ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Икономика и финанси

Страници: 1
Izvynzemen
неориентиран

Регистриран: 17.01.2010
От: Burgas
Тема. Отписване на управител от ООД и спиране на осигуровки
    #2564675 - 28.01.2010 21:23

Здравейте,

Пиша за първи път тук, по съвет на приятел. Ето въпросът по който бих искал ако е възможно някой да ми разясни необходимите стъпки.

1.Става въпрос за ООД , двама съдружници, и двамата са управители, управляваме заедно и поотделно. Самоосигурвяваме се през фирмата. Бихме искали да отпишем единия да не се осигурява. Налага ли се да бъде отписан като управител за целта( остава като съдружник)? И какво друго е необходимо да се подготви като документи и къде да се подадат? Лицето което искаме да отпишем към момента се осигурява на ТД към друга фирма и отделно като самоосигуряващ се през фирмата ООД в която е съдружник.

2.Ако искаме да спрем дейността на фирмата ( не я ликвидираме а само спираме дейността и ) какви са стъпките които се предприемат? Четох във форума, че се подава декларация са самоосигуряващи се лица където се пише датата от която се спира самоосигуряването и от която се преустановява дейността. Там в графата Декларирам има следните полета - Пресъсвам дейността от дата и Прекрятявам дейността от дата, каква е разликата? В случая кое от двете трябва да попълня? И освен тази декларация са самоосигуряване какво още е необходимо да попълвам и къде да подавам за да спра временно дейността на ООД?
Благодаря предварително за отговорите!

--------------------
кафа ми става от дебели депутати ,които дори не съм избирал

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Тема. Отписване на управител от ООД и спиране на осигуровки
    #2564719 - 28.01.2010 22:06 [Re: Izvynzemen]

По първия въпрос:

Не се подават други документи, освен ОКд 5 (Декларацията за самоосигуряващи се лица). Лицето не получава заплащане за труда си като управител в ООД-то, нали?

По втория въпрос:

Декларира се само спирането на дейността на самоосигуряващото се лице. Ако имате регистрация по ДДС, подавате нулеви декларации всеки месец. В ОКд 5 попълвате дата за прекъсване. Прекратява се при ликвидация на фирмата, а вашата ще продължи да съществува в правния мир и евентуално някой ден ще възобнови дейност. Друго нищо и никъде не се подава. Само внимавайте с декларация 1, да не забравите да попълните клетката 15 "Ден, в който осигуряването е прекратено". Това се отнася и за първия въпрос.

Izvynzemen
неориентиран

Регистриран: 17.01.2010
От: Burgas
    #2565314 - 29.01.2010 16:29 [Re: Моман]

здравейте и много благодаря за отговора!

Фирмата не е по ДДС.

Аз разбрах, че трябва да се направи общо събрание на съдружниците и да бъде отписан единия съдружник като управител. И протокола от събранието се подавал в съда, т.е.
агенцията по вписвания. Сега се връщам от там и ми казаха че трябвало да подавам сега и заявление А4. Какво да попълвам в това заявление А4, попълвахме го при регистрацията на фирмата, в случая отново ли трябва всичките данни - на съдружниците, адрес на фирмата, дейност, управители ( в случая единия ли вече само да пиша или двамата до момента ) и т.н ...??
Търсих много из нета, но така и не намерих тази информация.
Необходими ли са други документи????

До колкото знам ако се води управител няма как да му се спре самоосигуряването или греша?

Прощавайте това не ми стана много ясно:
Само внимавайте с декларация 1, да не забравите да попълните клетката 15 "Ден, в който осигуряването е прекратено". Коя е декларация номер 1? За Окд 5 ли говорим ??

Наистина ли само подаване на Окд 5 е достатъчно за преустановяване временно дейността на фирмата? Не се ли подават други документи за търговския регистър или агенцията по вписвания?

--------------------
кафа ми става от дебели депутати ,които дори не съм избирал

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2565501 - 29.01.2010 21:57 [Re: Izvynzemen]

А4 може да намерите на страницата на Търговския регистър

както е видно А4 служи за: Заявление за вписване на обстоятелства относно дружество с ограничена отговорност

вписват се направените промени

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2565515 - 29.01.2010 22:34 [Re: Дон Кихот]

Предполагам, че щом Извънземния е ходил до Агенцията по вписванията, си е взел бланка А4.

Не съм много в час там, но според мен се вписват отново всички данни, включително и управителя, който искате да отпишете като такъв, като отметнете квадратчето срещу името му "заличаване". Освен заявлението, трябва да приложите и документ за платена държавна такса (Беше 50 лв. преди.) и Решението на общото събрание (предполагам).
Прекъсването на дейността не се декларира в АВ.

Цитат:

Коя е декларация номер 1? За Окд 5 ли говорим ??

Не, става дума за Декларация обр.1 - Данни за осигуреното лице (Персоналния регистър), тази, която се подава в НАП, за дължимите осигуровки.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот, tanariil 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7460

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.