ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1
totev
почетен член
*

Регистриран: 16.07.2005
Дубай, престой от 24 часа
    #2553303 - 14.01.2010 20:43

Здравейте,
така се случиха нещата, че имам близо 24 часа между два полета от летището в Дубай, и много бих искал да разгледам набързо основните забележителности. Тъй като летя с Емиратес е възможно те да ми "съдействат" за виза като услугата струва 75Е на човек, което ми се струва доста скъпо. Прочетох в интернет, че хотел или агенция могат да свършат тази работа на значително по-ниска цена. Можете ли да ми помогнете с повече информация, не всички хотели се занимават с това, а факта че ще останем само една вечер, едва ли ги мотивира много. От една агенция в България, бяха много любезни и ми предложиха оферта на приблизително същата цена.Ако имате имена на хотели в Дубай с които вече сте имали положителен опит, моля да ги напишете тук или на лични. Благодаря ви предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Дубай, престой от 24 часа
    #2553483 - 15.01.2010 00:59 [Re: totev]

Емирейтес не ти ли осигуряват хотел? Иначе визите и през агенции са в този порядък - при нас например е 70 евро. Има и такива, които взимат повече за "експресна"... Аз си мисля ,че ако целия ти полет от начална до крайна точка е с една авиокомпания, може би е добре те да ти направят и визата. За виза ти трябват цветно копие на паспорт и снимка.
За хотели... ако не държиш на нещо луксозно, веднага бих ти препоръчала Arabian Park 3* уеб страница намира се близо до летище, в същото време ти върши работа малко да поскиташ из Дубай. Ако искаш нещо малко по-в център като локация, мисля, че Coral Deira 4* уеб страница е добър вариант - на по-ниски цени е, защото е "сух" - няма лиценз и не се предлага алкохол, но за една нощ надали това ще ти е проблем.

За един ден няма как много да разгледаш от Дубай, но това, което ми хрумва на прима виста - има туристически бус, с който можеш да направиш обиколка на Дубай уеб страница Това е може би най-добрия начин поне да видиш основните "забележителности" на Дубай. Иначе мое любимо място е Мадинат Джумейра - намира се близо до Бурж Ал Араб - нещо като старинен град (медина), в който има от всичко - магазини, канали наподобяващи Венеция, по които можеш да се разходиш с лодка, заведения (с алкохол) ... Ами като за 24 часа мисля, че това стига Зависи как ти е и полетното разписание, но ако успееш можеш и едно сафари да направиш набързо Обикновено тръгват в 15 ч и ги прибират към 21 ч
В хотелите обикновено могат да ти дадат максимална информация, дори да ти предложат да се запишеш за някоя екскурзия.
А, за вечерта - разходи се по "крика" - канала, наоколо има заведения, много е приятно вечер.

Надявам се да съм от полза с това инфо.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1591

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.