ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
tired

Регистриран: 15.02.2009
Спамът като Лайфстайл
    #2562964 - 26.01.2010 18:20

Или

Постмодернизъм, Либерална Демокрация, Марксизъм, Интернет и Спам: Размишления, Корелации и Апории насред Кукуригането и Кудкудякането в Един Треторазреден Философски Форум

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tired

Re: Спамът като Лайфстайл
    #2562981 - 26.01.2010 18:51 [Re: tired]

Преди да преминем към теоретичната част на беседата, нека обърнем внимание на практическата:

Колкото и да не се нрави някому, този форум е озаглавен "Философия", а не "Ребека".

Това, което за средностатистическия спамер е предмет на силно любопитство, тоест, личния живот на участниците във форума, за тях самите не е, защото е ежедневие.

За хората, които обичат да споделят ежедневието си (кой какво е пил или ял, каква остроумна глупост е измислил, в колко часа е пръднал, видял ли е през прозореца дупето на съседката и подобни), форуми бог /администратор/ дал. Говорилня, Откачалки, Непризнати Поети и прочее.

Моля, намерете подходящата форумна форма за съдържанието на постовете си. Преди да пишете, помислете дали не сте сбъркали мястото.

Проблемът, който имаме от около година насам е следният: влизат тук хора, които висят по цял ден в Говорилнята, остроумничат, лигавят се, говорят неща, които интересуват единствено себеподобните им, тоест - останалите спамери, и очакват да получат и тук реакцията, която са свикнали да предизвикват в родната територия на форум "Откачалки". Тоест, бурни аплодисменти, или пък освирквания и дюдюкания за клоунадата, над която са умували през целия си безработен ден.

Това, че не получават съответната реакция тук, в този форум, ги изнервя и обърква, и започват да заливат темите с глупости.

В психологията има една школа, нарича се бихейвиоризъм. Основната и теза е, че хорските индивидуалности и идентичности се формират вследствие на положителните или отрицателни реакции, с които обществото оценява техните действия.

Ето един пример от популярната култура: Черен комик от Тексас се премества в Чикаго. Нагласил се е като Тексаски хубавец: каубойски ботуши, голема капела, колан с огромна тока. Всеки тексаски жител би го оценил с подобаващо за рафинирания му вкус възхищение. Очаква и в Чикаго да го посрещнат като красавеца, който си мисли, че е. Обаче в Чикаго, за свой потрес, предизвиква единствено насмешка и погледи, които казват: селяндур!

Всеки мигрант в различна от майчината му културна, географска, образователна, социална, икономическа или политическа територия, изживява този инициален шок, тази криза на идентичността, в чието развитие се налага да си зададе въпроси за относителността на културната реалност, която до този момент е смятал за универсална даденост.

Та исках да кажа ето това:

Когато влизате в този форум, напомняйте си, че сте напуснали утробата на "Говорилня" или "Откачалки" и сега сте в непозната територия. В която клоунадите и спаменето може би не биха били възнаградени с бурни аплодисменти или овации. Бихте могли и да не си напомняте, но в такъв случай бъдете готови да поемете отговорност за действията си. Попитайте Хъки какви биха били резултатите от подобна практика, преди да пристъпите към нея.

erso
неориентиран

Регистриран: 26.01.2010
    #2563274 - 27.01.2010 03:02 [Re: tired]

xirod, гръмнаха ли го?

щях да ви питам в темичката за метафората, ма и тука става:

когато влизате в лабиринт, правилото на дясната или лявата ръка използвате? ами, ако има острови?

erso
неориентиран

Регистриран: 26.01.2010
    #2565668 - 30.01.2010 03:44 [Re: tired]

Цитат:

Или

Постмодернизъм, Либерална Демокрация, Марксизъм, Интернет и Спам: Размишления, Корелации и Апории насред Кукуригането и Кудкудякането в Един Треторазреден Философски Форум

flushing buffers

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2566670 - 01.02.2010 12:17 [Re: tired]

Цитат:

Попитайте Хъки какви биха били резултатите от подобна практика, преди да пристъпите към нея.

Руснаците имат антиспам поговорка от векове - помолчал бы, за умного сошол... (Да беше помълчал и щеше за мъдър да минеш!)

А форум "Откачалки" дори не е форум! Това е чат-рум за повече от двама...Психолозите казват - "Нищо съществено не може да бъде изречено при повече от двама души!" Следователно спамът е желание да не изричаш същественото...

Кога един човек желае толкова явно да не изрича същественото? Много са причините... страх от оценка или комплекс за недооцененост... или куп други неща...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2567003 - 01.02.2010 22:12 [Re: tired]

Цитат:

Или

Лелееееее, у ква грешка сам бил - мислех си, че тука спамим ено парвокласно место, мешам се с баровците, демек, а кво са оказа с таа трета класа........

toto2
от маалата

#2567007 - 01.02.2010 22:18 [Re: tired]

Цитат:

Преди да преминем към теоретичната част на беседата, нека обърнем внимание на практическата:

Колкото и да не се нрави някому, този форум е озаглавен "Философия", а не "Ребека".

Това, което за средностатистическия спамер е предмет на силно любопитство, тоест, личния живот на участниците във форума, за тях самите не е, защото е ежедневие.

За хората, които обичат да споделят ежедневието си (кой какво е пил или ял, каква остроумна глупост е измислил, в колко часа е пръднал, видял ли е през прозореца дупето на съседката и подобни), форуми бог /администратор/ дал. Говорилня, Откачалки, Непризнати Поети и прочее.

Моля, намерете подходящата форумна форма за съдържанието на постовете си. Преди да пишете, помислете дали не сте сбъркали мястото.

Проблемът, който имаме от около година насам е следният: влизат тук хора, които висят по цял ден в Говорилнята, остроумничат, лигавят се, говорят неща, които интересуват единствено себеподобните им, тоест - останалите спамери, и очакват да получат и тук реакцията, която са свикнали да предизвикват в родната територия на форум "Откачалки". Тоест, бурни аплодисменти, или пък освирквания и дюдюкания за клоунадата, над която са умували през целия си безработен ден.

Това, че не получават съответната реакция тук, в този форум, ги изнервя и обърква, и започват да заливат темите с глупости.

В психологията има една школа, нарича се бихейвиоризъм. Основната и теза е, че хорските индивидуалности и идентичности се формират вследствие на положителните или отрицателни реакции, с които обществото оценява техните действия.

Ето един пример от популярната култура: Черен комик от Тексас се премества в Чикаго. Нагласил се е като Тексаски хубавец: каубойски ботуши, голема капела, колан с огромна тока. Всеки тексаски жител би го оценил с подобаващо за рафинирания му вкус възхищение. Очаква и в Чикаго да го посрещнат като красавеца, който си мисли, че е. Обаче в Чикаго, за свой потрес, предизвиква единствено насмешка и погледи, които казват: селяндур!

Всеки мигрант в различна от майчината му културна, географска, образователна, социална, икономическа или политическа територия, изживява този инициален шок, тази криза на идентичността, в чието развитие се налага да си зададе въпроси за относителността на културната реалност, която до този момент е смятал за универсална даденост.

Та исках да кажа ето това:

Когато влизате в този форум, напомняйте си, че сте напуснали утробата на "Говорилня" или "Откачалки" и сега сте в непозната територия. В която клоунадите и спаменето може би не биха били възнаградени с бурни аплодисменти или овации. Бихте могли и да не си напомняте, но в такъв случай бъдете готови да поемете отговорност за действията си. Попитайте Хъки какви биха били резултатите от подобна практика, преди да пристъпите към нея.

Толкува ценни савети не сам получавал откак преди мноо години ми дадоа един човал с швейцарски шуколат, целенасочену дарение от органезацията "Мангали без граница", за подпумагане на мозачната ми дейнос.
Мноо беше вкусно, нема ги забравим никога. Па и успех да завършим четварти клас с трипейсе, бех отличнико на випуско!
Златните гудини се връщат
Пращай и шокулада, Беки, да не забраиш

toto2
от маалата

#2567011 - 01.02.2010 22:23 [Re: tired]

Цитат:

Или

Каке, да те подсетим, докаде не сам забравил - като я изчерпите таа тема или, ако не я изчерпите - като се почерпите хубаво - да не забравиш да пуснеш втора серия: "Лайфстайлата като Спам".
Да се получи изчерпателно разрабодката, един вит

tired

#2567028 - 01.02.2010 22:50 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Или

Каке, да те подсетим, докаде не сам забравил - като я изчерпите таа тема или, ако не я изчерпите - като се почерпите хубаво - да не забравиш да пуснеш втора серия: "Лайфстайлата като Спам".
Да се получи изчерпателно разрабодката, един вит

Ше пусна, ше пусна

Първо за спама във виртуалката, после за спама в реалката

Спам е и ето това: бояджията с пернишки акцент, вместо да боядиса като хората, да ми разяснява как гипсовите первази били старомодни и требвало да ги махна И да си сменя паркета с ламинат, а дървените врати с ПДЧ или МДФ.

Па аз понеже имам само две-три арт образования, ще си изкарам Пи ейч ди-то в Пернишката школа по интериорен дизайн, третата съборена панелка влево от моста

Като се е разплямпал тоя, народ спиране нема От сичко разбираме и сме винаги готови, и в съня ни да ни бутнат, да изкажем компетентно и великодушно мнение по всички въпроси - от квантовата физика до самолетостроенето

Въпросът ми е следният: как интернетът, който е един постмодерен експеримент, насърчава подобна масова безпросветна глупост?

П.П. Шоколад въобще няма да ти дам, сама ще си го изям

toto2
от маалата

#2567237 - 02.02.2010 11:49 [Re: tired]

Цитат:

Въпросът ми е следният: как интернетът, който е един постмодерен експеримент, насърчава подобна масова безпросветна глупост?

П.П. Шоколад въобще няма да ти дам, сама ще си го изям

Дано не съм прав, но все по-осезателно изпитвам усещането, че Интернет е на път да доведе една несъмнена ценност - свободата на словото - до пълен абсурд....
Нещото, което не мога да преценя, е свързано с характера на процеса - т.е., дали става дума за стихийно развитие, или нещата са управлявани користно. Защото няма съмнение, че противниците на СС днес са наясно, че борбата с нея може да се води освен по класическия начин/ чрез физическото й ограничаване/ и технологически - чрез довеждането й до ситуация на всеобщо плямпане, заливащо смислените послания чрез огромна маса от спам.

ПС: тва за шоколадо нема ти го прОстим НИКОГА, скръндзо

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 3360

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.