ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Търсач
сахаджа йога
**

Регистриран: 27.10.2009
От: София
Какво е Еволюция?
    #2525033 - 03.12.2009 10:51

Една пчела може да усети аромата на цветето, човека може да усети аромата и красотата.

Просветлената душа може да усети аромата, красотата и енергията/вибрациите/ идващи от това цвете.
Ето това може да наречем ЕВОЛЮЦИЯ.

--------------------
"Аз съм Утешителя обещан от Христос"-Шри Матаджи Нирмала Деви

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
Re: Какво е Еволюция?
    #2730042 - 19.12.2010 00:59 [Re: Търсач]

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2730143 - 19.12.2010 16:42 [Re: Търсач]

Това какво общо има с еволюцията?

Иначе за човешката еволюция - смятам че е секнала.
В момента, в който сме започнали да кОпаме сме се прецакали.
Оттук насетне, всякаква бъдеща еволюция за хората е малко вероятна.Слаби и разпадащи се тела, не могат да поддържат силни души.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Търсач
сахаджа йога
**

#2730146 - 19.12.2010 17:03 [Re: ЙOH]

Цитат:

Иначе за човешката еволюция - смятам че е секнала.
В момента, в който сме започнали да кОпаме сме се прецакали.
Оттук насетне, всякаква бъдеща еволюция за хората е малко вероятна.Слаби и разпадащи се тела, не могат да поддържат силни души.

Как е секнала. В момента се извършва обещаното Второ раждане.

--------------------

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2730147 - 19.12.2010 17:10 [Re: Търсач]

Мисля, че навлязохте във водите на вечния спор между еволюционисти/по Дарвин/ и креационисти...

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

ЙOH
тэ®®о®izато®

#2730156 - 19.12.2010 17:28 [Re: Търсач]

Секнала е, как да не е секнала...от хиляди години върви в грешна посока.

--------------------

Бяло конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2730165 - 19.12.2010 18:02 [Re: Търсач]

Цитат:

Една пчела може да усети аромата на цветето, човека може да усети аромата и красотата.

Просветлената душа може да усети аромата, красотата и енергията/вибрациите/ идващи от това цвете.
Ето това може да наречем ЕВОЛЮЦИЯ.

Да де, но по принцип еволюция означава развитие от нисшо към висшо и от просто към сложно...Най-известната теория за еволюцията е както знаем на Дарвин, но тя бива оспорвана от други теории за еволюцията като тази например на Ризенкройцерите, на теософите....А също и от теории, че на практика няма никаква Еволюция, а нещата винаги са си били такива, както декорите в киното и театъра и от време на време тези декори се сменят...
А аз си мисля, че голяма вероятност има животът да е просто една игра с различни нива на сложност...нещо подобно на компютърните, само че в случаят Гигантският свръхкомпютър е Самият Бог..

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Търсач
сахаджа йога
**

#2730334 - 20.12.2010 11:38 [Re: Бяло конче]

Цитат:

А аз си мисля, че голяма вероятност има животът да е просто една игра с различни нива на сложност...нещо подобно на компютърните, само че в случаят Гигантският свръхкомпютър е Самият Бог..

Да може и така да се каже.
Важното е да разберем откъде идват командите? От нас или от процесора?

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2730335 - 20.12.2010 11:39 [Re: ЙOH]

Цитат:

Да но сега е времето да осъществим нашата духовна същност.

--------------------

участник
**

#2730350 - 20.12.2010 13:30 [Re: Търсач]

Цитат:

Цитат:

Първото нещо, което видях в тази пирамида, е че е досущ като пирамидата на потребностите на Ейбрахам Маслоу. Тази пирамида е в конспекта на всички учебници по мениджмънт и маркетинг.

http://www.argumenti.org/stories.php?story=0710074731545
"Абрахам Маслоу (Abraham Maslow) (1908—1970) е виден американски психолог, основател на хуманистичната психология.
Известен е с диаграмата на човешките потребности. Теорията му за йерархичната структура на потребностите намира широко приложение в икономиката и заема важно място в построяването на теорията на мотивацията и поведението на потребителите.

"Терминът "себеактуализация" (self-actualization) е въведен от немският психиатър Курт Голдщайн (1878–1965), за да означи мотивацията на личността да реализира латентния си потенциал, да разбере себе си и да се развие като цялостна личност. В теорията за личността на Маслоу, развита в книгата му Toward a Psychology of Being (1962), себеактуализацията се разбира като най-високото ниво на психологическо развитие. Швейцарският психолог Карл Густав Юнг (1875–1961) използва тази дума, за да изясни концепцията си за индивидуацията."

Маслоу също говори за себеактуализацията и чувството за сътворяване.

"Себеактуализиращите се хора имат пряка, максимално обективна и реалистична връзка с действителността. Такива субективни процеси като лични желания, тревожност, страх, оптимистично - респективно песимистично виждане за света и пр. , които много влияят върху нашата преценка на нещата, почти не оказват влияние върху обективното възприемане на реалността от тези хора. Това е причина те много точно да усещат и характеризират хора, явления, обстоятелства. Преценките им за нещата са верни. Себеактуализиращите се хора отдалеч усещат лицемерието, прикриването на истината, фалша, маскираното поведение. Заради това и прогнозите, които те правят за хора, отношения, процеси, тенденции, са стъпили на "твърда земя" и имат висока прогнозна валидност.

Маслоу смята, че тази способност за реалистично възприемане е стабилна основа, която оказва сериозно влияние върху следващите надстройващи се мисловни операции - разсъждения, умозаключения, познавателна ефикасност. "
и т.н според същия източник.....

П.С. В надстройката на пирамидата на Маслоу ми е интересно какво прави тази жълта шапка отгоре с надпис "SPIRITUAL". ?!?!!!?

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #2730365 - 20.12.2010 14:05 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Тая надстройка е позната на масоните.
На място си е и е сложена баш от Маслоу.

Ама съвременните учебници по маркетинг тва не ги интересува.

Абе скука.

--------------------
You are your very own superhero!

ЙOH
тэ®®о®izато®

#2730449 - 20.12.2010 17:28 [Re: Търсач]

Цитат:

Цитат:

Ъххх, пак ли тая пирамида

А, ако покриваш етажите от 1 до 5 и се окаже, че се стига до ленивост и извращение, което е съвсем вероятно?

Всъщност, дори и да се съгласим с пирамидката на Масчо, остава въпросът за правилността на нашето изкачване...и дали въобще има такова.

--------------------

участник
**

#2730457 - 20.12.2010 17:41 [Re: ЙOH]

Цитат:

А, ако покриваш етажите от 1 до 5 и се окаже, че се стига до ленивост и извращение, което е съвсем вероятно?

Всъщност, дори и да се съгласим с пирамидката на Масчо, остава въпросът за правилността на нашето изкачване...и дали въобще има такова.

Внимавай, че сега ще ти каже, че изкачването е правилно, защото си купуваш индулгенции от жълтата шапчица на върха, под името "Spiritual" . Предполагам, че е нещо като идеята за обещаното светлото комунистическо бъдеще, в което ще се родим за втори път, защото ще ни опрости всички грешки и извращения.

--------------------

Salve
moonlight

#2730471 - 20.12.2010 18:16 [Re: ЙOH]

аз бих я обърнала наопаки , по ми се връзва....иначе твърдо НьЕ!!!!

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2730557 - 20.12.2010 21:34 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Цитат:

"SPIRITUAL". ?!?!!!?

Духовността е нашата същност, която трябва да проявим.
Затова и "SPIRITUAL" е на върха.

--------------------

kotaraka
ентусиаст

Регистриран: 14.07.2007
    #2731809 - 24.12.2010 01:55 [Re: Търсач]

Еволюция – постепенно изменение, развитие. Още от древността се търси същността на съществуването, развитието и управлението на света. Важна част от това търсене е развитието, което е почти нагледен факт, но въпреки това е най-оспорвано. Независимо че още от древността е изведен много логичен извод от Хераклит, който е казал Панта рей -Всичко тече и поради това е направил логичен и верен извод, че в една река можеш да влезеш само един път, което е нагледна демонстрация на изменението, развитието. Защото докато излезеш и влезеш на ново всичко се е променило на това място и реката вече не е същата, и човека не е същия, дори въздуха и заобикалящата действитебност са се променили. Въпреки че изменението на нещата има аксиоматичен вид, то е било отричано най-много от мистиците, всякакъв род теософи, теолози и креационисти. Само зараждащата се наука приема развитието като неоспорим факт и го демонстрира чрез собственото си изменение, развитие, което е вървяло от по-простото, по-ниското научно стъпало към по-сложното и високо, съвременното НТР. Така е с науката, но така е устроен и се развива света, което науката разкрива и доказва като върви и търси най-простото състояние на материята, което съдържа потенциал на развитие, за да стигне до най-сложното еволюционно стъпало – човешкия мислещ мозък. Всичко това е преминало през четири етапа: физически - елементарните частици; химически - атоми, химични елементи съставени от елементарни частици, химични неорганични, органични и високомолекулни съединения; биологичен с раждане на живата клетка и многоклетъчните организми върху основата на високомолекулните химични съединения и последен за сега разумен етап - човекът. Така че всеки по-висок и сложен етап съдържа предходния по-нисък и прост етап.
Дарвин от много ниския етап на развитието на науката прозира и развива еволюционната теория на живата материя на нашата планета. Съвременната наука при разкриване на генома на човека през 2001 год. доказа че Дарвин е прав, защото този геном съдържа цялата еволюционна верига като генетика от едноклетъчните, риби, земноводни, влечуги, бозайници и най-много над 95% от генома на шимпазето. Докато Бог е сътворил всички растения и животни без генетична връзка по-между им според теолозите и креационистите. Подържаното становище от мистици, теолози и креационисти, което науката доказа като погрешно след разкриването на човешкия геном. Защо мистицити, теолозите и креационистите не запознават своите апологети със съвременните научни открития, а ги крият от тях. Ясно е защо? Защото няма да ги има последователите! Така че ако Дарвин не беше прав нямаше да я има тази непрекъсната генетична връзка и съвременните постижения на биологията и генетиката. Генетиците са създали вече изкуствен живот и са пред прага да премахнат остаряването като са открили елексира на младостта на генетична основа. В близките 10 години се очаква огромен скок в продължителността на човешкия живот.
Дарвин не само е направил вярна постановка на еволюцията на живата материя, но в по късен период от живота си предсказва, че еволюцията е всеобхващаш процес с космически мащаб. Съвременната астрофизика, космология, космогония и квантова физика доказаха правотата на този извод на Дарвин. Отдавна е разкрито в основни линии раждането, живота и смъртта на Вселената, галактиките, звездите, планетите и хмичните елементи. Не случайно в ЦЕРН провеждат опити, за да разкрият първоначалните най-ниски и прости етапи на възникването и развитието на Вселената именно чрез нейните най-прости тухлички – елементарните частици. Менделеевият закон е еволюционен закон на химичните елементи и науката доказа, че те се раждат в звездите от най-простия атом - водородният. Тетралектиката всъщност съдържа механизма на еволюцията като обединява и свързва всички нейни основни етапи: физичен, химичен, биологичен и разумен, които са тетра на брой. Поради тая причина Тетралектиката е разкрила още три периодични закона като Менделеевия периодичен закон: на геометричното пространство, на елементарните частици и на органичната химия и има възможност да направи генетичната еволюционна връзка между всички етапи. Всички тези закони очертават основните еволюционни етапи на материята, а елементите в тези периодични закони са построени един от друг като се започне от най-простия и се върви към най-сложния, както е при Менделеевия периодичен закон. Ето това е еволюция, а сравнението между пчелата и човека е само един отрязък подчертаваш еволюционното развитие при човека. Защото животните поради лисата на мисловни психически процеси използват за медиатори на общуването помежду си, миризмите и от тях съдят за силата, красотата и възможностите си, а човека е разумно мислещо същество и има други мерки за тези качества. Съвременната биология е разкрила, че при насекомите и днес протича бурна еволюция като се обновяват и раждат нови органи и системи за приспособяване и оцеляване, което Дарвин е забелязал и развил пръв в своята еволюционна теория. Поздрав!!!

Бяло конче
раванлия

#2731843 - 24.12.2010 03:30 [Re: kotaraka]

Цитат:

Еволюция – постепенно изменение, развитие.

А защо да изключваме възможността, че всъщност маймуната е произлязла от човека, а не както се твърди в ортодоксалната наука? Има всички предпоставки за това твърдение...Човек може да се омаймуни много лесно, но маймуна да се очовечи...ще ме прощаваш, то хората още не са се очовечили, че маймуните ли? Та какво е еволюция? Ти си повторил това, което казва част от науката и което не е непременно вярно...Науката е пълна с толкова бели петна на незнание, че е бяла като сняг, учените само си дават вид, че знаят, а всъщност нищо или почти нищо не знаят...Когато учех в Софийския Унивирситет, професорите постоянно казваха - Ами това не е известно на науката, ами онова не е известно, това е бяло петно....Освен това Теорията на Еволюцията в представите на съвременната наука далеч, далеч е надминала представите на Дарвин и използва нови средства и методи като генетичните например...и тогава нещата придобиват доста различни измерения...Също както при физиката и квантовата физика...нещата стават други...Теория на вероятностите....и т.н. Та Теорията на Еволюцията според Теорията на вероятностите е само една вероятност.. )

--------------------

участник
**

#2731935 - 24.12.2010 11:31 [Re: Бяло конче]

Да ти кажа това с еволюцията назад, към омаймуняване много си прав.
Ернст Мулдашев например твърди, че свързващото звено което търсим в еволюцията между маймуна и хомосапиенс всъщност са останки от племена от деградирали цивилизации. Повечето цивилизации са вървяли назад в еволюцията:

От кого сме произлезли

Цитат:

Степента на развитие при различните раси зависи не от антропобиологичния признак, а от съчетаването на обстоятелствата, издигнали начело умни, добри и инициативни лидери, способни да насочат народа си по пътя на прогреса и да създадат условия, гарантиращи опазването на прогресивното начало и в бъдеще.

Трябва да признаем, че степента на развитие на северната раса (германци, англичани, американци и други) е по-висока от тази на динарската раса (славяните) в сегашния исторически момент. Но да си спомним времената на Петър I! Русия претърпява огромен бум в развитието си, продължил и след смъртта му, и едва Октомврийският преврат от 1917 г. прекъсва възможността Русия да се превърне във водеща страна от световен мащаб. Погледнете Япония, която от треторазредна сила, днес е една от водещите страни благодарение на умната политика на лидерите си.

Разбира се, трудно е да се очаква икономическо чудо от австралийските аборигени или папуасите в Индонезия например. Липсата на прогрес в даден исторически период, довел до постепенното подивяване на хората, се е отразил и върху умствените способности на представителите на тези раси.

И тъй, според мен степента на развитие на една или друга раси се определя от характера на историческото й развитие — колкото по-дълго е вървяла по пътя на прогреса, толкова е по-развита, и съответно обратната зависимост. Стабилното състояние не продължава твърде дълго. Стабилността постепенно се трансформира в регрес. Човекът е създаден от Бог като постоянно прогресиращо същество — той е обречен да прогресира. Иначе регресира и подивява.

Офталмогеометричните изследвания доказаха (наред с други подобни търсения и хипотези), че човечеството е произлязло от един общ източник, в крайна сметка — от гените на едни и същи прародители. Появило се е в Тибет и се е разпространило по цялото земно кълбо. И затова то е единно по биологически и генетически показатели, всички ние сме братя или сестри.

Естествено деградиралите и подивели народи са били, биват и ще бъдат изтласквани от по-развитите народи. Няма защо да ги съжаляваме твърде много — те сами са виновни за положението си. Човечеството обаче очевидно скоро ще организира планетарна държава и ще заговори на един общ език. Диктува го не толкова здравият разум, колкото генетико-биологическата човешка същност.

--------------------

ЙOH
тэ®®о®izато®

#2731979 - 24.12.2010 15:32 [Re: Бяло конче]

Цитат:

А защо да изключваме възможността, че всъщност маймуната е произлязла от човека, а не както се твърди в ортодоксалната наука?

Колко му е
А, може и да се окаже, че маймуната всъщност е на по-високо еволюционно стъпало от човека. Току виж се окаже, че простите маймуни са по-близо до Бога от колебаещите се, вечно разширяващи потребностите си хора...

Вместо да пълнят и раздуват етажите на пирамидата на Маслоу със скрап, маймуните и прекроили формата, като свили потребностите си за сигурност, храна, социална к'во беше там и т.н., до необходимия минимум, който е в хармония със заобикалящата ги среда и физичен свят.

--------------------

Salve
moonlight

#2731987 - 24.12.2010 15:56 [Re: ЙOH]

Не знам в нета, но в едно списание имаше невероятна статия за обратната еволюция!!!! Там казват, че растенията са много повече от хората.... замисляйки се има нещо вярно....едно растение не може да злобее, да злослови, да нарани съзнателно, да интригантства....и т.н. ....по чисто е така да се каже, не се разпилява с излишни занимания, и си върши работата на тая планета както трябва!!!!

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2732025 - 24.12.2010 18:25 [Re: kotaraka]

Цитат:

Съвременната биология е разкрила, че при насекомите и днес протича бурна еволюция като се обновяват и раждат нови органи и системи за приспособяване и оцеляване, което Дарвин е забелязал и развил пръв в своята еволюционна теория. Поздрав!!!

Само хората си мислим, че няма накъде повече да еволюираме.
Да си чул за някой да казва, че еволюира и да е загрижен за това?

--------------------

kotaraka
ентусиаст

#2732062 - 24.12.2010 22:28 [Re: ЙOH]

Разликата между мислещия човек и немислещото животно е огромна. Защото човека преобразува заобикалящата го среда и я приспособява към себе си, което му подсигурява оцеляването дори при катаклизми, а животното се приспособява към средата и при резки промени, катаклизми загива. Например един мравуняк въпреки добрата организация, но опираща се само на инстинктите при една средна буря и наводнение веднага загива.
Затова никой не ни е виновен, че сме все още на ниско стъпало на развитието си, определено от нашето предпочитане на мистиката, Бог и хилядите празнословни недоказуеми лъже учения. Така че вместо да развиваме най-сложната придобивка с огромни възможности - човешкия мозък подарен ни от еволюцията, ние правим всичко възможно да спрем неговото развитие чрез лъже информацията, лъже истините, лъже чувствата, лъже потребностите и много др лъже спирачки. Понеже сме обществени разумни същества преди да стигнем до истиското свободно развитие на човешкия мозък, трябва да променим обществото, за да предостави условия за едно такова развитие. Така че в човека съществува великото и нищожното и от нашия избор зависи, кое ще изберем.
Пирамидата на Маслоу е празнословен мистичен фарс, защото еволюционното развитие при нея не съществува. Еволюционното развитие е точно обърната пирамида с основа движеща се към безкрайността, защото еволюцията се движи от простото начало върхът и върви към безкрайно разширяваща се основа. Поради което развитието и познанието са безкрайни, за да има смислено съществуване, а достигане до върха на пирамидата обезсмиисля всичко. Поздрав!!!!

kotaraka
ентусиаст

#2732076 - 24.12.2010 23:43 [Re: Бяло конче]

Само вероятното значение на съществуеването, развитието и управлението на света няма никаквдо значение, защото се подчинява всичко на абсолютната случайност. Това означава абсолютен хаос с невъзможност да съществуват обективни цялостни системи, които да имат развитие и управление. Такъв свят е невъзможен! Затова в съществуващия и развиваш се свят, в който живеем всичко е относително, за да няма нито абсолютен хаос, нито абсолютен ред. Тази относителна възможност ни е предоставят относителното случайност и относителната закономерност. Първата разрушава системите да се развиват, а втората ги прави цялостни, за да съществуват. Поради това е погрешна постановката на мистиката и религията, че случайно не могат да се образуват сложни живи и разумни системи. Това важи само при абсолютната случайност, но при относителната случайност, където има място и за действието на относителната закономерност не важи и възможността за образуване на сложни системи става прекалено лесно. Въпросът е защо еволюцията е вървяала толкова бавно 15 милиарда години от Големия взрив до човешкия мозък. Тетралектиката е намерила този отговор.
Един нагледен пример обяснява раждането на законите. В недрата на нашето Слънце при над 100 милиона градуса се раждат химичните елементи и законите за тях, а при образуването на планетите започва еволюция на химичните съединения и се раждат необходимите закони за тяхното съществуване и развитие на този етап. Водата и законите свързани с нея се появяват на много късен етап от планетообразуването. Първата жива клетка се появява и законите свързани с нея се появяват на още по късен етап, а първите примитивни разумни човеци и законите за тази разумност се появяват само преди 30 хиляди години. Цивилизованият човек и първичните закони на цивилизацията са появяват преди около 12 хиляди години, а законите на НТР заповат усилено да се откриват само преди 250 години, а днес в космичния, генетичен и атомен век познанието започва да се удвоява на всеки 2 години. Така че всички закони,които открива науката се появяват на определен еволюционен етап на развитието при образуването на структурните системи на света и ограничават действието на случайността и са основа за следващия еволюйционен етап. Преди необходимите етапи не ги е имало, което показва неразумния ход на еволюцията без намесата на свръхестествени сили. Затова с появата на химичните закони на нашата планета започва натрупване на химични съединения, с поява законите на живата материя започва натрупването на органично вещество и с поява на разумния човек започва натрупването на разумно вещество и човечеството вече е надминало 6 милиарда души. Виновници за това натрупване на определено веществено състояние са предишните по-прости етапи и законообразуването на съответния развиващ се етап. Ето това е еволюция! Потърсете отговора, откъде е дошло натрупването на вещество във всеки от съответните еволюциони етапи като отначало Земята е съдържала само неорганична, неразумна материя и съответните неорганични закони и ще се убедите в неразумността на еволюционното развтие. Поздрав!!!!

Бяло конче
раванлия

#2732100 - 25.12.2010 04:35 [Re: Salve]

Цитат:

Не знам в нета, но в едно списание имаше невероятна статия за обратната еволюция!!!! Там казват, че растенията са много повече от хората.... замисляйки се има нещо вярно....едно растение не може да злобее, да злослови, да нарани съзнателно, да интригантства....и т.н. ....по чисто е така да се каже, не се разпилява с излишни занимания, и си върши работата на тая планета както трябва!!!!

Според Кастанеда растенията на земята са само проекции на мислещи и разумни същества, които всъщност живеят в паралелни и отдалечени вселени и също така заедно с нас...Техните светове били много интересни и енергията на растенията била много необходима за развитието на хората, но самите растения по разбираеми причини не обичали много хората и не установявали контакти с тях, освен с малки изключения...

--------------------

Бяло конче
раванлия

#2732101 - 25.12.2010 04:40 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Цитат:

Да ти кажа това с еволюцията назад, към омаймуняване много си прав.
Ернст Мулдашев например твърди, че свързващото звено което търсим в еволюцията между маймуна и хомосапиенс всъщност са останки от племена от деградирали цивилизации.

Аз го казах на шега, но всъщност не само Мулдашев го твърди това, но и доста сериозни източници, пък и логиката не е по-малка отколкото логиката, че сме произлезли от маймуните, напротив, по-логичното е маймуните да са някакъв отпадъчен продукт, от направата на човека

--------------------

Бяло конче
раванлия

#2732103 - 25.12.2010 05:06 [Re: kotaraka]

Само вероятното значение на съществуеването, развитието и управлението на света няма никаквдо значение, защото се подчинява всичко на абсолютната случайност. Това означава абсолютен хаос с невъзможност да съществуват обективни цялостни системи, които да имат развитие и управление. Такъв свят е невъзможен!
Напротив, има огромно значение и ако се запознаеш с науката математика, част от която е и теорията на вероятностите, а след това се запознаеш пък и с приложението на тази теория в другите науки, като във науката физика или науката биология например ще видиш, че тя има изключително голямо значение, но не му е мястото нито темата да се отплесваме в тази посока...
Затова в съществуващия и развиваш се свят, в който живеем всичко е относително, за да няма нито абсолютен хаос, нито абсолютен ред. Тази относителна възможност ни е предоставят относителното случайност и относителната закономерност. Първата разрушава системите да се развиват, а втората ги прави цялостни, за да съществуват.
Това изречение като че, няма много смисъл...Как да се разбира...Светът се развива съобразно отностелната случайност и относителната закономерност...!? Което какво означава, че относително случайно изречението е лишено от относителна закономерност
Поради това е погрешна постановката на мистиката и религията, че случайно не могат да се образуват сложни живи и разумни системи.
А това пък от къде следва...!? Значи според теб случайно могат да се развият сложни и разумни системи...Ако е така, защо случайно не се развиват автомобили и самолети, които са много по-прости от сложните живи системи?
Въпросът е защо еволюцията е вървяала толкова бавно 15 милиарда години от Големия взрив до човешкия мозък. Тетралектиката е намерила този отговор.
Един нагледен пример обяснява раждането на законите. В недрата на нашето Слънце при над 100 милиона градуса се раждат химичните елементи и законите за тях, а при образуването на планетите започва еволюция на химичните съединения и се раждат необходимите закони за тяхното съществуване и развитие на този етап.

Брей, колко лесно билоооо Как си обясняваш например раждането на необходимите закони...и изобщо еволюцията на химичните съединения....?
Водата и законите свързани с нея се появяват на много късен етап от планетообразуването. Първата жива клетка се появява и законите свързани с нея се появяват на още по късен етап, а първите примитивни разумни човеци и законите за тази разумност се появяват само преди 30 хиляди години.
И как се появяват...всъщност...С какво това появяване е по-различно от появяването описано в религиите? Просто се появява...Религиите поне си измиват ръцете с един свръхразум, какъвто е Бог, а ти си още по-=зле...казваш...появили се...
Цивилизованият човек и първичните закони на цивилизацията са появяват преди около 12 хиляди години, а законите на НТР заповат усилено да се откриват само преди 250 години, а днес в космичния, генетичен и атомен век познанието започва да се удвоява на всеки 2 години. Така че всички закони,които открива науката се появяват на определен еволюционен етап на развитието при образуването на структурните системи на света и ограничават действието на случайността и са основа за следващия еволюйционен етап.
Добре де, отново нещо се появява...голямо появяване има в твоите обяснения Откъде и как, защо...амиии просто се появява....
Преди необходимите етапи не ги е имало, което показва неразумния ход на еволюцията без намесата на свръхестествени сили.
Без коментар...Самопто изречение говори само за себе си...Положителното тук, че най-после нещо не се появява от нищо...
Затова с появата на химичните закони на нашата планета
Отново нещо се появява...Ами появяването е безкрайно
започва натрупване на химични съединения, с поява законите на живата материя започва натрупването на органично вещество и с поява на разумния човек започва натрупването на разумно вещество и човечеството вече е надминало 6 милиарда души.
Натрупа се разумно вещество...това е някаква загадка... и етоооо, появи се човека...появяването продължава ли продължава....
Виновници за това натрупване на определено веществено състояние са предишните по-прости етапи и законообразуването на съответния развиващ се етап. Ето това е еволюция!
Етапите и законообразуването са виновниците за натрупване на определено веществено състояние...Дааа...повече от гениално...
И ако това е еволюция!?
Потърсете отговора, откъде е дошло натрупването на вещество във всеки от съответните еволюциони етапи като отначало Земята е съдържала само неорганична, неразумна материя и съответните неорганични закони и ще се убедите в неразумността на еволюционното развтие.
Дааа...Епилогът е направо разбиващ....Еволюционното развитие е неразумно...Благодаря, ще си го отбележа това в тефтерчето с важни записки...
Поздрав!!!!

--------------------

Редактирано от Водно конче (25.12.2010 05:08)

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2732263 - 25.12.2010 18:46 [Re: Търсач]

Цитат:

Цитат:

Виждам, че не само от Библията сте забъркали тюрлюгювеч, даже и от хуманистите в психологията има, само дето сте лепнали още едно звено.
Кажи ми, какви хора си купуват вашия "житейски софтуер" ?
По мое предположение - неуки, угнетени, отчаяни, всички податливи на манипулация и сладки приказки...
Весела Коледа.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Търсач
сахаджа йога
**

#2732419 - 26.12.2010 15:33 [Re: kapitoliq]

Търсещи, жадни за знание и неудовлетворени от това, което се предлага досега.

--------------------

Salve
moonlight

#2732431 - 26.12.2010 16:15 [Re: Търсач]

За да еволюираш никой не може да те издърпа, завърши, направи .... преобразуването си става естествено и самостоятелно, така че....излишно е някак си....

--------------------

Бяло конче
раванлия

#2732439 - 26.12.2010 17:04 [Re: Търсач]

Цитат:

Търсещи, жадни за знание и неудовлетворени от това, което се предлага досега.

И като са неудовлетворени ще вземат да отидат на вашите курсове и да еволюират ли...Та това са същите смехории, като на Котарака...Според него всичко се появява ей така...Нещо взаимодейства с друго и не щеш ли освен законите на природата се появява и самата природа...Не се появили прости неща като каруци и бъчви, но такива сложни, като еукариотните клетки си се появяват с лекота...
Та и при теб е същото - ходиш на курсове и си еволюираш...
Нееее, не става така, умните хора са казали, че и тате може, и бате може, но козата си сака пръч...

--------------------

Бяло конче
раванлия

#2732440 - 26.12.2010 17:09 [Re: Salve]

Цитат:

За да еволюираш никой не може да те издърпа, завърши, направи .... преобразуването си става естествено и самостоятелно, така че....излишно е някак си....

Така е...Защо да се слага каруцата пред коня...А и как точно върви еволюцията отзад напред или отпред назад...? Да не забравяме, че успоредно с еволюцията тече един противоположен процес наречен инволюция...
Та правилно казваш...защо да гребем срещу течението, при което не вършим нищо...Ние сме част от един поток, от едно течение, от една река и си вървим с него...Е има дълбоко, има и плитко, но това е нещо по-различно...

--------------------

Salve
moonlight

#2732442 - 26.12.2010 17:20 [Re: Бяло конче]

Забелязва се напоследък масово са хукнали да еволюират , но най важното ПАРАДИРАТ С ШКОЛИ....една, две наизустени мъдрости и парада е голям....

срещала съм хора, които уж в много школи, с куп Учители, куп пари за учения , но липсва изкореняването на суетата и горделивостта....как тогава се надгражда нещо непочистено....къща гради ли се върху сметище?

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2732636 - 27.12.2010 15:09 [Re: Бяло конче]

Цитат:

И като са неудовлетворени ще вземат да отидат на вашите курсове и да еволюират ли...

Всеки трябва да подходи непредубедено като учен и да изследва нещата.

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2732639 - 27.12.2010 15:12 [Re: Salve]

Цитат:

срещала съм хора, които уж в много школи, с куп Учители, куп пари за учения , но липсва изкореняването на суетата и горделивостта....

За истинските неща не можеш да платиш с пари. Колко би платила на Бог за едно цвете?

--------------------

Бяло конче
раванлия

#2732642 - 27.12.2010 15:25 [Re: Търсач]

Цитат:

Цитат:

И като са неудовлетворени ще вземат да отидат на вашите курсове и да еволюират ли...

Всеки трябва да подходи непредубедено като учен и да изследва нещата.

Да, това е, точно така...Нещата трябва да се изследват и проверяват, но в един момент разбираме, че животът ни е твърде кратък, за да се размотаваме, затова и изборът ни е важен за години напред...,Да не говорим пък, че много от нещата в нашият живот са предварително предопределени по едни или други причини, така че изборът ни не е чак толкова голям, но пък е много важен...и в много случаи се касае до това какво ще правим в предоставената ни вече ситуация...
Да не говорим, че нещата не се изследват само с ум и мозък, но и с чувства и сърце...Човек има доста сложна система за опознаване....А познанието, изследването, търсенето, намирането, играта, радостта от това да търсиш и да намираш и да откриваш и да пътешестваш и странстваш са част от смисълът на животътт ни...А еволюцията тук няма думата...Тя е просто процес извън нас...И тече в различни посоки и направления...

--------------------

Търсач
сахаджа йога
**

#2732665 - 27.12.2010 16:44 [Re: Бяло конче]

Времето си тече, а хората ги е страх от промяната и взимането на решения. Който е жаден ще търси извор и то чист.
Еволюцията ще отхвърли тези, които не напредват.
Съжалявам, но това време наближава.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 2382

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.107 seconds in which 0.06 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.