ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Margy
новак

Регистриран: 16.01.2004
От: София
Новите промени в Кодекса на труда
    #255301 - 29.03.2004 10:08

Какво ще кажете по новите изменения в Кодекса на труда, относно майчинството и по-точно: платен отпуск за гредане на малко дете 6 месеца и 1година и половина неплатен, който може да се взема в рамките до навършване на 9 години на детето. Накъде сме трънали според Вас. Има надежда единствено президента да наложи вето и да го върне за ново преразлеждане. Ако искате може да се обърнете къв него на адрес: press@president.bg

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: Новите промени в Кодекса на труда
    #255574 - 29.03.2004 14:22 [Re: Margy]

http://www.paragraf22.com/pravo/kodeksi/parts/kt4.html#Раздел%20I
това е кодекса....сега последното изменение от кога е..прието ли е или?
последното аз което знаех е 45 дена болни4ен за раждане...3 месеца платен след раждане и до 1.5 год май4енски....като ако има медицински показания след установяване на бременност до 45 ден преди термина се изпла6тат болничните в 100%
дайте малко повече информация

Margy
новак

#256330 - 30.03.2004 08:28 [Re: D-r Kostova]

Този кодекс, който сочите и од 1992г. и последно изменение от 2001г., който е действащ в момента. Аз говоря за новото изменение, което е минало на 1 четене в парламента и предстои да мине на второ четене, което означава, че ще го приемат и евентуално ще влезе в сила от 1 юни 2004г.Според новото изменение се предвижда 135 дни платен отпуск за бременност и раждане, 45 дни преди раждането и 90 дни след раждането, което е 100%. След този отпуск ще има 6 месеца платен по 120лв. на месец и 1година и половина неплатен, който може да се използва в рамките до навършване на 9година на детето. За това изменение говоря. Информацията ми е сигурна, тъй като работя в М-во на правосъдието и всички проекто закони, които влизат в парламента минават през мене.

maggie1
Нерегистриран

#256333 - 30.03.2004 08:30 [Re: Margy]

Margy,

Dori ako e camo tova izbroeno ot Dr.Kostova e docta poveche ot tova koeto bi polychila v mnogo drygi ctrani.

Malak paradokc cpored mene, kato ce ima predvid ikonomicheskoto polojenie na ctranata.
Chydecno che go ima

D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #256381 - 30.03.2004 09:30 [Re: Margy]

лошо....и какво предлага6 да се направи

Margy
новак

#256389 - 30.03.2004 09:44 [Re: D-r Kostova]

Единствената надежда е президента да наложи вето и да върне промените за ново разглеждане, което евентуално може да стане до 1 година планета и една година неплатена.
Предишният проект беше 1 година платена, като взимаш цаплатата си 100% и една година неплатена, но не го одобриха. Според мене, парламента няма нужда да се раждат българчета.Защото при малцинствата това не е проблем.

Незабравка
дебил

Регистриран: 25.11.2003
    #256401 - 30.03.2004 09:57 [Re: Margy]

1 година планета и една година неплатена е добре,но не и повече - майката губи рефлекси за работа и е само в нейна вреда да проточва майчинството.Нали освен да се прави на мила и грижовна трябва и да го храни (издържа) туй дете.Много по-полезно за детето е да бъде възпитавано с личен пример отколкото с празни приказки.Успелия човек възпитава успели хора,а неудачника неудачници.
Естествено ако майката е успяла да се пласира успешно и не е нужно да работи за да оцелява семейството нещата са перфектни - ще се отдаде на духовното и физическото си израстване - красива-още по-красива-безкрайно красива и т.н.
а децата ще израстнат спокойни и уравновесени и ще следват създадения в семейството модел - мъж ловец - жена самка.

6 месеца е малко наистина

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #256419 - 30.03.2004 10:10 [Re: Незабравка]

Така е, но смятате ли, че 6 месеца пък са достатъчни тя да се възстанови и да се чувства готова да се въре на работа? Щото след това идва неплатената, а тя никого не топли

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Незабравка
дебил

Регистриран: 25.11.2003
    #256423 - 30.03.2004 10:15 [Re: Oli*]

6 месеца са малко,т.е. НЕ са достатъчни,за да се справи жената с шока от раждането и майчинството.
мисля,че го казах вече,ама...

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #256453 - 30.03.2004 10:42 [Re: Незабравка]

Извинявай, отговорът ми не бе насочен само към теб, а и към всички. Знам, че си написала, че 6 месеца са малко

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1947

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.