ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Вярно ли е това?
    #257760 - 31.03.2004 09:28

Вчера ходих на гости на една моя приятелка, бременна в 8 месец. И от дума на дума тя ми изръси нещо, което много ме озадачи и притесни. Става въпрос за проблем със зрението и диоптъра...Нейният гинеколог, след преглед при очен лекар (тя е с -4) и обяснил, че ако при бременна жена с диоптър като нейния има изменение на очното дъно тя не би могла да ражда по естествен път, ами само със секцио! Но при нея, Слава Богу, всичко е наред и ще може да роди по естествен път. Но ето, че сега се започнаха моите притеснения - моят диоптър е -3,5. Това значи ли, че не дай Боже имам някакво изменение на очното дъно ща, не ща трябва да раждам със секцио? Честно казано, досега не се бях замисляла, че някой ден пролемът ми със зрението ще ми донесе още едно главоболие А и това не е нещо, което мога да излекувам или корегирам до деня, в който ще искам да забременeя и родя
И така: кажете ми вярно ли е това или не?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Анонимен
Нерегистриран

Re: Вярно ли е това?
    #257814 - 31.03.2004 10:14 [Re: Oli*]

Има нещо вярно в това което казваш, но не съвсем. Аз например родих с -5,5 на дясното и -5 на лявото око.
Тъй като имах желание да родя със секцио отидох при една лекарка, която трябваше да ми издаде документ-предписание точно за този метод на родоразрешение. Направи ми специално
изследване - казва се оглед с Голдмън на ретината и периферията. Това обаче не е стандартно изследване и не гоправят винаги и във всички случай, а само при съответните индикации за патология. Какви са обаче тези индикации немога да Ви кажа. На мен ми направи изследавенто защото много исках да родя със секцио и ми трябваше документ затова и за да се презастрахова един вид лекарката ми го направи. То пък взе се оказа че имам много сериозни изменения, налагащи лазерно лечение. Ретината ми беше изтъняла и трябваше да се "закърпи" с лазера. Това обаче направих едва преди месец - почти три години след първият оглед с Голдмън. Може би ако отидеш при лекаря и му обясниш, че виждаш често мухи и примерно светлинки при отворени очи ще ти направи това изследване, а от там каквото сабя покаже. Да предупредя обаче, че въпреки документа, който ми издадоха ме оставиха да раждам по нормален механизъм. Имах двуплодна бременност и започнах да раждам преждевременно - в 33 г.с., плодовете бяха малки и тъй като лекарите неразбраха за какво става дума, а прецениха, че диоптера ми не бил чак толкова висок ме пуснаха да раждам нормално.

Oli*
ангажирана

#257827 - 31.03.2004 10:20 [Re: Анонимен]

Благодаря ти за включването!

Аз не виждам "мухички" нито бели петна, но въпреки всичко човек не знае какво е състоянието на очното дъно и ретината, докато не се прегледа при специалист. Единственият ми проблем до преди 10 години беше прогресивното нарастване на диоптъра, заради което ме помолиха да натоварвам очите си по-рядко, а след като си поставих лещи, диоптърът спря да нараства.

--------------------

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #257839 - 31.03.2004 10:27 [Re: Oli*]

Вярно е, абсолютно е вярно, но така или иначе хората си плащат да раждат секцио - на теб ще ти го направят по лекарско предписание:)))) спестяваш си един кошмарен кошмар - от моя гледна точка. Така че изобщо не страдай.

Знам за един случай на времето - да не ви плаши де - на вас няма да ви се случи.
Та една жена била бременна май за втори път и с голям диоптър и й казали, че или трябва да направи аборт или да ослепее - явно секциото не се е предлагало като вариант.
Жената изброла да роди, пък каквото ще да става и малко по-малко зрениието и се влошавало, но пораснали две много красиви и умни близначета.
Егати такива неща ме разплакват.

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Oli*
ангажирана

#257847 - 31.03.2004 10:32 [Re: Verdji]

Да, но има и друго нещо: ако всичко с ретината и очното дъно е ок, може да се роди по естествен път
Неща секцио. Искам да родя по естествен път!

--------------------

g.vielicata
almEra

Регистриран: 01.03.2004
    #258091 - 31.03.2004 14:04 [Re: Oli*]

и ще родиш, ако всичко с очите ти е наред. Аз също съм с, може да се каже, голям диоптър и сама настоявах, когато бях в 8-мия месец да ми се направи изследване на очите. Сериозно се бях притеснила, защото до около една година преди раждането диоптъра ми нарастваше. Казаха, че нормалния път на раждане няма да е противопоказен. И в интерес на истината - не беше.
Преди самото раждане, ме помолиха, обаче, да сваля лещите /това и до днес предизвиква усмивка у мен, защото все си представям как от напъни и болка лещите ми изхвръкват /
След раждането очите ми бяха почервеняли от спукани капилярчета, тогава ми стана действително ясно колко голям е риска за очите при наличие на въпросните изменения на очното дъно.
И още нещо - много е важно да се овладее техниката на дишане и напън от диафрагмата надолу, за да не се натоварват очите, шията и т.н. /нещо, което у нас май не е много разпространено/.

--------------------
Простотия до шия такова е обществото -
духовно бедно заядливо и бледно.
Болест безкрайна, диагноза трайна.
НЕТ ДИВОТИЯТА - дрога за простотията.
По Изнервения Дракон

Oli*
ангажирана

#258114 - 31.03.2004 14:21 [Re: g.vielicata]

Докато те четях точно за това си помислих:

Цитат:

И още нещо - много е важно да се овладее техниката на дишане и напън от диафрагмата надолу, за да не се натоварват очите, шията и т.н. /нещо, което у нас май не е много разпространено/.

Наистина, ако успява жената да упражнява натиска от дифграгмата, а не от главата, със сигурност ще е по-безопасно. Ох..пфуу...малко ми олекна Гонзо! Така се бях шашнала...

--------------------

Snow Beauty
zamislena
**

Регистриран: 07.01.2004
От: BG - po surze i dusha
    #258373 - 31.03.2004 18:47 [Re: Oli*]

Не съм 4ела постингите на другите, но и мен са ме предупреждавали - аз имам 5 и не мисля да рискувам - една позната е ослепяла при раждането - не знам дали е заради диоптра , но.... какво пък ти пре4и секциото??

Ita
Нерегистриран

#259060 - 01.04.2004 11:55 [Re: Oli*]

Здравейте !

Според мен няма никаква пречка да си родите нормално, ако очните дъна и ретината са наред. Майка ми е с много висок диоптър (около 8 и 12) и е родила и мен и сестра ми нормално без да ослепее.

Ако има проблем обаче е по-добре да не се рискува и да се роди със секцио. Поне аз така мисля....

Поздрави!

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #259753 - 01.04.2004 19:50 [Re: Ita]

Всичко казано е така.Просто ще трябва да отидеш на лекар,да те изследват и да се прецени.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2494

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.