ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
mokro_kote_
спец

Регистриран: 20.11.2009
От: Under World
Диария при малко котенце?
    #2514177 - 20.11.2009 11:27

Здравейте, приятели! Регистрирах се преди минути и веднага искам да ви попитам един въпрос, който ме мъчи от дни. Нека да започна от това, че имам две котета. Едната ми красавица е на една годинка вече и е много дива и непокорна,а малката принцеса е на 3 месеца и е най-миличкото същество на света. Обожава да се гушка, да мърка и да бъде галена.
Проблема е в нея. От скоро е при нас, в началото ни беше много трудно да я гледаме, караха се с голямата постоянно и си съскаха, но сега вече свикнаха, но от няколко дена малкото има растройство. На 3 пъти се изходи под леглото в спалнята ни посред нощта (защото и двете спинкат при мен и приятеля ми). Имам чувството, че неможе да се сдържа, изведнъж измяуква жално и докато се усетиш и е омацала положението Вчера вечерта лежеше в мен на дивана и както си лежеше свърши работата и странното е че продължи да лежи, сякаш нищо нямаше. По едно време ми замириса и се усетих. Изкъпахме я, защото много се беше оакала, но след 10 минути пак го направи. Някой знае ли как да се оправи? Не съм й сменяла храната, не мисля че е от това. Не е спала на студено или мокро, за да настине... просто не си го обяснявам. А иначе няма никакъв проблем да си ходи я тоалетната, винаги гледам да е чиста и да не мирише, не мисля, че това е проблема. Просто както върви и се изпуска, и дори не се спира, за да го подуши или да го зарие, продължава да върви, сякаш не е станало.

Моля ви, кажете ми какво да правя? Отчаях се вече да чистя след нея и да незнам какво да направя, за да й помогне?!

--------------------
...знам защо вървя към теб и защо не те достигам...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Диария при малко котенце?
    #2514186 - 20.11.2009 11:31 [Re: mokro_kote_]

Здравейте, ще се опитам да помогна колкото мога:

1. Откъде е котето /човек, улицата/?
2. Какво ядат /вид и марка/?
3. Обезпаразитени ли са и двете през нужния период?
4. Ваксини имат ли и двете?
5. Мляко прясно давате ли им?
6. Има ли някакъв риск да е изяла малката някакъв боклук или друго неестествено нещо за нея /препарати за чистене, нещо от вашата маса и прочие каквото се сетите/?

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

mokro_kote_
спец

#2514209 - 20.11.2009 11:52 [Re: Кокерката]

Малката е от улицата, една вечер я намерихме като се прибирахме и тръгна след нас, маукаше и се буташе в краката ни,беше още на 1-2 седмици мисля.
И двете ядат Уискас, Кит Кат..все скъпи и уж хубави котешки храни.
Обезпазитяване има само голямата засега, тъй като първоначалната ни идея за малката беше да я държим няколко седмици докато поотрасне и спре да се бута под гумите на колите и след това да я дадем или пуснем навън, но с течение на времето се влюбихме в нея и неможем да я оставим. Но не мисля, че й има нещо, разбира се немога да твърдя на 100%, но съдя по първата ми котка преди 2 години, която имаше глисти и всякакви котешки паразити, повръщаше червеи и какво ли не.. и точно когато исках да я ваксинирам падна от терасата и неможах да я намеря Това малкото нямаше никакви проблеми с изхождането и с диариа до преди 4-5 дена.
Ваксина също има само голямата, но при първа възможност ще заведа и малкото.
Мляко на малкото му давахме първите дни, но не искаше да го пие, и такова специално купено за малки котета от магазин, но пак не го пиеше.
Относно яденето на боклук или нещо от масата, миналата седмица ми беше наръфала пържолата докато бях в банята да си измия ръцете, но набързо като я видях й се скарах и я шлепнах по дупето. Но беше успяла да отхаме минимално малко количество. Незнам дали това ще е причината...

--------------------

Редактирано от mokro_kote_ (20.11.2009 11:53)

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2514212 - 20.11.2009 12:04 [Re: mokro_kote_]

Значи проблемите ви са няколко:
1. Веднага заведете малкото коте /че хубаво е и голямата/ за обезпаразитяване с качествени препарати поне 2-3 пъти през 10-14 дни. Ама веднага.
2. Уискас е най-НЕкачествената храна, затова веднага я сменете, от нея малко коте не расте пълноценно, а голямо се разболява от некачественото хранене. По Зоомагазините има специализирани храни, е верно малко по-скъпи са, ама затова пък са качествени, има месо и нужните съставки в тях, а не царевица и боички като в Уискас.
3. Обезопасете си балконите и прозорците с мрежи за комари или подобни, защото котките имат навика да скачат и падат от тях, а вие надали искате това.
4. Диарията надали е от пържолата, но повече не им давайте да ядат храни с подправки.

В заключение ще ви посъветвам едно - малкото коте ВЕДНАГА на лекар. Диария в продължение на 5 дни при малко коте не е никак шега работа. Обезводняват се и умират. Имате сериозна причина за това неразположение, и големия проблем не е хич в чистенето, а в здравето на котето.

Малко коте след намиране на улицата /дори и после да се връща там/ пак задължително първо се обезпаразитява. Това се прави още на първия-втория ден. Уличните животни почти винаги имат паразити и те никак не са шега работа.
Ако можете хващайте се днес и с котето в някоя хубава клиника, а не някой кабинет в мазе.
Успех и пишете как се развиват нещата.

П.п. Щом няма ваксина диарията може да е в следсвтие и на вирусно заболяване, не го изключвайте.

--------------------

mokro_kote_
спец

#2514217 - 20.11.2009 12:13 [Re: Кокерката]

Ще послушам всичките ви съвети, само че имам един малък проблем, ако мога да да го нарека така. Живея в чужбина, в Кипър и вярвайте ми тук по магазините,говорим и за супермаркети и за зоомагазини преобладава Уискас и Кит Кат. И в интерес на истината това са единствените храни, които ядат. опитвала съм с какви ли не, не помня имена, и от зоомагазин специални и други марки, но паничката остава пълна цял ден и чак когато накрая на вечерта не им сложа нова храна, тогава все едно принудени изяждат дажбата. Но отида и ще разпитам какво имат на други места и ще видя какво да купя.
Балконите вече са обесопасени, първото коте падна още преди 2 години и вече се погрижихме за този проблем. А и не ги пускам много по балконите, особено голямата защото се научи да ходи при съседите през терасата и им прави бели.

Както вече казах ще ви послушам и ще заведа малката на лекар възможно най-скоро. Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2514218 - 20.11.2009 12:19 [Re: mokro_kote_]

Ядат само тази храна, защото тя е натъпкана с овкусители, подобрители, и всякакви миризми, които да ги привличат. Това е трика който изпозлват тези марки, за да привличат клиентите. Но това далеч не значи, че храната е качествена. Напротив, всички тези химии са вредни. Ако оставите котките на режим /сутрин половин дажба, вечер половин дажба/ от качествена храна, до седмица ще са започнали да си я хапват. Като заведете котето във вет кабинет там няма начин да нямат храна. Попитайте тях и ако няма другаде купете си качествена гранула от тях. С тия храни шарените колко котки са си заминали.....

Успех с останалото и ни дръжте в течение за котенцата.

--------------------

mokro_kote_
спец

#2514223 - 20.11.2009 12:28 [Re: Кокерката]

Можете ли да ми предложите храна, която мога да им давам, ако я има тук. Вие с какво храните вашето котенце?!

Иначе веднага ще пиша ако има подобрение в състоянието на малката и когато я заведа на ветеринар.

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2514236 - 20.11.2009 12:42 [Re: mokro_kote_]

Мога, но нямам идея кои марки се внасят при вас.
4те марки, които са най-широко застъпени по света са Еуkanuba, Royal canin, Pro plan и Hills. Разбира се те далеч не са единствените, и храни висок клас има достатъчно. Критериите които трябва да следите са няколко: гранулките да не са оцветени, да са с еднаква форма във чувала/пакета всичките, и най-важното на етикета за състав на храната да пише първа съставка месо /обикновено е между 24 и 55%/ всички останали съставки са след това. Разходете се до някой зоомагазин и вижте кои са най-скъпите храни, както и кои храни имат разфасовки от по 300-400 грама, или 1-2 кг. Без шарените разбира се. Може да има в Кипър качествена храна, която аз не я знам или не се внася в България.
А във вет кабинета според мен задължително трябва да има някоя качествена храна.

--------------------

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2515241 - 21.11.2009 10:22 [Re: mokro_kote_]

Ето малко информация за марките храни на пазара. В Кипър едва ли картината е много по различна. Nestle и в бебешките млека слагат палмово масло, а представям си котешката храта с какво я блъскат. Марс е падат по-долу. Май от популярните само royal canin си заслужават.

--------------------
Боят изгражда.

mokro_kote_
спец

#2515738 - 22.11.2009 10:13 [Re: Писанчо]

Да ви кажа честно като гледам опаковката на royal canin съм сигурна, че не съм я виждала никъде тук, в Кипър. Но ще се разходя до ветеринара тези дни, той ми е наблизо и ще попитам там. Надявам се да ги има,смятам да започна да ги купувам,щом толкова много хора са доволни от тях, надявам се си заслужават.
Благодаря на всички за отговорите. Между другото малкото се оправи с диарията, вече ака нормално. Но ветеринаря няма да му се размине, веднага щом взема заплатата отиваме.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12281

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.