ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
no_bs
Нерегистриран

Re: Бергамо
    #2730182 - 19.12.2010 19:34 [Re: canon]

Не, в крайна сметка не се стигна дотам, макар че всъщност бих искала да видя Бергамо. Но просто не се вписваше в маршрута за това пътуване от гледна точка на времето. А и ако си спомняш за какво си говорехме, "Тайната вечеря" определено заслужава да се види.

@Менада: Не, не мисля, че си ги пускала и се радвам, че повдигнах темата, за да ги видим.

П.П. Ех, тези камъни, а?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2730183 - 19.12.2010 19:39 [Re: ]

Така и все не стигам до нея
В един друг форум бях прочел че "не е нищо особенно"
Предполагам не е достатъчно шарена и е малко поопушена.
Тия италианци нито фасадите им измазани , нито им ражда акъла да си направят външна изолация на камънаците .
Във Венеция пък влага , мухъл и лятно време мирише.
Във Флоренция вятър , в Рим нажежени камъни...

Редактирано от canon (19.12.2010 19:43)

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2730205 - 19.12.2010 22:18 [Re: ]

Жалко че не сте стигнали до Бергамо,мисля че стария град има какво да предложи , катедралите са едни от най-красивите в страната .
А къде отидохте всъщност,,спомена че сте излезли от рамките на местата за масовия туризъм и ми е интересно какво сте открили

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2730208 - 19.12.2010 22:25 [Re: canon]

Забрави да споменеш и същественото определение ,че са жабари. Един от многото лафове в "Оркестър без име" е, когато Павел Попандов пита Джани Леопарди ( героят на Николай Николаев ) :
- Абе, вие верно ли ядете жаби ?

Имам един далечен познат българин, живеещ в САЩ от над 10 години, и той при посещението си в Рим се сетил, че съм му разправял надълго и нашироко за града, та след това като се видяхме и го питах как беше ? И той :
- Аве хубаво е обаче ми е малко старичко

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

luce

#2730211 - 19.12.2010 22:28 [Re: canon]

C културното наследство ,с което разполага Италия,никоя страна не може да се мери,и едва ли някой се съмнява в това.

За наследниците - хем се смях, хем ги разпознах в комиксите на Боцетто,ето малко за настроение ,ако не си гo гледал досега

[url=

italiani[/url]]

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

no_bs
Нерегистриран

#2730217 - 19.12.2010 22:44 [Re: luce]

О, не съм имала предвид неоткрити от туристи места. В Италия въобще има ли такива? А и поне веднъж човек трябва да види градове като Венеция, Флоренция, Рим, с или без туристи. Идеята на коментара ми в другата тема е, че в по-големите места можеш да отседнеш извън рамките на историческия център и поне 1-2 пъти на ден да избягаш от тълпите и да си част от ритъма на един нормален жилищен район. Основните жалони по нашия маршрут бяха Милано - Флоренция - Rapolano Terme - Монтепулчиано - Пиенза - Сиена - Monteriggioni - Vinci - Лука - Cinque Terre - Рапало - Портофино - Милано. Не на всяко от местата сме отсядали. Ако имах възможност за поправки Монтепулчиано бих го пропуснала.

no_bs
Нерегистриран

#2730221 - 19.12.2010 22:48 [Re: canon]

Цитат:

Така и все не стигам до нея
В един друг форум бях прочел че "не е нищо особенно"
Предполагам не е достатъчно шарена и е малко поопушена.
Тия италианци нито фасадите им измазани , нито им ражда акъла да си направят външна изолация на камънаците .

Нали?! И на Давид дясната ръка несъразмерно голяма. Пфу!

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2730333 - 20.12.2010 11:20 [Re: canon]

Цитат:

Хи-хи! Това и аз съм го чувала по повод мои снимки от Италия - "Е, к'во толко сте снимали - нек'ви тесни улици, олющени сгради..." Първо гледах много ококорено, а след това ми стана супер смешно!

luce

#2730836 - 21.12.2010 18:16 [Re: ]

nobs , бравос много хубава разходка сте си спретнали .Извън темата за Бергамо сме, но Volterra и S.Gimignano пропуснахте ли ги???
Моите любими места в Тоскана са в южната част -етруските градове построени върху туф -Pittigliano,Sorano,Sovana - някак творенията на природата и човека се сливат като че ли,няма рязка граница

zozinia,хора различни с разни предпочитания.
На някои им харесва Ню Йорк,Вашингтон и прочие ,на други като мен изглеждат ужасни места ,зависи кой от какво се впечетлява.

--------------------

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2730931 - 21.12.2010 23:43 [Re: luce]

Мдаа, права си, аз не си падам по тези с лъскавите фасади... Имам познат на който мечтата му е да види Лас Вегас, а аз спокойно мога да умра без да съм стъпила там, друг род места са ми приоритет !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13919

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.