ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Икономика и финанси

Страници: 1
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Фалит
    #2514737 - 20.11.2009 18:04

Интересно ми е,когато една фирма преценява шансовете си за нулеви например,или просто някой е преценил че стига и толкова живот.Да кажем че говорим за ЕТ,примерно едноличният търговец не припечелва като такъв добре,и постъпва на държавна работа.Какво става с активите на фирмата,приемаме че са непродаваеми,няма търсене,морално остарели и прочие.Фирмата няма задължения към държавата,кредитори и други.Каква е процедурата да изчезне от правовият ред, а също така в чие владение попадат активите.
Казус! месеци след отписване на фирмата от регистри и прочие,изскача оферта за активите,към/то лицето било но вече не едноличен търговец.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Фалит
    #2514767 - 20.11.2009 18:33 [Re: Huckleberry]

Ако не е пререгистрирана в Търговския регистър, пререгистрира се и едновременно с това може да се закрие /заличи/.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2514784 - 20.11.2009 18:47 [Re: Моман]

Цитат:

Ако не е пререгистрирана в Търговския регистър, пререгистрира се и едновременно с това може да се закрие /заличи/.

Не ми отговори за активите ? Ревизия правят ли данъчните ?

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2514892 - 20.11.2009 20:59 [Re: Huckleberry]

Активите стават собственост на физическото лице и могат да бъдат продавани /с договор за покупко-продажба/. Ще има ревизии от НАП и НОИ, задължителни при ликвидация.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1823

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.