ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
Re: Пепел от рози
    #2580129 - 22.02.2010 14:54 [Re: tired]

Пепелта не можеш да я запалиш отново, но пък тя е налице само когато наистина е имало горене.Точно като в клипа. (Той не е това което е, предупреждавам за всеки случай, щото аз със малко закъснение го загрях, ала шесто чувство.Наистина казва много повече. )

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2580211 - 22.02.2010 16:13 [Re: tired]

Ам.. ясно, скуката те съсипва. И мен.
Ама аз имах предвид феникс.
Не смърт, а прераждане в нов вид.
Ти за коя любов говориш ?

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2580213 - 22.02.2010 16:16 [Re: tired]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

изпепеляването не сменя същността й

A това не го разбрах. Какво значи?

Ако не го разбираш, какъв е смисъла да спамим?....

пепелта от дървото, променя ли същността на огъня, който е горял благодарение на него?

Не, но огънят променя същността на дървото, когато го изгаря. Можеш ли да запалиш същото дърво отново, да подпалиш същата пепел?

А..., 4е изгоряла някоя и друга суха клонка, не озна4ава 4е цялото дърво е изгоряло изведнъж (макар и това да е възможно)
Може да се пали, докато все още има какво

И не самият огън е важен за мен, защото може И да се овладява, а Искрата.

ПП: Любовта може И да е като огън..., но едва ли имат знак за равенство.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2580378 - 22.02.2010 20:50 [Re: tired]

Цитат:

И аз една такава приятелка имам, бетер Sade e, soldier of love

Еееее, баш па Шадето от малата ли намери да дадеш за пример, при полуженйе, че е най-неподходящио пример за пример?!??
Както й да е, нека сега ти разсеем некви заблуди, къде съм ти ги саздал бес да изкам. Ас изопщо не казвам, че нема изпепляваща любоф, че свето нема нужда от драматично преживяване на емоции и други работи покрай тях. Има испепеляваща любоф, разбира се, ама таа е мноо ретка.....
Което значи, че в 99 от 100 обявени случаи на такова преживяване - си имаме работа с театрална постанофка. Както ти каза и Хък - с тия работи доста клиширано се злоопотребява от феновете, гледащи на тия неща като на спортен имидж.
Обаче в един на сто, или даже на хиляда случаи - любофта найстина е страхотна, в т.ч. - и изпепеляваща.......Мноо е вазхитително, права си! И едно от няколкото неща, заради които си струва човек да живее.....
И понеже е редка - целото искуство от милион години се напъва да изографиса именно такава любоф, а не неква друга. Тва е, понее хората не могат я преживеят наяве /тва не е лажица за всека оста/, и, като не могат така, прават го виртоално, чрес изкуството.
Тва е работата, според мен - любовта, големата любоф, ама истински големата, винаги е мечта, барабар с пепелищата си.Тва за разни максемалисти не е много добре.
Ама ас мислим, че не е толкова зле!
А ич?

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2581343 - 24.02.2010 11:57 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Често пъти романтичността е поза,като такава тя може да изненада дори романтичния си гостоприемник,когото обитава,след като му дотегне,и твърдо се скачи с твърдата буца лед вложена във всеки един от нас,за инерциална устойчивост

Нищо изненадващо няма в този процес. Колридж го нарича "drainage of the soul". Романтиците по дефиниция са хора с bipolar disorder, или казано другояче, маниакална депресия. В маниакалната фаза либидото им се изчерпва и прегаря, в депресивната фаза се разхождат с буцата лед в сърцето си, за която ни разказваш )) Тая буца лед не е нещо друго, а гигантски отлив на либидо, изцеждането на душата от самата себе си , тоест, от нейната либидна енергия. Душата е либидо.

П.П. Това, че има много wanna be романтици, не значи, че няма и много автентични такива. ))

Wanna be художници и писатели също има доста - преди се събираха пред цум и кристал и по кафенетата, сега киснат по форумите ))))

Трябва ли поради този факт да обявим за позьори всички, които рисуват или пишат?

tired

#2581363 - 24.02.2010 12:23 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

И аз една такава приятелка имам, бетер Sade e, soldier of love

Еееее, баш па Шадето от малата ли намери да дадеш за пример, при полуженйе, че е най-неподходящио пример за пример?!??
Както й да е, нека сега ти разсеем некви заблуди, къде съм ти ги саздал бес да изкам. Ас изопщо не казвам, че нема изпепляваща любоф, че свето нема нужда от драматично преживяване на емоции и други работи покрай тях. Има испепеляваща любоф, разбира се, ама таа е мноо ретка.....
Което значи, че в 99 от 100 обявени случаи на такова преживяване - си имаме работа с театрална постанофка. Както ти каза и Хък - с тия работи доста клиширано се злоопотребява от феновете, гледащи на тия неща като на спортен имидж.
Обаче в един на сто, или даже на хиляда случаи - любофта найстина е страхотна, в т.ч. - и изпепеляваща.......Мноо е вазхитително, права си! И едно от няколкото неща, заради които си струва човек да живее.....
И понеже е редка - целото искуство от милион години се напъва да изографиса именно такава любоф, а не неква друга. Тва е, понее хората не могат я преживеят наяве /тва не е лажица за всека оста/, и, като не могат така, прават го виртоално, чрес изкуството.
Тва е работата, според мен - любовта, големата любоф, ама истински големата, винаги е мечта, барабар с пепелищата си.Тва за разни максемалисти не е много добре.
Ама ас мислим, че не е толкова зле!
А ич?

Тази тема я пуснах за свети Валентин - ритуали и празници е хубаво да има, а какъв по-хубав празник от празника на любовта? Какво друго освен любовта ни скрепява към това битие, към тази земя?

Въпросът ми беше реторичен, софистичен и поетичен. Не беше задължително да му се отговаря. Обаче като сме почнали, няма да се връщаме насред пътя сега, дай да видим доде ще я докараме. Може пък нещо интересно да се получи ))

П.П. Симпатичен си ми, но историята с бисерките по етажерките е много тъжна. Нищо по-тъжно не съм чувала през живота си. Всеки си има такива етажерки, наричаме ги, по народному, минало. )) Дори не се сещаме да отворим повечето от папките. Кой обича да се разхожда в гробищата и да разравя стари гробове? Какво очакваме да намерим там? Пепел от рози, пепелта от живота ни. Нищото, което е било всичко за нас.

Гледах миналата година тоя клип. Невена Коканова от едно време. Хубаво момиче, младост и душа. Какво общо има с Невена в късните и години, надебеляла, застаряла, уморена, умираща от рак?

Къде отива пепелта от любовта? Пепелта от горенето, което сме, което бавно се превръща в мрак?

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2581370 - 24.02.2010 12:34 [Re: tired]

Цитат:

Обаче тая история с бисерките по етажерките е много тъжна. Нищо по-тъжно не съм чувала през живота си. Всеки си има такива етажерки с папки, наричаме ги, по народнному, минало. )) Дори не се сещаме да отворим повечето от папките. Кой обича да се рови в гробищата и да разравя стари гробове?

Според мен това болднатото е по-тъжно. Ако не се сеща човек да ги отвори, тогава защо ги е имал? Та те са част от него, част от живота му, те са оформили по своему да е това, което е. И толкова по-зле ако не ги отваря, толкова много има да се научи от тях. Да ги загърби, е нещо като да загърби себе си. Аз ги отвaрям с удоволствие, те са част от мен и моя живот.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

tired

#2581392 - 24.02.2010 12:52 [Re: Erosaria]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

изпепеляването не сменя същността й

A това не го разбрах. Какво значи?

Ако не го разбираш, какъв е смисъла да спамим?....

пепелта от дървото, променя ли същността на огъня, който е горял благодарение на него?

Не, но огънят променя същността на дървото, когато го изгаря. Можеш ли да запалиш същото дърво отново, да подпалиш същата пепел?

А..., 4е изгоряла някоя и друга суха клонка, не озна4ава 4е цялото дърво е изгоряло изведнъж (макар и това да е възможно)
Може да се пали, докато все още има какво

И не самият огън е важен за мен, защото може И да се овладява, а Искрата.

ПП: Любовта може И да е като огън..., но едва ли имат знак за равенство.

Почнахме да се заплитаме в собствените си кълчища ))

Дай овреме да ги разплетем, преди да сме заприличали ептен на философи

Първо, да разграничим изпепелената от изпепеляващата любов. За коя от двете всъщност иде реч?

tired

#2582031 - 25.02.2010 11:59 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Обаче тая история с бисерките по етажерките е много тъжна. Нищо по-тъжно не съм чувала през живота си. Всеки си има такива етажерки с папки, наричаме ги, по народнному, минало. )) Дори не се сещаме да отворим повечето от папките. Кой обича да се рови в гробищата и да разравя стари гробове?

Според мен това болднатото е по-тъжно. Ако не се сеща човек да ги отвори, тогава защо ги е имал? Та те са част от него, част от живота му, те са оформили по своему да е това, което е. И толкова по-зле ако не ги отваря, толкова много има да се научи от тях. Да ги загърби, е нещо като да загърби себе си. Аз ги отвaрям с удоволствие, те са част от мен и моя живот.

Как ги отваряш? С музика? С миризми?

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2582098 - 25.02.2010 13:58 [Re: tired]

Именно, нали И от кал сме създадени
(колкото и да се мием, все сме И в калта докато сме на земята)
Дам..., можем да плетем, преплитаме и да разплитаме...

Лубовта Е,
независимо 4овек като каква я определя и независимо дали тук има пепел или не ...
На земята има вси4ко и това вси4ко Е благодарение на Любовта.
Човек и от кал е създаден, но пак любов има

И цветове всякакви - шаренийка
Ти защо то4но пепел от рози избра за сърцата (за бродерията на дъщеря си)?
Как й обясни, защо то4но сърцето е символ на любовта?
А как може любовта да изпепелява, а може и да възражда?

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 7749

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.