ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Бергамо
    #2693266 - 11.09.2010 21:46 [Re: Менада]

Сега погледнах Норуиджън . Има доста хотели в града , като например :

http://uk.wwte4.com/pub/agent.dll/qscr=dspv/nojs=1/htid=985994

Имай предвид , че летището е на не повече 5 км. от центъра на града , та всички се рекламират и като "близо до летището"

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (11.09.2010 21:48)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2693271 - 11.09.2010 21:51 [Re: canon]

Страницата не се отваря,но ти благодаря за уточнението.И на мен на картата ми изглеждаше наблизо,но го определих като *около 7 километра*

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693276 - 11.09.2010 21:55 [Re: Azalea]

Хостела, който е добър и на съвсем централно място е ето този Тук Хващаш си автобус от летището, като си купуваш билетче от гише там- мисля беше 1.50 евро и слизаш на гарата- няма как за сбъркаш, повечето хора слизат там. Мисля- 1А беше номера на автобуса, пак питай. От там е десет минути пеша, но го намери на карта, че е в странична уличка. Ако ще сте там само за нощувка- идеално би ви устроил.

Иначе сме спали в един хотел, който е много близо до гарата- като се обърнеш с гръб към гарата и вървиш посока Porta Nuova се намира в ляво- на няколко минути е от гарата и в още един, който е пак в ляво точно преди да се стигне до Porta Nuova. За съжаление, краткосрочната памет си тръгва първа и имена не помня. Като цени са пак така подредени- в хостела плащаме двамата за самостоятелна стая 55 евро, с някаква закусчица влючена. Не разчитай много-много на нея, кафето е прилично и сокът от червени портокали. Чисто и скромно. Имат си стаите баня и тоалетна, телевизор, даже прозорци , има интернет зала с безплатен интернет, малко вътрешно дворче, коридорите са боядисани в интересни цветове и пълни с гипсови статии и постери....Понякога може да е шумничко заради множеството студенти, които го посещават. Контактите им са различни там, така че е добре да си носиш адаптер, ако ще ползваш лаптоп например. Хотела, дето е до гарата- цената беше около или малко над 100 евро за двамата. Приличен като за парите си. Понеже имахме да хващаме самолет много рано сутринта, администратора любезно ни намери човек, който да ни откара до летището. Другият хотел- той е точно зад една спирка е различна класа- беше двестатина евро на вечер, включена закуска, добре обзаведен и помня леглото беше много удобно . Иначе когато оставаме в Бергамо за повече време, отсядаме извън града в една вила, но теб това вероятно не те интересува. Ако искаш да пиеш капучино с "картинка", иди в Art cafe- много приятно място на градския площад в новата част и кафето е...абе точно каквото трябва да е италианското кафе За хранене- La Bruschetta- близо е до хостела, но наистина не ме бива в обясненията, за обяд- Хемингуей в новата част, който е ресторант денем и нещо като бар нощем. Много хубави миди в доматен сос сме яли там, крехко телешко и пастата също беше много добре направена. Мястото има чар и разни книги- оригинали на Хемингуей и други негови вещи и изобщо- в поне 6-7 ресторанта, които се казват Хемингуей съм била- от Чапъл Хил в Щатите до този в Банкя и никога ресторант с такова име не ме е разочаровал. Това като оф-топик. Още нещо-много задължително да ядете пица в Citta Alta- имат там една много специална пицария, нагоре-нагоре по "главната" в стария град.

Силно ще помоля Лучия да помогне с имена и улици, защото аз съм...сигурно месеци ми се събират да съм била в Бергамо и околностите и знам имената на три улици на кръст

Ако има още нещо-питай.

P.S.Намерих името на хотела до гарата- Hotel Piemontese се казва.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2693277 - 11.09.2010 21:57 [Re: Менада]

За съжаление не си спомням имената им, но са точно както ти казвам, слизаш точно в центъра, има сфетофар, минаваш от другата страна и там само има два хотела, и един хощел в едната от пресечките...Аз си бях запазила от боокинг. com.

http://www.booking.com/hotel/it/cappellodorobergamo.html?sid=21796cd8830320c5a139d4269a0eb47b

Отвори " visa karta " със всички хотели и хощела е там до вест western , там е центъра ...

Редактирано от Azalea (11.09.2010 22:05)

canon
На изток от рая

#2693278 - 11.09.2010 21:58 [Re: Менада]

A , това е линк от страницата на Норуиджън .
Права си около 7 км е.
Каквото и да пишем , местните ще знаят най-добре
Иначе и аз видях доста хотели в центъра. От жп и автогарата всичко интересно ти е на максимум около 2-3 км . разстояние.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#2693280 - 11.09.2010 21:59 [Re: ]

Брей , баш тая пицария и аз съм я снимал на предната страница

--------------------

Редактирано от canon (11.09.2010 22:03)

Azalea
Alien

#2693284 - 11.09.2010 22:06 [Re: canon]

Ха ха ха , това в стария град и аз минах от там...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2693285 - 11.09.2010 22:07 [Re: ]

Благодарско и на теб!
Аз избягвах да търся хостели,защото си мислех,че са с една баня и тоалетна на етаж ,примерно...Но това със собствен санитарен възел в стаята ми харесва.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693287 - 11.09.2010 22:09 [Re: canon]

Тая пицария не само съм я снимала от колкото можах ъгъла, ами и май почти няма неопитано от мен нещо в нея . Снимката не е моя между другото, просто ми беше по-лесно да намеря в google.

Помня веднъж- ноември беше- в България гадно и мрачно и пътувахме със сина ми за Норге- още по-студено и мрачно и в Бергамо- 23 градуса, цъфнали храсти, невероятен сладък аромат във въздуха и ние по къси ръкави. Качихме се в Сита Алта, взехме по -найсе парчета пица и неща за пиене и седнахме на едни стълбички. Хапваме и зяпаме народа и май никога, ама никога не ми е било толкова безметежно и не ми се е искало повече да не се налага да пътувам, а просто да си остана на това място. Пообиколила съм Италия- прабаба ми е италианка, нямам представа защо точно Бергамо крие такова очарование за мен, но с удоволствие винаги се връщам там.

Azalea
Alien

#2693288 - 11.09.2010 22:13 [Re: Менада]

Виж като минеш от сфетофара посока стария град, който спокойно стигаш ходейки за нула време и в подножието можеш да вземеш лифчето, за да се качиш до него, от там гледката е чудесна, значи на самия площад, има един ресторант, в който можеш да ядеш колкото си искаш, има чудесна храна и много салати и десерти за избор, и плащаш една сума само( как не помня имена за съжаление ) - Но срещу църквата, към площада, в дясно , има тераса, няма как да не го познаеш...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13919

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.