, првите се од Корица (Корча). Претпоставувам дека службеникот бил ист за сите. Зошто едните ќе ги запише како Албанци, другите како Бугари, третите како Македонци? Сите се од Македонија.
Заклучокот е дека тие што биле под влијание на бугарската ПРОПАГАНДА се пишале како Бугари. А тие што си ја знаеле народноста си се пишале такви какви што се - МАКЕДОНЦИ.


СЕГА ПАК ОЧЕКУВАМ БУГАРСКО НЕГИРАЊЕ НА ПОСТОЕЊЕТО НА МАКЕДОНЦИ ПРЕД ТИТО.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503083 - 08.11.2009 20:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

така като начало нали викаше че няма българи в македония?а сега какво излезе? имало емигранти от македония които се пишат българи второ да не забравяме коя година е това 1912 ,а в коя година пише Христо Матов в брошурата си Сръбските претенции в Западна България???-1897 и какво пише той там на последната страничка?че има хора които проповядват че македонците били отделен народ за какво е бил изгонен Чуповски от ВМОРО?затова че е искал да отвори македонско училище кога Стоян Новакович пише доклада си където изразява идеята че най-сигурния съюзник на сръбската идея в македония е македонизма и го оформя като държавна политика на Сърбия?1888 ако не се лъжа? тоест тази пропаганда не е от титово време това че няколко заблудени хорица са се писали македонци не е "доказателство" както ти се опитваш да го представиш пак ще те питам можеш ли да ми дадеш доказателство че Гоце,Даме или някой от ВМОРО с ръководна длъжност да е казал в прав текст има отделна македонска нация??? не не можеш ако можеше вече щеше да си го направил... така че това с емигрантите е същата история като тая с енциклопедиите където до македонска нация се мъдрят тесалийска ,епирска и анадолска

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503088 - 08.11.2009 20:43 [Re: strawberry]

Peter Roberts – Immigrant races in North America – 1910


--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503104 - 08.11.2009 21:02 [Re: strawberry]

Точно така, некои се пишале Бугари зошто биле егзархисти. Тие што не потпаднале под силата на пропагандите си биле Македонци.
За зборовите на Сарафов што кажа? Тие се на главата на "Македонский голос"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503111 - 08.11.2009 21:05 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ako si zaboravila da ti napomenam


Ако не го разбираш рускиот, да ти преведам?

Редактирано от Dzindzif (08.11.2009 21:06)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503118 - 08.11.2009 21:08 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

те не бяха ли отпечатани във вестника на Чуповски????


а това???

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503122 - 08.11.2009 21:12 [Re: strawberry]

Да, ама ги изрекол Борис Сарафов, нели?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503123 - 08.11.2009 21:12 [Re: niama kak]

А добре,казувате дека нямате нищо общо со сърбите,какво е "КАРАДЖИЦА" ?

Или по-точно кой е г-н Караджич и с какво се е занимавал?

МНОГО БИХ ИСКАЛ ДА РАЗБЕРА ЗАЩО ИМАТЕ ЛАТИНСКОТО "J" ?

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503126 - 08.11.2009 21:12 [Re: strawberry]

и стига с тия глупости че се наричали хората българи само защото са към бълг.екзархия и че когато от ВМОРО говорят за македонски българи имат предвид хора към бълг.църква тези към гръцката ги наричат патриаршисти или гъркомани ;тия които са посърбени им викат сърбомани ,на тия които са към българската църква им викат българи а не българомани и айде стига с тая пропаганда ами почни малко ти да отговаряш на въпроси...ако можеш

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503127 - 08.11.2009 21:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Да, ама ги изрекол Борис Сарафов, нели?дали??????

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503129 - 08.11.2009 21:13 [Re: ViketsBG]

Цитат:

А добре,казувате дека нямате нищо общо со сърбите,какво е "КАРАДЖИЦА" ?

Или по-точно кой е г-н Караджич и с какво се е занимавал?

МНОГО БИХ ИСКАЛ ДА РАЗБЕРА ЗАЩО ИМАТЕ ЛАТИНСКОТО "J" ?
А ти зошто немаш кирилическо Ѕ, а имаш руско Я?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503130 - 08.11.2009 21:14 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

дзиндзиииииииии пак се правиш на луууууууууууд

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503131 - 08.11.2009 21:15 [Re: strawberry]

това го обсъдихме вече и накрая две думи неможа да обелиш пак ли искаш???

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503132 - 08.11.2009 21:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И зошто имаш Й, кое го нема во кирилицата. Таму има i. Која од буквите е поблиско до оригиналот?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503135 - 08.11.2009 21:17 [Re: strawberry]

Цитат:

дзиндзиииииииии пак се правиш на луууууууууууд
Ти не се прави на луда,кажи зошто има најмалку 10 000 етнички Македонци, имигранти во Америка?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503136 - 08.11.2009 21:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

пфф а ти защо нямаш Я Ю Щ ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ ???????????????????????????????????????????????????????????????????

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503152 - 08.11.2009 21:34 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

дзиндзиииииииии пак се правиш на луууууууууууд
Ти не се прави на луда,кажи зошто има најмалку 10 000 етнички Македонци, имигранти во Америка?От тях 80% са с българско самосъзнание, 10% са власи, като тия дето си ги дал в списъка ,и 10% са турци и албанци


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503158 - 08.11.2009 21:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

А добре,казувате дека нямате нищо общо со сърбите,какво е "КАРАДЖИЦА" ?

Или по-точно кой е г-н Караджич и с какво се е занимавал?

МНОГО БИХ ИСКАЛ ДА РАЗБЕРА ЗАЩО ИМАТЕ ЛАТИНСКОТО "J" ?
А ти зошто немаш кирилическо Ѕ, а имаш руско Я?Па ние сме им дали цела азбука, що да не вземем една буква от тях. Ти по-добре сравни боклука, на който пишеш, с Караджицата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503167 - 08.11.2009 21:47 [Re: niama kak]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

А добре,казувате дека нямате нищо общо со сърбите,какво е "КАРАДЖИЦА" ?

Или по-точно кой е г-н Караджич и с какво се е занимавал?

МНОГО БИХ ИСКАЛ ДА РАЗБЕРА ЗАЩО ИМАТЕ ЛАТИНСКОТО "J" ?
А ти зошто немаш кирилическо Ѕ, а имаш руско Я?Па ние сме им дали цела азбука, що да не вземем една буква от тях. Ти по-добре сравни боклука, на който пишеш, с Караджицата.


Значи тоа Бугарите се голема работа. Еден ти вика дека азбуката е боклук, друг ти вика фак оф, трети србоман, четврти .... Само не сака да види дека го лажеле децении подред, тој поверувал дека Македонците се Бугари и верувал, верувал, докако се појавил Нетот и видел дека е жртва на бугарската пропаганда, АМА НЕ САКА ДА ПРИЗНАЕ И ШТО МУ ОСТАНУВА? ДА СЕ ПРАВИ НА УЛАВ, ДА НЕГИРА И ДА НАВРЕДУВА.

Незнам зошто ќе пишуваш на руска азбука и ќе бидеш горд дека си пишуваш на сопствената? Дали си толку слеп или се преправаш на таков?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503179 - 08.11.2009 22:09 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Сърбите имат латинско S и J защото това е за цел да се западноевропеизират,а КАРАДЖИЦАТА която е досущ со вашата е старата СРЪБСКА азбука!

А ние нямаме руско Й а те имат българско Й,руският народ до 17 век е писал на страобългарски църковен...

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503183 - 08.11.2009 22:14 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Сърбите имат латинско S и J защото това е за цел да се западноевропеизират,а КАРАДЖИЦАТА която е досущ со вашата е старата СРЪБСКА азбука!

А ние нямаме руско Й а те имат българско Й,руският народ до 17 век е писал на страобългарски църковен...
Ајде бе, многу знајш. Ѕ си е од кирилицата. Информирај се. И краткото го нема таму.

Руска творба ви е не само азбуката, таква ви е и државата, таква ви е и нацијата.

Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503192 - 08.11.2009 22:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Боже боже,е па те не само са създали ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ,ами освободиха народа там,и Русия много сакаше ние да сме обединени,защото щяха да имат интерес от нас,аа и значи преди това тук е имало турски татари с цигански произход,които не са славяни ами монголоиди..

А СЕГА ИЗЛИЗА СПОРЕД ВАС ДЕКА СМЕ И РУСНАЦИ....

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503199 - 08.11.2009 22:29 [Re: ViketsBG]

хора защо се ядосвате на дзиндзи и на другите влезте им в положението все пак са на заплата тук трябва да регистрират дейност дзиндзи ако наистина сакаше отговор щеше да коментира отговорите ми на темата за македонските българи ама той не сака той си повтаря едно и също като развален грамофон даваш му отговори на въпросите в една тема той помълчи малко пейства ти после някакъв пост на съвсем друга тема пак иска отговор и после пак задава старите въпроси все едно не е питал и преди

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503206 - 08.11.2009 22:41 [Re: strawberry]

Ей Дзиндзифе, почваш да ми омръзваш да знаеш...........много почваш да ме дразниш...

Ето ти ги данните на Македонската Патриотична Организация от САЩ и Канада, обади се те хората сами ше ти кажат. Това е най-старата македонска емигрантска организация.

MPO National Headquarters

Macedonian Patriotic Organization
124 West Wayne Street
Fort Wayne, IN 46802
Phone: 260-422-5900
Fax: 260-422-1348


Пусни им един факс с офицялно запитване. Изискай им да ти отговорят на тези въпроси относно македонските емигранти в САЩ и Канада. Да не се изненадаш само от отговора...

И стига си говорил простотии, че ми омръзна вече да ти чета абсурдните постове.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503302 - 09.11.2009 01:11 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Виждам, че си голем историчар и ги знаеш нещата, но нещо не можеш да мислиш сам, така че не ми обяснявай, кой са лъгали.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503389 - 09.11.2009 08:35 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Ей Дзиндзифе, почваш да ми омръзваш да знаеш...........много почваш да ме дразниш...

Ето ти ги данните на Македонската Патриотична Организация от САЩ и Канада, обади се те хората сами ше ти кажат. Това е най-старата македонска емигрантска организация.

Види се дека некои работи не ти се јасни. Види го сајтот на МПО, па кажи што има бугарско во него.
http://www.macedonian.org/

Нема што да се дразниш Атанасовски. Мојата цел е да ти покажам, а и на Строубери и другите помлади (Нјамакак ги знае работите, нема што да му се објаснува) дека не е се баш така, како што си го знаете. Има работи кои ви се непознати.
Особено за емиграцијата немате никакви аргументи. Кажете една барем бугарска организација на емигранти од Македонија. Нема таква. Дури и МПО не е тоа што било во минатото. Треба повеќе информираност.

Та што се случи со 10 000 етнички Македонци на Елис Ајленд? Дали биле прости и не знаеле дека се Бугари или не биле завладејани од бугарската пропаганда како што биле „БУДНИТЕ“ како ги нарече Нјамакак?

Строубери, на се ќе ти одговорам, само не се ДРАЗНИ од вистината како што прави Атанасовски.

Сега ќе ти дадам еден цитат од Даме, чим Сарафов не го веруваш.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503397 - 09.11.2009 08:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

http://www.promacedonia.org/v_mak/1998/mak_40_6-8.html

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503402 - 09.11.2009 08:54 [Re: bambaa]

Цитат:

http://www.promacedonia.org/v_mak/1998/mak_40_6-8.html
Никој не одрекува дека МПО била пробугарска, ама каква е сега полжбата, кога се изумрени веќе старите ванчомихајловисти?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503408 - 09.11.2009 09:01 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Настаниха се македонистите-фиромци и вече станаха чеда на Александър и коня му Буцефал

А като "старите ванчомихајловисти" беше цялото население на Македония до 1945

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503444 - 09.11.2009 09:41 [Re: bambaa]

Цитат:

А като "старите ванчомихајловисти" беше цялото население на Македония до 1945
Дали си веруваш на тоа што го пишуваш?
Аман бе. Сега е јасно зошто Грците им викале на Бугарите хондрокефали - дебелоглавци.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503663 - 09.11.2009 12:32 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

ахаха според мен това с дебелоглавието се отнася по-скоро за вас значи това че руския консул говори че българската държава е създадена от Русия заради нейните интереси на балканите е очевидно както са били създадени и Гърция и Сърбия ,но това че освобождават тези народи и създават държавите им за да си прокарат интересите не означава че са създали нация все едно не е имало революции и т.н. докато при вас има стоян новакович които говори че трябва да се съдаде отденла народност -македонска за да се противопостави на българската това как го обясняваш? има Христо Матов които пише за това че има хора които се опитват да разединят българския народ и проповядват македонизъм това как го обясняваш?абе много подобни примери мога да ти дам ...ама те все остват без обяснение
а например сега не се сещам в коя книга точно го четох ще се опитам да я намеря че един англичанин когато бил в македония видял двама братя единия казвал че е сърбин а другия че е българин а после се заговорил с един селялин и като го питал какъв е той казал че е бил македонски селялин и въз основа на това той заключил че явно македонците нямат национално самосъзнание и трябва да се говори за македонски славяни
а пък например има един американски журналист Алберт Сониксен той се включва в четите на ВМОРО и след това написва една книга изповедта на един македонски четник където говори за ВМОРО като за българска организация и описва участието си в нея...е на кой да вярвам на случайно преминалия човечец който не е имал дори време да опознае населението или на американския журналист очаствал във ВМОРО ?
http://www.promacedonia.org/as/as_predg.html ето ти линк към книгата ако искаш да я прочетеш
така а за македонското самосъзнание през вековете можеш ли да ми дадеш доказателство че докато днешна македония е имала друго географско име някои там се е наричал македонец?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503688 - 09.11.2009 12:47 [Re: strawberry]

Од кое време сакаш да биде?

А ти, покажеш дали некој во истото време во Бугарија се нарекувал Бугарин може?

Редактирано от Dzindzif (09.11.2009 13:15)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503836 - 09.11.2009 14:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Искам от Средонвековието


Четвероевангелие на цар Иван Александър

Страница от евангелието, показваща царя и семейството му/на нея пише за какъв по народност се е смятал /

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503851 - 09.11.2009 15:07 [Re: bambaa]

Пишува цар и самодржец всем блгаром и грком. Тој од блгаром ли е или е од грком. Или е и од блгаром и од грком? Не се брои.


Интересни данни за етническата принадлежност на жител от охридското село Ракита ни дава архиепископ Димитър Хоматиян. Той пише: “Йован, наречен Ирекар, зет на Вратин Раду от Власти, води потекло от македонците.” Изучавайки синодални документи от тази епоха, Д. Ангелов стига до извода, че “втори по значение и по численост народностен елемент в границите на Епирското деспотство били македонците, за които в актовете на Архиепископството много често става дума (повече от 50 споменавания), т.е. македонците в това време “съставлявали основното, преобладаващо население” [Д. Ангелов, Принос към народностните и поземлени отношения в Македония, с.11-12, 43, цит. по л.193].


Д. Ангелов е познат бугарски историчар.


Редактирано от Dzindzif (09.11.2009 15:11)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503888 - 09.11.2009 15:26 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Понеже си цар на отричането на факти но си гол и бос когато трябва да покажеш доказателства в твоя полза

Чакам от Средновековието документ за македонците


Покръстването на българите, Миниатюра от Ватиканския препис на Манасиевата летопис
Крум пирува след победата над император Никифор, Миниатюра от Ватиканския препис на Манасиевата хроника

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503894 - 09.11.2009 15:30 [Re: bambaa]

Дополнив си го постот. Види погоре. Димитар Ангелов е историчар кој цитира документи и на него мислам може да му веруваш.

А за Крум и Борис знаеме. Дај да ги видиме славјаноболгарите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2503897 - 09.11.2009 15:30 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

„Геста Хунгарорум“ ја дадов на друга тема. Исто е од Средновековието.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2503914 - 09.11.2009 15:47 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

айде още малко да те образоваме

Надписът от Балши е летописен надпис от времето на Борис I (852-889), посветен на покръстването на българите.

Открит през 1918 г. от австрийски войници в манастирски развалини край село Балши (на около 25 километра югозападно от Берат, Албания) по време на Първата световна война. Надписът е издълбан на мраморен стълб. В горната част на стълба се намира българският летописен надпис, а в долната – по-късен надгробен надпис на латински на норманския военачалник Робер дьо Монфор, загинал през 1108 г.

Надписът е важен домашен извор за покръстването на българите и за югозападната граница на българската държава от онова време. В краткото житие на Свети Климент Охридски, написано от охридския архиепископ Димитър Хоматиан в началото на XII век, се говори и за други подобни каменни стълбове района на Главиница в днешна Албания, в които се съобщавало за кръщението на българите.

Надписът е съставен на гръцки език


В превод той гласи:
“Покръсти се от Бога архонтът на България Борис, преименуваният Михаил заедно с дадения му от Бога народ в лето 6374 (1 септември 865 – 31 август 866 г.)”--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2503934 - 09.11.2009 16:01 [Re: bambaa]

Тоа го знаеме, ама не е тука местото. Тука темата е за македонското друштво „Александар Велики“ од 1938.

1. Ќе те прашам само што сакаш да кажеш со тоа?
2. Каде гледаш го на каменот поцрненото "Покръсти се от Бога архонтът на България Борис"

Од каде знаеш дека пишува за покрстване или пак се претпоставки?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2504142 - 09.11.2009 18:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Ей Дзиндзифе, почваш да ми омръзваш да знаеш...........много почваш да ме дразниш...

Ето ти ги данните на Македонската Патриотична Организация от САЩ и Канада, обади се те хората сами ше ти кажат. Това е най-старата македонска емигрантска организация.

Види се дека некои работи не ти се јасни. Види го сајтот на МПО, па кажи што има бугарско во него.
[url=http://www.macedonian.org/]http://www.macedonian.org/[/url]

Нема што да се дразниш Атанасовски. Мојата цел е да ти покажам, а и на Строубери и другите помлади (Нјамакак ги знае работите, нема што да му се објаснува) дека не е се баш така, како што си го знаете. Има работи кои ви се непознати.
Особено за емиграцијата немате никакви аргументи. Кажете една барем бугарска организација на емигранти од Македонија. Нема таква. Дури и МПО не е тоа што било во минатото. Треба повеќе информираност.

Та што се случи со 10 000 етнички Македонци на Елис Ајленд? Дали биле прости и не знаеле дека се Бугари или не биле завладејани од бугарската пропаганда како што биле „БУДНИТЕ“ како ги нарече Нјамакак?

Строубери, на се ќе ти одговорам, само не се ДРАЗНИ од вистината како што прави Атанасовски.

Сега ќе ти дадам еден цитат од Даме, чим Сарафов не го веруваш.

Еве ти го и ТУКА видеото правено от истите тие македонски емигранти во САД и Канада кои са го правеле и саjтот::

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2504149 - 09.11.2009 18:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Тоа го знаеме, ама не е тука местото. Тука темата е за македонското друштво „Александар Велики“ од 1938.

1. Ќе те прашам само што сакаш да кажеш со тоа?
2. Каде гледаш го на каменот поцрненото "Покръсти се от Бога архонтът на България Борис"

Од каде знаеш дека пишува за покрстване или пак се претпоставки?

В Българската история с надписите на Български Език няма предпоставки Дзиндзи!!! Това не е БЮРМ ясно ли ти е? В Българската история има предпоставни за историята писана по комунистическо време, и вие да вземете пример няма да е лошо. Вас сърби са ви натискали толкова много години, нас руси.......................НЯМА ПРИЗНАТА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЯ ДО ТОЗИ МОМЕНТ. НЯМА ФАКТИ ЗА АЛЕКСАНДАР КОИТО ДА СВЪРЗВАТ СЕГАШНИТЕ МАКЕДОНЦИ С АНТИЧНИТЕ. ЦЯЛАТА ВИ ИСТОРИЯ Е ЕДНА ГОЛЯМА ФАРСА...

Не съществува македоснски историк който да ги е доказал тия теории публично и международно. Вие за това и в ООН нямате емисари, защото там примерно македонския фолклор си е представен като западния дял на Българския фолклор и т.н

Слепи сте слепиииииии..........и не виждате, че ние само и единственно искаме да ви помогнем да се осъзнаете малко.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2504184 - 09.11.2009 18:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ти кога не си слеп и гледаш зошто не одговориш на прашањето

Цитат:2. Каде гледаш го на каменот поцрненото "Покръсти се от Бога архонтът на България Борис"

Од каде знаеш дека пишува за покрстване или пак се претпоставки?
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2508820 - 14.11.2009 23:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]


Обърнете внимание на 16 ред -този или тази писали се -македонец-отгоре нечетливо е прибавено или е опитано да бъде изтрито някакво допълнение !Факт е ,че в повечето такива "документи" или има нещо трито ,задраскано или в най-добрия случай -до определението -македонец -е поставена звездичка!!Защо ли ??
http://themacedonians.blogspot.com/2009/04/macedonians-in-usa-100-years-ago.html

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2508933 - 15.11.2009 10:59 [Re: vargo]Нема поправка. Над МАСЕДОНИАН го пишува името на државата од каде е човекот а таа е Турција.
Во Race of people убаво си пишува MACEDONIAN.

Овој човек треба да не е од нај„будните“.

Редактирано от Dzindzif (15.11.2009 11:09)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2508940 - 15.11.2009 11:08 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]


Види сега тука - 1 собуден, 3 заспани и 3 полусобудени Македонци.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511257 - 17.11.2009 17:48 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

хехехехехехе еййййййййййййййййй

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511290 - 17.11.2009 18:14 [Re: Atanassovski]

Цитат:

хехехехехехе еййййййййййййййййй
Што се смееш бе Атанасовски?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511296 - 17.11.2009 18:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ами точно тоя документ казва всичко - македонец (българин) и това е.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511298 - 17.11.2009 18:20 [Re: Бяло Конче]

Тоа се 3 македонски Бугари, има 3 Македонци и само еден Бугарин.
Што прајме со Македонците?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511318 - 17.11.2009 18:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Според теб има ли разлика между българин и македонски българин? Според мен няма - тогава се получава 4-ма българина от македония срещу трима македонци. Така какви ли са били тези македонци, когато все още е нямало македонска нация , защото тя възниква както всяко дете знае 1944 година. Остава да са българи, защото имената са български и са от български населени места - като това село Очици. Както виждаме това е била въпрос на записване - явно писарчето го е домързяло да прибави българин отдолу. По това време тези македонски българи са били и граждани на Турция, затова порво казват откъде са - града, областта, след това националността и накрая държавата - на тези тримата им липсва националността

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511332 - 17.11.2009 18:50 [Re: Бяло Конче]

Как да не се смee човек бе Дзиндзи хехехехехэхехе Аз направо ше се сцепя по шевовете от смях бе брат Супер много ме веселиш да знаиш, ти благодарам многу !!!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511364 - 17.11.2009 19:22 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

защото тя възниква както всяко дете знае 1944 година
Секое денце знае тоа што ќе го научи некој. Тебе те учеле на лаги и нормално да им веруваш на учителите. Не си крив за тоа што не знаеш.
Ама кога и не сакаш да научиш е веќе лоша работата.

Отвори ги очите и биди паметен, не се прави на глуп!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511370 - 17.11.2009 19:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

защото тя възниква както всяко дете знае 1944 година
Секое денце знае тоа што ќе го научи некој. Тебе те учеле на лаги и нормално да им веруваш на учителите. Не си крив за тоа што не знаеш.
Ама кога и не сакаш да научиш е веќе лоша работата.

Отвори ги очите и биди паметен, не се прави на глуп!Господин слепец, моля ви не ни казвайте, какво не виждаме.
ПП Кажи нещо за закона.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511388 - 17.11.2009 19:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Аз мога да науча всичко. Няма що да се правя на глуп. Но за какво да уча неща, които не са от полза нито за България, нито за Вардарска Македония. Никола Греуски го каза - братски, приятелски народи - това не ти ли звучи добре, че трябва да се превръщаме на врагове. Не розбираш ли, че никой българин няма да приеме тезата, че преди 1944 година е имало македонска нация - различна от българската. Казах ти - не ме бърка, че си македонец. Не се нуждая от никакви документи за да разбера истината, защото ти казах, че в България всеки трети е от Македония и в момента има роднини там. Как може две деца на една майка да са различни - какви документи ти трябват, просто се срещни с живите хора. Ако мен ме питаше някой - политиката на цар Фердинанд е била ужасна...много е избързал, когато е атакувал гърците и сърбите и така дал началото на Междусъюзническата война без да очаква, че румънците и турците ще се намесят в нашия тил. Ако не беше тази война - сега България щеше да е по-различна. И ти не разбра ли, че ние не сме против Вардарска Македония, нито срещу името македонец. Ние си браним историята, културата и нацията и това ще е нещо безкопромисно...няма начин, така, че ако искате да ви има, трябва да се съобразявате с това. Отделно ще трябва да се справите и с гърците и с албанците, и със сърбите - никак няма да ви е леко, така че ни приемете като естествен съюзник, преправете си отново историята, вие знаете как става и заповядайте...:)

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511431 - 17.11.2009 20:42 [Re: Бяло Конче]

дзиндзи, а не допускаш ли че може би е обратното тоест вас някой да ви е излъгал че има македонска нация водно конче а ти не разбра ли че дзиндзи явно не се интересува от това какви ще са отношенията между България и Македония? той си пейства там нещо,пусне някое коментарче и ни приема ни предава... от там на татък няма развитие ...и сериозно ли вяраш на груевски като говори и казва че политиката на мк ще се промени??тук каза че сме братски народи а дали някога ще го каже в Македония?а и преди седмица някъде по мк медиите излезе някаква новина че едва ли не българските тайни служби ден и нощ се занимават само с Македония... това с маниакалното преследване на македония от всичките и съседи толкова се изтърка вече че дори ме мързеше да пиша коментар под клипчето трагични са тия македонисти докато не се случи нещо което да ги свали малко на земята явно няма да се оправи тая държава...

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511520 - 17.11.2009 22:38 [Re: strawberry]

Strawberry, е напълно права И аз това обяснявам от маса време. Браво колежке !!!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511552 - 17.11.2009 23:03 [Re: strawberry]

Така е, но аз вече се автоматизирах - като чуя македонец и веднага отговарям...А за моите приятели е истина - и то не всички са от София - едната колежка е от Пирдоп - от Македонска фамилия, другата колежка си е от Благоевград, другата от Пловдив. В Силистра имаме един македонец, който само като чуе македонец и веднага започва да обяснява, че македонците са българи за всеки случай, защото както споменах в Силистренско под македонци - възрастните хора са разбирали власи от Вардарска Македония...Една бивша колежка точно това се оплакваше - нейните племенници живеят в Скопие - сестра и е от там и като се видят децата и започват кавгите кой, какъв е. А двете сестри са от един баща и една майка - българи - значи тая, която е в Скопие - вече не е българка, а тая в София е все още българка. А Дзиндзи ще ми вади документи - те хората са живи, живи са наследниците и на Вапцаров и на Димитър Талив и т.н да не бъда многословен...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31251
От: Съзаклятието
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511659 - 18.11.2009 00:55 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

А двете сестри са от един баща и една майка - българи - значи тая, която е в Скопие - вече не е българка, а тая в София е все още българка.


... което на практика доказва, че при въпроса за националността става дума само за етикети.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2511988 - 18.11.2009 12:58 [Re: admiral]

И не само за националността Знаем, че всяка стока се посреща и приема според етикета....Следователно съдържанието, което е описано на етикета е важно. Също е забранено е всяко пиратство и плагиатство - да се преписва от чужди етикети, поне не и толкова много...:)колкото са преписали македоноидите...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512087 - 18.11.2009 14:31 [Re: Бяло Конче]

Е те юго агентите още едно време са им го написали и са ги задължили да го четат докато не им се гравира в мозъците.....там е проблема.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512317 - 18.11.2009 17:33 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Една бивша колежка точно това се оплакваше - нейните племенници живеят в Скопие - сестра и е от там и като се видят децата и започват кавгите кой, какъв е. А двете сестри са от един баща и една майка - българи - значи тая, която е в Скопие - вече не е българка, а тая в София е все още българка.Дали не е обратното? Прашав и никој не ми одговори ЗОШТО ДЕНЕС НИКАДЕ ВО СВЕТОТ НЕМА МАКЕДОНСКИ БУГАРИ, освен во Бугарија?

Вапцаров јасно си се декларирал како Македонец и што и да каже Маја нема врска.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pagane
езичница
***

Регистриран: 09.07.2004
Мнения: 14894
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512401 - 18.11.2009 19:14 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Вапцаров - единственият поет в света, писал цял живот на чужд език...Тц-тц-тц. Май верно не се чувате какви глупости говорите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kurt69
почетен член
***

Регистриран: 13.03.2009
Мнения: 148
От: Харманли
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512449 - 18.11.2009 20:05 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

към дзиндзиф-ти какъв македонец си-античен или славянин.за да знам с кого говоря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512494 - 18.11.2009 20:47 [Re: pagane]

Цитат:

Вапцаров - единственият поет в света, писал цял живот на чужд език...Тц-тц-тц. Май верно не се чувате какви глупости говорите.
Дали знаеме дека немало тогаш се уште кодификација на македонскиот јазик? Дали знаеме во која држава живеел големиот македонски поет?
Дали знаеме која е неговата Татковина во неговите стихови?

И накрај дали луѓето од Бразил се исти со тие од Португал?
Или пак од Мексико со Шпанија?
Или Голема Британија со Австралија?

Важно е чувството, не јазикот!
Тази земя,

по която тъпча сега,

тази земя,

която пролетен вятър пробужда,

тази земя — не е моя земя,

тази земя,

простете, е чужда.

Сутрин тръгвам.

Фабричният път

го задръства

с рубашки

безброя.

Ние сме слети с сърцето,

с умът,

но… земята не чувствам моя.

Над мойта земя

напролет

лъчите

шуртят,

гърмят водопади

от слънце

над мойта

земя.

Ти чувстваш дълбоко

сърцето на земната гръд

и виждаш как с скокове

раснат безбройни цветя.Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.

Спомням си само.

И ето нахлува кръвта

във сърцето, което

топи се от някаква нежност…

Моя страна! Моя прекрасна страна!…

Поена със кръв

и разлюляна

в метежи.

По Беласица телени мрежи…Е? Која е неговата земја? Бугарија?
Тази земя,

по която тъпча сега,

тази земя,

която пролетен вятър пробужда,

тази земя — не е моя земя,

тази земя,

простете, е чужда.


Или Македонија?

Над мойта земя

в небето

опира

Пирин.

И мурите в буря

илинденски приказки пеят,

над Охрид лазура е

толкоз просторен и син,

а още надоле

е светлия бряг на Егея.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512495 - 18.11.2009 20:49 [Re: kurt69]

Цитат:

към дзиндзиф-ти какъв македонец си-античен или славянин.за да знам с кого говоря.
А ти од кои Бугари си - од туркомонголските, хунските, словенските, иранските, финските, словенобугарските или.....?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512502 - 18.11.2009 20:57 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Една бивша колежка точно това се оплакваше - нейните племенници живеят в Скопие - сестра и е от там и като се видят децата и започват кавгите кой, какъв е. А двете сестри са от един баща и една майка - българи - значи тая, която е в Скопие - вече не е българка, а тая в София е все още българка.Дали не е обратното? Прашав и никој не ми одговори ЗОШТО ДЕНЕС НИКАДЕ ВО СВЕТОТ НЕМА МАКЕДОНСКИ БУГАРИ, освен во Бугарија?

Вапцаров јасно си се декларирал како Македонец и што и да каже Маја нема врска.


Дзиндзи има бе как да няма във Франция, Македония, Испания, САД, Канада, Австралия Малко ли организации има на македонски Българи??? Като почнеш от ВМРО та стигнеш до СМО Те до преди сърбите да ви завземат всички организации в Македония са били на македонски Българи

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512507 - 18.11.2009 21:01 [Re: Atanassovski]

Немој да измислуваш, дури МПО не е тоа што било. Сега бугарското МПО имало 7 секции и познај колку од нив се во Бугарија, а колку членови имаат останатите.

Поздрав за Помаците (видеото што го покажа со кметот на Златоград). Таму се концентрирај.
Македонски Бугари нема веќе.
Ветуваше видео за Бугари во Албанија да покажеш, што стана?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512582 - 18.11.2009 22:16 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Аааа, ти познаваш Мая! Доста неща знаеш. А Атанасовски и Каснаковски не са ли македонски българи? И не само - като идвах в Охрид, чух от доста хора там, че са българи...Единия беше сервитьор в хотел на брега на Охридското езеро - като чу, че коментирахме, че нашите управници постоянно са ходили там да почиват, той каза - как няма да идват, нали сме един народ! И не само - много са случайните хора, които са казвали, че са българи във Вардарска Македония, но все още ги е страх от репресивни мерки от страна на държавата....

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512584 - 18.11.2009 22:18 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

И обратното да е - става дума за един народ!!!!Ама не обърна внимание, че казах, че родителите на тези сестри са били българи

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512587 - 18.11.2009 22:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Аха, чувството е важно!!! А чувството на българите насила карани да се пишат македонци - те какви ли са били???

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512589 - 18.11.2009 22:22 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

За Българите в Албания има цял филм на българската телевизия - аз съм го гледал - в две серии - няма начин да не си го гледал - ти си стар кадър и знаеш и си гледал всичко

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512665 - 19.11.2009 00:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

По Беласица телени мрежи…
Само да те открехна, мрежите не са слагани от българска страна.
Преди да пишеш, прочети за какво става въпрос, бе нагляр.
И ако може, да ни кажеш за най-големата бугарска фалшификация "Закона за македонската чест"
ПП Вапцаров е прекалвено голям за такива като теб, така че не се опитвай, да го анализираш .


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kurt69
почетен член
***

Регистриран: 13.03.2009
Мнения: 148
От: Харманли
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512956 - 19.11.2009 11:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

защо не ми отговаряш.пак се опитваш да обиждаш.аз съм славянобългарин.рода ми е от малоазийските българи от едната страна,а от другата съм от беломорието.гордея се с българската си кръв,макар,че никой не може да докаже на кого и колко е тя.аз не се заяждам с теб,просто питам от коя официална идеология си.а после ще ти отговоря.между другото пирин,беласица-се намират в българия.а охрид и охридската история е гордост за всеки българин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kurt69
почетен член
***

Регистриран: 13.03.2009
Мнения: 148
От: Харманли
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2512965 - 19.11.2009 12:03 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

не съм сигурен дали няма македонски българи-прочети някой от коментарите във вашите вестници"нова македония,утрински".те там много често пишат точно такива.само избери статия свързана с българия.а иначе жалко за македония,защото ако в нея няма българи ,ще се казва албания

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2513648 - 19.11.2009 21:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Немој да измислуваш, дури МПО не е тоа што било. Сега бугарското МПО имало 7 секции и познај колку од нив се во Бугарија, а колку членови имаат останатите.

Поздрав за Помаците (видеото што го покажа со кметот на Златоград). Таму се концентрирај.
Македонски Бугари нема веќе.
Ветуваше видео за Бугари во Албанија да покажеш, што стана?


Дзиндзи дали има Бугари во Албаниjа ???


Дружество "Просперитет Голо Бърдо"


Дружество “Просперитет "Голо Бърдо"
Tirane. Bulevardi "Bajram Curri" perballe farmacise "1 Maji" Teл. (003554) 336 075
Директор: Хаджи Пируши.

Културно-просветно дружество "Иван Вазов" (Мала Преспа).............

Милена Селиме по радио "България"

29.06.2006 г., Радио България.

В предаването "Майчиният език", бе представена Милена Селиме от семинара по български език и литература в Албания. Българката от Албания говори за обучението по родния език в Тирана, за проблемите стоящи пред българската нация в Албания и начините за тяхното решаване.


Хаджи Пируши – българин от Албания, председател на Дружество “Просперитет”–Голо Бърдо

Хаджи Пируши, председателят на Дружеството на българите в Албания, наречено “Просперитет”–Голо Бърдо, е етнически българин. Той е роден в с. Стеблево, Албания, но живее и работи в столицата Тирана. По професия е металургичен инженер, завършил е и философия. В момента има частен бизнес. Значителна част от времето си обаче отделя за решаване на проблемите на българите в Албания в рамките на Дружество “Просперитет”, което ръководи вече 5 години.

Цитат:

“Ние работим за българската кауза, защото не само се чустваме, ние сме българи!” - каза Хаджи Пируши за Радио България на чист български език. – “За първи път дойдох тук през 1991 г.” - спомня си той. - Ние се чувстваме българи, говорим на български, спазваме българските обичаи, но не познавахме страната. Имах голямо желание да дойда тук и да видя какво е, да доведа и дъщеря си, да я изпратя да учи висше образование тук.
Отначало много неща не разбирах, когато хората говореха. Има разлика в диалекта, но като ги карах да говорят малко по-бавно, всичко разбирах. Гледам, ние сме си същите, едно голямо семейство. Така започнах да работя, без да мисля дали, какво и как мисли България за нас. България е голяма държава, а ние българите там, в Албания сме малко на брой. Не можеш и да очакваш веднага България да се обърне към нас - тя също си има много проблеми. Но малко по малко почнахме да работим много добре съвместно. Първо решихме да си възстановим българския. Слушахме предаванията по Радио София /сега Радио България/ - песните също като нашите, пееха ги големи български певици. Същите песни пеем и ние на сватбите си. Няма никаква разлика между тях и тези в Пиринска Македония, Югозападна България. През 1996 г. бях в заведение в Благоевград. Когато оркестрантите разбраха, че съм председател на българско дружество в Албания започнаха да свирят и пеят… нашите песни. И аз пеех и танцувах хоро с тях. В този момент, както им казах и на тях, не знаех къде съм - сякаш не съм бил на земята, а на небето или не знам къде. А като се върнах в Албания, казах на нашите от сърце и душа: “Всички ние сме българи. Ние сме раждани с тези песни, расли сме с този език, с тези обичаи.
Никой не знае от кога се помним като българи в днешна Албания. Не знаем и колко точно сме на брой, защото в Албания национални етнически малцинства не се признават и не се прави преброяване за тях като такива - обяснява Хаджи Пируши. Може българите да са и много повече, но засега се казва, че са около 6 хиляди. На срещата с бившия български премиер Симеон Сакскобургготски при визитата му в Албания предложихме 2-3 варианта за решаване на най-важните за нас проблеми, особено по езика, защото започва да изчезва” – припомни Хаджи Пируши.

“Първият вариант - поясни той - е в Албания да се построи от българската държава български колеж. За да се познават българите в Албания, те трябва да имат български колеж. Има турски, гръцки, американски, немски, френски. Може ли една 8-милионна държава да няма пари да направи една сграда за колеж?
Ако този варириант не става, другият може да е частно българско училище. България да прати оборудването, да го подари – има фондации, както се правят нещата днес. Ако искаш, пътят се намира. Не може обаче твоето да се прави от други нации. Въпрос на патриотизъм. В цял един район, нарича се “Кодра Прифтит /Попово бърдо/, може би има над 400 къщи, в които живеят българи. Повече от 60-70 процента от вилите са на голобърдци, които са с български произход. В къщи си говорят на български, защо да не знаят и да го пишат, защо да не ходят в тези училища? Ние нямаме богати бизнесмени да инвестират в това.

Ние, българите в Албания не искаме да се преселваме в България. А да ни признават като българи, но да работим, където сме в Албания, където са земите ни от деди и прадеди – казва още Хаджи Пируши и добавя: Между тая страна и България може много неща да се свършат. В нашия район може да има зимен туризъм и може да се свърши много във връзка с това. Ако българският бизнес влезе там, България ще спечели много. Тя ще спечели и икономически, но много повече от това, че ще подпомага българите там, т .е., ще е добре и за нас, и за България.”
Любка Рондова знаеш ли я ??? Од костурскиот дел

[url=
Само има няма към 100 000 са хехехехе а в Македония към 1 200 000 Забележи, че говорят така нареченият ``македонски език`` Промитите про-сръпски мозъци и там ровят, но кръвта вода не става, така че един ден тези неща ще излезнат на яве Дзиндзи.

[url=
Снимки от Голо Бърдо - Албания

Снимки от Голо Бърдо
и расъждения по темата
ГОЛО БЪРДО - БЪЛГАРИТЕ В ЗАБРАВА


Щом отминахме Либращ стъпихме на калдъръмен планински път, строен от италианците преди повече от 60 години. Той плавно се заизвива по снагата на планинския масив, наричан от албанските географи Малезия и Голобордес, а по нашенски просто Голо Бърдо. След стръмнините на село Луник и махала Ланга, нашият водач ни извести, че вече се намираме в землището на Стеблево – първото попътно село в района, където живеят етнически българи. Всъщност те населяват още двадесет села и махали на територията Голо Бърдо, по големи от които са Требища, Големо и Мало Острени, Тучепи, Ладомерица, Кление, Оржаново, Пасинки и Лешница ...
Според повечето изследователи българо-славянските племена заселват тази част от Източна Албания още през VІІ век и впоследствие образуват общности, които са се интегрирали в пределите на българската държава по време на Първото и Второто българско царство. Османското владичество оказва негативно отражение върху българщината в тези краища, но духовните контакти с България продължават до средата на ХVІІІ век, когато Охридската патриаршия е поставена под зависимостта на гръцката Цариградска патриаршия. След създаването на независимата Албанска държава през 1912 г. в нейната територия остават три области населени с българи - Голо Бърдо, Мала Преспа и Гора. Впоследствие българската държава прави къде успешни, къде неуспешни опити щото етническите българи в Албания да придобият статут на малцинство с всички произтичащи от това привилегии, но по-късно този проблем, а и съдбата на нашенците в балканската ни съседка потъват в забрава.
Българите в Албания “изплуваха” отново на отечествения небосклон едва след 1989 г. и българската общественост научава за тях покрай организираните под егидата на президента две дарителски кампании за хората от Голо Бърдо. После БНТ излъчи филм за тамошните люде, а видяното в него ме мотивира да отида там. Така и направих и то не веднъж...
Първата ми среща с хората на Голо Бърдо и тукашната действителност беше през 1994 г. Когато пристигнахме в Кление и разбраха, че сме българи, в селската кръчма надойдоха хора. Интересът към нас беше очевиден, а липсата на езикова бариера стопи и най-малките нотки на недоверие помежду ни. Традиционната чашка ракия съвсем развърза езиците, а след като известният местен гайдар бай Божин Фильочи наду гайдата и заедно подхванахме “Кога зашумят шумите” вече си бяхме като у дома. Вечерта гостувахме на поп Тодор Ладковски - единственият поп в района. Похвали ни се, че са завършили реставрацията на сградата на селската църква, но с тревога сподели, че това е станало със средства не на българската, а на гръцката православна църква. Сега сградата още я има, но дядо поп се е изселил в Дуръс и е оставил и без това малобройно си православно паство в околността без духовен баща. Бай Божин пък е в Тирана, но в цяло Голо Бърдо все още се носи неговата слава на изкусен гайдар.
Първото ми пребиваване в Голо Бърдо е синхронно със започналата голяма изселническа вълна оттам. Част от селата почти обезлюдяват и това е естествено, защото тук няма нормални пътища, а през зимата районът е почти откъснат от света, няма водоснабдяване и канализация, а телефонизацията е фикция. Друг важен проблем е лекарското обслужване. Илиаз Тамизи, мой приятел от с.Стеблево ми каза, че не би живял тук през зимата, защото един апендицит може да му струва живота. Най-страшното, е че тук няма работа. Вярно е, че планината дава картофи, добри условия за отглеждане на едър и дребен рогат добитък, и тук-там условия за дърводобив, но живее ли се от това? Известните с майсторлъка си голобърдовски строители са плъзнали из Албания и извън нея, защото тук хората не инвестират. Някои мъже намират препитание в гурбета и поработват нелегално - в съседните страни, а даже и във Великобритания и САШ. Затова стотици семейства от Голо Бърдо са се изселили в близки и по-далечни градчета и градове – Либращ, Елбасан, Дуръс, Тирана. В столичния град дори има цял квартал “Кодра е привтит” (или “Попския хълм”), който е населен с изселници от селата Стеблево и Требища.
В периода 1999-2000 г. в Албания се образуват две български неправителствени организации, една от които е “Просперитет Голо Борда” с председател Хаджи Пируши, с когото случайността ме срещна през 2001 година. Дружеството правеше първите си стъпки за съхраняването на културната и езикова идентичност на българите от района, опосредства връзките на общността с българските и албанските държавни и обществени институции. Реших да се включа и аз с каквото мога - още следващата година отново се запътих към Голо Бърдо.
Бяхме изминали почти 25 км, когато пътят се шмугна в млада букова гора и когато излезе от нея и пред погледите ни се възправи нащърбена планинска верига, увенчана от върховете Стратор, Калкан и Радуч. После се появиха и селските къщи, накацали по стръмните склонове на долината на Стеблевската река. Настанихме се в една от родовите къщи на фамилия Пируши и бързо завързахме познанства с Есат Джини, Сабри Мурати, Фаик Нура, Илиаз Тамизи, Ахмет Тамизи. Всички те се самоопределиха като мюсюлмани, така като повечето от хората в Голо Бърдо, но от селската джамия беше останал само каменния скелет. Разбирахме се прекрасно на техния югозападнобългарски говор. Още тогава ги попитах къде са научили езика, а те ми отговориха, че това е майчиният им език – този на който общуват вкъщи. В този аспект Хаджи пояснява “тук сме пораснали, слушайки и пеейки на нашите бащи на български, както сме плакали и изпращали мъртвите пак на български”. До 6-годишната си възраст децата са знаели само него, а албански са научавали едва в училище.
Някога в Стеблево е имало училище. Сега там има само остатъци от сградата и нейното обзавеждане. Положението в съседното Кление е идентично. В Стеблево срещнах 15-годишно момче, което по тези причини не познаваше класната стая – никога не беше ходило на училище, не знаеше да чете и пише... Запазването на езиковата идентичност е проблематично, защото в нито едно от съществуващите в района училища не се преподава български език. С тази благородна мисия се е заело дружеството, а най-активен в това отношение беше Исмет Тола, който дълги години водеше подготвителните курсове по български на нашенците, които искат да следват в България. Навсякъде бяхме сърдечно приети и си тръгнахме с чувството, че оставяме тук добри приятели.
Това се потвърждаваше при множеството ми тамошни скитания, които последваха. През 2004 г 8-членна група пещерняци от клуб “Хеликтит”-София решихме да посетим някои по-интересни голобърдовски пещери. В България организирахме малка дарителска акция, в резултат на което дружеството “Просперитет Голо Борда” се сдоби с пълно течение на списание “Одисей”, аудиокасети с български народни песни, продуцирани от “Ривасаунд”, карти на 100–те национални туристически обекта от БТС, художествена литература, дарена от туристическата агенция “Одисея-ин”. Кръгът от приятели се разшири. Най-силно ме впечатлиха песните, които Душан Райку и Сабри Мурати ни изпяха покрай масата, на чашка домашна ракия. Диктофонът и камерите, които носехме запечатаха всичко това. После нотирахме музиката и свалихме текстовете. Ето строфи от една добре известна нашенска песен: “Сестра брата кани за вечера, айде, айде, брате да вечераме, вечерайте, сестро, не чекайте ме ...”. В годините напред , когато започнаха нашите задълбочени етноложки проучвания в Голо Бърдо, Веселка Тончева от Института за фолклор записа над 100 песни от Стеблево, Кление и Г.Острени , гаранция че духовното богатство на този край ще бъде съхранено.
Беше жътварско време, но комбайни не видях. За сметка на това в малките нивици бяха грижливо подредени отрязаните със сърп пшенични ръкойки. Оранта се извършва по същия примитивен начин – с животинска тяга и рало, но подобно нещо може да се види и на много места у нас. Докато пътувахме, видяхме как в близост до Стеблево издигат антена на мобилен оператор. Казаха ни, че в последствие селото най-сетне ще има връзка със света, нещо което днес е вече факт.
На път към дома за пореден път минахме през махала “На камен” за да навестим семейството на Азис Тола, чието българско самосъзнание е извън всякакво съмнение. После спряхме да пием кафе в самото Голямо Острени. Влезнахме в бистрото и какво да видим – насядалите там бяха се вторачили в телевизора и гледаха програмата на българския сателитен канал “Планета”. Ето ти връзка със страната, но тя не им е достатъчна. Мнозина от присъстващите с огорчение споделиха, че искат да вземат българско гражданство, процедурите за това се точат повече от две години, а не както е по закон – 6 месеца. Според повечето запознати с проблема, трудностите идват от консервативното отношение на Държавната агенция за българите в чужбина. Аз мисля, че това поведение е отблъскващо и не съдейства за приобщаването на хората с българско етническо самосъзнание към Майка България. Това схващане се затвърди в мен след тазгодишната етноложка експедицията, която организирах със специалисти етнолози, антрополози и фолклористи от български неправителствени организации работещи по тези проблеми. Разбира се тя беше под патронажа на дружество “Просперитет Голо Борда” и целеше да съдейства за постигането една от нейните основни цели – изучаване и запазване на местната култура като основен белег на идентичността на населението.

Първият прочит на резултатите, които тепърва ще се обработват, доказва принадлежността на хората от селото към езиковото и културно българско землище, независимо дали те се самоопределят като албанци, българи или македонци. Религията не е разединяващ фактор, въпреки, че на българските гробища им викат “каурски” (гяурски). Малкото християнски семейства и мюсюлманите са живели и живеят мирно и задружно, смесените бракове не са рядкост. Хората от близките албански села им викат “булгарци”, а те от своя страна ги наричат “арнаути”. В Стеблево, а и в цялото Голо Бърдо, където има и християни, всички празнуват заедно.
Заедно със стеблевчани изживяхме емоциите по празнуването на Гюргювден (Гергьовден). Това се случи на поляните край свещения за всички и лековит, според преданието, извор “Вакуф”. Дни преди събитието, със средства на сполучил местен жител, Ахмет Тамизи хвана целебната вода и изгради чудна каменна чешма. Празникът събра стеблевците, пръснали се из близки и далечни краища на Албания и хора от околните български села. Десетки агънца минаха под ножа, завъртяха се шишове, надойдоха музиканти. Най-сетне захванаха танците. Ние също се включихме, защото няма българин, който да не знае правото хоро и ръченицата. Тамошните хора ги играят перфектно, нещо което се уверих по време на многократните си следващи проучвания в Голо Бърдо та и в Кукъска гора.
В Албания не се говори официално за наличието на българско малцинство. Няма пречки хората от Голо бърдо да се самоопределят и изявяват като българи. Никой обаче не помага активно за тяхната интеграция към родината. Нашата дипломация работи вяло за признаване на българско малцинство от албанската държава. Благодарение на провежданата от Министерството на образованието политика, през последните 10 години в наши университети са учили над 300 младежи от български произход, преобладаващата част от които са от Голо Бърдо. Това е необходимо, но недостатъчно условие за запазване на културната и езикова идентичност на българите в Голо Бърдо, а и въобще в Албания. Сега основната цел на дружество “Просперитет Голо Борда” е основаването на частно българско училище в Тирана, което да спомогне за запазването на българщината в Албания. Дано българската държава и обществото ни подкрепи тази родолюбива инициатива, защото се оказва, че други отново са ни изпреварили. В училищата на някои от самоопределящи се като “македонски” села в района на Малкото Преспанско езеро децата имат право да учат майчин език до 4-ти клас – “македонски”, естествено! Да не говорим за това, че Албания отвориха врата гръцко, турско и други разни чуждестранни училища!
За мен Голо Бърдо е едно прекрасно и все още не съвсем познато място, кето посещавам поне веднъж годишно. Защо ли? Защото там има всичко, което може да изпълни душата – девствени планини с дивна природа, гостоприемни, сърцати и трудолюбиви хора с интересни и малко изучени бит, нрави и обичаи. Защото там има нашенци – забравени, непознати и жадно очакващи любовта на Майка България. Всеки от нас може да им я отдаде по някакъв начин. Ако я има в сърцето си![url=


[url=


[url=[url=
ФИЛМ ЗА ГОЛО БЪРДО

[url=


[url=


[url=


Дзиндзи сакаш уште ???

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2513650 - 19.11.2009 21:22 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Немој да измислуваш, дури МПО не е тоа што било. Сега бугарското МПО имало 7 секции и познај колку од нив се во Бугарија, а колку членови имаат останатите.

Поздрав за Помаците (видеото што го покажа со кметот на Златоград). Таму се концентрирај.
Македонски Бугари нема веќе.
Ветуваше видео за Бугари во Албанија да покажеш, што стана?


Aj eve ti uste malku:

[url=


[url=


[url=


[url=
[url=


[url=


[url=--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2513659 - 19.11.2009 21:39 [Re: Atanassovski]

Ајде сега сам процени дали тоа се Бугари или се претставуваат како Бугари поради некаква економска причина.

Се собрале неколкумина и си кажале дека претставувајќи се како Бугари ќе можат да си ја олеснат тешката економска положба. Зошто не биле прашани повеќемина?

Дај нешто ново, тоа сум го гледал, стипендисти во бг универзитети, бугарски емисари без подршка и сл.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2513664 - 19.11.2009 21:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Тцтцтцтцтцтцтц, ей Дзиндзи влахот, ти кога успя да прочетеш всичко и да изгледаш всичко бре карагьoз минчо ???

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2514718 - 20.11.2009 17:49 [Re: Atanassovski]

Цитат:

ей Дзиндзи влахот
Како да го разбирам тоа? Јас ако ти кажам Наско Циганот ти како ќе го разбереш?

Реков ти сите материјали ги имам гледано.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Карабунов_Мк
Аз съм македонче :)
**

Регистриран: 19.05.2009
Мнения: 392
От: Луната,стара българска земя
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2514882 - 20.11.2009 20:39 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Нема разбирАчка.

--------------------
Кај ќе оиме ?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2515043 - 20.11.2009 23:16 [Re: Карабунов_Мк]

Защо да няма? Стига да има желание за това, винаги ще има и разбирачка!!!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2517107 - 24.11.2009 01:26 [Re: Бяло Конче]

Ако не сте jа видели темата за МПО од САД и Канада кои сборуваа во Велес кога се откриваше споменикот на Тодор Александров еве ви и тука да видите за Македонската Патриотска Организациjа:

[url=--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pagane
езичница
***

Регистриран: 09.07.2004
Мнения: 14894
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2528126 - 06.12.2009 17:53 [Re: niama kak]

Сега се замислих...
Като толкова държат на Вапцаров, защо не са прилапали Смирненски? Ами той е роден в Кукуш.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец
***

Регистриран: 05.10.2009
Мнения: 1325
От: Madrid - Reino de España
Re: ще дочакам ли средновековен македонски надпис или др. документ.
    #2528135 - 06.12.2009 18:05 [Re: pagane]

Умните хора в Македония не се крепят на фашисткият македонизъм Pagane. Скоро цялата им доктрина ще рухне и от там ще рухне и сърбоманската политика на Скопие.....всичко ще си дойде на мястото скоро.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561114 - 24.01.2010 10:06 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Види сега на овој „документ“
Цитат:
После Y има една цртица, која го покрива Y и милиметри од буквата се исечени, врз оригиналот е поставено BULGARIAN, не се гледа ни трага од печатот.


А Загоричене никогаш не било во Бугарија.
Интересно, каде е бугарскиот оригинал? Нема го веќе на интернет. Значи се пак фалсификаторот го повлекол по како е фатен во фалсификување на документи.

Тоа уште еднаш ја докажува мојата теза дека фалсификатите се работа на еден човек и тој е Бугарин.

Пак да се повторам.
1.На оригиналот пишувало Македонец.
2. Прави подобар фалсификат и го преправа на Бугарин, ама го фатив.
3. Прави јавен фалсификат и намерно ја пропуснал буквата „у“ за да се види дека е фалсификат и да ги оптужи Македонците во фалсификување.
4. Фатен е во измамата и ги повлекол фалсификатите од Интернет.

Бугарска работа.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561143 - 24.01.2010 10:32 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]http://img690.imageshack.us/img690/1355/dineff.png


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561145 - 24.01.2010 10:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

На бродот со кој патувал Михаил Динев има еден македонски „Бугарин“ и 8 Македонци.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561150 - 24.01.2010 10:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Стига бе,виж само каква таблича ми даваш направена на компютър,и какво искаш да ми кажеш,дека е имало компютри тогава???

ТОВА ВАШЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО ГЛУПАВО,ДАВАШ МИ НЕЩА НАПРАВЕНИ НА КОМПЮТЪР ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВО....

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561151 - 24.01.2010 10:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:http://img690.imageshack.us/img690/1355/dineff.png

Това същата работа,първо компютъ после принтер,айде де сега на пълните никаквици ли ни направихте,вес пак сме измислели принтера,и ако ти вярваш на тези две неща значи си наистина толкова помакедончен...

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561191 - 24.01.2010 11:59 [Re: ViketsBG]

Абе ти глуп си или глуп се правиш? Тоа е текст верзија на оригиналот.8 Македонци - 1 Бугарин.
Така е и на сите манифести.

Регистрирај се и барај. Ги има сите патници до 1924 г. - 25 000 000!
http://www.ellisisland.org/search/search_new.asp


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561192 - 24.01.2010 12:01 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Едно време хората са били невежи и неуки,с две думи прости хора са,и като ги попитвали откъде са те отговаряли Македония,но по онова време държавата македония и нацията македонци не е съществувала,всичко е било под турско робство,данби ако кажа,че съм от Гоце Делчево,те ще ми кажат,че съм народност Пиринец?

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561198 - 24.01.2010 12:09 [Re: ViketsBG]

Добро, и така да било. Еден од девет знаел дека треба да биде Бугарин, а оние кои не знаеле дека по логиката на Викетс треба да се Бугари се пишале Македонци. Така знаеле, така се пишале.
Ете ти ја и оригиналната верзија.

http://img27.imageshack.us/img27/9527/manifestot.png


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561204 - 24.01.2010 12:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Да, Дзиндзи точно това направих.
Я виж в оригиналният документ, който си дал последен и ми кажи, къде в него пише- македонец?


Да, видях, грешката е моя.


Редактирано от niama kak (24.01.2010 12:26)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561211 - 24.01.2010 12:32 [Re: niama kak]

Цитат:

Да, Дзиндзи точно това направих.
Я виж в оригиналният документ, който си дал последен и ми кажи, къде в него пише- македонец?Знаев дека ќе прашаш и ќе се правиш на слеп. Очекував пак БИ ЛИ НИ ОБЈАСНИЛ КАДЕ ПИШЕ ... Види над црвената боја. Маседониан.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
Мнения: 785
От: София
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561217 - 24.01.2010 12:38 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Интересно има ли власи от Македония в списъците на емигрантите и те като какви са се писали?

Я кажи какви имена имат Власите в Македония, дали приличат на Македонските и на Българските или са съвсем различни.

Искам да потърся Власи в списъците.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561218 - 24.01.2010 12:43 [Re: savata71]

намерете разликата между македонските имена и сръбските

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561221 - 24.01.2010 12:44 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Тука виждам само български имена,или искаш господин македонски да ми кажеш дека едно време имената ви са били като нашите,ама след това са се обърнали на сръбски?

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561226 - 24.01.2010 12:49 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Тука виждам само български имена,или искаш господин македонски да ми кажеш дека едно време имената ви са били като нашите,ама след това са се обърнали на сръбски?А бугарските на руски?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561228 - 24.01.2010 12:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Мога да ти кажа,че руските имена имат по-голяма прилика със сръбските следователно с вашите имена...

Какво ще кажеш за господин Вук Караджич ?
Създателя на македонската азбука?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg..._mak_azbuka.jpg

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561230 - 24.01.2010 12:56 [Re: ViketsBG]

Ne ja разводнувај темата со глупости.
Кажи за простите Македонци, кои не знаеле дека треба според бугарската пропаганда да се Бугари. Македонци тогаш нели немало, од каде сега Македонци пред Титово време...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561231 - 24.01.2010 12:58 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Дадено само виж какво пише во вашата Википедиjа:

Исто така, Президиумот на АСНОМ, како највисоко тело на македонската држава, во ноември 1944 година назначил комисија составена од македонски филолози и од општествени дејци кои требало да поднесат предлог за азбука и за правопис на македонскиот јазик. Прашањето за азбуката и правописот се решило во мај 1945 година. Заедно со ова прашање, членовите на комисијата разгледале повеќе прашања од особено значење за оформувањето на македонскиот литературен јазик.

Кодификацијата на македонскиот литературен јазик ја одразува македонската јазична практика. Блаже Конески има значаен придонес за кодификацијата на македонскиот литературен јазик и за стандардизацијата на литературнојазичната норма.

Македонскиот јазик има сличности со другите словенски јазици, а најмногу со бугарскиот и српскиот јазик. Македонскиот и бугарскиот јазик се единствените од групата на словенски јазици кои со текот на развојот ги изгубиле падежните форми,а од нив останат е само Вокативот (Македонијо; мајко; професоре и т.н.) како и во некои зборчиња (него; нему; скришум и т.н.).

Следкато ми коментираш ще ти отговарям на сите въпроси

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561232 - 24.01.2010 12:58 [Re: savata71]

Цитат:

Интересно има ли власи от Македония в списъците на емигрантите и те като какви са се писали?

Я кажи какви имена имат Власите в Македония, дали приличат на Македонските и на Българските или са съвсем различни.

Искам да потърся Власи в списъците.
Најдов ти 27 Власи. Тие се подпаднати под романската пропаганда. Имињата те интересираа. Ете

http://www.ellisisland.org/search/viewTe...ID=102335150084


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561239 - 24.01.2010 13:21 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Дадено само виж какво пише во вашата Википедиjа:

.....
Следкато ми коментираш ще ти отговарям на сите въпроси
Коментирај по темата, не што ти текне.
Што не ти е јасно околу стандардизацијата на македонскиот јазик?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561242 - 24.01.2010 13:29 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Да, Дзиндзи точно това направих.
Я виж в оригиналният документ, който си дал последен и ми кажи, къде в него пише- македонец?Знаев дека ќе прашаш и ќе се правиш на слеп. Очекував пак БИ ЛИ НИ ОБЈАСНИЛ КАДЕ ПИШЕ ... Види над црвената боја. Маседониан.


Както виждаш, съм редактирал мнението си.

Сега, малко за доказа ти, пак лъжеш, опитвайки се, да прествавиш Micael Dineff за Mihail Dineff, обаче, когато сравниш документите, се вижда малко разминаване.

Хайде, открий разликата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
Мнения: 785
От: София
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561245 - 24.01.2010 13:33 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Да, благодаря.
От къде разбра, че са власи? Те са се писали Румънци. Но остави го това...

Както си и мислех има власи с имена като Slavcho Gochov, Stefo Coteff , Nicola Todef (писали се Румънци).

Значи напълно е възможно тези от предишния списък да са Власи, които не са попаднали под романската пропаганда или да са решили да се отърсят от романското влияние.

Затова, когато пристигнали в Америка са се писали Македонци. Няма да се пишат Българи като са Власи от Македония!

И тези имена най-вероятно са Влашки – Noume Nitre, Fraian(Traian)Isvan, Dimcos Cota, Dantso Papa Anottad, Apostol Mislas, Lazo Vasil, Dineff Micael


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561248 - 24.01.2010 13:38 [Re: niama kak]

Цитат:

Сега, малко за доказа ти, пак лъжеш, опитвайки се, да прествавиш Micael Dineff за Mihail Dineff, обаче, когато сравниш документите, се вижда малко разминаване.

Хайде, открий разликата.А каде испари Михаил Динефф? Ако го знаеш каде е „документот“ - покажи го. Фалсификацијата беше очигледна, а и она покрај жена му. Загоричане - Бугарија.
Разликата е јасна, овој треба да бил роден околу 1883, ама покрај него најдов една пропорција - 8 према 1.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
Мнения: 2143
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561250 - 24.01.2010 13:41 [Re: niama kak]

Цитат:

пак лъжеш, опитвайки се, да прествавиш Micael Dineff за Mihail Dineff, обаче, когато сравниш документите, се вижда малко разминаване.

Хайде, открий разликата.Да не си ти фалсификаторот? Од каде ги гледаш документите?
Дај покажи го Михаил Динефф!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561255 - 24.01.2010 14:07 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

А каде испари Михаил Динефф? Ако го знаеш каде е „документот“ - покажи го. Фалсификацијата беше очигледна, а и она покрај жена му. Загоричане - Бугарија.
Разликата е јасна, овој треба да бил роден околу 1883, ама покрај него најдов една пропорција - 8 према 1.
Я бегай, да си играеш с тия пропорции, 8 години разлика ми се струва доста голяма .
И още нещо, защо смяташ, че е влязал в Щатите през Ню Йорк?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор
***

Регистриран: 18.03.2009
Мнения: 2814
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561270 - 24.01.2010 14:28 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]8 Македонци - 1 Бугарин.
Така е и на сите манифести

Така ли?
Прегледах списъка на влезлите от там с фамилия Dineff.
От тях, като македонци са записани- 21 човека, като турци 12 човека, като българи 28 човека и по един, като грък и германец.
Хората от списъка, които са записани като българи и турци ,но не съм сигурен, че имат нещо общо с Македония, не съм ги включил тази статистика.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561287 - 24.01.2010 14:52 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Сега, малко за доказа ти, пак лъжеш, опитвайки се, да прествавиш Micael Dineff за Mihail Dineff, обаче, когато сравниш документите, се вижда малко разминаване.

Хайде, открий разликата.А каде испари Михаил Динефф? Ако го знаеш каде е „документот“ - покажи го. Фалсификацијата беше очигледна, а и она покрај жена му. Загоричане - Бугарија.
Разликата е јасна, овој треба да бил роден околу 1883, ама покрај него најдов една пропорција - 8 према 1.Луд ли си? Никой нищо не е трил и на мен някои неща , които бях изрязала от Мк енциклопедията ми изчезнаха ама не съм ги махала аз и не са фалшиви
Ето я снимката
Фалшификацията беше при теб


--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Редактирано от strawberry (24.01.2010 15:08)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
Мнения: 785
От: София
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561300 - 24.01.2010 15:22 [Re: niama kak]

Да, и аз разгледах малко - пълно е с македонски българи.

Докато търсех да видя дали власите са се писали като отделен етнос някъде в списъците, видях в един от списъците, че само с фамилията Димо има 27 Българи от Македония и 12 "Македонци", т.е Власи.

First Name: Filip Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Castoria Date of Arrival: May 16, 1907
First Name: Dine Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Vladovo, Turkey E. Date of Arrival: Nov 03, 1909
First Name: Detschkoff Last Name: Dimo Ethnicity: Bulgaria, Bulgarian Last Place of Residence: Golenso, Macedonia Date of Arrival: Jan 05, 1906
First Name: Georghe Last Name: Dimo Ethnicity: Bulgaria, Bulg. Last Place of Residence: Vodena, Bulgaria Date of Arrival: Dec 15, 1910
First Name: Georghi Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey Macedonian Last Place of Residence: Brousnik Monastir Date of Arrival: Mar 22, 1905
First Name: Georghi Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Ohride, Turkey Date of Arrival: Dec 03, 1907
First Name: Giorgi Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulg. Last Place of Residence: Drenoveni, Turkey E Date of Arrival: Nov 10, 1909
First Name: Gone Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Macedonian Last Place of Residence: Serakin Date of Arrival: Mar 23, 1907
First Name: Hone Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Macedonian Last Place of Residence: Sleptehe, Turkey Date of Arrival: Jun 26, 1910
First Name: Ilias Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Klestina, Turkey Date of Arrival: May 06, 1912
First Name: Irani Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey/Bulgarian Last Place of Residence: Klabstirsta Date of Arrival: Jul 05, 1905
First Name: Jantche Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey Macedonian Last Place of Residence: Constanta Date of Arrival: Nov 15, 1904
First Name: Jovan Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Monaster, Turkey Date of Arrival: Dec 05, 1911
First Name: Jovan Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey-Bulgarian Last Place of Residence: Tchiontcher, Turkey Date of Arrival: Feb 10, 1912
First Name: Jovanoff Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Ohrid, Turkey Date of Arrival: Apr 21, 1910
First Name: Jantche Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey Macedonian Last Place of Residence: Constanta Date of Arrival: Nov 15, 1904
First Name: Jovan Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Monaster, Turkey Date of Arrival: Dec 05, 1911
First Name: Jovan Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey-Bulgarian Last Place of Residence: Tchiontcher, Turkey Date of Arrival: Feb 10, 1912
First Name: Jovanoff Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Ohrid, Turkey Date of Arrival: Apr 21, 1910
First Name: Jowan Last Name: Dimo Ethnicity: Monaster, Macedonian Last Place of Residence: Staravina Date of Arrival: Apr 15, 1906
First Name: Koteff Last Name: Dimo Ethnicity: Macedonia Bulgarian Last Place of Residence: Monastir, Macedonia Date of Arrival: May 09, 1912
First Name: Misnel Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Macedonian Last Place of Residence: Susice, Macedonia Date of Arrival: Dec 17, 1907
First Name: Mitse Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Vodena, Turkey E. Date of Arrival: Aug 28, 1912
First Name: Naido Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Kran, Macedonia Date of Arrival: Jul 02, 1907
First Name: Naum Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Orovo, Macedonia Date of Arrival: Mar 23, 1912
First Name: Nicola Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey Macedonian Last Place of Residence: Bittoucha, Macedonia Date of Arrival: Aug 20, 1910
First Name: Nicola Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Ploesti, Turkey E. Date of Arrival: Oct 26, 1907
First Name: Nicola Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Sarakinovo, Turkey Date of Arrival: Oct 18, 1912
First Name: Petreuch Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulgarian Last Place of Residence: Vilovichta, Macedonia Date of Arrival: Apr 27, 1907
First Name: Riste Last Name: Dimo Ethnicity: Bulgarian Last Place of Residence: Stara Vina, Turkey Date of Arrival: May 31, 1907
First Name: Risto Last Name: Dimo Ethnicity: Ottoman Macedonian A O Last Place of Residence: Klestine, Macedoine, T E Date of Arrival: Sep 15, 1913
First Name: Risto Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Macedonian Last Place of Residence: Pozarcke, Turkey Date of Arrival: Jul 02, 1907
First Name: Saroff Last Name: Dimo Ethnicity: Turkey, Bulg. Last Place of Residence: Ochrida, Turkey E. Date of Arrival: Jul 30, 1907
First Name: Stefo Last Name: Dimo Ethnicity: Macedonian, Eurkisk Last Place of Residence: Manaster Date of Arrival: Aug 09, 1903
First Name: Stoico Last Name: Dimo Ethnicity: Bulgaria Last Place of Residence: Monastir Date of Arrival: May 14, 1906
First Name: Tanas Last Name: Dimo Ethnicity: Turk., Bulg. Last Place of Residence: Neret, Macedoine Date of Arrival: Jan 03, 1914
First Name: Vangal Last Name: Dimo Ethnicity: Bulgary Bulgarian Last Place of Residence: Monastir, Turkey Date of Arrival: Nov 19, 1907
First Name: Yossep Last Name: Dimo Ethnicity: Macedonian Last Place of Residence: Prespa, Maced. Date of Arrival: Sep 18, 1909
First Name: Vaugel Last Name: Dimo Ethnicity: Boulgarian, Turkey Last Place of Residence: Bahovo, Turkey Date of Arrival: Oct 18, 1912


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
Мнения: 379
От: Велико Търново,роден в град Го...
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2561343 - 24.01.2010 16:24 [Re: savata71]

Ей антични елате в новата ми тема и коментирайте абсурдното клипче което съм показал,как може да правите клипче и да показвате снимки,знамена и прочие на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК и да казвате,че това е македонско,ако това господин македонски невидиш лъжата от ваша страна,е вече наистина няма да говоря со теб!!!

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rocco63
почетен член
**

Регистриран: 30.08.2010
Мнения: 182
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2693229 - 11.09.2010 20:50 [Re: ViketsBG]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Къде пише дека е вистина?
http://www.macedonianchurch.org/index.ph...-55&lang=en
Това пак не е доказателство,както се казва сайт снимка и моя творба
Не е. Се работи за вистинско здружение кое покажува дека Македонците во странство биле национално свесни за својата припадност и потекло.

Петко Славејков во неколку наврати го забележал постоењето на таква македонска национална свест и фактот дека нашите стари јасно се нарекувале “Александрови потомци“.

--------------------
“Александар Македонски стои пред лицето на секој Македонец како национална гордост“ - Коста Шахов, 1888г.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29545
Re: Македонско друштво "Алекдандар Македонски" од Охајо, 1938 год.
    #2697314 - 20.09.2010 15:49 [Re: rocco63]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Къде пише дека е вистина?
http://www.macedonianchurch.org/index.ph...-55&lang=en
Това пак не е доказателство,както се казва сайт снимка и моя творба
Не е. Се работи за вистинско здружение кое покажува дека Македонците во странство биле национално свесни за својата припадност и потекло.

Петко Славејков во неколку наврати го забележал постоењето на таква македонска национална свест и фактот дека нашите стари јасно се нарекувале “Александрови потомци“.Ti ne vadi neshtata ot konteksta im. Starite sa se narekuvale jasno bugari, a mladite kato teb se narekuvat jasno makedonci, zashtoto taka sa gi nauchili, ne zashtoto naistina sa takiva. Ti Slavejkov go cheti celiot a ne samo tam kadeto na teb ti haresva.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13925

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.137 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.