ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
Откритията на МАНУ:)
    #2530999 - 10.12.2009 13:31

Изтеглената след скандали Македонска енциклопедия признава Битолския надпис но премълчава точно какво пише.Споменава само,че дава сведения за развитието на македонския език през Средновековието

Браво МАНУ по-голяма глупост не може да сътвори никой другаде по света.Хубавото е,че вече признават това историческо доказателство.За какво става въпрос е написано на него
Честито на фиромците от форума

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
Re: Откритията на МАНУ:)
    #2531012 - 10.12.2009 13:51 [Re: bambaa]

Ама какъв македонски език, като теорията им за "двудомните" писатели почива на това, че писмен литературен македонски език не е имало до 1945 г.

Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2531038 - 10.12.2009 14:27 [Re: pagane]

Абе те щом измислиха правопис на ``древниот македонски jазик`` сметнете за какво става въпрос В БЮРМ сърбоманите се тупат по гърдите а извън БЮРМ всичко живо пада под масата от смях

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Ѕинѕиф Шарановиќ
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
**

Регистриран: 20.04.2009
    #2531140 - 10.12.2009 16:19 [Re: Atanassovski]

И тука да пуштиме еден квиз за Бугари.
Прашање- Кој кажал

„Но тоа е патот за ослободувањето на народите од туѓо иго. По него оделе Грците, Србите, Бугарите. По тој пат треба да одиме и ние, Македонците, за да се ослободиме од Турците.“

Редактирано от Dzindzif (10.12.2009 16:20)

Atanassovski
македонец

#2531143 - 10.12.2009 16:20 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Поредната подправка на Български документи........

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

bambaa
отварящ очи

#2531160 - 10.12.2009 16:35 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Прашање- Кој кажал

малко за форимчета
Не знам какво са те излъгали МАНУ но само виж какво е написано на плочата

--------------------

Atanassovski
македонец

#2531263 - 10.12.2009 18:30 [Re: bambaa]

Абе Дзиндзи Миндзи не е от Македония ами е от Абсурдистан............

--------------------

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2531285 - 10.12.2009 19:05 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Прашање- Кој кажал

„Но тоа е патот за ослободувањето на народите од туѓо иго. По него оделе Грците, Србите, Бугарите. По тој пат треба да одиме и ние, Македонците, за да се ослободиме од Турците.“

Ще ни покажеш ли оригинала или пак ще се пробваш, да ни пробуташ "докази на МАНУ"?

bambaa
отварящ очи

#2531404 - 10.12.2009 21:27 [Re: niama kak]

още един от автоголовете на ману

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2531413 - 10.12.2009 21:34 [Re: bambaa]

А што значело тоа Вулгари? Вулгари се наречени и Србите и Црногорците и Боснците и Хрватите.
Зошто не ги правите и нив Бугари?

Автоголот е за Бугарите.

Од каде пак ќе имало Бугари во Босна па и селата и градовите да биле Бугарски???

pagane
езичница

#2531416 - 10.12.2009 21:38 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ох, Дзиндзи.
През 11 век, след гоненията на богомилите в България (щото са си били българско религиозно движение), те се изнасят в Босна. Така че в Босна е имало доста българи-богомили.
И това е доказано.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2531419 - 10.12.2009 21:40 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Да, ама не, тук грешиш.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2531420 - 10.12.2009 21:41 [Re: pagane]

Како бе Пагане сите биле Бугари. Нема Босанци, сите Ерменецот ги претставува како Бугари.

Зошто и црногорецот Јован Владимир изворите го претставуваат како бугарски светец?

Не гледаш дека има нешто труло во бугарското толкување на историјата или не сакаш да си ги отвориш очите. Сонот е убав и ако се собудиш ќе се соочиш со тешката вистина.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2531423 - 10.12.2009 21:42 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Да, ама не, тук грешиш.

Тук не грешам. На што мислиш конкретно?

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2531427 - 10.12.2009 21:45 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

А што значело тоа Вулгари? Вулгари се наречени и Србите и Црногорците и Боснците и Хрватите.

Автоголот е за Бугарите.

Од каде пак ќе имало Бугари во Босна па и селата и градовите да биле Бугарски???

и кога хърватите и боснанците са наречени българи? дзи това ,че в хрониките никъде не се споменава за македонци в днешната географска област не е наша вина все пак ... неразбирам защо се опитваш да сложиш и други нации във вашия кюп?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
    #2531429 - 10.12.2009 21:46 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Автоголот е за Бугарите.

Ето ти нещо от историята на Белград
Цитат:

Maybe you didn't know that the many names of Belgrade through time were...

Singiduno, Singidunum, Alba Graeca, Alba Bulgarica, Weißenburg, Castelbianco, Nandoralba, Veligradi, Dar Al Jihad, Prinz-Eugenstadt...

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

pagane
езичница

#2531431 - 10.12.2009 21:46 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Не го представят като български светец, а като български княз, Дзиндзи - бил е зет и васал на Самуил все пак.

Atanassovski
македонец

#2531432 - 10.12.2009 21:46 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Не само Босна ами и Албания и Сърбия не са съществували тогава бре главо омотана, престани да се правиш на откачен ей аранкоулу...........ами нали България е най-старата държава в Европа основана и до ден днешен останала със собственното си име бре..........През онова време светът изобщо не е знаел, че някой ден ще съществуват сърби, босненци, хървати и т.н тогава на Балаканите е имало БЪЛГАРИ и Римляни.

Абе само като видиш, че пише ``местното македонско население`` и ти става ясно, че от АБСУРДИСТАН (БЮРМ) идва тая белетристика и подправка на оригинални документи.

--------------------

strawberry
ветеран

#2531433 - 10.12.2009 21:48 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Како бе Пагане сите биле Бугари. Нема Босанци, сите Ерменецот ги претставува како Бугари.

Зошто и црногорецот Јован Владимир изворите го претставуваат како бугарски светец?

Не гледаш дека има нешто труло во бугарското толкување на историјата или не сакаш да си ги отвориш очите. Сонот е убав и ако се собудиш ќе се соочиш со тешката вистина.

поне доколкто знам в тази хроника има и други неточности нали така? той описва Самуил и Арон като арменци които са били на византииска служба ,но после се отметнали от Византия и преминали на страната на българите...
така че не спекулирай ако обичаш а той май също нарича Самуиловата държава България?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Atanassovski
македонец

#2531436 - 10.12.2009 21:49 [Re: strawberry]

Не май ами си я нарича.....

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2531437 - 10.12.2009 21:50 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Защо да не са били българи. Сега говоря по принцип, но като се има в предвид, че България не е била обикновенна държава а империя равнопоставена на Византия и Франкската империя, владяла е почти целия балкански полуостров и днешна Унгария, Южна Украйна и Северен Кавказ и цяла днешна Румъния - товаааа е мнооооого земя, знаем че Сърбия доста време е била част от България, но днес етническата карта е променена, знаем поради какви причини.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2531439 - 10.12.2009 21:51 [Re: strawberry]

За да се пишува на историски теми треба да се познаваат изворите.

Утре ќе покажам некои интересни документи.

Atanassovski
македонец

#2531444 - 10.12.2009 21:53 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

ше чакаш да ги качат на сайта на хомо илинден ли ???

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2531449 - 10.12.2009 21:55 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ами ти си пълен с интересни документи ама нещо твоите извори са много съвременни, не разполагаш с нещо старо и автентично. Ще ми е интересно да пуснеш доказ, че Александър Македонски е вардарски македонец, а другите работи ги знаем вече.

--------------------

Pirinec-vurhovist
ориентиран

Регистриран: 30.05.2009
    #2531478 - 10.12.2009 22:20 [Re: Бяло Конче]

Утре значи ще преобърнем историята Кой знае....може би Дзиндзи ще ни докаже наистина, че Славе македонски/от щипското село Крупиште на възраст 6.745 години/ е наш общ прадядо

http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=64349646&lId=1&pmId=505

--------------------
Dzindzif : И Александров го побугаривте? Оној што го кренал востанието во Ќустендил - декември 1922 против бугарската власт? Аман!
No comment

Бяло Конче
раванлия

#2531528 - 10.12.2009 22:44 [Re: Pirinec-vurhovist]

Штип, 5 мај (МИА) - Скелетот Славе Македонски, кој беше пронајден на локалитетот „Гранчарица“ во близина на штипското село Крупиште има 6.745 години и живеел во раниот неолит.

Директорот на Музеј на град Штип Зоран Читкушев изјави дека радиокарбонатниот сертификат, направен на унизверитетот во Глазгов-Шкотска покажа дека скелетот Славе Македонски е најстариот во Југоисточна Европа.

- Направените анализи од примероците испратени на универзитетот во Шкотска можат да отстапуваат во годините на скелетот со плус или минус 30 години, рече Читкушев. Тој додава дека локалитетот„Гранчарица“ според овие анализи за скелетот Славе Македонски е од раниот неолит и е најстариот во Југоисточна Европа.

Во штипскиот музеј скелетот Славе Македонски ќе биде изложен заедно со трите печки на 18- ти мај на Денот на музеите, а локалитетот „Гранчарица“ ќе се претвори во туристичка атракција. вдј/дма/15:05

Поклон пред прадядо ни

--------------------

Atanassovski
македонец

#2531529 - 10.12.2009 22:44 [Re: Pirinec-vurhovist]

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------

Atanassovski
македонец

#2531538 - 10.12.2009 22:54 [Re: Atanassovski]

Александър Велики сам е завещал на МАНУ един мнооооооооооооого древен македонски текст дойден от древната македонска нация на македоните:

--------------------

Atanassovski
македонец

#2531541 - 10.12.2009 22:56 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Штип, 5 мај (МИА) - Скелетот Славе Македонски, кој беше пронајден на локалитетот „Гранчарица“ во близина на штипското село Крупиште има 6.745 години и живеел во раниот неолит.

Директорот на Музеј на град Штип Зоран Читкушев изјави дека радиокарбонатниот сертификат, направен на унизверитетот во Глазгов-Шкотска покажа дека скелетот Славе Македонски е најстариот во Југоисточна Европа.

- Направените анализи од примероците испратени на универзитетот во Шкотска можат да отстапуваат во годините на скелетот со плус или минус 30 години, рече Читкушев. Тој додава дека локалитетот„Гранчарица“ според овие анализи за скелетот Славе Македонски е од раниот неолит и е најстариот во Југоисточна Европа.

Во штипскиот музеј скелетот Славе Македонски ќе биде изложен заедно со трите печки на 18- ти мај на Денот на музеите, а локалитетот „Гранчарица“ ќе се претвори во туристичка атракција. вдј/дма/15:05

Поклон пред прадядо ни

Водно_Конче, да им напомним ли, че имаме Българин на над 8000 години от ранниот неолит ние ??? Хехехехехе нашия е по-стар ! хехехе ама сигурно и той ке е македонец....неможе ние да сме по-древни

THIS IS POSSIBLE ONLY IN FYROM !

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2531589 - 10.12.2009 23:38 [Re: Atanassovski]

Е, това си е откритие на Пиринец, но като съберем двата скелета на Славе Македонски 6.745 години и Кире Български 8.000 години, няма кой да ни бие - (двете държави) в света по дърти скелети.

--------------------

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2531862 - 11.12.2009 11:48 [Re: Бяло Конче]

Дядо ни!

--------------------
Dzindzif : И Александров го побугаривте? Оној што го кренал востанието во Ќустендил - декември 1922 против бугарската власт? Аман!
No comment

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2532189 - 11.12.2009 17:39 [Re: Atanassovski]

Цитат:

ше чакаш да ги качат на сайта на хомо илинден ли ???

Ете ви еден ерменски документ на руски јазик. Во Босна сите биле Бугари

Оттуда за пять дней мы достигли Босна-Сарая.* Это был большой город, построенный на высокой горе. Через него протекала широкая река, еще большая, чем остальные. Это был благоустроенный и торговый [город] и место купцов. Там сидел беглербек Румелии. Мы разыскали там четырех армянских купцов, которые, утешив нас, с любовью встретили и почтили у себя дома, за что да вознаградит их Господь! Там мы пробыли два дня. Люди той страны – здоровые богатыри, сильные и могучие, рослые и мускулистые; они совсем не знают турецкого языка, но только болгарский. Говорят, что в Румелии, кроме городов, есть 80 тысяч болгарских сел; по исповеданию они греки, а их архиепископ сидит в Атране. Почему же они всем округом приняли мусульманскую веру? Говорят, что как-то прибыли к ним хараджчи, и они из-за нищеты отреклись от веры, чтобы не платить харадж. Тогда хараджчи, собравшись, отправились в Высокую Порту (“Высокие Врата” или “Высокая Порта” (Баб и-Али), так называли Стамбул) и дали понять хондкару, что боснийцы приняли мусульманство не во имя бога, а из-за хараджа. Тогда царь повелел: «Пусть платят [все], хоть и стали мусульманами, кроме хаджи, которые ходили в Мекку». Увидели [62] они, что и веры лишились и харадж платят, стали ходить из-за хараджа в Мекку. Все они хаджи; среди них очень мало платящих харадж, таких называют румелийскими газиями. В Боснии повсюду есть также много болгарских монастырей. В пяти милях [от города] на высокой горе стоит большой известный и великолепный монастырь; нам сказали, что в эту епархию входит триста сел. Войдя внутрь, мы обошли его и благословили бога. Рядом с монастырем находился большой горячий источник, который приводил в движение 12 мельниц. В другом месте, около Хулупа, мы увидели построенные царями большие бассейны и каменные украшения, подобные источникам Бурсы. В Боснии все люди говорят по-болгарски и если клянутся, то, кроме имени Мехмета, ничего по-турецки не знают, поэтому говорят: «Такоми бога и вира Мехметская», то есть «Вот те бог и вера Мехметова», и т. д.

http://www.armenianhouse.org/lekhats...pter1_6.html#5

Редактирано от Dzindzif (11.12.2009 17:40)

savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
От: София
    #2532240 - 11.12.2009 19:03 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Това е верно много странно. Те ли са му казали, че говорят на български или той така е решил? . И какви ли са тия 80 хиляди български села, па и манастири В същото време нарича народа босненци.По изповедание били гърци - сигурно иска да каже православни, които после са приели исляма.

pagane
езичница

#2532248 - 11.12.2009 19:15 [Re: savata71]

Има една много интересна теория, която е свързана с мюсюлманите в Босна и с българомохамеданите в Родопите.
Според теорията, която не е напълно доказана, и двете групи са наследници на богомилите, които са обърнати в мюсюлманска вяра от османците по две основни причини - православната църква е отказала да ги защитава от зверствата на турците, но и поради близостта на богомилското учение с учението на суфите - мистичното разклонение на исляма.
Така че има много интересни въпроси около Босна и българите.

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2532252 - 11.12.2009 19:21 [Re: pagane]

Кога Босанците биле Бугари според изворите, зошто не им предјавувате претензии?

pagane
езичница

#2532260 - 11.12.2009 19:31 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Ох, Дзиндзи, на глупав ли се правиш сега?
Босненците като цяло не са българи, преселили са се българи там просто.

А македонците "низ вековити" са си били българи от област Македония. До 1945 г. След това вече не сте българи, успокой се.

Atanassovski
македонец

#2532276 - 11.12.2009 20:04 [Re: pagane]

Пак се е напил Дзинзи ей............

Море ти глуп ли се правеш ??????

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2532284 - 11.12.2009 20:09 [Re: Atanassovski]

Абе Танасе, голема си досада. Кога нема што да напишеш, не пиши бе човек.
Видовме колку си писмен, сега гледаме и дека не си многу паметен.
Зошто не бев јас еден Модератор да ти ги свијам перките малку.

Дадов ти докумет, ама ти од историја не се разбираш.

Молчи тогаш. Види ги Савата и Пагане се обидуваат да истражуваат.

Дај да одиме на твојата тема - за Атанасовски и јазикот.

strawberry
ветеран

#2532292 - 11.12.2009 20:15 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Абе Танасе, голема си досада. Кога нема што да напишеш, не пиши бе човек.
Видовме колку си писмен, сега гледаме и дека не си многу паметен.
Зошто не бев јас еден Модератор да ти ги свијам перките малку.

Дадов ти докумет, ама ти од историја не се разбираш.

Молчи тогаш. Види ги Савата и Пагане се обидуваат да истражуваат.

Дај да одиме на твојата тема - за Атанасовски и јазикот.

е не че ти много разбираш имам един въпрос , според теб днешните македонци доминантно славяни ли са или антични македони?

--------------------

Atanassovski
македонец

#2532297 - 11.12.2009 20:24 [Re: strawberry]

Иииииииии чакам отговор тука ше е по мойта спецялност хэхехе

--------------------

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2532299 - 11.12.2009 20:27 [Re: strawberry]

Днешните жители на държавата ФИРОМ -са -фиромци -така трябва да се обръщаме към тях-никакви македонци!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Atanassovski
македонец

#2532301 - 11.12.2009 20:35 [Re: vargo]

Ами и ти си прав колега ама ние неможе така да се отнасяме с нашите кръвни братя

--------------------

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #2532356 - 11.12.2009 21:51 [Re: Atanassovski]

Какъв брат може да ми бъде някакъв залухан индивид ,който се има за античен македонец ,а мен нарича -татарин ,чуваш монголоид ,гагауз и пр. за него българската нация не съществувала ,как да нарека брат -типа ,който осквернява с лъжите си паметта на нашите предци и нац.герои .Чак излязох от кожата си от яд ,като прочетох малоумното изказване на един ,който обяснява ,че Вапцаров е македонски поет ,мразил българите и за това го разтреляли !!Ама пишел на бугарски щото македонския още не бил "стандартизиран "-нищо ,че е древен език и основата на всички славянски езици глупости ,гадории и лъжи от които и циганин би се изчервил -това само може да се чуе и прочете от македонистите!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

strawberry
ветеран

#2532376 - 11.12.2009 22:16 [Re: vargo]

Цитат:

Какъв брат може да ми бъде някакъв залухан индивид ,който се има за античен македонец ,а мен нарича -татарин ,чуваш монголоид ,гагауз и пр. за него българската нация не съществувала ,как да нарека брат -типа ,който осквернява с лъжите си паметта на нашите предци и нац.герои .Чак излязох от кожата си от яд ,като прочетох малоумното изказване на един ,който обяснява ,че Вапцаров е македонски поет ,мразил българите и за това го разтреляли !!Ама пишел на бугарски щото македонския още не бил "стандартизиран "-нищо ,че е древен език и основата на всички славянски езици глупости ,гадории и лъжи от които и циганин би се изчервил -това само може да се чуе и прочете от македонистите!

и аз съм на същото мнение като не искат да са българи добре само не разбирам защо тия хорица за всичките си нещастия и несрети обвиняват нас и ако отидете в Македония поне веднъж седмично ще чуете по новините нещо гадно за България ,не разбирам защо за бога само с нас се занимават все едно си нямат достатъчно проблеми

--------------------

strawberry
ветеран

#2533217 - 13.12.2009 02:37 [Re: strawberry]

Цитат:

Първия японски император, митичния Джиму всъщност е бил македонец и се е казвал Илия Теновски, но японците не могли да произнасят името и фамилията му затова управляващата династия и днес се нарича Тено. През 7 век, Илия потеглил с гемийката си от Охридското езеро и верните си другари и изведнъж се през 660г. сл Хр. се оказал... в Япония. Там научил местните на ум и разум, на електроника, бойни изкуства и умението да варят ракия. Но с това влиянието на македонците не свършило, тъй като шогуна Миневски, наричан от японците Минамото се скарал здраво с императорот за история по време на една сватба в Ново Скопие( на яп. Едо - от македонското ”едене”) и с помоща на верните си четници( на яп. самураи- защото македонците си викали сами на себе си УРА!) взел властта. След което настанало време на ядене и пиене и скършене на чаши, така няколко века. Други известен македонец е войводата Мусашевски( яп. Мусаши), който бил голяма хала със острата си ”македонска сабя” ( яп. катана- наречена така по името на Сречко Катанец.) Доказано е че обичая ”боцане в коремот” ( на яп. харакири- от македонското име Киро) е измислен от споменатия в скобите македонец, след като един друг такъв, някой си Танас (яп. Танака) закъснял с носенето на наденицата. В следващия епизод ще разкажем за ролята на македонците в създаването на империята на инките и биографията на първия американски президент Наш Антоновски.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2533222 - 13.12.2009 02:57 [Re: strawberry]

Цитат:

Десетте Божи заповеди: 1. Не убивай македонци, те ке се избият сами. 2. Не пожелавай булката на македонец. 3. Не лъжи македонец, освен ако ти не си такъв. 4. Не прелюбодействай с македонки, само македонците могат да прелюбодействат с когото сакат. 5. Не кради от македонец, само те имат право да крадат - история... 6. Не пожелавай земята на съседа си... освен, ако не си македонец... 7. Не желай зло на съседа си... То само ще иде при него. 8. Не изричай напразно името Македонско. 9. Македония е само една! 10. Помни, че Македония е създадена преди всичко. Почитай я.

Цитат:

Ооо, неразумни люде (българи)! Защо се срамите да се назовете МАКЕДОНЦИ?!? Златното сонце не от Япония, а от Македония изгрява! Ами туй Китайската стена? О, ЗАБЛУДЕНИ ДУШИ, и туй македонци са го построили! Армстронг?!? ГЛУПОСТИ! Още великият Александър Македонски, който носи кръвта на днешните македонци и е обитавал великата македонска земя, още той е стъпил на Луната и знаме македонско е забил! Ами Волен Сидеров? Ке и той македонец, македонска кръв тече у вените му и той македонска душа носи! Имало континент Пангея? ДОЛНА ИНСИНУАЦИЯ! Само една земя имало и тя била македонската.... В началото бе Македония. И Бог бе в Македония, и Македония бе Бог. И каза Бог: Нека бъде Македония.... И се роди Джордж Вашингтон... И той македонец... А САЩ? Глупости! Съединени Македонски Щати! Да Винчи бил италианец? Да да... Той е просто един клет македонец, преследван от КГБ... Истинското му име е Любомир Дачев Винчовски!

Цитат:

Македонец е първия човек стъпил на Луната. Само , че гадната американска пропаганда е изопачила всичко. На 21.07.1969г. македонския космонавт Ниле Армстронгски слиза на лунната повърхност , забива в нея една македонска наденица и изрича заветните думи ”Една малка крачка за Ниле Армстронгски-един голем плонж за Велика Македония” . НАСА всъщност е абревеатура на Национална Агенция у Скопие по Аеронавтика.

Цитат:

Македония:2 милиона жители от които 1,2 милиона славяномакедонци,тоест българи,страдащи от шизофрения,причинена от дълготрайна изолация от света и действителността.Изразява се във форма на исторически и фиологочески умотворения от рода ,че Смирненски и Вапцаров са македонси,но пишели на български стандартен език.800 000 неславянска сбирщина ,най-прекрасната част е албанската,защото показва правилния път към България.

Цитат:

ДА ПОМОГНА НА МАКЕДОНСКИТЕ ИСТОРИЦИ ЗА ДРУГИ ВЕЛИКИ МАКЕДОНЦИ - АЛИ БАБА, ИЗВЕСТЕН КОЛЕКЦИОНЕР ОТ ТЕТОВО, ШЕХЕРЕЗАДА, НАЙ-ГОЛЯМАТА АНТИЧНА ТУРБО ФУРИЯ НА МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА, КРИСТОФОР КОЛУМБ, ИЗВЕСТЕН ЛОДКАР ОТ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, ОТКРИЛ АМЕРИКА, КУЧЕТО ЛАЙКА, ПЪРВОТО КОСМИЧЕСКО КУЧЕ, ХВАНАТО ОТ УЛИЦИТЕ НА СКОПИЕ-ЧИСТОКРЪВНА МАКЕДОНСКА, ШАХ ДЖАХАН ПОСТРОИЛ ТАДЖ МАХАЛ, НАЙ-ГОЛЯМАТА МАКЕДОНСКА ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТ, АЙНЩАЙН, ГОЛЯМ МАКЕДОНСКИ ЯДРЕН ФИЗИК, УЙТНИ ХЮСТЪН ИЗВЕСТНА МАКЕДОНСКА ПЕВАЧИЦА, АМА ПО ЦЪРНА! ГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ ГРАДОВЕ - НЮ УОРК, ЛОНДОН, СОФИЯ, ПЕКИН , ТОКИО!

Цитат:

Китай обявил война на македония. Събрали се македонските вождове и размишляват: Море, бре много китайците, бре, що ке ги правиме? Македонцит отговарят: А бре, че ке ги утепаме, ке ги утепаме, ама дека ке ги копаме?

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2533299 - 13.12.2009 10:30 [Re: Atanassovski]

Во 1858 г., Русија формира “Московски доброволен словенски комитет“ за бугаризација на Македонците. По налог на овој комитет, А. Рачински и Е. Јужаков ја собираа интелегентната македонска младина, која што беше жедна за образование и ја праќаа во Русија на школување, каде што, како што наведува и самиот секретар на бугарскиот егзарх од тие времиња, А. Шопов, каде покрај просвета “добиваа и бугарски дух“ (А. Шопов, цит. Статија, стр. 444).

Цела Македонија ја крстосувале руски тајни агенти; толку многу биле зафатени со убедување на Македонците да се приклучат кон бугарската држава, при што се забележани и вакви сведоштва упатени кон Македонците „ако останете надвор од Бугарија, вашата земја (Македонија) ќе биде полоша од она што беше порано, но ако се приклучите кон нас и нашата кауза, ќе ги добиете сите добра кои произлегуваат силно кралство, под руска заштита (Edward B. Barker British Museum, London, Dmss Layard Papers, Vol. LXXXIX Addd. 39.019, 186-187).

Во Русија, Македонците ги образувале дека најјужното словенско племе е бугарското, дека Бугарите биле всушност чисти словени од Волга, руски собраќа, а не турки народ. Иако на Русите предобро им било јасно дека бугарите се турки народ, бидејки вистински Бугари биле Татарстанците, Чувашите и АлМаринци, сите турко-татарски народ од исто потекло, со чиста турки култура и турки јазик, во склоп на руската империја. Сепак, заради својот интерес за создавање голема Бугарија, русите ја искривувале историската вистина.

Бяло Конче
раванлия

#2533317 - 13.12.2009 11:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Е, напиши книга де, роман, само че ако е на тази тема ще бъде фантастика Science fiction.

--------------------

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2533335 - 13.12.2009 12:00 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Е, напиши книга де, роман, само че ако е на тази тема ще бъде фантастика Science fiction.

Каква книга бе човек? Соочи се накрај со вистината. Македонците секогаш си биле посебен народ. Факт е дека некои се претставувале како Бугари заради пропагандите, ама да не забораваме дека Бугарите се претставувале како Грци.

Пример тие Васил Априлов. Пред да оди во Русија си се сметал за Грк.

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2533339 - 13.12.2009 12:13 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Цитат:

Каква книга бе човек? Соочи се накрај со вистината. Македонците секогаш си биле посебен народ. Факт е дека некои се претставувале како Бугари заради пропагандите, ама да не забораваме дека Бугарите се претставувале како Грци.

Пример тие Васил Априлов. Пред да оди во Русија си се сметал за Грк.

Имаш, много странни представи за "некои". Не бъди притеснителен, кажи "повечето".

Ѕинѕиф Шарановиќ
**

#2533351 - 13.12.2009 12:56 [Re: niama kak]

Цитат:

кажи "повечето".

Ти го кажа.
Ште кажеш ли кои се другите?

Pirinec-vurhovist
ориентиран

#2533416 - 13.12.2009 15:17 [Re: Ѕинѕиф Шарановиќ]

Цитат:

Факт е дека некои се претставувале како Бугари заради пропагандите, ама да не забораваме дека Бугарите се претставувале како Грци.

Факт е, дека ти си македонец заради пропагандата на Београд!Екзархия е имало преди да има българска държава! Така,че не ми говори заради екзархията са се чуствали българи хилядите от Егей и Вардар! Сърбите избиха цяалата ви интелигенция,избиха всичко което можеше да мисли...със страх и геноцид ви направиха македонци на основа на омраза към собствения ви етност-българския!Филмирани сте толкова години да мразите всичко българско....филмираха ви че сме татари,турци,монголи....само и само да ни мразите и да не ви минава през ум ,че вие сте ние и ние сме вие!Дай едно смислено изречение за хилядите бежанци:защо всички бягат в България?Защо?Най лесно е да се оправдавате като етикирате всичко с пропаганда,платеници,предатели и т.н. така се опитвате да оправдаете собствената си амнезия и собствената си глупост!За ваше съжаление ние във България и в частност Пиринско нямаме амнезия....нямаме и дилеми по исторически въпроси! Срещу нас вашия антички македонизъм няма шанс!Никой в света не си позволява да сменя принадлежността на умрели герои...само вие го правите-опитвате се да смените идентичността на всички от ВМРО,на наши царе,на наши поети-да ама не!Ето защо не получавате дата за ЕУ...защото в ЕУ тарикати на дребно и селски номера не минават!Правете каквото искате,но ребългаризацията на Македония е факт,който вашите титовски приоми немогат да спрат!Айде со здраве и започни да мислиш,а не да оправдаваш глупостта и невежеството на сръбската пропаганда!

--------------------
No comment

Atanassovski
македонец

#2533528 - 13.12.2009 19:07 [Re: Pirinec-vurhovist]

Ти го кажав истото и jас море Дзиндзи.......еве Пиринец е од Пиринско, се знаме лично со него, jас ти кажав дека нема македонско малцинство во Бугариjа. Во Пиринот се сите македонци, ама македонец во Бугариjа е истото кути тракиец, шоп, добруджанец, родопчанин........тоа се географските делове на Бугариjа, сите сме Българи !!! Тиа руските планове дека ги тресеш тука се истите лаги кути тие за Александар Велики, даже уште поголеми...........

--------------------

strawberry
ветеран

#2541125 - 25.12.2009 22:24 [Re: Atanassovski]

"За Византиjа новото царство претставувало продулжуванье на признаеното пропадното Бугарско царство"
"Царот Самоил се сообразил со духот на времето и за истакнуванье на своjот царски престиж вероjатно jа поддржал традициjата на пропаднотото Бугарско царство."

--------------------

Редактирано от strawberry (25.12.2009 22:29)

strawberry
ветеран

#2541137 - 25.12.2009 23:24 [Re: strawberry]

"За да и даде легитимитет на новата држава ,Самуил ги прифатил државно-правните традиции на урнатото (971)Бугарско царство ,прогласуваjки се ,формално-правно ,за наследник на бугарските цареви.Оттаму ,неговата држава во изворите наjчесто се именува како Бугарско царство."

--------------------

ViketsBG
самолет брЪм брЪм
**

Регистриран: 05.09.2009
От: Велико Търново,роден в град Го...
    #2541168 - 26.12.2009 02:11 [Re: strawberry]

Браво strawberry шапка ти свалям

ДА ЖИВЕЕ ОБИДИНЕНА БЪЛГАРИЯ!

--------------------
Раковски е казал:Ако е рязана долната,режи и горната.

strawberry
ветеран

#2541260 - 26.12.2009 13:33 [Re: ViketsBG]

"Како главна цел на ВМРО Т.Александров jа прокламирал автономиjата на Македониjа како преодна етапа за неjзиното присоединуванье кон Бугариjа"

--------------------

strawberry
ветеран

#2603728 - 07.04.2010 12:19 [Re: strawberry]

[url=

Дзиндзи защо си пропуснал да ни кажеш че името волга е древномакедонско ?
Омир гърцизирал илиадата като добавил ос и ес в края на думите по поръчка на атиняни

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 32 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3598

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.06 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.