ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
Съвет за "сапунерка" молим.
    #2539732 - 22.12.2009 23:38

Останал съм с впечатлението че "сапунерка" значи фотоапарат дето да може да се носи в джоба (предния на панталона). Е те такова ми трябва дето да е добро на "ауто", останалите режими не ме интересуват. Е те таквоз ме интересува и да има "оптикъл зуум" ама не много голям че много се лашка изображението. Да може да фокусира и да не прави размазано. Не като на Петьо Дилов фотоапарата, извинявам се Петьо, ама много от снимките ти са с омъглявени неща или на близко или надалеко.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Suzz

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
Re: Съвет за "сапунерка" молим.
    #2539752 - 23.12.2009 00:23 [Re: hasp]

Аз имам това и е много плоско.
http://www.bestbuy.com/site/Canon+-+Powe...08&st=SD780 IS&cp=1&lp=4

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2539863 - 23.12.2009 09:18 [Re: hasp]

зависи колко искаш да е плоско и колко надалеч да "вижда" /т.е. колко оптичен зум/

http://www.sony.bg/comparison/dscwx1b.cee8/dscw275.cee9/dsch20.cee9

ето ти едно сравнение според мен по-малко от 5х оптично означава, че искаш да си правиш снимки по дискотеки и друг вид събирания
лично бих препоръчал поне 10х т.е. погледни последния модел - не е чак толкова обемен /би се събрал в предния джоб на панталона ти/, за сметка на това оптиката има значение
http://www.digitalcamerareview.com/assets/14465.jpg
толкова голям - твърде голям ли е за джоба ти

естествено тук ти предлагам само една марка, много зависи дали имаш "маркови предпочитания" - при всички случаи всяка уважаваща себе си марка има на пазара това което търсиш - само трябва да потърсиш подробно, да си харесаш няколко модела, после да отидеш да ги хванеш в ръка, да щракнеш по 2-3 снимки и да решиш кой от тях ти приляга най-много "на джоба" ина ръката

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2539887 - 23.12.2009 09:59 [Re: Дон Кихот]

Ей я и нашата сапунерка.

--------------------
Ние сме ора естете.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2540374 - 23.12.2009 19:47 [Re: Дон Кихот]

Благодаря ти Дон Кихоте за отговора, той ми помогна да си формулирам въпроса по-ясно:
За какъв зор аджеба ми трябва оптичен зуум 10? Примерите на Сузана и Пипи, благодаря и на вас, са баш какво ми требе като размери.

Аз имам един фотоапарат (Canon PowerShot SX110IS) дето го докарва на габарити като тоя дето си го дал и зуум x10, като го увелича на максимум, егати трепетликата, статив ли требе да мъкнем?! Пък на Пипи и Сузана зуумове x3 и x5 са си без проблемни.
Отгоре има една врътка с 12-13 режима а аз ползвам само червения със сърчицето (EASY) и автоматичния (AUTO).
Нямам намерение да снимам пчеличка на цветенце, нито нарочно да размазвам далечината или близкия план. но ми се ще да правя ясни снимки от бързо движещо се превозно средство.
Та какво е предимството на твоя баят фотоапарат пред тези дребничките на Сузана и Пипи?

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2540403 - 23.12.2009 20:40 [Re: hasp]

само две думи вземи го в ръка и щракни няколко пъти - няма друг начин да разбереш дали ти трябва такъв оптичен зум

по същия начин го показах на брат ми, при което той беше влюбен в него на момента... и той се чудеше "защо аджеба му трябва толкоз оптика"

д.К.

--------------------

vg*
гушкоти бебето

Регистриран: 11.01.2006
От: sofia
    #2540878 - 24.12.2009 23:01 [Re: hasp]

Аз бих си взел тази сапунерка - Sigma DP1

А тук може да видиш какви снимки прави.
Това с 14те мегапиксела е малко особено.
Сми - прочети тук ако интересува - Foveon

dimov64
orientiran
**

Регистриран: 07.12.2005
    #2541065 - 25.12.2009 19:50 [Re: hasp]

Доколкото имам спомен този модел на Канон има стабилизация на изображението!!!За какви ,,трепетлики,,става въпрос?

dimov64
orientiran
**

Регистриран: 07.12.2005
    #2541072 - 25.12.2009 20:02 [Re: hasp]

Я покажи кой снимки са омъглявени!!!

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2541093 - 25.12.2009 20:44 [Re: dimov64] Прикрепен файл (96 тегления)

Миналата зима като се катерихме из разни руини в Мексико близо до гватемалската граница, бащ на най-високата пирамида жената спря по средата, дали се умори или я беше страх не знам...
Реших да я снимам ама едва се забелязваше:

--------------------

Редактирано от hasp (25.12.2009 20:46)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2541100 - 25.12.2009 20:48 [Re: hasp] Прикрепен файл (93 тегления)

....та реших да я "зуумна" жената и снимката излезе размазана:

--------------------

Редактирано от hasp (25.12.2009 20:50)

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #2541113 - 25.12.2009 21:31 [Re: hasp]

Не ти е проблема в треперещите ръце. Толкова може обектива като резолюция. Следващия път снимай жена си по-отблизо или ти ще трябва сериозен двукилограмов обектив и ДСЛР.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2541135 - 25.12.2009 23:02 [Re: PRN] Прикрепен файл (88 тегления)

Те това чудо го купих миналата година само заради зуума и изглежда съм сбъркал, Дон Кихота разправя за зуума че бил важен, ама що моя фотоапарат го има като размазва? На снимката е с изфръкнал обектив, като се прибере, фотоапарата се побира в джоба ама не си е работа. Та кои апарати са с "читав" зуум 10 и кои малогабаритни сапунерки са с "добър" зуум 5?

--------------------

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2541178 - 26.12.2009 03:39 [Re: hasp]

ето ти късия отговор:
Зимай квото има на примоция. Сички сапунерки са еднакви.

ето ти и дългия вариант:
Цената на един фотоапарат се определя основно от големината на матрицата му (сензора).
Апаратите с по-големи матрици са по-скъпи и снимките направени с тях са по-качествени.
Основните размери матрици са: 1/2,5" ; 1/1,8" ; 2/3" ; 4/3" ; 23,5 х 15,7 мм. Има фотоапарати с по-малки или по-големи от изброените матрици, но те не ни интересуват.
Жаргонната дума "сапунерка" е измислена от българските фотографи. Сапунерки са фотоапаратите които не са огледално-рефлексни (SLR) и не са със сменяеми обективи.
Цената на сапунерките варира от 200 до 1000 лева. Цената на огледално рефлексните апарати започва от 1000 лева. Като при тях има цена на тялото и цена на обектива.
SLR апаратите се продават обикновено в комплект (кит) тяло + обектив. Обектива с който се продава SLR апарата в магазините се нарича "китов" обектив.

Сапунерките на цена от 200 до 400 лева са оборудвани предимно с малки матрици 1/2,5" и снимките направени с тях са некачествени.
Сапунерките на цена от 400 до 1000 лева са оборудвани предимно с матрици 1/1,8" и снимките направени с тях са малко по-добри.
Новите модели SLR апарати са с матрица 23,5 х 15,7 мм. Която е приблизително 10 пъти по-голяма от тази на сапунерките за 200-400 лева.
Съответно снимките направени с тях са приблизително 10 пъти по-качествени.
Разбира се от това правило има много изключения. Има модели които са евтини сапунерки, но са оборудвани с по-голяма матрица,
както полупрофесинални модели които са с малка матрица. В много случаи размера на малката матрица се крие от продавача!

Друг основен фактор от който зависи качеството на снимката е обектива.
Някои фирми произвеждат оптиката си сами. Останалите ползват оптика на оптични фирми с добра репутация.
От тази гледна точка избора на фирма производител на обектива е маловажен. Всяка фирма производител на обективи има гама от по-скъпи и по-евтини модели.
По-скъпите модели са обикновено по-качествени. При сапунерките тялото и обектива са едно цяло, така че е трудно да се разбере дали е вградена качествена оптика или евтина пластмаса.
Може да се следва логиката че скъпите сапунерки ползват по-добра оптика. При SLR е по-ясно защото обектива има цена и тялото има цена.
Обективите с голямо варио (голям zoom) са с по-сложна конструкция която е предпоставка за по-ниско качество на снимките. Под голямо варио може да се разбира от 4-5 кратно на горе.
Обективите с 18-20 кратно варио са с по-малка светлосила, по-лошо цветопредаване и по-малка рязкост. Те са комбинация от широкоъгълен, нормален и дългофокусен (теле) обектив.
Голямото варио е удобство защото с такъв обактив може да снимаш "близки и далечни" обекти, но обикновено това е за сметка на качеството.
Продавачите спекулират като рекламират сапунерки с прекалено голямо варио.

Качеството на дигиталната снимка зависи от това дали матрицата има "шум"
"Шумът" са хаотични цветни точки, които развалят изображението. Появяват се основно на места където оптиката и матрицата не са успели да видят детайли и вместо тях са "измислили" въпросните цветни точки.
Всички матрици имат шум и всички фирми производители се опитват да го премахнат или подтиснат софтуерно.
Фирмите за фототехника не произвеждат сами матриците си, а ги купуват готови от производители на матрици.
Така различните марки могат да ползват еднакви матрици но да са се справили различно добре със софтуерното елиминиране на проблема "шум"
Тук вече има значение коя е марката производител на фотоапарата. Като марките които са били лидери в производството на лентови апарати не винаги са лидери в производството на дигитални. Има фирми гиганти производители на електроника които до скоро не са имали общо с фотографита, а в момента са лидери на фото пазара.
Няма стойности които да са еталон за нивото на шум, така че колко шуми един апарат не може да се прочете в неговите параметри преди покупка.
Относно шума преди покупката могат да се чатат тестове на специалисти и да се направят тестови снимки в различни светлинни условия.

Важна "екстра" която има връзка с качеството на снимката е стабилизацията.
Стабилизацията е метод за намаляване на вибрациите при снимане от ръка. Различните марки имат различни видове стабилизация.
Един от най-добрите видове стабилизация е този на матрицата. Матрицата се измества в обратна посока на трепването на ръката която държи апарата
и снимката остава на фокус. Тук изборът на фирма производител на апарата също е от значение.
При SLR апаратите е по-добре стабилизацията да е в тялото, а не в обектива.

Мегапикселите не са от значение за качеството на снимката. За гледане на 17" компютърен дисплей или за печат на фотохартия на стандартен формат 10х15 см. 1,3 мегапиксела са достатъчни.
Продавачите спекулират като рекламират апарати с много пиксели.

RAW форматът е непотребен и не може да ви помогне да направите по-добри снимки.
Не използвайте цифровия zoom, освен ако не се налага, той разваля снимките.
Повечето екстри на фото апарати нямат пряка връзка с качеството на снимката и увеличават цената.

Ако искате да купите апарат който да прави "хубави снимки", важно е следното:

1. Голям размер на матрицата
2. Късо варио
3. Ниски нива на "шум"
4. Добра стабилизация
5. Фирма производител

vg*
гушкоти бебето

#2541180 - 26.12.2009 03:45 [Re: Джек Дениъл]

Много точно и изчерпателно.
Супер.

Това не е вярно:
Цитат:

RAW форматът е непотребен и не може да ви помогне да направите по-добри снимки.

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #2541195 - 26.12.2009 06:18 [Re: hasp]

Нещо много си се вторачил в зуум-а. ТУК ето ти един фотоапарат като за тебе. Аз лично предпочитам цветовете на Никон (и не харесвам тези на Канон, иначе и Канон Г11 би свършил работа).

За мене размера на зуума няма никакво значение (да ме прощава Дон Кихот) . Искам обаче фотоапарата за има приличен грип - онази издадената част да да можеш да го хванеш здраво, въртящ се екран - за да не се налага да залягам като партизанин, и колкото може по широк обектив (по-къса късата част на зуума).

И още едно лично мнение - от евтини ДСЛР-и полза никаква.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #2541208 - 26.12.2009 09:03 [Re: hasp]

Цитат:

....та реших да я "зуумна" жената и снимката излезе размазана

Предполага, че за да се плучи това си вкарал и цифровия зуум до последно? Може би само с оптичен зуум нямаше да е толкова размазано, е, нямаше и да се вижда в тоя размер, но за машинка с голям оптичен зуум май си требе и статив за по-далечни снимки. Не мисля, че тези 10Х са излишни, не съм специалист, но да смениш това с нещо 5Х едва ли ще е кой знае колко по-добро решение, 5X нямаше да покаже и толкова. Може би sx10/20 IS щеше да добави още детайли.
Ае... Важното е събития да има, как точно ще ги отразиш е на заден план! И да кажеш на жената що не дойде по-близо, тя пък ще каже ми ти що не снима по-рано и тя край няма
Ама за да има смисълл цялото ми зяене из нета за избор на турбосапунер /взех sx10 is/ погледни и fz28.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2541321 - 26.12.2009 18:16 [Re: PRN]

Благодаря ви Джак Даниелс, Пи-Ар-Ен и Спец!
Та на моя фотоапарат дето го показах на снимка, на обектива му отпред има следното:
Отгоре: CANON ZOOM LENS 10X15 или CANON ZOOM LENS 10XIS e? На Гугала ми излизат и двете, Ай-Ес и петнадесет???
Интересува ме дотолкова доколкото има значение за ясен образ при зуума на максимум.

Отдоло: 6.0-60.0mm (празно място) 1:2.8-4.3

Не искам да оставям впечатление че ме марзи да ровя и чакам да ми се каже наготово, интересува ме какви стойности да гледам като си избирам фотоапарат. Физическия смисал на тези цифрички не са ми толкова важни, имам ви доверие.
Да припомня, бръмбар на трънка, светлосенк и нарочно размазани части от снимката не ме вълнуват. Ще ми се като щракна фотото да е възножно най-близко до това което действително се вижда, без никви художествености.

Администраторе, ти що ме объркваш така с тоя зуум? Земете се разберете с Джак Даниелс и Пи-Ар Ен че съвсем ми се омъгляви.

--------------------

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2541871 - 28.12.2009 01:25 [Re: hasp]

hasp
скоро не съм се смял така от сърце.. благодаря ти..
ДАНО не си правиш гаргара с форума... но ме накара да се захиля...

--------------------
QUO CURRE EST

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2541878 - 28.12.2009 02:01 [Re: nsirakov]

Възможно най сериозен съм. Например това 6.0-60.0mm трябва да е колко стърчи обектива при прибрано-изфръкнало състояние, логически колкото по-малко, толкова по-добре заради удобството при мъкненето. Но това 1:2.8-4.3 ми се стrува баш свързано с качеството на снимката, някаква комбинация с пикселите трябва да е?!

--------------------

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #2541904 - 28.12.2009 04:19 [Re: hasp]

6.0-60.0mm ще да е фокусното разстояние на обектива (и ако е приравнен към 35мм, ще да е доста странен тоя обектив, почти рибешко око, макар и 10х)

1:2.8-4.3 показва колко максимално ще е отворена блендата при тези фокусни разстояния. Свързана е с качеството дотолкова, доколкото може да правиш снимки на недобра светлина, от ръка (грубо казано), и нямат много общо с (мега)пикселите.

Интернет -ът е пълен с информация как да се четат тези числа, и какво означават.

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2541943 - 28.12.2009 09:35 [Re: hasp]

Цитат:

Администраторе, ти що ме объркваш така с тоя зуум? Земете се разберете с Джак Даниелс и Пи-Ар Ен че съвсем ми се омъгляви.

що да те обърквам ве аз казах моето мнение, те изказаха тяхното

но като гледам снимките, които си показал - точно в това ти е проблема - недостатъчна оптика, съответно си прескочил до "цифрово увеличение", което е било и голямата ти грешка на всички тия сапунерки дето предлагат цифрово увеличение - по-добре не го ползвай снимай с възможното оптично, а след това ако трябва си изрежи снимката до размера който си "желал да видиш" с това цифрово увеличение

и Джак Даниелс и PRN са прави в това, което казват наистина всичко зависи от това ти каква искаш от фотоапарата ако искаш да си правиш туристически снимки с добро качество, правилно - вземи си сапунерка... некоя по-читава както PRN е препоръчал /за тая цена би трябвало да е бая читава / обаче следващия път, когато искаш да "видиш" жена си или някой друг детайл в далечината по-добре си спомни, че някой някога ти говореше да имаш и "достатъчно оптика" /може също да погледнеш в съседната тема последното мнение на О'Хара и да си прецениш/

и естествено - факт е /както и Джак Даниелс е посочил/, че твърдеголемият вареообектив започва да прави компромиси... не може да очакваш от него да снима перфектно както правят три отделни обектива на един DSLR апарат всичко е въпрос на приоритети но аз лично предпочитам за себе си мойта сапунерка да има малко по-голямо оЧо, отколкото обектива на мобилния ми телефон че напоследък гледам и такива фотоапарати продават... ама тя гъзарията няма почивен ден

надявам се цялата тема да ти е била полезна и като отидеш в магазина, да задаваш правилните въпроси, с които да си избереш "правилния за теб" фотоапарат

д.К.

--------------------

vg*
гушкоти бебето

#2542106 - 28.12.2009 15:03 [Re: hasp]

Аз ся не разбрах - неква такава ли оптика търсиш?

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2542115 - 28.12.2009 15:19 [Re: vg*]

Тази оптика е за свекърви и тъщи!
Хасп иска нещо за жената!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Редактирано от Менада (28.12.2009 15:20)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2542298 - 28.12.2009 20:07 [Re: Дон Кихот]

Благодаря на писалите в тази тема, определено ми помогна да добия ориентация. Погледнах и темата на Нощна Птица за Nikon D40, но тя е определено за хора излезнали нанякъде с основната цел да снимат и с фотоапарати дето имат обективи дето се връткат.

Като размери най ми допадат фотоапаратите на Сузана и Пипи:
Cnnaon SD780IS Zoom 3xIS 1:3.2-5.8
Samsung ES55 Zoom 3x 1:3.2-5.8

Другите са доста големи да се мъкнат в джоба, ще трябва да ги маам в найлонова торбичка:
Sony DSC-H20 3,5-4,4/6.3-63
Sigma DP1 16.6 1:4
Nikon P600 4x 6-24mm 1:2.7-5.9
Canon G11 Zoom 5xIS 6.1-35mm 1/2.8-4.5
(това заето от темата за Никоните)

Ето и някои от цепениците дето обектива им стърчи пет минути напреде (от на нощна птица темата):
Panasonic DMC-FZ30 Zoom 12x 1;2.8-3.7/7.4-89ASPH
Nikon D40x ED18-55mm 1:3.5-5.6GII
Nikon D60 ED18-55mm 1:3.5-5.6GII
Nikon D40 ED18-55mm 1:3.5-5.6GII
Nikon D3000 ED18-55mm 1:3.5-5.6G VR
Nikon D5000 ED18-55mm 1:3.5-5.6G VR
Canon EOS 18-55mm 1/3.5-5.6 IS

... като се вижда баятите фотоапарати са си еднакви и дискусията е за филтъра в моторчето за сензора на блендата на авто фокуса...пълна обърквация.

Изглежда ще се спра на нещо от типа дето PRN предлага (турил съм го в червено).

Отново благодаря на всички!!!

--------------------

vg*
гушкоти бебето

#2542803 - 29.12.2009 12:18 [Re: hasp]

Сигма имат и малко по-нова "сапунерка" - DP2.
Нейният обектив е "нормален" - за разлика от широкоъгълния
на DP1. Особеното на ДП е, че използват точно същия сензор като огледалнорефлексния.
Не твърдя, че е твоят фотоапарат - съобщавам, че го има.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2544512 - 31.12.2009 18:56 [Re: hasp]

Цитат:

....та реших да я "зуумна" жената и снимката излезе размазана:

хаспе, за да не си помислиш, че само те хуля, а аз наистина искам да ти помогна, нека започнем от начало.
1. С какъв апарат е снимана горната снимка - модел, МР, на какъв зуум?
Вярвам вече правиш разлика м/у дигитален и оптичен зуум?
Дигиталния аз въобще не го използвам на моята сапунерка.
2. С какви батерии искаш да ти е новата сапунерка литиево-йонна или обикновени зареждаши се АА батерии?
От модела на батериите зависи цялата големина и дизайн на сапунерката!
Вчера купихме от Бест Бай на един приятел ей тази запунерка (записва HD video само за протокола). Тя е 12MP, 5x zoom, $200(without memory card):

А моята сапунерка купена преди една година (пак за около същата сума) е такава (разбира се прави много по-добри снимки от горната):

Сонито е с литиево-йонна батерия, а Канона с 2 зареждащи се АА батерии.
Обаче са различен клас сапунерки. Сонито е от хипер малките, канона е малко по-голам.
За това от сапунерка до сапунерка може да има голяма разлика.
НЯкои са напълно автоматични, други позволяват доста ръчни настройки.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2544520 - 31.12.2009 19:38 [Re: Кукера©]

Засега съм се спрял на Canon S90.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2545571 - 04.01.2010 01:27 [Re: hasp]

Според мен е добър избор, макарче е малко скъп за спунерка.
Онзи ден като купувахме Сонито го пипнах този Канон PowershShot S90 и наистина е много компактенни ергономична спунерка, а гледам че прави и добри снимки.
http://www.dpreview.com/news/0908/09081906canons90handson.asp

http://www.dpreview.com/news/0909/09091802canons90gallery.asp

Няма да сгрешиш с избора, според мен.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2645595 - 18.06.2010 05:27 [Re: Кукера©]

Кукере, само се закачам.

След дълго умуване най-накрая си взех фптоапарат, фед-екса ще ми го достави най-късно другия четвъртък.

Едва ли ще е много удобен да се носи в джоба на панталона, за дънки не става, ама в джоба на якето ще си е тамън.

Зуума е само 0.13 (т.е. почти няма зуум, Дон Кихоте ще ме извиниш), би трябвало да прави добри снимки когато се науча да го ползвам, дори такива с нарочно омъглявен близък или далечен план. Обектива се сменя, след време може да поставя такъв със зуум но първо искам да се науча да снимам с обектив без зуум, би трябвало да е по-лесно.

Не знам дали е ДСЛР или сапунерка, фотоапарата е Панасоник ГФ1 с обектив 20 ф/1.7

--------------------

Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
    #2645597 - 18.06.2010 05:57 [Re: hasp]

Точно в десятката...много е як.Тва е от новите малки дслр'и.
Г-серията е желязна.За джоба обаче(дъл ше влиза)ни знам Обектива е як тоже.Аре цъкни пак дарлинга,ама по-отблизо.

Panasonic

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Mde Tonka

**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2650550 - 24.06.2010 21:44 [Re: Wolf ®]

новата играчка на хаспа, страх ме е да го пипна още
http://www.bhphotovideo.com/c/product/64...tal_Camera.html

Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
    #2650684 - 25.06.2010 02:51 [Re: Mde Tonka]

Е...той са пофали вече и аз му честитих.Апарата е много як Аре шракни Хаспа на "комсомолско" разстояние

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2650705 - 25.06.2010 05:15 [Re: Wolf ®]

Цитат:

За джоба обаче(дъл ше влиза)ни знам

Преди седмица го видях на бюрото на един колега, поогледах го и се накефих колко "ретро" изглежда. Размера му е доста приличен и става за в джоба (освен ако хаспа не ходи със скини джийнс ).
п.с. Колегата каза че го е взел втора употреба от ибей за около $300

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2650837 - 25.06.2010 10:33 [Re: Mde Tonka]

Що бе, той си идва с Protection plan 200-300 кинта и пипаш на воля.

Да е честит!

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2651022 - 25.06.2010 16:10 [Re: ]

Цитат:

Що бе, той си идва с Protection plan 200-300 кинта и пипаш на воля.

Хаспа или апарата?

12259

Регистриран: 17.07.2005
    #2724309 - 03.12.2010 21:56 [Re: hasp]

Този постинг е написан за обикновените любители на фотографията тук -- за тези, които използват фотоапаратите си за запечатване на спомени. Поне от личните бележки до мен и срещите ми с някои от тях посещаващи този форум от време на време, съм останал с впечатление, че повечето от тях правят сравнително често много снимки сред природата -- извън населените места. Затова и искам да споделя тук с тях, опита ми и задоволството ми за това от фотоапаратчето Canon -- PowerShot SD940 IS, DIGITAL ELPH -- през последно време. По специализираните форуми има много коментари „за“ и „против“ това апаратче... Но аз пиша този постинг, защото през последните месеци цената на това фотоапаратче става повече от приемлива...
• Цената му е повече от приемлива, тъй като такъв тип фотоапарати е нормално да се заменят с по-нови и усъвършенствани поне на всеки 6 месеца до 1.5 година и дори по-често, заради бързото развитие на технологиите, голямата конкуренция в този потребителски сектор и преди всичко, заради по-екстремното им използване при носенето им по време на екскурзии и походи (счупване при удар, намокряне, проблемите от праха, загубване...)
• Като размери е много добро -- 89,5 мм х 54,9 мм х 20,0 мм, тежи около 120 грама. Формата му е заоблена метална кутия като няма изпъкнали части, което позволява поставянето му по джобовете без проблемно и бързо (пасва си идеално за задните джобове на джинсите – но трябва да се избягва да се поставя там...). Позволява много добър захват с едната ръка, което е особено важно при правенето на снимки по време на шофиране или ходене при по-особени места.
• Превключването от снимки към правенето на клипчета и обратно е много удобно при захвата с едната ръка.
Ето го на картинка -- цъкни на уеб страница

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9019

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.044 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.