ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Бергамо
    #2532929 - 12.12.2009 19:36

Бергамо не е сред най-популярните градове , но както всичко италианско има своето очарование.
За много туристи Бергамо е отправната точка към многото прекрасни зимни курорти , които са съвсем наблизо.
Град с богата история и много добре съхранена средновековна част.
Стария град се намира на върха на хълм и гледката отгоре е страхотна. В подножието е новото Бергамо.
Имах полет за София с 6 часа престой на летището и реших да убия времето в разходка до града вместо да киснем в мола както винаги

Отдолу - Венецианската лагуна и заградена от Лидото

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (12.12.2009 19:38)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: Бергамо
    #2533204 - 13.12.2009 01:46 [Re: canon]

Направо ми легна на сърцето това тясно завойче.Никога не съм била в Италия,а от малка ми е мечта.90 година на световното си бях боядисала лицето като италианското знаме и крещях за Скуадра Адзура и Валтер Дзенга и се бях амбицирала да ида един ден до тази страна.Още не съм го направила.Надавям се не е късно,защото си заслужава всяка минута!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: България
    #2533234 - 13.12.2009 03:44 [Re: canon]

Очарователно! 10х!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2533705 - 13.12.2009 23:10 [Re: canon]

Ето това е предимството на престоите. Виж какъв купон си си спретнал

--------------------
Ние сме ора естете.

30god
почетен член

Регистриран: 07.05.2006
От: Bulgaria
    #2534791 - 15.12.2009 17:42 [Re: Пипи^]

Чудесно прекарано време между два полета!Благодаря, че сподели с нас! Италия ми е в сърцето! Страхотно очарование има там, дори и в малките градчета или може би точно в тях!

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2536359 - 17.12.2009 13:46 [Re: canon]

благодаря ти че спомена моят град (поне го смятам за такъв),живея тук от доста години но не го възприемам както туристите...нормално е.
Няма нищо осбено,спокоен малък и много уреден град в провинцията с безброй църкви,висок стандарт на живот(триъгълника Милано-Бергамо-Бреша е най-развития като икономика и естествено като приходи)Хората не отговарят на общата представа за италианците -много по-затворени и сериозни са,приличат повече на австрийци и германци като манталитет,изключително работни и предприемчиви са,мрязят южняците ....тук е известната лега норд и Умбертро Боси(бергамаско док)които имат за цел да направят Ломбардия независима тоест да не издържа цяла Италия а само себе си(така ще плащаме по-малко данъци) но ми се струва невъзможно. Най-голямия плюс е че тук е едно от най-добрите летища в Италия което за пътешественици като нас не е малко..

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

#2536365 - 17.12.2009 13:57 [Re: luce]

Да летището ви е изходна точка към много дестинации .
След като приключат и новите строителни работи наистина ще е супер.
Аз говорих с няколко местни и всички бяха много любезни и услужливи. Наистина е много чисто и подредено .
Следващия път трябва да разгледам и новата част на града

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

luce

#2536385 - 17.12.2009 14:12 [Re: canon]

нищо особено ,има само банки и църкви...няколко магазина и барчета,
през деня ще срещнеш само няколко баби на разходка или шопинг...понеже всички са на работа
тук ежедневието е работа - вкъщи и обратно,няма много забавления(те са към Бреша) работата е основното занимание. ..а ваканциите основната мисъл

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

#2536399 - 17.12.2009 14:33 [Re: luce]

Аз бях в събота и беше доста оживено. Попаднахме и в яко задръстване на слизане от Cittа Alta и за 15 минути да изпуснем полета...
Друго което ми направи впечатление е , че нямаше много тъмнокожи които са на всяка крачка в Милано .
Не е толкова малък - сигурно е над 100 000 жит. ?

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2537237 - 18.12.2009 17:59 [Re: canon]

По причини най-разни, прекарваме в Италия доста време. Само в Бергамо ни се събира поне месец и половина тази година и независимо от очарованието на другите места в Италия, където сме били, Бергамо си има специално мяасто.Няма да забравя, когато за първи път се качихме в Сита Алта- останах без дъх. Сякаш се върнах векове назад във времето...Исках да остана на този площад, да не си тръгвам никога, да си седя на масичките в някое кафе, да си пазарувам от местните магазинчета, да се губя по тесните улички и да се наслаждавам на пищната зеленина наоколо.

Дали заради Арт кафето в новата част на града с прекрасното капучино и масичките със засадени цветя, дали заради чистите улици на града или атмосферата на Сита Алта, но винаги с трепет се завръщам в Бергамо.

Малко след началото на декември пак бяхме там и с половинката си говорехме, че независимо от снега в Норвегия и украсите, в Бергамо някак се усещаше коледното настроение повече. Естествено, като един виден заплес не бях заредила батериите на фотоапарата, така че снимки от украсата нямам, но се надявам луче да се смили и да пусне няколко, особено от ефектно осветените дървенца на улицата, водеща към автогарата- така и не и запомних името

Ето и от мен няколко картинки от този така любим град с пълното съзнание, че уловеното на снимка не може да пресъздаде усещането да се види наживо.

no_bs
Нерегистриран

#2537725 - 19.12.2009 17:25 [Re: ]

Много ми допадат снимките на всички ви. Аз обичам такива места. А тези каменни зидове.... Боже, защо толкова обичам камъни????

Менада
размер XLent

#2537775 - 19.12.2009 19:31 [Re: ]

Не си единствена!И аз се заплесвам като видя каменни зидове и къщи.

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2537950 - 20.12.2009 00:33 [Re: Менада]

О...магично е, особено пролетно време. Уханието, което се носи е неповторимо и тесните улички, дето кой-знае колко тайни пазят и се усещаш млад и жив и ти иде да подскочиш във въздуха

Интересното е, че нито Венеция, нито Верона или Милано ме грабнаха така.

Данякъде мога да го сравня със Сейнт Аугустин-много специално градче във Флорида, което Муха ми препоръча да видя и за което съм и много благодарна.

luce

#2538697 - 21.12.2009 14:24 [Re: ]

сериозноти харесва Бергамо???аз в центъра много рядко ходя -ами то нищо няма....няколко сергийки украсени....не ме карай да ходя в тоя студ...тука вчера бяха минус 7-8...не помня такъв студ
но за да ми простиш ще пусна снимки и пътепис от Мексико като се върна...

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2538798 - 21.12.2009 16:54 [Re: luce]

Сериозно ми харесва Бергамо. Уютно ми е там. Не частта със сергийките, но площада с арт кафето. Къщите с красиви градини.Колко е чист града, такива неща.

Няма да те карам , не и в този студ. А от Мехико чакам снимки.

Весели празници и невероятно изкарване там.

Менада
размер XLent

#2693212 - 11.09.2010 20:25 [Re: ]

Ето изравям хубавата тема на canon,защото преди малко една приятелка ме почерпи с билет до Бергамо-един уикенд в края на ноември.Та...canon,Summer,Лучия,препоръчайте хотели в центъра на града.Не е нужно да са 4*,но да са спретнати и на хубаво място.

--------------------

Редактирано от Менада (11.09.2010 20:26)

canon
На изток от рая

#2693235 - 11.09.2010 21:05 [Re: Менада]

E тук luce ще е безспорният експерт

--------------------

Менада
размер XLent

#2693238 - 11.09.2010 21:12 [Re: canon]

Надявам се скоро да се включи

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2693243 - 11.09.2010 21:17 [Re: Менада]

Има доста хотели в самия център , още като идваш от аерогарата, слизаш точно в центъра, от страната на църквата, и от другата страна са повечето хотели.

Има и един хоcтел, който е добър ...също на добро място в самия център!

И до гарата има май беше B&B , но то разстоянието до там е минимално...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Менада
размер XLent

#2693248 - 11.09.2010 21:24 [Re: Azalea]

Повечето ,които ми излизат в страницата на Норуиджън ,са около летището.А тава май е далече от града.
Сега гледаме в hotels.com

--------------------

canon
На изток от рая

#2693266 - 11.09.2010 21:46 [Re: Менада]

Сега погледнах Норуиджън . Има доста хотели в града , като например :

http://uk.wwte4.com/pub/agent.dll/qscr=dspv/nojs=1/htid=985994

Имай предвид , че летището е на не повече 5 км. от центъра на града , та всички се рекламират и като "близо до летището"

--------------------

Редактирано от canon (11.09.2010 21:48)

Менада
размер XLent

#2693271 - 11.09.2010 21:51 [Re: canon]

Страницата не се отваря,но ти благодаря за уточнението.И на мен на картата ми изглеждаше наблизо,но го определих като *около 7 километра*

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693276 - 11.09.2010 21:55 [Re: Azalea]

Хостела, който е добър и на съвсем централно място е ето този Тук Хващаш си автобус от летището, като си купуваш билетче от гише там- мисля беше 1.50 евро и слизаш на гарата- няма как за сбъркаш, повечето хора слизат там. Мисля- 1А беше номера на автобуса, пак питай. От там е десет минути пеша, но го намери на карта, че е в странична уличка. Ако ще сте там само за нощувка- идеално би ви устроил.

Иначе сме спали в един хотел, който е много близо до гарата- като се обърнеш с гръб към гарата и вървиш посока Porta Nuova се намира в ляво- на няколко минути е от гарата и в още един, който е пак в ляво точно преди да се стигне до Porta Nuova. За съжаление, краткосрочната памет си тръгва първа и имена не помня. Като цени са пак така подредени- в хостела плащаме двамата за самостоятелна стая 55 евро, с някаква закусчица влючена. Не разчитай много-много на нея, кафето е прилично и сокът от червени портокали. Чисто и скромно. Имат си стаите баня и тоалетна, телевизор, даже прозорци , има интернет зала с безплатен интернет, малко вътрешно дворче, коридорите са боядисани в интересни цветове и пълни с гипсови статии и постери....Понякога може да е шумничко заради множеството студенти, които го посещават. Контактите им са различни там, така че е добре да си носиш адаптер, ако ще ползваш лаптоп например. Хотела, дето е до гарата- цената беше около или малко над 100 евро за двамата. Приличен като за парите си. Понеже имахме да хващаме самолет много рано сутринта, администратора любезно ни намери човек, който да ни откара до летището. Другият хотел- той е точно зад една спирка е различна класа- беше двестатина евро на вечер, включена закуска, добре обзаведен и помня леглото беше много удобно . Иначе когато оставаме в Бергамо за повече време, отсядаме извън града в една вила, но теб това вероятно не те интересува. Ако искаш да пиеш капучино с "картинка", иди в Art cafe- много приятно място на градския площад в новата част и кафето е...абе точно каквото трябва да е италианското кафе За хранене- La Bruschetta- близо е до хостела, но наистина не ме бива в обясненията, за обяд- Хемингуей в новата част, който е ресторант денем и нещо като бар нощем. Много хубави миди в доматен сос сме яли там, крехко телешко и пастата също беше много добре направена. Мястото има чар и разни книги- оригинали на Хемингуей и други негови вещи и изобщо- в поне 6-7 ресторанта, които се казват Хемингуей съм била- от Чапъл Хил в Щатите до този в Банкя и никога ресторант с такова име не ме е разочаровал. Това като оф-топик. Още нещо-много задължително да ядете пица в Citta Alta- имат там една много специална пицария, нагоре-нагоре по "главната" в стария град.

Силно ще помоля Лучия да помогне с имена и улици, защото аз съм...сигурно месеци ми се събират да съм била в Бергамо и околностите и знам имената на три улици на кръст

Ако има още нещо-питай.

P.S.Намерих името на хотела до гарата- Hotel Piemontese се казва.

Azalea
Alien

#2693277 - 11.09.2010 21:57 [Re: Менада]

За съжаление не си спомням имената им, но са точно както ти казвам, слизаш точно в центъра, има сфетофар, минаваш от другата страна и там само има два хотела, и един хощел в едната от пресечките...Аз си бях запазила от боокинг. com.

http://www.booking.com/hotel/it/cappellodorobergamo.html?sid=21796cd8830320c5a139d4269a0eb47b

Отвори " visa karta " със всички хотели и хощела е там до вест western , там е центъра ...

Редактирано от Azalea (11.09.2010 22:05)

canon
На изток от рая

#2693278 - 11.09.2010 21:58 [Re: Менада]

A , това е линк от страницата на Норуиджън .
Права си около 7 км е.
Каквото и да пишем , местните ще знаят най-добре
Иначе и аз видях доста хотели в центъра. От жп и автогарата всичко интересно ти е на максимум около 2-3 км . разстояние.

--------------------

canon
На изток от рая

#2693280 - 11.09.2010 21:59 [Re: ]

Брей , баш тая пицария и аз съм я снимал на предната страница

--------------------

Редактирано от canon (11.09.2010 22:03)

Azalea
Alien

#2693284 - 11.09.2010 22:06 [Re: canon]

Ха ха ха , това в стария град и аз минах от там...

--------------------

Менада
размер XLent

#2693285 - 11.09.2010 22:07 [Re: ]

Благодарско и на теб!
Аз избягвах да търся хостели,защото си мислех,че са с една баня и тоалетна на етаж ,примерно...Но това със собствен санитарен възел в стаята ми харесва.

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693287 - 11.09.2010 22:09 [Re: canon]

Тая пицария не само съм я снимала от колкото можах ъгъла, ами и май почти няма неопитано от мен нещо в нея . Снимката не е моя между другото, просто ми беше по-лесно да намеря в google.

Помня веднъж- ноември беше- в България гадно и мрачно и пътувахме със сина ми за Норге- още по-студено и мрачно и в Бергамо- 23 градуса, цъфнали храсти, невероятен сладък аромат във въздуха и ние по къси ръкави. Качихме се в Сита Алта, взехме по -найсе парчета пица и неща за пиене и седнахме на едни стълбички. Хапваме и зяпаме народа и май никога, ама никога не ми е било толкова безметежно и не ми се е искало повече да не се налага да пътувам, а просто да си остана на това място. Пообиколила съм Италия- прабаба ми е италианка, нямам представа защо точно Бергамо крие такова очарование за мен, но с удоволствие винаги се връщам там.

Azalea
Alien

#2693288 - 11.09.2010 22:13 [Re: Менада]

Виж като минеш от сфетофара посока стария град, който спокойно стигаш ходейки за нула време и в подножието можеш да вземеш лифчето, за да се качиш до него, от там гледката е чудесна, значи на самия площад, има един ресторант, в който можеш да ядеш колкото си искаш, има чудесна храна и много салати и десерти за избор, и плащаш една сума само( как не помня имена за съжаление ) - Но срещу църквата, към площада, в дясно , има тераса, няма как да не го познаеш...

--------------------

Менада
размер XLent

#2693289 - 11.09.2010 22:14 [Re: ]

Summer,и моята приятелка,дето ще пътуваме заедно взе да ми праща ноемврийски снимки от Бергамо.И се впечатлих,да знаеш!Иначе помня и твоите първи впечатления от там

--------------------

Менада
размер XLent

#2693290 - 11.09.2010 22:17 [Re: Azalea]

Хора ,преди да замина ,ще си принтна всички мнения в тази тема

--------------------

canon
На изток от рая

#2693292 - 11.09.2010 22:20 [Re: Менада]

А за културните забележителности на излизане от летището мини през туристическо-информациония център.
Има много подробни брошурки с всичко , което не бива да се пропуска .

--------------------

Azalea
Alien

#2693293 - 11.09.2010 22:21 [Re: Менада]

Автобуса за аерогарата тръгва от другата страна на църквата, и има самолетче на него. Май беше 1 и едно самолетче до него. За около 10 мин си там.

--------------------

Менада
размер XLent

#2693294 - 11.09.2010 22:22 [Re: Azalea]

Страхотни сте!

--------------------

canon
На изток от рая

#2693298 - 11.09.2010 22:30 [Re: Azalea]

Ето за автобусите :

http://www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257

--------------------

Azalea
Alien

#2693307 - 11.09.2010 22:45 [Re: canon]

Тъкмо щях да й я пускам.

Menada , Ако слизаш на центъра е " Porta Nuova" спирката на която слизаш.

На връщане е срещу нея. Видях, че линията е 1, но имаше и самолетче до него, а тук не го виждам, та питай за всеки случай.

С funicular се качваш до стария град, това е лифчето дето ти казвах за него...

--------------------

Редактирано от Azalea (11.09.2010 23:13)

no_bs
Нерегистриран

#2693310 - 11.09.2010 22:50 [Re: Менада]

Е, това ако не е съвпадение, не знам тогава какво е. Точно днес след като за пореден път се убедих, че заради разни събития цените на хотелите в Милано за уикенда 8-10 октомври са извънорбитални, реших да видя къде другаде наоколо можем да прекараме последния ден от пътуването до Италия (летим обратно от Милано). И точно за Бергамо си мислех и се бях сетила, че Самър беше писала по темата. Не помнех обаче, че Канон я е пуснал. Като гледам снимките си мисля, че ще е много по-добре да изкараме един ден там.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693311 - 11.09.2010 22:50 [Re: Менада]

Сега като си чета старите мнения виждам, че се повтарям като папагал и ме хваща срам- сякаш съм пусната от гората и град не съм виждала- такъв телешки ентусиазъм за Бергамо , но се улавям как поглеждам календара кога ще дойде октомври да ида отново там- имаме малко работа по вашия вилает и естествено, избрах прекачване през Бергамо.

no_bs
Нерегистриран

#2693313 - 11.09.2010 22:52 [Re: ]

Синкрониситата продължават. Като каза октомври и направо вече си представям как пием кафе заедно в онова кафене, за което си писала по-горе.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693316 - 11.09.2010 22:54 [Re: ]

Виж си лични. Ще ти хареса, обещавам А от Аерогарата има автобуси до Милано-ако не сте с кола- и е един час- без задръстванията, разбира се.

Редактирано от Summer Breeze (11.09.2010 23:00)

canon
На изток от рая

#2693324 - 11.09.2010 23:05 [Re: ]

Снимките които съм пуснал тук са от края на октомври и ви пожелавам прекрасно слънце
Ако летиш от Малпенса и си без кола обаче не е никак близо.

--------------------

Azalea
Alien

#2693326 - 11.09.2010 23:09 [Re: canon]

Не беше ли студено през октомври ? Мен такъв студ ме тресе в април, а не съм никак зиморничава...

--------------------

canon
На изток от рая

#2693331 - 11.09.2010 23:14 [Re: Azalea]

Пристигахме от Берлин , където беше 13-14 градуса , а в Бергамо заварихме 24 . Това на 24 Октомври . По датата запомних и градусите
Иначе Бергамо наистина е доста на север и е въпрос на късмет.

--------------------

Менада
размер XLent

#2693343 - 11.09.2010 23:58 [Re: canon]

Няма страшно,летим в края на ноември,от Осло Няма начин да не е по-топло в Бергамо.И определено по-зелено.

--------------------

canon
На изток от рая

#2693347 - 12.09.2010 00:01 [Re: Менада]

Мда , сигурно само в Нордкап ще е по-студено

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693350 - 12.09.2010 00:08 [Re: canon]

Особено сега, като изчезна Гълфстрийма, гледай какво става .
В интерес на истината зимите ми в южната част на Норге не са по-студени от тези в София. Само по-неприятни, щото вали предимно дъжд и мокър сняг...

Извинете за оф топика, не се сдържах.

Менада
размер XLent

#2693352 - 12.09.2010 00:14 [Re: ]

Така ли?И де отиде Гълфстрийм?
Добре,де-на бележки,че се отплеснахме.

--------------------

canon
На изток от рая

#2693356 - 12.09.2010 00:21 [Re: Менада]

Няма нищо той Бергамо е малък и до 20-та страница на темата има доста място за офтопик
Вярно , че Гълфстрийма съвсем го забравих.
Luce беше писала , че зимата е доста студена в Бергамо.
Има си хас нали хората разчитат и на ски курорти в региона.

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2693412 - 12.09.2010 09:18 [Re: Менада]

Някой беше пуснал статия в американския форум, че Гълфстрийма са го изчезнали. Гледам обаче са го пуснали пак, щото по вашия край сравнително топличко за сезона .

По темата- средата на декември като бяхме в Бергамо беше сравнително меко, но помня Луче после се оплакваше от студове...Била съм началото на ноември- през деня си стигаха температурите до 23-4 градуса.

Менада
размер XLent

#2693536 - 12.09.2010 11:38 [Re: ]

Е,то ако Гълфстрийм се гътне,няма само Норге да носи последствията,ами бая бая надолу ще се пренесе арктика.

Двайсетина градуса през ноември си е чудничка температура

--------------------

Azalea
Alien

#2693541 - 12.09.2010 11:41 [Re: Менада]

Цитат:

Двайсетина градуса през ноември си е чудничка температура

Ти за всеки случай си вземи якенце, ама по-топличко, защото и аз си носех едно, дето тук си хода с него и с лека блyжка отдолу, а там вечерта беше адски студ с него, но през деня можеше и по блузка...И ако знаеш как съжалявах, че нямах зимен шал със себе си...

--------------------

Менада
размер XLent

#2693557 - 12.09.2010 12:20 [Re: Azalea]

Шал със сигурност ще имам
Яке ще видя какво ще си нося от тук,където определено няма да е 20 градуса

--------------------

luce

#2694180 - 13.09.2010 18:53 [Re: Менада]

Менада,нобс - избрали сте едно време ....когато тука всеки гледа да избяга някъде на топло от мрачните,дъждовни,мъгливи дни които са много подтискащи(като почне да вали няма спиране с месеци).
Вече са ви обяснили подробно предвижването до града,за хотели гледайте оферти в сайтовете за резервация -тези са баш в центъра best western , mercure , nh bergamo
Предполагам че цените са високи,понеже винаги има разни изложения и много посетители,ако не се лъжа ноември е мебелното изложение.
Стария град е атракцията,особено разходка покрай стените,която уви в края на есента едва ли е толкова прията.
Пицарията на снимките е ...за туристи и студенти(там е факултета по чужди езици),препоръчвам типична trattoria с типичната местна кухня -казончели(вид равиоли),ястия с гъби,полента,домашни десерти -типична обстановка а и панорамата си заслужава ,на сносни цени близо до къщата на Доницети се намира.Другите ресторанти в стария град са много скъпи и не предлагат нищо повече.

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2694192 - 13.09.2010 19:10 [Re: luce]

Аз всъщност от личен опит смятам времето в края на септември и началото на октомври за идеално за пътуване по тези ширини. И специално си го подбрах. Ние през повечето време ще сме в малко по-южни части де.

Благодаря за препоръката за ресторант, непременно ще се отбием там, ако в крайна сметка посетим Бергамо (не е сигурно още).

Да имаш случайно някакви впечатления от този хотел ?

Менада
размер XLent

#2694204 - 13.09.2010 19:25 [Re: luce]

Най-малкото ще има зеленина в
Цитат:

мрачните,дъждовни,мъгливи дни които са много подтискащи

В края на ноември тук листата са изпадали и е сиво,студено и тъмно.Последните две състояния не ме плашат толкова,нооооо...сивотата ме тревожи леко.
Така ,че в ноември,живот и здраве :Чао Бергамо!

--------------------

canon
На изток от рая

#2694212 - 13.09.2010 19:34 [Re: Менада]

Oftopic:

Koлко е светлата част от деня в Осло през зимните месеци ?

--------------------

Менада
размер XLent

#2694226 - 13.09.2010 19:58 [Re: canon]

Ами от около 9 до около 4 следобяд.

--------------------

luce

#2698886 - 24.09.2010 16:46 [Re: ]

нобс,може би вече е късно но сега видях хотела за който питаш - в центъра е точно

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2699596 - 26.09.2010 21:05 [Re: canon]

Малка промяна в плановете, щот съм ГБП . Кой е по-лесният начин за придвижване от Малпенса до Бергамо- автобус или влак, някой има ли идея? Бях се заблудила, че има директна връзка между двете летища, а май няма и ще се наложи с прехвърляне. Цените на такситата са безобразни, кола под наем ще струва повече от самолетните билети...

Предварително благодаря.

canon
На изток от рая

#2699611 - 26.09.2010 21:48 [Re: ]

Няма директна връзка между двете летища.
Аз съм го правил с автобус Бергамо - Милано и оттам автобус Милано - летище Малпенса .
Спират на едно и също място и за минути се прехвърляш от единия в другия автобус

Може да спестиш 20-ина минути ако хванеш Малпенса Експрес влака до Милано и оттам прехвърляш на автобуса за летище Бергамо.
Не мисля обаче , че си заслужава а и е по-объркано.
Кола под наем също не мисля ,че има смисъл , защото попаднеш ли в трафик ще е все тая , а и автобусите движат доста бързо.

С влак не е по-бързо.

Трансфера общо отнема два часа.

--------------------

Редактирано от canon (26.09.2010 21:52)

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2699693 - 27.09.2010 09:14 [Re: canon]

Благодаря . Беше полезна информация. Особено за влака, както не знам на кой терминал спират Easy Jet и какви трансфери трябва да правим до гарата.

luce

#2699713 - 27.09.2010 12:40 [Re: canon]

ето ви една добра новина от скоро (има директна връзка между Малпенса и Орио )

shuttle

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2699717 - 27.09.2010 13:14 [Re: luce]

Страхотна си! Много, много ти благодаря. Аз някъде бях видяла реклама, но после не можах да я намеря и реших, че съм се заблудила.
Още веднъж- сърдечни благодарности!

luce

#2699720 - 27.09.2010 13:23 [Re: ]

аз го видях няколко пъти автобуса около летището и доста се пообърнах - чак не ми се вярваше ,добре че го пуснаха най-сетне.

--------------------

canon
На изток от рая

#2699770 - 27.09.2010 16:30 [Re: luce]

Mного добра новина !
Най-сетне.

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2730177 - 19.12.2010 19:12 [Re: canon]

Една статия за Бергамо от NYT:

Bergamo, Italy, a Medieval Town of Art and Architecture Near Milan

canon
На изток от рая

#2730178 - 19.12.2010 19:20 [Re: ]

Ходихте ли там ?

--------------------

Менада
размер XLent

#2730180 - 19.12.2010 19:27 [Re: canon]

Ето някои от моите бергамски мигове(не съм ли ги пускала???)

--------------------

canon
На изток от рая

#2730181 - 19.12.2010 19:34 [Re: Менада]

Tези не си

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2730182 - 19.12.2010 19:34 [Re: canon]

Не, в крайна сметка не се стигна дотам, макар че всъщност бих искала да видя Бергамо. Но просто не се вписваше в маршрута за това пътуване от гледна точка на времето. А и ако си спомняш за какво си говорехме, "Тайната вечеря" определено заслужава да се види.

@Менада: Не, не мисля, че си ги пускала и се радвам, че повдигнах темата, за да ги видим.

П.П. Ех, тези камъни, а?

canon
На изток от рая

#2730183 - 19.12.2010 19:39 [Re: ]

Така и все не стигам до нея
В един друг форум бях прочел че "не е нищо особенно"
Предполагам не е достатъчно шарена и е малко поопушена.
Тия италианци нито фасадите им измазани , нито им ражда акъла да си направят външна изолация на камънаците .
Във Венеция пък влага , мухъл и лятно време мирише.
Във Флоренция вятър , в Рим нажежени камъни...

Редактирано от canon (19.12.2010 19:43)

luce

#2730205 - 19.12.2010 22:18 [Re: ]

Жалко че не сте стигнали до Бергамо,мисля че стария град има какво да предложи , катедралите са едни от най-красивите в страната .
А къде отидохте всъщност,,спомена че сте излезли от рамките на местата за масовия туризъм и ми е интересно какво сте открили

--------------------

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2730208 - 19.12.2010 22:25 [Re: canon]

Забрави да споменеш и същественото определение ,че са жабари. Един от многото лафове в "Оркестър без име" е, когато Павел Попандов пита Джани Леопарди ( героят на Николай Николаев ) :
- Абе, вие верно ли ядете жаби ?

Имам един далечен познат българин, живеещ в САЩ от над 10 години, и той при посещението си в Рим се сетил, че съм му разправял надълго и нашироко за града, та след това като се видяхме и го питах как беше ? И той :
- Аве хубаво е обаче ми е малко старичко

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

luce

#2730211 - 19.12.2010 22:28 [Re: canon]

C културното наследство ,с което разполага Италия,никоя страна не може да се мери,и едва ли някой се съмнява в това.

За наследниците - хем се смях, хем ги разпознах в комиксите на Боцетто,ето малко за настроение ,ако не си гo гледал досега

[url=

italiani[/url]]

--------------------

no_bs
Нерегистриран

#2730217 - 19.12.2010 22:44 [Re: luce]

О, не съм имала предвид неоткрити от туристи места. В Италия въобще има ли такива? А и поне веднъж човек трябва да види градове като Венеция, Флоренция, Рим, с или без туристи. Идеята на коментара ми в другата тема е, че в по-големите места можеш да отседнеш извън рамките на историческия център и поне 1-2 пъти на ден да избягаш от тълпите и да си част от ритъма на един нормален жилищен район. Основните жалони по нашия маршрут бяха Милано - Флоренция - Rapolano Terme - Монтепулчиано - Пиенза - Сиена - Monteriggioni - Vinci - Лука - Cinque Terre - Рапало - Портофино - Милано. Не на всяко от местата сме отсядали. Ако имах възможност за поправки Монтепулчиано бих го пропуснала.

no_bs
Нерегистриран

#2730221 - 19.12.2010 22:48 [Re: canon]

Цитат:

Така и все не стигам до нея
В един друг форум бях прочел че "не е нищо особенно"
Предполагам не е достатъчно шарена и е малко поопушена.
Тия италианци нито фасадите им измазани , нито им ражда акъла да си направят външна изолация на камънаците .

Нали?! И на Давид дясната ръка несъразмерно голяма. Пфу!

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2730333 - 20.12.2010 11:20 [Re: canon]

Цитат:

Хи-хи! Това и аз съм го чувала по повод мои снимки от Италия - "Е, к'во толко сте снимали - нек'ви тесни улици, олющени сгради..." Първо гледах много ококорено, а след това ми стана супер смешно!

luce

#2730836 - 21.12.2010 18:16 [Re: ]

nobs , бравос много хубава разходка сте си спретнали .Извън темата за Бергамо сме, но Volterra и S.Gimignano пропуснахте ли ги???
Моите любими места в Тоскана са в южната част -етруските градове построени върху туф -Pittigliano,Sorano,Sovana - някак творенията на природата и човека се сливат като че ли,няма рязка граница

zozinia,хора различни с разни предпочитания.
На някои им харесва Ню Йорк,Вашингтон и прочие ,на други като мен изглеждат ужасни места ,зависи кой от какво се впечетлява.

--------------------

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2730931 - 21.12.2010 23:43 [Re: luce]

Мдаа, права си, аз не си падам по тези с лъскавите фасади... Имам познат на който мечтата му е да види Лас Вегас, а аз спокойно мога да умра без да съм стъпила там, друг род места са ми приоритет !

no_bs
Нерегистриран

#2730965 - 22.12.2010 03:01 [Re: zozinia]

Лас Вегас просто няма как да се слага и оценява в една и съща категория с Ню Йорк и Вашингтон. Лас Вегас е за хора, които имат повече пари отколкото вкус (или никак и от двете). Но когато нещата опрат до Ню Йорк и Вашингтон, тук вече да се говори за "харесване" е абсолютно неподходящо. Това са уникални места с централна роля в културата, историята и прогреса на човечеството. Те не могат да бъдат оценявани на дребно и с амбулантен аршин.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2730990 - 22.12.2010 07:40 [Re: ]

Съгласен съм, че Лас Вегас няма как да се сравнява с някой от споменатите градове. Съгласен съм и с оценката ти за Ню Йорк и Вашингтон, но с ето това, няма как да се съглася:

Цитат:

Лас Вегас е за хора, които имат повече пари отколкото вкус (или никак и от двете).

Преди всичко Лас Вегас е за широкоскроени хора с чувство за хумор. На първо място не е нужно да имаш много пари, за да отидеш в Лас Вегас. Никой не те кара да играеш хазарт, достатъчно е да се забавляваш. Евтините полети до града и достъпните хотели от най-висока категория, допринасят за чудесното прекарване. Омръзнало ми е от клишето, че Лас Вегас е за хора без вкус. Няма такова нещо. Ако си отишъл в пустинята, за да видиш Айфеловата кула, значи наистина нямаш вкус и няма нужда да биеш път до Париж, за да видиш оригинала. Както казах, Лас Вегас е за хора с чувство за хумор. Това е мястото в което съм се забавлявал през всяка една минута от престоя си и да се сравнява този изкуствен оазис насред пустинята с който и да е нормален град в света е меко казано некоректно...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

no_bs
Нерегистриран

#2731108 - 22.12.2010 15:42 [Re: Marillion]

До известна степен съм склонна да погледна на нещата по този начин. Ако съм те разбрала правилно и имаш предвид това, че кичозният ексцес може да бъде забавен и да разсмива. Но дори и да се съглася, пак остава на дневен ред въпроса от какъв зор бих се забавлявала точно по този сурогатен начин при положение, че има дузини безкрайно по-добри начини.

П.П. В крайна сметка, не си заслужава да спорим за Лас Вегас обаче. Това беше по-маловажен момент в мнението ми, ударението беше не NYC и DC.

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2731181 - 22.12.2010 19:04 [Re: luce]

Да кажеш за уникален град като Ню Йорк че е ужасно място е като да кажеш, че Ватикана, примерно, е ужасно място - също толкова ограничено колкото и изказванията за олющените фрески и тесни италиански улички и нямащо нищо общо с лични вкусове и предпочитания.

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2731445 - 23.12.2010 10:58 [Re: Over and Out]

Айде пак захапки и удари под пояса. Ами тя, Лучето е изразила своето си мнение:

"На някои им харесва Ню Йорк,Вашингтон и прочие ,на други като мен изглеждат ужасни места ,зависи кой от какво се впечетлява."

Какво толкоз? Не може ли?

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Over and Out

**

#2731491 - 23.12.2010 12:39 [Re: burgasblacksea]

Ако исках да захапвам някого, щях да захапя теб, че ти трябваха два дни обяснения и увещания и линкове да разбереш нещо супер елементарно, което е трябвало най-напред да провериш и отнема точно 5 секунди, а именно че ти трябва транзитна виза за Австралия. Но така е, когато някой прави първи стъпки в неорганизираното пътуване. Съжалявам, ако не споделям ограничения кръгозор на пътуващите в групи италиански или български туристи, но аз също имам право на мнение и мога да го кажа, нали така? Какво толкоз? С билетния ти проблем можех да ти помогна, защото току-що се завърнах от оня край на света, но сега няма да го направя.

burgasblacksea

**

#2731505 - 23.12.2010 13:10 [Re: Over and Out]

Един съвет.... ако приемеш де. Не изразявай мнение за някого, когото въобще не познаваш!
Сърдечно ти благодаря! Много ми помогна да осъзная какъв съм

--------------------

Over and Out

**

#2731510 - 23.12.2010 13:24 [Re: burgasblacksea]

Колкото аз не те познавам, толкова и ти мен, за да ми говориш за захапки и удари под пояса.

burgasblacksea

**

#2731519 - 23.12.2010 13:45 [Re: Over and Out]

Цитат:

Да кажеш за уникален град като Ню Йорк че е ужасно място е като да кажеш, че Ватикана, примерно, е ужасно място - също толкова ограничено колкото и изказванията за олющените фрески и тесни италиански улички и нямащо нищо общо с лични вкусове и предпочитания.

Явно не съм разбрал смисъла, в който си употребил/а думичката в червено. Ако е така, извинявай.

--------------------

boykinov
неориентиран

Регистриран: 26.01.2011
    #2743821 - 26.01.2011 13:19 [Re: luce]

Здравей, новината наистина е чудесна. През март ми предстои да правя такава връзка (Орио-Малпенса). В Орио кацам в 07:10
и трябва да стигна до Малпенса, защото самолета там ми излита в 10:05, значи имам по малко от 3 часа. Възможно ли е да успея да си хвана полета? На колко време има автобус и директно летище-летище ли е? Благодаря предварително!!!

luce

#2743986 - 26.01.2011 18:44 [Re: boykinov]

Цитат:

Здравей, новината наистина е чудесна. През март ми предстои да правя такава връзка (Орио-Малпенса). В Орио кацам в 07:10
и трябва да стигна до Малпенса, защото самолета там ми излита в 10:05, значи имам по малко от 3 часа. Възможно ли е да успея да си хвана полета? На колко време има автобус и директно летище-летище ли е? Благодаря предварително!!!

здравей, за съжаление не е възможно защото шатъла от Орио за Малпенса (директен е )е на определени часове и не те устройва

евентуално може да се вземе шатъла от Орио до гарата в Милано,ето разписанието orio shuttle (но имайки впредвид че е сутрин,магистралата е много натоварена и няма гаранция че за 1 час ще стигне както е предвидено)

после може да се вземе от гарата в Милано шатъла за Малпенса,ето разписанието,но ми се струва рисковано
malpensa shuttle

Моят съвет е такси от Орио право на Малпенса,цената е около 150 -170 евро.

--------------------

boykinov
неориентиран

Регистриран: 26.01.2011
    #2745724 - 31.01.2011 11:01 [Re: luce]

Благодаря ти много. Инфото е много полезно Ще видя какво ще правя, но ще трябва да успея Благодаря още веднъж!

Чубрик
Terra incognita

Регистриран: 15.08.2005
От: Отровният народ
    #2747608 - 04.02.2011 10:34 [Re: luce]

Здравей Луче, с приятеля ми планираме да заминем за три дни до Рим, края на март. Ще се радвам да ми помогнеш със някои съвети на лични, за да не спамим темата

--------------------
The weak will fall ...

CARPE DIEM
неориентиран

Регистриран: 25.07.2010
    #2776220 - 03.04.2011 17:54 [Re: Чубрик]

Намислила съм едно посещение на езерото Гарда и ми се струва,че Бергамо е добра изходна точка.Бихте ли препоръчали подходящ транспорт ,както и изпробвани местенца за отсядане?

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2776465 - 04.04.2011 10:41 [Re: CARPE DIEM]

До Бергамо - с Wizz !
На Лаго ди Гарда по крайбрежието има множество градчета (Lazise, Bardolino, Garda) пълни с по-големи и по-малки хотелчета.
И ми се струва, че пролет и есен са по-добър вариант за ходене там, че лятото е голяма навалица.
Бях пускал тема - може да я погледнеш - драгите съфорумци ми дадоха много полезни съвети - тук

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2780762 - 13.04.2011 15:13 [Re: canon] Прикрепен файл (56 тегления)

Гледам,на canon фотките ги хванала липсата,та да покажа "моето" Бергамо.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2780771 - 13.04.2011 15:25 [Re: CARPE DIEM]

Ryanair летят на много ниски цени от Пловдив,има дати за по 5 евра в едната посока.Ако ви е по-удобно погледнете и там.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

варна
морски

Регистриран: 04.11.2004
От: Мюнхен
    #2789801 - 02.05.2011 23:06 [Re: canon]

Дойде и моят ред

То всичко сте изпоснимали из Бергамо, че няма какво ново да покажа.

Ама тази прочута пицерия

Бях си харесал едно единствено останало двойно парче пица, ама един дядка италианец се беше вторачил точно в него и си помислих, този ако го поиска направо ша го праим да умирга Ама май ми прочете мислите и се отказа
Пица с различни видове сирена, доста горгонзола, парма шунка в изобилие и за допълнение на насладата гъби манатарки. Направо си умрях от кеф.

Понеже бяхме с кола и отседнахме в GHP в Stezzano, квартал или предградие на Бергамо. Останахме доста приятно изненадани.

В Молла до летището бе пълна лудница, издържах има няма 10 мин., и после по препоръка от хотела отидохме в Centro Le Due Torri в Stezzano. Спокойно, могоого спокойно и само хора от околноста . Досега от посетените градове в Италия, Бергамо е най европейският град .

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2790993 - 04.05.2011 18:14 [Re: варна]

Тяя Италия много еднообразна, бил съм в южната част и е се същото, все едно съм видел и северната-камънак, руини, тесни улици и мотопеди. Руините са интересни за един следобед, после писват. Най са дразнещи тесните улички, и липсата на всякакво разнообразие на храна- само спагети лазаня и един-два вида пица. Ако на човек му се прииска тако пица, барбекю пица или хавайска пица, няма!

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13916

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.087 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.