ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Gogo5
член някакъв

Регистриран: 17.12.2009
Re: Пепел от рози
    #2582109 - 25.02.2010 14:23 [Re: tired]

Хубу. Имаше някога една поредица от книги, които човек трябваше да прочете преди да е навършил 20 год. В нея беше включен и Джеймс Кърууд с романето \\\"Долината на мълчаливите\\\".
Питам аз - таз либоф на тоя човек, дето цял живот живее със спомена за жената, която обича, но тя така и никога не е разбрала за чувствата му, нито за тва, че е спасил годеника и за да бъде тя щастлива (като е можел да заеме неговото място до нея)... Демек посвещава се на нещо, дето нито е негово, нито някога ще му принадлежи...
И таз либов от кои е? От изпепелените или от изпепеляващите? Щот на мен ми се струва точно от двете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2582653 - 26.02.2010 13:18 [Re: Gogo5]

Цитат:

Хубу. Имаше някога една поредица от книги, които човек трябваше да прочете преди да е навършил 20 год. В нея беше включен и Джеймс Кърууд с романето \\\"Долината на мълчаливите\\\".
Питам аз - таз либоф на тоя човек, дето цял живот живее със спомена за жената, която обича, но тя така и никога не е разбрала за чувствата му, нито за тва, че е спасил годеника и за да бъде тя щастлива (като е можел да заеме неговото място до нея)... Демек посвещава се на нещо, дето нито е негово, нито някога ще му принадлежи...
И таз либов от кои е? От изпепелените или от изпепеляващите? Щот на мен ми се струва точно от двете.

Нито една от двете. По-скоро е платонична и неконсумирана, алтруистична, агапе. Изпепеляващата любов е любовта ерос, любовта искане, любовта желание, а желанието няма как да не е егоистично.

Ти би ли искал да те обичат с алтруистичната любов от тази книжка? Да не те ревнуват, да ти желаят доброто? Това е майчината любов, самопожертвувателната. Не и любовта между мъжете и жените.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2582658 - 26.02.2010 13:24 [Re: Gogo5]

Цитат:

От изпепелените или от изпепеляващите? Щот на мен ми се струва точно от двете.

Точно. Такова нещо никога не би ме развълнувало, може би защото го намирам и за глупаво.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

tired

#2582689 - 26.02.2010 13:50 [Re: Erosaria]

Цитат:

Ти защо то4но пепел от рози избра за сърцата (за бродерията на дъщеря си)?

Интересен въпрос.

Дъщеря ми обича розово, та нямах голям избор. Викам ако ше е розово, нека поне да е мръсно. Интуитивно решение, но като се замисли човек, всъщност доста логично и диалектично

Розовото какво е? Бяло и червено. Като прибавиш противоположния, зеления цвят, се получава пепел от рози.

В убитите цветове основният цвят е пречупен с неговия противоположен, или с черен:)

С две думи, този цвят, пепел от рози, е толкова популярен не за друго, а заради метафората, заради дихотомичната, диалектична хармония , на която е носител

Бялото, което съдържа намека за своята чернота, розата, която съдържа бъдещето си, своята пепел.

Gogo5
член някакъв

#2582691 - 26.02.2010 13:52 [Re: tired]

Глупости! Аз 10 години подсмърчах подир една жена, без тя хабер да има за тва - гледах я, като коте суджук, течаха си ми лигите и си ги облизвах, чудех се стъпва ли, като върви... или се носи във въздуха... Ма нямаше как.

И кво си мислиш?!Само съм и мислил доброто и не съм се пръскал от ревност, като знам какви охранени котараци въртяха опашки покрай нея? Майчина любов, ама таратанци. Чак ноктите си изгризвах от яд...

Зарад тва се сетих и за Дж. Кърууд.

Gogo5
член някакъв

#2582699 - 26.02.2010 13:58 [Re: Azalea]

Евалльа на женските ти хормони!

tired

#2582702 - 26.02.2010 14:02 [Re: Gogo5]

Цитат:

Глупости! Аз 10 години подсмърчах подир една жена, без тя хабер да има за тва - гледах я, като коте суджук, течаха си ми лигите и си ги облизвах, чудех се стъпва ли, като върви... или се носи във въздуха... Ма нямаше как. И кво си мислиш?!
Само съм и мислил доброто и не съм се пръскал от ревност, като знам какви охранени котараци въртяха опашки покрай нея? Майчина любов, ама таратанци. Чак ноктите си изгризвах от яд...

Това е несподелената любов. Неизречената.

Между другото, знаеш ли колко хубавици остават стари моми, защото никой не смее да ги приближи? Всеки си вика, абе тая жена е прекалено красива за мене

Даже имаше един филм с Жерар Депардийо, така се и казваше: "Too beautiful for you"

Жена му (на героя на Депардийо) беше красива, интелигентна, талантлива, перфектна. Накрая той си намери любовница, секретарката му, която беше пълничка, застаряваща, обикновена, приличаше на лелка.

Не е лесно да се живее с идеала, със съвършенството, предполагам, че е подтискащо

Gogo5
член някакъв

#2582709 - 26.02.2010 14:13 [Re: tired]

\"Не е лесно да се живее с идеала, със съвършенството, предполагам, че е подтискащо\"
Подтискащо не, ами отгоре!

Ама ти като не знаеш развитието, що решаваш, че е и несподелена?! А и да е, говорим за изпепелената и изпепеляващата.
Смяташ, че на несподелената пламакът и е по-слаб? Грънци! Само средство за разпалване на огъня, доде се сподели.

tired

#2582717 - 26.02.2010 14:19 [Re: Gogo5]

Цитат:

\"Не е лесно да се живее с идеала, със съвършенството, предполагам, че е подтискащо\"
Подтискащо не, ами отгоре!

Ама ти като не знаеш развитието, що решаваш, че е и несподелена?! А и да е, говорим за изпепелената и изпепеляващата.
Смяташ, че на несподелената пламакът и е по-слаб? Грънци! Само средство за разпалване на огъня, доде се сподели.

Спориш със себе си в момента

Ако ни разкажеш продължението, ще напишем нова диагноза, съобразена с новата база данни

Gogo5
член някакъв

#2582728 - 26.02.2010 14:31 [Re: tired]

Диагнозата е стара. Едно време таквиз са ги имали за богодокоснати.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 7653

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.